عمومیکسب و کار ایرانی

مبل چستر یا مبل کلاسیک ؟

راهنمای خرید مبل چستر از تولیدی عنوان این مقاله از ساردین چوب است. مبل ها جز مهمی از خانه هستند که باید به آنها توجه داشته باشید. همچنین باید بدانید که در نوع طراحی و ویژگی هایی که دارند مبل ها دارای نوعی ساختار هستند تا به افراد اجازه دهد که بتوانند زمانی را روی مبل بگذرانند. در این مقاله ما می خواهیم دو نوع مبل را بررسی کنیم. ما می خواهیم بدانیم که مبل چستر بهتر است یا کلاسیک و جزییاتش را مورد بررسی قرار دهیم پس تا انتها همراه ما در این مقاله باشید تا موارد مهمی را در خصوص خرید مبل چستر و اینکه مبل چستر خوبه یا کلاسیک خدمت شما ارائه نماییم.

قیمت مبل چستر در نعمت آباد‬‎ |مبل چستر ترک‬‎

مبل چستر بهتر است یا کلاسیک؟

مبل ال چستر نوعی مبل است که کیفیت خوبی دارد. همچنین باید بدانید که مبل های چستر بیشتر مربوط به انگلیس می باشند و انگلستان منشا مبل های چستر هست که باید آن را در نظر بگیرید. البته باید بدانید که روکش هایی که روی مبل های چستر استفاده می شود معمولا از کیفیت بالایی برخوردار هستند. در خصوص مبل کلاسیک نیز باید بدانید که ساختار این مبل بسیار کاربرد پسند است. قبل از خرید مبل های چستر و کلاسیک نیز باید در ابتدا چند مورد را مد نظر قرار دهید که به ترتیب زیر به آنها اشاره می کنیم:

  • برای اینکه می خواهید بدانید مبل چستر بهتر است یا کلاسیک باید در ابتدا ظاهر هر کدام را مد نظرتان قرار دهید. ظاهر مبل معمولا از اهمیت بالایی برخوردار است. همچنین باید بدانید که مبل مورد نظر شما باید متناسب با دکوراسیون شما باشد و باید آن را در نظر داشته باشید چون مهم است و از اهمیت بالایی برخوردار است.
  • در خصوص مبل چستر و کلاسیک باید در نظر داشته باشید که رنگ مبل نیز جز یکی از عناصری است که می تواند در زیبایی مبل در نظر شما تاثیر داشته باشد. البته مبل های چستر یک حالت لوکسی دارند و مبل های کلاسیک نیز جز ساختاری هستند که کاربرد پسند می باشند و از جنس خوبی نیز تشکیل شده اند. شیوه نگهداری از مبل چستر و کلاسیک نیز متفاوت است. به عنوان مثال باید بدانید که در هنگام تمیز کردن مبل چستر ویا کلاسیک باید از مواد و وسایلی استفاده نمایید که باعث زود پوسیده شدن مبل نشود.
  • همچنین مواد شوینده ای که استفاده می کنید نباید درصد مواد شیمیایی بالایی داشته باشند. برای اینکه می خواهید بفهمید مبل چستر بهتر است یا کلاسیک، معمولا می توانید از یک تکه پارچه بدن هیچ چیزی استفاده کنید و گردگیری مورد نظرتان را به انجام برسانید. گردگیری نیز باید طوری انجام شود که باز به نوع پارچه مبل آسیبی نمی رساند.
  • حال اگر می خواهید بفهمید مبل چستر بهتر است یا کلاسیک، مواردی مد نظر است و ما نیز قسمتی از آن را در بالا بیان نمودیم. در خصوص موارد دیگر می توانیم به قیمت آنها اشاره داشته باشیم. مبل چستر و یا کلاسیک از دو قیمت متفاوت برخوردار هستند. این قیمت نیز به عوامل مختلفی بستگی دارد.
  • یکی از آن عوامل این است که کیفیت مبل می تواند بر روی قیمت مبل تاثیر داشته باشد. البته باید بدانید که نوع پارچه ای که بر روی مبل به کار رفته نیز مهم است و باید آن را در نظر داشته باشید که هرچه نوع پارچه بهتر می باشد می تواند بر روی قیمت مبل تاثیر گذار باشد و باید آن را درنظر بگیرید چون مهم است و از اهمیت بالایی برخوردار است.
  • در هنگام خرید مبل چستر ویا کلاسیک نیز باید به فروشگاهی مراجعه کنید که تنوع محصولاتش از نظر رنگی و بافتی و قیمتی بسیار بالا باشد و در هنگام خرید بتوانید گزینه ای را انتخاب نمایید که مد نظر شما باشد و باید آن را در نظر بگیرید چون از اهمیت بالایی برخوردار است و توجه به این مورد نیز خالی از لطف نخواهد بود.

مبل چستر چیست؟ مبل چستر چه مدلی دارد؟

مبل چستر را اولین بار یک لرد انگلیسی سفارش داده است آن هم برای اینکه لباس هایش کمتر چروک شوند! طراحان و سازندگان مبل دست به کار شدند و بهترین متریال را برای ساخت مبل چستر فیلد استفاده کردند. نهایتا مبلی با بدنه چوبی و روکش چرمی که نشیمن آن برای اینکه نرم تر باشد با موی اسب پر شده بود، خلق شد.

