عمومیکسب و کار ایرانی

دریل شارژی ارزان تا 1 میلیون تومن

پیشنهاد خرید دریل پیچ بند شارژی تا یک میلیون تومان (دی ۹۸) + ویدئو

دریل پیچ بند شارژی یکی از ابزارهای پر استفاده در صنعت است. از این دستگاه برای سوراخ کاری انواع سطوح یا باز و بسته کردن پیچ استفاده می‌شود. خرید دریل شارژی یا همان خرید پیچ بند شارژی هم یکی از دغدغه‌های پیش روی خریداران ابزار هست. با توجه به شرایط اقتصادی که چند سالی است دچار آن هستیم توجه به قیمت ابزار اهمیت ویژه‌تری پیدا کرده است. هزینه‌ای که امروز برای ابزار پایین رده پرداخت می‌کنیم در زمانی نه چندان دور ما به ازای یک ابزار برند و مطرح بوده است.

قدرت خرید کم از یک‌سو و نبود اطلاعات کافی از عملکرد دستگاه‌ها از سوی دیگر، دغدغه یک خریدار ابزار است. شما مجبور هستید با توجه به اطلاعات فنی هر ابزار یا توضیحاتی که در فروشگاه اینترنتی ابزار وجود دارد، انتخابی درست داشته باشید. انتخابی که بیشتر با پیش فرض‌های ذهنی شما انجام می‌شود و تجربه عملی از کار با هر یک از این ابزارها را نداشته‌اید.  ما در ابزارتیم با همراهی ابزارمارت تصمیم گرفتیم مجموعه ویدئوهایی با موضوع پیشنهاد خرید ابزار را برای شما عزیزان آماده کنیم. در این نوشته به موضوع ((پیشنهاد خرید دریل پیچ بند شارژی با حدود قیمت یک میلیون تومان)) پرداختیم.

روش انتخاب پیچ بند و بررسی به چه صورت هست؟

در این پروژه ما ابزارها را با توجه به معیارهایی انتخاب می‌کنیم و بدون دخالت و اسپانسری شرکت‌های تولیدکننده به نقد و بررسی آن می‌پردازیم. حاصل نتایج تست و بررسی به‌صورت عددی در داخل یک جدول قرار می‌گیرد و درنهایت این عدد به دست آمده ناشی از آزمایش هست که کیفیت و ارزش خرید ابزار را به دور از شنیده‌ها و فرضیات ذهنی تعیین می‌کند.

تست سرعت شارژ باتری پیچ بند شارژی

اگر در طول روز ساعت‌های زیادی از دریل شارژی استفاده کنید، مطمئناً مجبور هستید از دو باتری دستگاه بهره بگیرید. در این حالت سریع شارژ شدن اهمیت زیادی دارد. اینکه یک دستگاه بتواند باتری را سریع‌تر شارژ کند، به این معنا است که شما هم با سرعت بیشتری کار خود را انجام خواهید داد.

در این تست:

توسن در طول ۴۷ دقیقه

رونیکس در طول ۵۸ دقیقه

کرون در طول ۶۰ دقیقه

و آینهل در طول ۷۵ دقیقه

موفق شدند باتری‌های خود را شارژ کنند. تا به اینجای کار توسن رتبه اول را در سرعت شارژ باتری به دست آورده است. آیا این عدد به‌تنهایی کافی است؟! خیر…

مهم‌تر از میزان شارژ باتری، میزان نگهداری باتری هم هست. هرچه یک دستگاه بتواند مدت‌زمان بیشتری کار کند و شارژ باتری آن تخلیه نشود، به معنای کفیت بالاتر باتری و عملکرد بهتر دریل شارژی است. پس تست‌ها را ادامه دادیم تا بیشتر با عملکرد این دستگاه‌ها آشنا شویم.

