علمی و پزشکی

کاهش ۵۰ درصدی بستری‌های کرونایی در استان بوشهر

مجله تفریحی زیباروز / بوشهر استاندار بوشهر اظهار داشت: بستری های عروق کرونا در استان بوشهر با 344 بیمار نسبت به روزهای تابستان 50 درصد کاهش یافته است.

عبدالکریم گراوند در جلسه ستاد مبارزه با ضد کرونا کرونا بوشهر با قدردانی از حمایت و همکاری مردم ، بازاریان و اصناف در اجرای طرح محدودیت دو هفته ای علیه کرونا گفت: از 10 شهر استان فقط بوشهر قرمز است. . است.

وی با بیان اینکه پس از پایان محدودیت های دو هفته ای تغییر کرونا در شهرها ، ستاد مرکزی کرونا اعلام خواهد کرد ، افزود: با اعلام وضعیت و شرایط موجود در شهرها ، اجرای محدودیت ها متناسب با آن تغییر می کند. محدودیت ها در حال تغییر هستند.

یک مقام ارشد کشوری در استان بوشهر با اشاره به انطباق با بیش از 90 درصد پروتکل های بهداشتی برای رسیدگی به تاجگذاری در استان بوشهر ، خاطرنشان کرد: در این راستا بستری های کرونا در استان بوشهر 344 بیمار نسبت به روزهای تابستان 34 درصد کاهش یافت .

گراوند با قدردانی از همکاری پلیس ، سپاه و بسیج در کنترل ورود و خروج گفت: طبق بررسی های انجام شده میزان تردد وسایل نقلیه در محورهای مواصلاتی استان بوشهر نسبت به دسامبر سال گذشته 50 درصد کاهش یافته است.

وی از اجرای طرح شهید حاج قاسم سلیمانی خبر داد و گفت: برای مدیریت و کنترل بیماری عروق کرونا قلب ، عملیات اجرایی این طرح آغاز شده است که نقش مهمی در کاهش بیماری در جامعه دارد.

استاندار بوشهر با تأکید بر اهمیت نظارت بر رعایت پروتکل های بهداشتی در 10 شهر استان بوشهر ، افزود: اجرای طرح شهید حاج قاسم سلیمانی ادامه کنترل بیماری عروق کرونا و رعایت دقیق پروتکل های بهداشتی است.

وی مراقبت از سالمندان و افراد مبتلا به بیماری های زمینه ای را مورد توجه قرار داد و اظهار داشت: استفاده از ظرفیت افراد ، م institutionsسسات ، م institutionsسسات و حمایت از آنها برای اجرای طرح شهید حاج قاسم سلیمانی مورد تأکید است.

فرماندار بوشهرا با اشاره به فرارسیدن شانزدهم آذر و روز دانشجو ، ممنوع بودن هرگونه تجمع و برگزاری مراسم در این روز را مشخص و تصریح کرد: به منظور جلوگیری از شیوع ویروس کرونا ، هرگونه تجمع و برگزاری مراسم در تاریخ شانزدهم آذر ماه ممنوع است زیرا وقتی تجمع رخ می دهد ، شیوع بیماری کرونا قلب اتفاق می افتد.

عبدالکریم گراوند افزود: جلوگیری از جمع آوری مهمترین عامل در شکستن زنجیره انتقال و شیوع ویروس است.

وی با تأکید بر ضرورت پرهیز از برگزاری مجامع عمومی مانند تشییع و عروسی خاطرنشان کرد: برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا باید از هرگونه تجمع به ویژه در مراسم تشییع و عروسی خودداری شود و فرمانداران نباید اجازه دهند چنین مجالس برگزار شود.

یک مقام ارشد دولت در استان بوشهر میزان پایبندی به پروتکل بهداشتی در استان را مطلوب دانست و گفت: برآوردها نشان می دهد که پایبندی به پروتکل بهداشتی در استان بیش از 85 تا 90 درصد است و برای کاهش بیماران و بستری شدن در بیمارستان ها باید تمام این دستورالعمل ها رعایت شود.

گراوند با ابراز تسلیت برای شهادت شهید محسن فخری زاده با اشاره به حرکت دشمن طی 4 دهه گذشته اظهار داشت: 4 دهه گذشته نشان می دهد که تحرکات دشمن مانع ادامه فعالیت ، پیشرفت و توسعه نبوده است. کند نمی شود.

وی با بیان اینکه چراغ علم و دانش با شهادت دانشمند بزرگ خاموش نمی شود ، افزود: دشمنان تصور می کنند ترور شهید محسن فخری زاده می تواند توسعه علم و فناوری در کشور را مختل کند.

فرماندار بوشهرا با اشاره به اینکه شهادت این دانشمند کوچکترین خللی در این مسیر علمی ایجاد نمی کند ، گفت: گرچه شهادت فخری زاده موجب پشیمانی و تأثر در بین مردم و مسئولان شده است اما فعالیت های علمی و فناوری سرعت می گیرد.

عبدالکریم گراوند با تأکید بر جلوگیری از تفرقه و تضعیف دستگاه های امنیتی گفت: تقویت وحدت و انسجام موجب سرخوردگی دشمن می شود و باید توجه ویژه ای به این موضوع شود.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا