چگونه صرافی مناسب برای تریدینگ ارزهای دیجیتال انتخاب کنیم؟

با توجه به افزایش تعداد صرافی‌ها می‌بایست برای انتخاب آن به‌عنوان دوست و همراه نهایت دقت را اعمال کرد. به‌بیان‌دیگر این پلتفرم‌های حرفه‌ای تعداد بسیار بالایی در نقاط مختلف جهان دارند و علاوه بر امکان انجام معامله، قابلیت‌های متفاوتی مانند کیف پول‌های گرم و سرد ارز دیجیتال یا ربات معامله‌گر جهت انجام رفاه کاربران در هر ساعتی از شبانه‌روز فراهم ساخته‌اند که نقش بسزایی در همراهی افراد برای کسب سود بیشتر را دارند. در ادامه به بررسی ویژگی‌های یک پلتفرم معتبر جهت خرید ارز دیجیتال خواهیم پرداخت.

انواع صرافی ارز دیجیتال

برای ورود به بازار کریپتوکارنسی آشنایی با بهترین آموزش صرافی ارز دیجیتال که ویژگی‌های مطلوب و مورد تأیید کاربران را داشته باشد، امری مهم و ضروری است. در ادامه برای جلوگیری از هدر رفتن سرمایه به بررسی برخی ویژگی‌های یک صرافی‌های معتبر و ایدئال جهت خرید ارز دیجیتال خواهیم پرداخت:

روشن بودن هویت و مجوزهای قانونی

صرافی باید دارای مجوزهای لازم قانونی در کشوری که فعالیت می‌کند، باشد و هویت صاحبان و مدیران آن آشکار و شفاف در اختیار متقاضیان قرار بگیرد. همچنین می‌بایست کلیه استانداردهای امنیتی را رعایت کرده و از تکنولوژی‌های رمزنگاری استفاده کند تا بتواند به‌خوبی حفاظت از اطلاعات کاربران را مدیریت کند.

سیستم اموال مشتریان

صرافی باید سیستمی جهت مدیریت و نگهداری اموال مشتریان داشته باشد و از توابع امنیتی مثل محافظت از کیف پول‌ها و استفاده از تکنولوژی‌های متعارف نگهداری اموال استفاده کند. همچنین باید به‌صورت واضح و شفاف در ارتباط با اقدامات خود، در ارتباط با شرایط تراکنش‌ها، کارمزدها و سایر جزئیات برای مشتریان صحبت کند.

تسهیلات مالی و پشتیبانی

عامل دیگری که سبب افزایش محبوبیت یک صرافی و همچنین افزایش اطمینان کاربران برای استفاده از آن می‌شود، ارائه تسهیلات مالی و پشتیبانی مناسب است که برای برخی اهمیت بسیار زیادی دارد. این اقدامات شامل ارائه روش‌های واریز و برداشت سریع، پشتیبانی 24 ساعته و حل مشکلات فنی است.

ریسک‌های امنیتی و تقلبات

صرافی باید برنامه‌هایی جهت پیشگیری و مقابله با ریسک‌های امنیتی و تقلب داشته باشد و از مکانیزم‌های اعتبارسنجی و تشخیص تقلب استفاده کند. تمام موارد ذکرشده عواملی هستند که قطعاً تاریخچه خوبی در عرضه ارزهای دیجیتال خواهد داشت و برای مشتریان خود اعتبار قوی ایجاد خواهند کرد. پس هنگام انتخاب صرافی جهت خرید ارز دیجیتال و قرار دادن اموال خود در آن حتما به این موارد توجه کنید. برخی از صرافی‌های معتبر ارز دیجیتال که از این ویژگی‌ها برخوردارند عبارت‌اند از:

صرافی ارز دیجیتال بیت فینکس

بیت فینکس یکی از صرافی‌های محبوب برای خرید ارز دیجیتال است که خدمات زیادی را به کاربران ارائه می‌دهد و بستری امن را جهت نگهداری دارایی‌های دیجیتال مختلف فراهم ساخته است. در صرافی بیت فینکس، امکان معاملات با حجم بالا و خرید و فروش با اطمینان، توسط یک تیم پشتیبانی قوی وجود دارد. همچنین قابلیت نصب به‌صورت اپلیکیشن در گوشی موبایل به همراه پشتیبانی 24 ساعته در هفت روز هفته، از دیگر قابلیت‌های این صرافی است.