تست سرعت بستن پیچ ام دی اف ۵ در چوب

یکی دیگر از معیارهای ما برای تست یک پیچ بند شارژی، قابلیت بستن پیچ با سرعت بیشتر است. با بررسی این قابلیت می‌توان فهمید که کدام یک از دریل پیچ بندهای مورد بررسی در این آزمایش می‌تواند دستیار سریع‌تری برای ساخت پروژه‌های کارگاهی و ساختمانی ما باشد.

با هر یک از این پیچ بندهای شارژی ۱۰ عدد پیچ ۵ ام دی اف را بستیم و نتیجه به‌صورت زیر شد:

رونیکس ۳۸ ثانیه

آینهل ۴۱ ثانیه

کرون ۴۱ ثانیه

توسن ۳۸ ثانیه

با توجه به نتایج به‌دست‌آمده می‌توان این‌گونه تحلیل کرد که تفاوت چندانی بین پیچ بندها برای زمان بستن پیچ وجود ندارد. پس اگر سرعت بستن پیچ برای شما ملاک هست، هیچ‌یک از این ابزارها تفاوتی در سرعت ندارند. البته در تست‌های بعدی با استفاده از سرعت‌سنج لیزری تست دقیق‌تری انجام دادیم.

آزمایش بستن پیچ ۱۵ سانتی‌متری با پیچ بند شارژی

گاهی در پروژه‌های خود مجبور هستید از حداکثر توان و قدرت دستگاه خود استفاده کنید. پیچ بند شارژی شما باید فشار زیادی را تحمل کند و عملکرد خوبی از خود به‌جای بگذارد. یکی از تست‌هایی که ما با این چهار دستگاه انجام دادیم، بررسی قدرت دستگاه در بستن پیچ‌های بلند و قرار دادن آن‌ها در شرایط سختِ ‌کاری بود.

در این بخش رونیکس و کرون عملکرد یکسانی داشتند و پیچ‌ها را با یک ریتم متوسط بستند. توسن هم با توجه به اینکه ۳۰ نیوتن متر گشتاور داشت، باقدرت و راحتی بیشتری پیچ‌ها را بست؛ اما واکنش آینهل عجیب بود. این پیچ بند نه‌تنها قدرت کمتری در بستن پیچ داشت، بلکه در زمان بستن پیچ‌ها مشاهده کردیم که مقداری دود از خروجی هوای موتور آن به بیرون آمد. البته باید بگوییم که دستگاه در فشار زیاد هم بیش‌ازحد گرم شده بود.

بررسی دقت گشتاور پیچ بندهای شارژی

همان‌طور که می‌دانید همه پیچ بندهای شارژی دارای انتخاب‌گر گشتاور یا ترکمتر هستند. ترکمتر ها معمولاً اعدادی بین ۱ تا ۲۰ دارند. هرچه این عدد کمتر باشد، دستگاه گشتاور کمتری به پیچ وارد می‌کند. گشتاور کمتر به این معنا هست که پیچ باقدرت کمتری بسته می‌شود. به‌عنوان مثال اگر در نظر داشته باشید بر روی بردهای الکترونیکی پیچ ببندید، به حداقل گشتاور نیاز دارید.

حال سؤال اینجاست که کدام یک از این دستگاه‌ها گشتاور را به‌درستی اعمال می‌کند. مطمئناً قابلیت ترکمتر یا گشتاور در دریل پیچ بندهای شارژی باید به‌درستی عمل کند و نمی‌توان از آن به‌سادگی گذشت.

ما در این تست ترکمتر دستگاه را از ۱ تا ۱۱ مورد بررسی قرار دادیم. پیشنهاد می‌کنیم در همین ویدئو، نحوه عملکرد هر یک از دستگاه‌ها را تماشا کنید.

کرون بهترین نتیجه و یک شیب معقول و منطقی از عملکرد ترکمتر را به نمایش گذاشت. رونیکس و توسن هم در یک سطح بودند و به عملکرد ترکمتر آن‌ها نمی‌شد اعتماد کرد. در طراحی آینهل هم به‌دقت گشتاور توجهی نشد و بعد از پیچاندن ۱۱ پیچ اولین واکنش جدی خود را نشان داد!

