عمومیکسب و کار ایرانی

5 فایده رشد ساکولنت در خانه برای سلامتی

در این مقاله خواهید فهمید که چرا سرمایه گذاری در خرید ساکولنت برای خانه شما مفید و سالم است. گیاهان آپارتمانی همیشه راهی آسان برای ایجاد کمی شخصی سازی و سرسبزی در خانه شما بوده است. اما ساکولنت ها قطعاً جزو گروه‌های مورد علاقه گیاهان ما هستند، زیرا علاوه بر زیبایی بسیار به حداقل مراقبت احتیاج دارند و همانطور که به تازگی کشف کردیم مزایای متعددی برای سلامتی انسان دارد. در اینجا پنج دلیل آورده ایم تا بدانید وجود گیاهان چگونه می‌تواند به شما کمک کند تا زندگی سالم‌تری داشته باشید.

فواید گیاهان برای سلامتی انسان

1) گیاهان تنفس را راحت‌تر می‌کنند

در طی فرآیند فتوسنتز، گیاهان اکسیژن ساطع می‌کنند و در شب مانند انسان دی اکسید کربن از خود ساطع می‌کنند. ساکولنت ها و چندین گونه گیاهی دیگر مانند ارکیده و نخل نارگیل حتی در شب به تولید اکسیژن ادامه می‌دهند. به همین دلیل ایده بسیار خوبی است که این گیاهان را در اتاق خواب بگذارید تا هنگام خواب هوای اضافی اتاق را تأمین کنید.

2) گیاهان هوا را تصفیه می‌کنند

ساکولنت ها مانند گیاه سانسوریا و آلوئه ورا برای تصفیه هوا و دفع سموم عالی هستند. تحقیقات ناسا نشان داده است که گیاهان قادر به حذف 87 درصد از ترکیبات مضر هستند. این گیاهان در کتابخانه‌ها و مدارس و همچنین در خانه بسیار مفید هستند، زیرا مواد مضری مانند بنزن و فرمالدئید در دود سیگار، فرش، کتاب و جوهر یافت می‌شود را به خوبی از بین میبرد و هوا را تصفیه میکنند.

دست به کار شوید و با خرید اینترنتی گیاهان مناسب تصفیه هوا و انواع گیاهان دیگر از طریق گل فروشی آنلاین با کمترین هزینه هوای منزل خود را تصفیه کنید. برای خرید آنلاین گل و گیاه در سایت مشرق نیوز می توانید به لینک مراجعه کنید.

3) گیاهان و کمک به جلوگیری از بیماری

حدود 10 درصد رطوبت موجود در جو، آب آزاد شده توسط گیاهان است. همین امر در مورد خانه شما نیز صدق می‌کند. هرچه تعداد گیاهان بیشتر باشد، افزایش رطوبت در خانه راحت‌تر است. هوای مرطوب می‌تواند از خشکی پوست، سرماخوردگی، گلودرد و سرفه‌های خشک جلوگیری کند. مطالعه‌ای که توسط دانشگاه کشاورزی نروژ انجام شد نشان داد که 60٪ میزان مرگ و میر در دفاتر کارخانه‌ها با وجود گیاهان کاهش می‌یابد.

4) گیاهان به افزایش تمرکز کمک می کنند

تعدادی از مطالعات بر روی کارگران و دانش آموزان نشان داده است که تمرکز، توجه و توانایی‌های مغزی هنگام یادگیری یا کار در اتاق با وجود گیاهان بهبود می‌یابد. مطالعه‌ای در دانشگاه میشیگان نشان داد که در صورت وجود گیاهان در محیط، حافظه تا 20 درصد بهبود می‌یابد. گیاهان کوچک مانند ساکولنت ها به ویژه مناسبتر هستند، زیرا فضای زیادی را روی میز شما اشغال نمی‌کنند و در عین حال برای بهبود تمرکز نیز کار می‌کنند.

5) گیاهان بهبود بدن را تسریع کنید

ساکولنت ها می‌توانند به کاهش علائم آنفولانزا، سردرد، تب و سرفه کمک کنند. به گفته محققان دانشگاه ایالتی کانزاس بیماران بیمارستانی با وجود گیاهان سرپوشیده به مسکن کمتری نیاز دارند، فشار خون پایین‌تری دارند و خستگی و اضطراب کمتری را تجربه می‌کنند.

دکمه بازگشت به بالا