عمومیکسب و کار ایرانی

استفاده از کانسیلر قبل از کرم پودر

از بین بردن لک، تیرگی‌های صورت و یا حتی برجسته‎کردن برخی ازبخش‌های صورت، مزیت فوق‌العاده‌ای می باشد که از طریق امکان پذیر است. بدیهی است که داشتن پوست سالم و فاقد لک و کک ‎و ‎مک از طریق درمان‌های تخصصی و مناسب پوست امکان‌پذیر خواهد بود ولی کانسیلر و کرم‌پودر‌ها راه‌حل مناسبی برای مناسبت‌ها و جشن‌های مهم است. کانسیلر و اشکالات پوستی را به خوبی کاور کرده و ظاهر پوست را صاف و درخشان می‌کنند؛ ولی چه زمانی باید از کانسیلر استفاده کرد؟ قبل از کرم‌پودر یا بعد از کرم‎پودر؟ در کنار محصولات آرایشی میتوانید از محصولات سیمپل برای مراقبت پوست نیز استفاده کنید.

کانسیلر چیست؟

کانسیلر یا تصحیح‌کننده در واقع همان کرم‌پودر است ولی به صورت فشرده‌تر؛ کانسیلر برای بخش‌های مختلف صورت استفاده می‌شود‌ و مزیت استفاده از آن، ایجاد حالتی طبیعی است. رنگ‌های مختلف کانسیلر، متناسب رنگدانه‌های پوست طراحی شده و به پوست حالت مصنوعی نمی‌دهد؛ بنابراین برای پوشاندن موقتی ایرادات پوستی یا ایجاد خطای دید مثبت، بسیار کاربردی است. کانسیلر، از کرم‌پودر هم سبک‌تر است. با استفاده از کانسیلر، برای پوشاندن چهره نیازی به استفاده از مقدار زیادی کرم پودر ندارید.

How to cover facial blemishes with powder cream

کاربرد کانسیلر چیست؟

رفع ایرادات پوستی چون تیرگی و گودی زیر چشم، ایجاد خطای دید در اندازه بینی، پوشاندن قرمز‌ی اطراف بینی، پوشاندن خط خنده و یا برجستگی گونه به کار می‌رود. به‎طورکل، با استفاده از کانسیلر می‌توان بخش‌هایی از صورت یا آرایش را پنهان کرد و جلو‌ه‌ی دیگری به آن داد. زاویه‌سازی، جلوگیری از ریزش سایه یا ، پوشاندن پف و افتادگی پلک‌ و یا پوشاندن اشتباهات آرایشی نیز از دیگر کاربردهای کانسیلر است.

انواع کانسیلر

کانسیلر انواعی دارد که به منظورهای گوناگونی استفاده می‌شود و هرکدام ویژگی متفاوتی دارند. انواع کانسیلر شامل سه دسته است:

 • کانسیلر مایع
 • کانسیلر جامد
 • کانسیلر پودری

کانسیلر مایع

کانسلیر مایع، انعطاف‌پذیر است و به علت بافت شل و مایع به راحتی پخش می‌شود. مناسب نواحی بزرگ است و استفاده از آن راحت‌ است. از این رو برای اطراف چشم گزینه مناسبی است. کانسیلر مایع خود نیز انواعی دارد که جلوه‌های گوناگونی به صورت می‌دهد و می‌تواند براق، مات و یا ساتنی باشد. کانسیلر ساتنی جلوه‌ی طبیعی‌تری به صورت می‌بخشد ولی به علت ماندگاری کوتاه مدت برای مراسم‌های طولانی مناسب نیست.

