علمی و پزشکیکسب و کار ایرانی

3 عامل اصلی موثر در رسیدن به سلامت جهانی

 

  1. 1. عوامل سیاسی

دسترسی ناکافی به مراقبت های بهداشتی با ورود سیاست های بین المللی تشدید می شود. از آنجایی که درگیری‌های درون یا بین کشورها زیرساخت‌های حیاتی را از بین می‌برد، شهروندان عادی در برابر بیماری‌ها آسیب‌پذیرتر می‌شوند. این باعث می شود آنها به دنبال فرصت هایی برای فرار از موقعیت های خطرناکی باشند که رفاه آنها را تهدید می کند، مهاجرت می‌تواند باعث گسترش سریع بیماری‌ها شود، اما سازمان‌هایی مانند WHO تأکید می‌کنند که هدف راه‌حل‌ها بهبود سلامت پناهندگان و مهاجران از طریق تلاش‌هایی مانند سازمان‌دهی در آن سوی مرزها برای تأیید سیاست‌هایی است که پاسخ‌های کوتاه‌مدت بحران انسانی را با بهبود دسترسی بلندمدت به مراقبت‌های بهداشتی پل می‌کند.

  1. 2. بیماری های غیرواگیر

بر اساس گزارش سازمان جهانی بهداشت، بیماری های قلبی، سکته مغزی، سرطان، دیابت و سایر بیماری های غیرواگیر (NCDs) 70 درصد از کل مرگ و میرها در سراسر جهان را تشکیل می دهند. آموزش نقش مهمی در پیشگیری از بیماری‌های غیرواگیر ایفا می‌کند و به مردم کمک می‌کند تا عوامل سبک زندگی مانند رژیم غذایی نامناسب، عدم تحرک، مصرف دخانیات و مصرف الکل را درک کنند و تغییر دهند. اما بین سطح درآمد و شیوع بیماری های غیرواگیر همبستگی وجود دارد. ایا سرطان روده کشنده است

WHOخاطرنشان می کند که 85 درصد از مرگ و میرهای زودرس ناشی از بیماری های غیرواگیر در کشورهای با درآمد کم و متوسط ​​رخ می دهد. کاهش تعداد بیماری های غیرواگیر در سطح جهانی به معنای کاهش عواملی است که به طور نامتناسبی در جوامع کم درآمد ایجاد می شود.

  1. 3. بهداشت حیوانات، تامین منابع غذایی، و تامین

مطالعه بهداشت عمومی دامپزشکی که برخی از دانشجویان با اخذ مدرک دوگانه دامپزشکی و بهداشت عمومی دنبال می‌کنند، به وضوح نشان می‌دهد که سلامتی حیوانات به طور طبیعی با سلامتی انسان در هم تنیده است. شاید واضح ترین ارتباط در زنجیره غذایی اتفاق بیفتد، اما حیوانات برای حمل و نقل، نیروی پیشران و لباس در مناطق در حال توسعه نیز مورد اعتماد هستند.

شیوه‌های کشاورزی، از جمله آبیاری، استفاده از آفت‌کش‌ها و مدیریت ضایعات، می‌توانند بر سلامت حیوانات تأثیر بگذارند و انتقال بیماری را در هر مرحله از زنجیره تأمین غذا به یک نگرانی تبدیل کنند. با توجه به اینکه عوامل بیماری زا از حیوانات یا محصولات حیوانی نقش مهمی در انتقال بیماری دارند، دامپزشکی باید در هر تلاشی برای بهبود سلامت جهانی گنجانده شود.

فرصت هایی برای تأثیرگذاری بر سلامت جهانی

فهرست رو به رشد مسائل بهداشت جهانی می‌تواند بسیار زیاد باشد، اما راه‌های زیادی وجود دارد که افراد می‌توانند تأثیر مثبت بگذارند. دکتر مکفرسون می گوید: “همه می توانند تفاوت ایجاد کنند.” “اگر افراد به اندازه کافی این کار را انجام دهند، کمک های کوچک به سرعت جمع می شوند.” طول عمر بیماران سرطان پانکراس

یک پیشنهاد این است که با شرکت در رویدادهای سخنرانی بهداشت جهانی یا دنبال کردن یک آموزش بین المللی، دیدگاه خود را در مورد پزشکی گسترش دهید، به ویژه اگر شما یک دکترای پزشکی یا دانشجوی آینده پزشکی هستید. به عنوان مثال، SGU متعهد به توانمندسازی دانش آموزان برای کمک به بهبود سلامت جهانی است. یک گزینه برای انجام این کار، دریافت مدرک MD/MPH دوگانه برای به دست آوردن دیدگاهی منحصر به فرد در مورد ادغام مراقبت های پزشکی در هر دو سطح کلی نگر و بیمار است.

دکمه بازگشت به بالا