تست سرعت بستن جعبه دریل شارژی

سرعت جمع‌آوری تجهیزات و بستن جعبه یک دستگاه ازآن‌جهت مهم است که نشان می‌دهد شرکت تولیدکننده ابزار تا چه حد به‌راحتی کاربر خود اهمیت داده است. هرچه فضای جعبه بیشتر باشد، شما با سهولت و سرعت بیشتر تجهیزات را در داخل آن جاگذاری می‌کنید. همچنین در آینده امکان قرار دادن تجهیزات جانبی بیشتری در داخل جعبه را خواهید داشت.

در این بررسی کرون بسته‌بندی ضعیف‌تری داشت و مدت‌زمان بیشتری باید برای نصب محتویات داخل آن زمان صرف می‌شد. بسته‌بندی رونیکس هم چنگی به دل نمی‌زد و همان سختی‌های کار با کرون در آن وجود داشت؛ اما بسته‌بندی آینهل کمی بهتر از رونیکس و کرون است. فضای این جعبه کمی بیشتر و گیره‌های قفل کننده بهتری دارد.

اما توسن از سه رقیب خود خیلی بهتر عمل کرده و کیف حمل‌ به‌مراتب بهتر طراحی و تولید کرده است. اندازه جعبه توسن بزرگ‌تر است و لولا و قفل بهتری در آن استفاده شده است. در داخل کیف فضای کافی برای قرار دادن تجهیزات جانبی مانند انواع مته و آچار پیچ بند و سایر لوازم جانبی وجود دارد.

تست ماندگاری شارژ دریل پیچ بند شارژی

ماندگاری شارژ یکی از مهم‌ترین مواردی است که در زمان خرید دریل پیچ بند شارژی یا هر دستگاه شارژی دیگری باید به آن توجه کنید؛ اما تا وقتی‌که از دستگاه استفاده نکنید، به آن پی نخواهید برد!

ما در ابزار تیم این کار را انجام دادیم. ملاک ما در بررسی شارژ این دستگاه‌ها مجموعه‌ای از کارهایی بود که همه آن‌ها به یک اندازه انجام داده بودند. هر یک از این دریل‌ها به یک اندازه پیچ بستند، به یک اندازه پیچ باز کردن و به یک اندازه باتری مصرف کرده‌اند. حال نوبت این است که بررسی کنیم باتری کدام یک از این دستگاه‌ها شارژ بیشتری نگه می‌دارند.

برای تست این موضوع با هر یک از این دریل‌های شارژی به تعدادی که امکانش بود، با مته گازور سوراخ ایجاد کردیم. تعداد سوراخ‌های ایجاد شده روی چوب ملاک ما برای سنجش عمر باتری هر یک از این برندها بود.

در تست سوراخ زنی با مته گازور اطلاعات این‌گونه شد:

Tosan 9012 sc با ۷.۵ بار سوراخ زنی

Ronix 8612 با ۶.۵ بار سوراخ زنی

Crown ct21053 با ۵ بار سوراخ زنی

Einhell te_cd 12 Xli با ۴.۵ بار سوراخ زنی

به ترتیب رتبه اول تا چهارم را به خودشان اختصاص دادند.

نقد و بررسی پایانی دریل پیچ بند شارژی حدود یک میلیون تومان

ما در پایان مواردی مانند کیفیت بسته‌بندی، کیفیت ظاهری، گارانتی، کاتالوگ فارسی، ارگونومیک دستگاه، دسته ضد لغزش، چپ‌گرد و راست‌گرد، کیفیت سوئیچ، کیفیت سه‌نظام، بند حامل، نشانگر شارژ، چراغ LED، زمان بستن جعبه، سرعت شارژ، نگهداری شارژ، دقت ترکمتر، سرعت بستن پیچ، قدرت بستن پیچ، تعداد دور بی‌باری، حداکثر گشتاور و قیمت را بررسی و امتیازدهی کردیم.

