عمومیکسب و کار ایرانی

قبل از مراجعه به وکیل مواد مخدر تهران نکات زیر را باید بخوانید

 پرونده های مرتبط به مواد مخدر بسیار سخت هستند و نیاز به یک وکیل مواد مخدر تهران بسیار مجرب و حرفه ای در این زمینه دارد.  تعداد وکیل مواد مخدر در ایران که در این زمینه با تجربه و متخصص باشند بسیار کم است. قوانین مرتبط با مجازات حمل، مصرف و قاچاق مواد مخدر دارای مواد و تبصره های گوناگونی است. اگر دارای پرونده مواد مخدر هستید، پیشنهاد می کنیم حتما با وکیل مواد مخدر تهران مجرب و حرفه ای، مشورت نمایید تا حق و حقوق شما ضایع نگردد.

به دلیل اهمیت موضوع خرید و فروش و حمل مواد مخدر دادگاه ویژه ای به نام دادگاه انقلاب و وکیل مواد مخدر به پرونده‌های مواد مخدر رسیدگی می‌کند. اختصاص دادگاه ویژه برای مواد مخدر به تنهایی بیانگر اهمیت پرونده‌های حقوقی مواد مخدر می‌باشد. بر اساس قانون، مجازات کسانی که به کار خرید، فروش، تولید و حمل مواد مخدر مشغول هستند حبس‌های طولانی مدت و یا اعدام است. ایران از معدود کشورهایی است که برای مجرمان مواد مخدر مجازات اعدام صادر می‌کند.

 بهترین وکیل مواد مخدر | وکیل دعاوی مواد مخدر | وکیل مواد مخدر در تهران

مواد مخدر چیست؟

مواد مخدر به هر ماده خالص یا ترکیب شده ای اطلاق می شود که باعث اعتیاد و وابستگی افراد می شود

تأثیر  موادمخدر بر سیستم عصبی و سایر سیستم های بدن بسیار مهلک و مخرب است و در صورتی که فرد معتاد به شکل مرتب و مداوم از آنها  استفاده نکند دچار درد، تنش های شدید عصبی، اختلال در دستگاه گوارش و … می گردد.

بدیهی است باتوجه به آثار زیانبار موادمخدر بر روی بدن انسان تقریبا در همه کشورها تولید، نگهداری و فروش ماده مخدر خلاف قانون و جرم محسوب می‌شود.

مواد مخدر با توجه به شیوه مصرف و تأثیر آن در فرد معتاد نیز دسته بندی می شود. وکیل مواد مخدر

نقش بهترین وکیل مواد مخدر تهران در دادگاه

آیا واقعا لازم است در رابطه با پرونده های کیفری مربوط به مواد مخدر از بهترین وکیل مواد مخدر تهران کمک بگیریم و آیا می دانید ویژگی های بهترین وکیل مواد مخدر تهران چیست؟ این نکته را به یاد داشته باشید که مواد مخدر از جمله جرایمی است که نظم و آسایش مردم را به خطر می اندازد و قانون گذار برای مجازات این گونه متهمین تاکید ویژه ای داشته است. بر اساس قانون آیین دادرسی کیفری متهم برای بعضی جرایم متهم را ملزم به تعیین وکیل می کند.

پرونده‌های مواد مخدر به پرونده‌های مهم و کلان و پرونده‌های خرد تقسیم می‌شود که هر دو نوع آن دارای حساسیت بسیار زیاد است.به جهت انگیزه‌های مالی، معمولاً اکثر وکلا چنین پرونده‌هایی را قبول می‌کنند.

تعداد وکلای متخصص در حوزه مواد مخدر در کل کشور، کمتر از صد نفر است! لذا توصیه می‌شود که در مورد پرونده‌های حساس این چنینی پیگیری امور را به وکیل مواد مخدر متخصص و با تجربه بسپارید.  دادکوشا، شامل بهترین وکیل مواد مخدر، بهترین وکیل تهران و قضات بازنشسته در پرونده‌های این حوزه یاری‌گر شما خواهند بود.

 بهره بردن از یک وکیل مواد مخدر تهران چه مزایایی دارد؟

یک وکیل مواد مخدر با تجربه و تخصص خود می تواند در صورتی که فرد متهم بدون سابقه باشد بی گناهی وی را ثابت کند یا موجب تخفیف در مجازات وی شود. همچنین باعث کاهش مجازات حبس یا مجازات نقدی متهم شود. از دیگر مزایای بهره بردن از وکیل مواد مخدر می توان به موارد زیر اشاره کرد:

سعی در تعلیق حکم مجازات

در مرحله تجدید نظر یا مرحله فرجام خواهی باعث تبرئه متهم شود (در کلیه محاکم مانند دادگاه های بدوی)

می تواند در مرحله اعاده دادرسی تمام تلاش را برای قبول در دیوان عالی کشور انجام دهد

برای عفو رهبری تلاش کند

موارد مجازات مواد مخدر

 • کشت خشخاش و کشت شاهدانه اگر به منظور تهیه مواد مخدر باشد.
 • وارد و صادر کردن و تولید کردن انواع مواد مخدر برای
 • مکانی به منظور تهیه و یا نگهداری مواد مخدر ایجاد شود
 • ابزار ها و ادوات برای تولید مواد مخدر تهیه شود
 • فروش مواد مخدر و توزیع و پخش آن و استعمال آن
 • فراری دادن مجرمان
 • برای هر کدام از این ها مجازات به شرح زیر است:
 • بار اول دستگیری جریمه نقدی تا ده میلیون ریال
 • برای بار دوم جریمه نقدی تا پنجاه میلیون ریال و چند ضربه شلاق
 • بار سوم تا صد میلیون ریال جریمه نقدی و هفتاد ضربه شلاق همچنین 2 تا 3 سال حبس
 • بار چهارم اعدام

