عمومیکسب و کار ایرانی

راهنمای خرید دستگاه کپی

این مقاله به عنوان راهنمای خرید دستگاه کپی، ویژگی های بهترین دستگاه های فتوکپی را بیان می کند و به شما کمک می کند تا خریدی هوشمندانه داشته باشید.

چهار معیار مهم برای خرید دستگاه کپی

با پیشرفت تکنولوژی، دستگاه‌های کپی با طیف وسیعی از ویژگی‌ها نوآورانه‌تر شده‌اند که به سرعت بخشیدن به گردش کار اداری کمک می‌کند. بنابراین، گزینه های متعددی پیش روی خود خواهید داشت که هر کدام با پوشش طیف خاصی از نیازهای شما، به بهبود گردش کار و کاهش هزینه ها کمک می کند.

نیازهای خود را بشناسید

حجم کپی روزانه، هفتگی و ماهانه و تعداد کاربرانی که از دستگاه استفاده می‌کنند می‌تواند نقش مهمی در تصمیم شما برای خرید دستگاه کپی داشته باشد. آیا می خواهید فرآیندهای خود را ساده کنید و به شبکه متصل شوید؟ به یک کپی رنگی نیاز دارید؟ آیا چاپ و اسکن روزانه زیادی دارید و همچنین به یک دستگاه چند منظوره نیاز دارید؟

اینها مهمترین سوالاتی هستند که قبل از انتخاب دستگاه کپی باید به آنها پاسخ دهید تا بتوانید تصمیم درستی بگیرید.

هزینه های نگهداری

هزینه خرید، نگهداری و تعمیرات دستگاه های کپی مختلف متفاوت است. گاهی اوقات هزینه تعمیر دستگاه بیشتر از هزینه خرید آن است. بنابراین، قبل از خرید، هزینه های مربوط به آن را در نظر بگیرید.

نظرات کاربران را بخوانید

نظرات کاربران و شرکت‌ها را در مورد دستگاه‌هایی که استفاده کرده‌اند و چالش‌هایی که با آن‌ها روبرو بوده‌اند بخوانید، سپس پس از به دست آوردن دیدگاه جهانی، دستگاه کپی بخرید.

گارانتی و پشتیبانی

دستگاهی با پشتیبانی مداوم انتخاب کنید تا خیالتان را از عملکرد دستگاهتان در حال حاضر و آینده راحت کند.

بررسی ویژگی های عملکردی دستگاه کپی

یم دستگاه کپی بالایی دارد. بنابراین لیست چیزهایی که هنگام خرید به آنها نیاز دارید کمک بزرگی به شما خواهد کرد:

  • حداکثر اندازه کاغذ
  • چاپ دو رو
  • اسکله ها و پورت ها
  • ظرفیت سینی کاغذ
  • کیفیت چاپ
  • با سرعت چاپ
  • برای بزرگنمایی
  • حافظه
  • صفحه نمایش
  • زمان گرم کردن دستگاه است

دو برند معروف دستگاه کپی موجود در بازار ایران

در این قسمت به معرفی دو برند شارپ و توشیبا دو نمونه از بهترین دستگاه های فتوکپی موجود در بازار می پردازیم:

دستگاه  کپی شارپ

Sharp AR-6020NV Copier

کارایی گردش کار را از طریق صفحه نمایش لمسی 10.1 اینچی بهبود می بخشد. این ویژگی به کاربر امکان ویرایش اسناد و مرتب سازی فایل ها را با کشیدن انگشت روی صفحه می دهد. قابلیت اطمینان بالا، رابط های کاربری آسان و عملکرد عالی دستگاه های کپی شارپ از جمله مزایایی است که این دستگاه ها را به انتخابی عالی حتی برای صاحبان مشاغل کوچک تبدیل می کند.

دستگاه کپی توشیبا

Toshiba e-STUDIO 4518A Copier

دستگاه های کپی توشیبا به دلیل قابلیت اطمینان بالا و توانایی انجام بسیاری از کارهای مختلف با سرعت معقول همواره مورد تحسین و پذیرش کاربران قرار گرفته اند. این برند خود را به عنوان یک شرکت دوستدار محیط زیست متعهد به تولید محصولات پایدار و کاهش مواد مضر در فرآیند تولید معرفی می کند.

سخن پایانی

امیدواریم خلاصه مقاله راهنمای خرید دستگاه کپی از سایت آوا فرهنگ آریا برای شما مفید بوده باشد و به سوالات شما در این زمینه پاسخ داده باشیم.

منبع:

https://avafarhang.com/copy-machine-buying-guide

https://www.360connect.com/office-copier/buyers-guide

https://carlylepss.com/blogs/blog/a-guide-for-buying-the-best-office-copier-for-your-need

دکمه بازگشت به بالا