تمامی امتیازهای هر یک از این ابزارها را در یک جدول قرار دادیم و در کنار مشاهدات عینی، از داده‌های منطقی و عددی موجود در جدول هم استفاده کردیم. خوشبختانه درنهایت هم نتیجه عددی موجود در جدول، تائید کننده حس ناشی از تجربه کار با ابزار بوده است.

با حدود یک میلیون تومان چه دریل پیچ بند شارژی بخریم؟

در بررسی‌های به عمل آمده، نتایج آزمایش‌های ما به شرح زیر شد.

آینهل ۱۲XLI با امتیاز ۵۳ رتبه چهارم را به دست آورد!

باوجوداینکه آینهل یک دستگاه خوش‌دست و زیبا و با بدنه ارگونومیک و قابلیت جداسازی سه‌نظام هست، اما نتوانست درمجموع امتیاز مناسبی از بررسی‌های ما را به دست آورد. آینهل با ۵۳ امتیاز ضعیف‌ترین پیچ بند شارژی این تست بود.

علی رقم شکل ظاهری خوب، سوئیچ نرم، طراحی ارگونومیک، چراغ LED خوب و دسته ضد لغزش مناسب باز هم این دستگاه نتوانست امتیاز مناسبی را به دست آورد. از ضعف‌های این دریل پیچ بند شارژی می‌توان به‌سرعت بستن پیچ پایین‌تر، سرعت شارژ پایین و از دست دادن شارژ سریع، موتور ضعیف‌تر، نبود نشانگر شارژ باتری، دقت پایین ترکمتر، نبود کاتالوگ فارسی و استفاده سخت از چپ‌گرد و راست‌گرد اشاره کرد.

رتبه سوم بررسی‌های ما با امتیاز ۵۸ به رونیکس ۸۶۱۲ رسید

رونیکس در این بررسی عملکرد متوسطی داشت. از مزایای این پیچ بند می‌توان به بند حامل، نشانگر شارژ باتری و سرعت بالاتر در بستن پیچ اشاره کرد. همچنین از معایب این دریل پیچ بند شارژی می‌توان به دقت پایین ترکمتر، لاستیک ضد لغزش ضعیف و سختی در استفاده از کلاچ دستگاه اشاره کنیم. در مابقی موارد هم رونیکس عملکرد متوسطی داشته است.

رتبه دوم این نقد و بررسی با امتیاز ۶۱ از آنِ کرون CT21053 شد

با اینکه کرون ارزان‌ترین دستگاه موجود در این بررسی بود؛ اما توانست رتبه دوم این نقد و بررسی را به دست آورد. شاید کرون سال‌های زیادی در بازار ایران حضور داشته باشد؛ اما این حضور پر سر و صدا نیست. می‌توان کرون را به خاطر ساخت چنین دستگاهی تحسین کرد.

چپ‌گرد و راست‌گرد راحت و مناسب و سه‌نظام بسیار باکیفیت از مزایای این پیچ بند شارژی هست. از معایب این پیچ بند می‌توان به تعداد دور پایین‌تر در بستن پیچ اشاره کرد. البته این تعداد دور پایین محسوس نیست. اگر نیاز به یک دریل شارژی مناسب دارید و قیمت ارزان دستگاه برای شما مهم هست، کرون CT21053 گزینه مناسبی برای خرید پیچ بند هست.

رتبه اول به توسن پلاس ۹۰۱۲SC رسید

با توجه به اینکه تجربه زیادی از کار با محصولات TOSAN نداشتیم، حس ما نسبت به عملکرد درست ۹۰۱۲sc خوب نبود. در بررسی‌ها احتمال می‌دادیم این دستگاه امتیاز پایینی را به دست آورد؛ اما توسن به اقتدار خود را اثبات کرد.