وکیل مواد مخدر تهران چگونه از موکل دفاع می نماید؟

بهتر است در ابتدا بدانید در عمل و در رویه محاکم دو نوع دفاع وجود دارد. اول اینکه دفاع شفاهی که در روز جلسه رسیدگی دادگاه نزد قاضی شعبه ارائه می گردد. دوم اینکه، دفاع کتبی می باشد که در قالب تنظیم لایحه دفاعیه تقدیم دادگاه می گردد. هر دونوع دفاع نیاز به دانش و تخصص دارد. وکیل مواد مخدر تهران باید بتواند با ارائه دفاع شفاهی به نحو احسن ذهن مقام رسیدگی کننده را به واقع و حقیقت رهنمون سازد. همچنین با تقدیم لایحه دفاعیه از موکل، نکات قانونی و ضروری را کتبا به محکمه ارائه نماید.

دفاع وکیل مواد مخدر از متهم

پرونده‌های مواد مخدر به پرونده های مهم کلان و پرونده های خرد تقسیم می شود که هر دو نوع آن حساسیت بسیار زیادی دارد. به جهت انگیزه های مالی، معمولاً بیشتر وکلا چنین پرونده هایی را قبول می کنند.

تعداد وکلای متخصص در این حوزه در کل کشور، کمتر از صد نفر است. به همین خاطر اکیداً توصیه می شود که در رابطه با پرونده‌های حساس این چنینی پیگیری امور را به وکیل مواد مخدر متخصص و با تجربه بسپارید. تیم تخصصی وکلای مواد مخدر دادکوشا، شامل وکلای پایه یک دادگستری تهران، اساتید دانشگاه در پرونده‌های این حوزه یاری‌گر شما خواهند بود.

ضرورت استفاده از وکیل مواد مخدر در تهران

پرونده‌هایی که مربوط به مواد مخدر هستند باید بسیار جدی و هوشیارانه به آنها رسیدگی شود که در این راستا وکیل مواد مخدر بسیار نقش مهمی ایفا می‌کند. از سوی دیگر، تعداد وکلای مواد مخدر متخصص با وجود نیاز مبرم و گسترده به وکلای حرفه‌ای در این حوزه، در سطح کشور بسیار محدود می‌باشند.

علت حساسیت بالای جرایم مواد مخدر در ایران

به طور خلاصه مواد مخدر شامل هر ماده‌ای که بر سیستم عصبی و سایر سیستم‌های بدن تاثیر مهلکی بگذارد و باعث اعتیاد و وابستگی فرد به آن شود اطلاق می‌گردد. با توجه به آثار مخرب و زیان‌بار مواد بر روی افراد، تقریبا در تمامی کشورها مصرف، تولید و حمل آن جرم است و با مجرم طربق قانون برخورد می‌شود.

از آنجایی که ایران با بزرگترین تولیدکنندگان مواد مخدر (افغانستان و پاکستان) هم‌مرز است و با توجه به اثرات خانمان برانداز مواد مخدر بر جوانان، سخت‌گیری‌هایی در قانون ایران در این رابطه لحاظ شده است.

دادگاهی ویژه برای جرایم مواد مخدر

به دلیل اهمیت ویژه‌ای که قانون به مجازات حمل، مصرف و قاچاق مواد مخدر (اعم از صنعتی و سنتی) در نظر گرفته است، دادگاه ویژه به نام دادگاه انقلاب و وکیل مواد مخدر به این گونه پرونده‌ها رسیدگی می‌کند.

طبق قانون، مجازات افرادی که به خرید و فروش، تولید مواد مخدر مشغول هستند – و حتی حمل آن – حبس‌های طولانی است و ایران جز آن دسته از کشورهایی است که برای مجرمان مواد مخدر حتی حکم اعدام هم صادر می‌کند. از این رو وکیل مواد مخدر نقش بسیار مهمی در این گونه پرونده‌ها ایفا خواهد کرد.

حکم اعدام در پرونده‌های مواد مخدر

همانطور که گفته شد ایران جز آن دسته از کشورهایی است که در پرونده‌های مواد مخدر حکم اعدام در نظر گرفته شده است. از این رو وظایف وکیل مواد مخدر تهران بیش از پیش سخت و حساس است. وکیل مواد بایستی بتواند موکل خود را با کمترین مجازات از جلسات دادگاه خارج کند، یکی از دلایل کمک گرفتن از وکیل مواد تبدیل مجازات مجرم به جریمه نقدی است که برخی از وکلای مجرب می‌توانند این حکم را بگیرند.

به طور کلی حکم اعدام و یا حبس ابد برای افراد زیر در نظر گرفته شده است:

در صورتی که مجرم در حین ارتکاب جرم، سلاح گرم برای افراد و مامورین کشیده باشد.

سردسته و رئیس باند توضیع مواد باشد

از کودکان، نوجوانان و دیوانگان برای همکاری در جرم استفاده کرده باشد

در مواد سرمایه‌گذاری کلان کرده باشد.

اگر فردی برای اولین مواد مخدرِ کمتر از دو کیلو داشته باشد (فقط همراه داشته باشد و در حین مصرف دستگیر نشود) و یکی از شرایط ذکر شده را نداشته باشد، تنها با کمک وکیل مواد مخدر مجرب می‌تواند امید داشته باشد که حکم اعدام و حبس ابد برای او صادر نشود. با توجه به شدت احکام صادره می‌بینید که قطعا اینگونه جرایم شوخی‌بردار نیست و برای تخفیف در احکام صادره، حتما باید از یک وکیل متخصص و مجرب کم گرفت.

دکمه بازگشت به بالا