کاناپه های عریض و راحت با دسته هایی پهن که همانند تکیه گاه، آن را با دکمه لمسه دوزی کردند. سبکی که هنوز هم کم و بیش حفظ شده و طرفداران خود را دارد. به طور کلی مبل چستر مبلی مدرن و در عین حال کلاسیک است. به نوعی تلفیقی از هر دو سبک را در اعماق خود دارد و با توجه به دکوراسیونی که مورد استفاده قرار می گیرد خودنمایی می کند.

نکاتی که قبل از خرید مبل چستر باید بدانید!

قبل از اینکه سراغ خرید مبل چستر بروید بایستی بدانید که یکی از ویژگی های بارز مبل چستر ابعاد و اندازه های مختلف آن است. به دلیل اینکه مبل چستر از ابتدا با سایزهای بزرگ طراحی می شده تصور بر این است که برای خانه هایی که متراژ پایین دارند مناسب نیست. در صورتی که این طور نبوده و در حال حاضر ابعاد گوناگونی از مبل چستر تولید می شود و دست همه خریداران را باز گذاشته است.

برای خانه هایی که متراژ پایینی دارند می توان از مبل چستر با سایز کوچک تر و دسته های ظریف استفاده کرد. همچنین بارزترین ویژگی مبل چستر راحتی آن در هنگام استفاده و بعضا استراحت کردن است اما گاهی دیده می‌شود قطعاتی برای زیباتر شدن به مبل می افزایند. این قطعات اضافه شده صرفا جلوه زیبایی دارند و باعث راحتی نمی شوند و برای نشستن طولانی مدت اصلا مناسب نیستند. در هنگام خرید حتما به این نکته توجه داشته باشید.

مبل چستر فیلد برای چه دکوراسیونی مناسب است؟

پاسخ این سوال کاملا روشن است، مبل چستر را با هر سبک دکوراسیونی می توانید ست کنید. طراحی مبل چستر به گونه ای است که هیچگونه محدودیتی برای آن وجود ندارد. حتی می توان با ایجاد تضاد و استفاده از مبل چستر سنتی و لوازم مدرن همخوانی محیط را شکست و جلوه ای متفاوت به منزل داد. در حقیقت مبل چستر آفتاب پرست دنیای مبلمان است! در هر محیطی که قرار بگیرد خودش را با آن سبک و چیدمان وفق می دهد. امروزه طراحان در حال تطبیق طراحی مبلمان چستر فیلد سنتی و کلاسیک با لوازم و دکورهای مدرن هستند. به این معنا که با ایجاد نسخه ای به روز شده از این مبلمان شکاف بین دکوراسیون مدرن و معماری سنتی را پر کنند.

بهترین پارچه برای مبل چستر چیست؟

آشناترین مدل مبل چستر با روکش چرم است. در حقیقت از گذشته پارچه چرم طبیعی ظاهر اصیل مبل چستر را کلاسیک و پر جلوه نشان داده است. اما استفاده از چرم طبیعی در مبل چستر آن را به کالایی فوق العاده لوکس و گران قیمت تبدیل می کند که هر کسی توان خرید آن را ندارد. به همین دلیل در کنار مبل های تمام چرم اخیرا از پارچه های چرم مصنوعی، مخمل و کتان هم در تولید مبل چستر استفاده می شود. اما نگران نباشید تغییر جنس پارچه از زیبایی و ظرافت مبل چستر کم نکرده و همچنان طرفداران خاص خود را دارد.

نگهداری از مبل چستر و نظافت آن چگونه است؟

نظافت و نگهداری از مبل کار دشواری نیست ولی بیش از هر چیز به جنس پارچه به کار رفته در ساخت آن بستگی دارد. اگر مبل چرم چستر دارید با یک دستمال مرطوب آن را به طور مرتب و به راحتی تمیز کنید. در صورت پارچه ای بودن مبل چستر حتما از فروشنده بخواهید روش تمیز کردن آن و مواد شوینده ای که مجاز هستید استفاده کنید را به شما بگوید.

مبل چستر اصل از چه متریالی ساخته می شود؟

محبوبیت و فروش فوق العاده مبل چستر باعث شد که افراد سودجو مبل هایی مشابه با مبل اصلی تولید کرده و با کیفیت و قیمتی پایین به بازار عرضه کنند. اما بهتر است بدانید که بدنه مبل چستر اصل یا همان کلاف از چوب های بسیار مرغوب ساخته می شود. برای مثال چوب راش گرجستان یکی از بهترین انواع چوب با انعطاف و مقاومت بالا است که در ساخت مبل چستر کاربرد دارد.

پایه های مبل چستر چوبی و ترجیحا کوتاه در نظر گرفته می شود. استحکام و طول عمر مبل چستر فیلد شما را تا مدت ها از تعویض و خرید مبلمان جدید بی نیاز می کند. همچنین پارچه هایی که روکش کار را تکمیل می کنند نباید در بلند مدت قوام و رنگ خود را از دست بدهند. فوم هایی که برای نشیمن مبل چستر به کار می رود در بلند مدت شل نمی شوند و پس از برخواستن از خود رد باقی نمی گذارند. توجه به این نکات برای داشتن خریدی مطمئن و با دوام موثر است.

دکمه بازگشت به بالا