پیشنهاد خرید دریل پیچ بند شارژی تا یک میلیون تومان

سرعت شارژ توسن بسیار بالاست و درعین‌حال شارژ خود را دیرتر از دیگر دستگاه‌ها از دست می‌دهد. بسته‌بندی توسن پلاس بسیار باکیفیت هست. مطمئناً تولیدکنندگان این دستگاه نگاه ویژه‌ای به تجربه کاربری خوب استفاده‌کنندگان از آن داشته‌اند و فضای بسیار خوبی را برای جاسازی ابزار و تجهیزات جانبی ایجاد کرده‌اند.

سرعت بستن پیچ با این دستگاه بالاتر هست، گشتاور و تعداد دور بالاتری دارد و درمجموع امتیازات، انتخاب اول ما برای خرید پیچ بند شارژی با حدود قیمت یک میلیون تومان هست. ارزش خرید این دستگاه بالاتر از دیگر مدل‌ها هست.

از معایب این دستگاه می‌توان به ارگونومی ضعیف و چراغ LED با شکل و شمایل معمولی‌تر اشاره کرد. باوجوداین معایب، باز هم توسن مقام اول را به دست آورد و یک دستگاه قابل‌اطمینان برای کارگاه شماست.

۲۵ مدل دریل پیچ گوشتی ارزان و باکیفیت با قیمت روز و خرید اینترنتی

دریل پیچ گوشتی یک وسیله عالی و الکترونیکی برای تمام مکانیک ها و همچنین شاغلان فعال در حوزه های فنی می باشد که امکان باز و بسته کردن هر نوع پیچی را برای شما در کمترین زمان ممکنه فراهم می کند. در حقیقت شما با خرید دریل پیچ گوشتی دیگر لازم نیست نگران سختی و یا آسانی پیچ های مورد نظرتان باشید و تنها کافی است از این محصول برای کار خود استفاده نمایید. در ادامه با ابزار تیم همراه شوید تا با یکسری نکات مهم در خصوص خرید دریل پیچ گوشتی بیشتر آشنایی پیدا نمایید.

نکات مهم هنگام خرید دریل پیچ گوشتی

وزن و ابعاد: اولین نکته ای که باید در هنگام خرید این نوع از وسایل الکترونیکی که بسیار نیز با آن ها سر و کار خواهید داشت به آن توجه داشته باشید، وزن و اندازه دریل پیچ گوشتی مد نظر شما می باشد. این قبیل از وسایل گاه به دلیل استفاده از موتورهای بزرگ و سنگین از وزن بالا و به مراتب نیز از ابعاد بزرگتری برخوردار می شوند که البته این نشان از قدرت و سرعت بیشتر آن ها خواهید بود اما یقینا در طول کارهای طولانی مدت برای دستان شما خریداران عزیز، مشکلاتی را بوجود خواهد آورد!

قابلیت کنترل سرعت: بسیاری از این دریل ها فاقد قابلیت کنترل سرعت هستند و با یک سرعت واحد هر نوع پیچی را داخل سوراخ ها کرده و آن را محکم می کنند! این مورد شاید برای شمایی که نیاز به بستن فقط پیچ ها دارید خیلی مهم جلوه نکند اما برای سایر کسانی که نیاز دارند تا به آرامی پیچ مورد نظرتان را بسته و یا باز کنند؛ بسیار حائز اهمیت است.

منبع تغذیه: دریل پیچ گوشتی ها عموما یا بصورت ارتباط مستقیم با برق شهری کار می کنند و دارای سیم هستند و یا اینکه شارژی می باشند و توسط باتری های لیتیومی، یونی و همچنین لیتیوم-یونی کار می کنند. توجه به نوع منبع تغذیه به هنگام خرید این نوع از وسایل الکترونیکی بسیار مهم است.

