چه تعداد زائر در عربستان حضور دارند؟

چه تعداد زائر در عربستان حضور دارند؟

مدیر عملیات حج ۱۴۰۳ با بیان اینکه از ابتدای آغاز عملیات بازگشت زائران به میهن اسلامی تا کنون ۱۱۵ پرواز انجام شده است، گفت: نزدیک به ۶۰ هزار زائر هم اکنون در مکه و مدینه حضور دارند.

به گزارش گروه فرهنگ و جامعه خبرگزاری علم و فناوری آنا، غلامرضا رضایی مدیر عملیات حج ۱۴۰۳ با اشاره به آخرین آمار حضور زائران در کشور عربستان اظهار داشت: تا بامداد امروز تعداد زائران حاضر در مدینه ۱۰ هزار و ۵۹۷ نفر متشکل از ۷۷ کاروان است. همچنین تعداد زائران حاضر در مکه ۴۸ هزار و ۶۵۹ زائر در قالب ۳۵۶ کاروان می‌باشد.

وی خاطر نشان کرد: تا شب گذشته ۲۶ هزار و ۵۸۰ زائر و عوامل به ایران اعزام شده‌اند و هم اکنون ۵۹ هزار و ۲۵۶ زائر در قالب 433 کاروان در کشور عربستان حضور دارند. از ابتدای آغاز عملیات بازگشت زائران تا بامداد امروز ۱۱۵ پرواز به میهن انجام شده که تنها 15 پرواز از فرودگاه جده بوده است.

بگفته رضایی بیش از سی درصد زائران تا بامداد امروز از دو فرودگاه مدینه و جده به ایستگاههای مختلف پروازی در کشورمان منتقل شدند.

رضایی با اشاره به تعداد زائران فوت شده در موسم حج، افزود: تا کنون بیش از 20 نفر در مکه و مدینه جان خود را از دست داده‌اند که پیکر یک نفر از آنان به ایران منتقل  و ۱۰ پیکر دیگر هم در کشور عربستان دفن شدند. همچنین ۹ پیکر هم تا هفته آینده به کشور منتقل خواهند شد.

دکمه بازگشت به بالا