کانسیلر جامد

کانسیلر جامد که از آن با عنوان کانسیلر ماژیکی یا استیکی هم یاد می‌شود؛ نسبتا سخت پخش می‌شود ولی قابلیت پوشانندگی مناسبی دارد. این نوع کانسیلر در ایجاد سایه در نواحی کوچک و محدود مثل بینی کاربرد دارد. اگر چه بافت این کانسیلر ضخیم و سخت‌تر است ولی برای افرادی که دچار سیاهی بیش از حد دور چشم هستند، گزینه مناسبی است. در پخش کردن کانسیلرهای جامد دقت و توجه بیشتری به خرج دهید؛ بافت غلیظ این نوع کانسیلر دیر‌تر روی پوست پخش می‌شود و ممکن است رد آن روی پوست بماند.

کانسیلر پودری

بافت پودری این کانسیلر برای پوشاندن زخم و عارضه‌های پوستی کوچک و محدود مناسب است.

نحوه استفاده از کانسیلر در آرایش صورت

مقدار کمی از کانسیلر را به نقطه مورد نظر بزنید و سپس با استفاده از اسفنج یا براش، به خوبی آن را  روی پوست پخش کنید. در آخر باید در محل موردنظر کمی تثبیت‎کننده بزنید. برای استفاده از کانسیلر، براش مخصوصی وجود دارد که محکم، باریک و مخروطی است.

کانسیلر قبل از کرم پودر یا بعد آن؟

کانسیلر را می‌توان قبل یا بعد از کرم‌پودر استفاده کرد؛ ولی معمولا توصیه می‌شود ابتدا کرم پودر بزنید و بعد ایرادات پوستی را با کانسیلر بپوشانید. این توصیه به این علت هست که اگر بعد از زدن کرم پودر، پوست به خوبی کاور نشد، لک و تیرگی‌ها را با استفاده از کانسیلر بپوشانید تا صورت‎تان آرایشی ملایم و طبیعی داشته باشد؛ و با استفاده از مقدار زیادی کانسیلر و کرم پودر صورت‌تان را لایه‌ی سنگین و غلیظی از این کرم‌ها می‌پوشاند. دقت کنید که با استفاده از مقدار زیادی کانسیلر حالت بدی به آرایش‌تان ندهید. از دیگر دلایل این توصیه، اشاره به این نکته است که اگر ابتدا کانسیلر بزنید و بعد کرم‌پودر، ممکن است حین پخش کردن کرم‌پودر، کانسیلر  نیز در تمام صورت‎تان پخش شود و دوباره لک‌ و تیرگی‌ها نمایان گردد.

با این حال، برخی دچار تیرگی بیش از حد دور چشم هستند یا صورت‌شان پر از کک و مک و جای جوش است. این افراد می‌توانند قبل از زدن کرم‌پودر، مقدار کمی از کانسیلر را روی نقاط دارای ایراد بزنند. اگر بعد از زدن کرم‌پودر احساس کردید همچنان لک‌ و تیرگی‌ها به صورت یک‌دست کاور نشده‌اند، می‌توانید مقدار بیشتری کانسیلر استفاده کنید. فراموش نکنید که مقدار کانسیلر روی پوست‌تان حالت طبیعی خود را حفظ کند. البته گفتنی‌است که میکاپ‌آرتیست‌های حرفه‌ای ترکیبی از این دو شیوه را به‌کار می‌برند؛ بدین صورت که ابتدا لایه‌ی بسیار نازکی کرم‌پودر را روی کل صورت پخش می‌کنند؛ سپس با استفاده از کانسیلر ایرادات چهره را می‌پوشانند و در آخر با مقداری کرم‌پودر، صورت را یک‌دست می‌کنند.