قابلیت قفل پذیری: تصور کنید دریل شما همین‌جور به برق متصل مانده و بر روی زمین افتاده و یک فرد ناشی آن را برداشته و در حال ایجاد خطر هم برای خود و هم برای تمام کسانی است که در آن محیط قرار گرفته اند؛ می بینید،‌ چنانچه دریل شما از قابلیت قفل پذیری برخوردار بود هیچ کدام از این خطرات اتفاق نمی افتاد و ایمنی کار و شرایط کاریتان نیز به مراتب بیشتر می شد.

سه نظام: سه نظام مهمترین بخش یک دریل پیچ گوشتی بعد از موتور آن می باشد. در حقیقت وظیفه این قطعه انتقال نیرو و همچنین نگهداشتن مته برای انجام کار می باشد. سه نظام ها در ابعاد و اندازه های گوناگونی در بازار موجود می باشند که سه نظام ۱۰؛ یعنی نصب پیچ گوشتی و یا مته تا اندازه ۱۰ میلی متر از معروف ترین آن ها بحساب می آید.

قیمت دریل پیچ گوشتی: عوامل متعددی بر روی قیمت دریل پیچ گوشتی تاثیرگذار است که البته مهمترین آن ها موتور محصولی است که شما قصد خرید آن را کرده اید. دریل پیچ گوشتی هایی که از موتورهای قوی تر و در نتیجه سرعت عملیاتی بیشتری برخوردار هستند، قطع به یقین از قیمت های بالاتری نیز برخوردارند و محصولاتی هم که نسبتا ضعیف تر طراحی و تولید شده اند و بیشتر مناسب استفاده برای محیط های کوچک خانگی و یا کارگاه های نُقلی می باشند با قیمت های به مراتب کمتری به فروش می رسند.

تا اینجا با چند نکته درباره انتخاب و خرید دریل پیچ گوشتی آشنا شدیم. در ادامه لیستی از ۲۵ دریل پیچ گوشتی ارزان، با کیفیت و محبوب در بازار ایران را برای شما آماده کرده ایم. همه این پیچ گوشتی های دریلی از کیفیت بالا و قیمت مناسبی برخوردار هستند. فراموش نکنید که با کلیک روی تصویر یا دکمه هر آیتم، می توانید تصاویر و اطلاعات بیشتری را درباره محصول به دست بیاورید.

لیستی از ۲۵ دریل پیچ گوشتی ارزان، با کیفیت و محبوب در بازار ایران

 • مجموعه ۲۵ عددی دریل پیچ گوشتی شارژی نئو پاور مدل NeoPower25v
 • دریل پیچ گوشتی شارژی مکس مدل ۷۷۱
 • مجموعه ۱۶۰ عددی دریل پیچ گوشتی شارژی جاب مدل JBE-6500
 • دریل پیچ گوشتی شارژی رونیکس مدل ۸۰۱۲C
 • دریل پیچ گوشتی چکشی شارژی ویل پاور کد L-Y-1-005
 • دریل پیچ گوشتی چکشی شارژی دیوالت مدل DCD796P2
 • دریل پیچ گوشتی برقی رونیکس مدل ۲۵۱۳
 • دریل پیچ گوشتی شارژی بوش مدل PSR 1800 Li-2
 • دریل پیچ گوشتی شارژی رونیکس مدل ۸۹۰۵ K
 • مجموعه ۲۸ عددی دریل پیچ گوشتی شارژی ماتادور کد ۵۰۰۰۱
 • مجموعه ۴۹ عددی دریل پیچ گوشتی چکشی شارژی ماکیتا مدل ۰۲
 • دریل پیچ گوشتی چکشی شارژی ماکیتا مدل ASR
 • دریل پیچ گوشتی لوکس کد ۰۱
 • دریل پیچ گوشتی شارژی جاب مدل ۶۶۱۲
 • مجموعه ۲۷ عددی دریل پیچ گوشتی شارژی چکشی باس مدل LIFE_STYLE
 • مجموعه ۱۴۰ عددی دریل پیچ گوشتی شارژی جاب مدل JBE
دکمه بازگشت به بالا