بین الملل

کنعانی: شورای امنیت باید به وظیفه قانونی و اصلی خود که حفاظت از صلح است عمل کند

 نشست اول با موضوع “نقش رسانه، اندیشمندان، رهبران مذهبی در جنگ علیه غزه” با ریاست ناصر کنعانی سخنگو و رئیس مرکز دیپلماسی عمومی وزارت امور خارجه با حضور جمعی از اندیشمندان و متفکران، شخصیت های مذهبی و فعالان عرصه رسانه ای برگزار شد.

نشست دوم با عنوان “آثار سیاسی و حقوقی جنگ علیه غزه” به ریاست رضا نجفی معاون حقوقی و بین المللی وزارت امور خارجه با حضور جمعی از اندیشمندان عرصه سیاسی و شخصیت های حقوقی برگزار شد.

ناصر کنعانی، سخنگوی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در ابتدای نشست نقش رسانه، اندیشمندان، رهبران مذهبی در جنگ علیه غزه طی سخنانی با اشاره به برگزاری همایش تهران درباره فلسطین همزمان با تداوم جنایات جنگی رژیم صهیونیستی در غزه و کرانه باختری، به تلاش های مشترک در عرصه بین المللی برای پایان دادن به جنگ و نسل کشی در حال وقوع در غزه اشاره کرد و عنوان داشت: «رفع محاصره، گشایش مرزها برای ارسال کمک های انسان دوستانه و مخالفت با کوچ اجباری ساکنان غزه از جمله اصلی ترین های اول مد نظر جامعه جهانی است»

رئیس مرکز دیپلماسی عمومی وزارت امور خارجه کشورمان افزود: «این خواست جهانی در قطعنامه اخیر مجمع عمومی سازمان ملل متحد خود را با ۱۵۳ رای کشورهای مختلف بعنوان صدای افکار عمومی جهان نشان داد و جهان با این قطعنامه بر ضرورت توقف جنگ و جنایات صهیونیست ها و برقراری آتش بس پایدار تاکید کرد».

سخنگوی وزارت امور خارجه افزود: «ملت های دنیا در تجمعات چند صد هزار نفری خود به وضوح نشان دادند که خواستار پایان بخشیدن به این وضعیت و اتمام جنایات رژیم صهیونیستی هستند.»

کنعانی تصریح کرد: «در این شرایط، شورای امنیت باید به وظیفه قانونی و اصلی خود که حفاظت از صلح است عمل کند و انتظار می رود فشارها بر آمریکا که تنها کشور مخالف قطعنامه الزام آور شورای امنیت بوده باعث شده باشد که ایالات متحده صدای مخالفت جهانیان را بشنوند».

سخنگوی وزارت امور خارجه همچنین ابراز امیدوازی کردکنفرانس تهران با حضور نمایندگانی از طیف های مختلف از نخبگان جهان، موجب تشدید فشارها بر رژیم صهیونیستی و حامیان آن و تقویت همبستگی جهانی با مردم فلسطین بشود.

لازم به ذکر است جمعی از سفرا و دیپلمات های خارجی مقیم تهران و همچنین برخی از نخبگان فعالان عرصه عمومی و رسانه ای ایران نیز در این نشست های تخصصی همایش تهران حضور دارند.

311311

کارگروه خبری مقالات بین المللی

نویسنده اخبار بین‌المللی با تمرکز بر رویدادهای فضایی و نجومی جهانی. با دانش در زمینه اخبار فضایی، کشف‌های نجومی و پیشرفت‌های فضانوردی، به شما اخبار جذاب و تحلیل‌هایی را درباره رویدادهای فضایی، اکتشافات نجومی و تاثیرات آن‌ها بر جوامع ارائه می‌دهم. با استفاده از روش‌های تحلیلی و علمی، به شما دیدی جامع از تحولات فضایی و نجومی جهانی می‌دهم.
دکمه بازگشت به بالا