تکنیک‌های کاربردی استفاده از کانسیلر

 1. برای پوشاندن لک‌ و تیرگی‌های صورت، باید از کانسیلری استفاده کنید که فقط دو درجه از رنگ پوست روشن‌تر باشد.
 2. با استفاده از کانسیلر می‌توان رنگ کرم‌پودر را هم تصحیح کرد؛ اگر رنگ کرم‌پودر کاملا با پوست هم‌خوانی نداشته باشد نیز می‌توان با استفاده از کانسیلر رنگ مناسب، رنگ کرم‌پودر را روی پوست تنظیم کرد.
 3. برای این که کانسیلر و کرم‌پودر بهتر روی پوست پخش و با رنگ پوست هماهنگ شود، کمی اسفنج آرایشی‌تان را نمدار کنید و با ضربه‌های آهسته و دورانی، کرم را روی صورت پخش کنید.
 4. به یاد داشته باشید که بافت کرم‌پودر برای اطراف چشم سنگین است و برای استفاده در اطراف چشم مناسب نیست.
 5. برای این‌که هنگام استفاده از کانسیلر در اطراف چشم، به پوست اطراف چشم‎تان آسیب نرسد، بِراش را مثلث‌وار روی صورت بکشید.
 6. برای پوست اطراف چشم باید از کانسیلر‌های سبک استفاده کنید؛ کانسیلرهای غلیظ اثر معکوس می‌گذارند. با استفاده از این کانسیلرها چروک‌های ریز هم درشت‌تر به‌نظر می‌رسد.
 7. از کانسیلر‌های خیلی روشن‌تر از پوست‎تان استفاده نکنید؛ اگر کانسیلر نزدیک به رنگ پوست‎تان نباشد، علاوه بر این که لک‌ها نمی‌پوشاند، آن‌ها را بیشتر از حالت معمول نمایان می‌کند.
 8. مقدار بسیار کمی از کانسیلر برای پوشاندن لک‌ و تیرگی‌ها کافی است؛ استفاده از حجم زیادی کانسیلر حالت مصنوعی و غیر طبیعی ایجاد می‌کند.
 9. در انتخاب و خرید کانسیلر‌ها دقت کنید؛ کانسیلرهای حاوی چربی و ترکیبات مضر باعث ایجاد جوش و میلیا می‌شوند.
 10. انواع کانسیلرها و موارد استفاده از هر کدام از رنگ‌ها را بشناسید تا نتیجه‌ی مطلوبی حاصل کنید؛ به عنوان مثال رنگ هلویی مناسب پوشاندن تیرگی و پف زیر چشم و رنگ سبز، مناسب کاور کردن نقاط قرمز صورت است.

سخن پایانی

کرم‌پودر و کانسیلر، هر دو ویژگی پوشانندگی ایرادات صورت را دارند. بافت سبک کانسیلر و توانایی بیشتر در کاور کردن لک و تیرگی‌های صورت باعث شده برای آرایشی ملایم و طبیعی، همراه با پوست صاف مناسب باشد. ترتیب استفاده از کرم‌پودر و کانسیلر، کاملا سلیقه‌ای است؛ برخی ترجیح می‌دهند که ابتدا به وسیله کانسیلر لک‌ اول از کانسیلر یا کرم پودر استفاده شود؟ از بین بردن تیرگی، لک و یا حتی برجسته کردن برخی از قسمت‌های صورت، یکی از مزیت‌های فوق‌العاده کانسیلر است. البته باید بیان کرد که داشتن پوست سالم و فاقد لک و کک و مک از طریق درمان‌های تخصصی و مراجعه به متخصصان پوست و زیبایی به راحتی امکان پذیر است؛ اما استفاده کردن از کانسیلر و کرم پودر راه‌ حل بسیار مناسبی برای جشن‌ها و مراسمات مهم است. کانسیلر و کرم پودر اشکالات پوستی را به خوبی کاور می‌کنند و یک پوست با ظاهری صاف و شفاف به افراد هدیه می‌دهند؛ ولی باید دقت کنید که چه زمانی باید از کانسیلر یا کرم پودر استفاده کرد. این محتوا را تا انتها مطالعه کنید تا به راحتی در مورد کانسیلر و کرم پودر و ترتیب استفاده از آن آشنا شوید.

دکمه بازگشت به بالا