صرافی ارز دیجیتال والکس

صرافی‌های ارز دیجیتال در تلاش‌اند که اقدامات لازم را جهت برقراری امنیت برای کاربران فراهم سازند؛ اما یکی از بهترین آن‌ها که امکان معامله رمزارزهای مختلف را مهیا ساخته، است. این پلتفرم جهت مبادله ارزهای دیجیتال که به کاربران امکان فروش یا خرید ارز دیجیتال را با شیوه ایدئال فراهم ساخته است و رضایت بسیاری از سرمایه‌گذاران را کسب کرده است؛ به‌طوری‌که عملکرد والکس سبب تبدیل آن به بهترین صرافی ارز دیجیتال، به‌خصوص برای ایرانی‌ها شده است. برخی از قابلیت‌های برتر این صرافی عبارت‌اند از:

امکانات معاملاتی پیشرفته

صرافی والکس امکان انجام معاملات پیشرفته را برای کاربران خود فراهم ساخته است. معامله در این بازارها به‌گونه‌ای است که در ابتدا قیمت ارائه‌شده توسط فروشنده بررسی می‌شود، اگر خریدار توانایی خرید داشته باشد، معامله را آغاز می‌کند. چنانچه قیمت ارائه‌شده موردقبول خریداران نباشد، سرمایه‌گذار قیمت خود را تغییر می‌دهد یا نهایتاً معامله را کنسل می‌کند.

پشتیبانی حرفه‌ای

پشتیبانی از دارایی و معاملات، از وظایف یک سکوی معاملاتی آنلاین است که برای همه کاربران اهمیت بسیار دارد. صرافی والکس این قابلیت را نیز برای سرمایه‌گذاران فراهم ساخته و تمام نگرانی‌های آن‌ها را برطرف ساخته است. این صرافی با داشتن متخصصان و مشاوران مجرب و کاربلد، کلیه تلاش خود را برای خدمت به کاربران در 24 ساعت شبانه‌روز به‌کار گرفته‌اند.

بات معامله‌گر

یکی از مهم‌ترین ابزارهای معاملاتی در دنیای ارز دیجیتال که در صرافی معتبر والکس نیز به‌صورت پیشرفته امکان‌پذیر است، بات معامله‌گر نام دارد. با استفاده از این قابلیت امکان خطا یا ریسک در معاملات به کمترین حد خود می‌رسد. در این صرافی، امکان خرید ارز دیجیتال و معامله‌های سودمند توسط ربات‌های معامله‌گر وجود دارد. ویژگی‌های دیگر این صرافی که سبب پرطرفدارتر شدن آن جهت خرید ارز دیجیتال شده است عبارت‌اند از:

  • برخورداری از اپلیکیشن موبایل
  • پشتیبانی قوی و 24 ساعته
  • کارمزد پایین
  • امنیت بالا
  • سرویس‌های اختصاصی
  • تنوع زیاد ارزها

والکس، بهترین و امن‌ترین صرافی برای خرید ارز دیجیتال

افزایش تعداد صرافی‌های ارز دیجیتال در ایران طی سال‌های اخیر، سبب سردرگمی معامله‌گران و حساسیت و دقت بسیار هنگام انتخاب آن‌ها شده است. برخی از این پلتفرم‌ها، امنیت لازم جهت خرید ارز دیجیتال یا نگهداری دارایی را ندارند و باید حتما درباره ویژگی‌های آن‌ها تحقیق کرد. اما صرافی والکس به‌عنوان امن‌ترین صرافی ارز دیجیتال برای ایرانیان، امکان فعالیت و معامله را در کلیه ساعات شبانه‌روز مهیا ساخته است.

مطالب ذکرشده در این مقاله هیچ‌گونه تبلیغی جهت سرمایه‌گذاری در این بازارها نیست و تنها جهت افزایش آگاهی علاقه‌مندان بیان‌شده است. تمام معاملات و خرید و فروش ارز دیجیتال باید توسط افراد آموزش‌دیده و باتجربه انجام شود تا از هدر رفتن سرمایه جلوگیری به عمل آید.

 

دکمه بازگشت به بالا