علمی و پزشکیکسب و کار ایرانی

ایا قرص الفا اسلیم باعث بی خوابی میشود؟

آیا قرص آلفا اسلیم عوارضی دارد؟

بهترین متخصص تغذیه معتقد است قبل از بررسی ، باید عرض کنم روزانه سوالات زیادی در خصوص این قرص و قرصهای مشابه آن از من می‌شود. اکثر افراد دنبال  یا قرصهای مشابه هستند یا می خواهند را بدانند! اما کمی بیشتر فکر کنیم وقتی دارویی در هیچ داروخانه ای چه در ایران چه در هیچ کجا یافت نمی‌شود؛ نشانه چیست؟ جواب واضح و مشخص است. چرا اینقدر خود را ساده نشان می‌دهیم که افراد سود جو با عنواینی همچون ک ما را فریب دهند.

آیا هرگز داروئی خارجی را از داروخانه گرفته اید؟ کافی است بسته‌بندی، اطلاعات روی دارو و مجوزهای درج شده و اینکه حتی با اس ام اس هم میشود اصل بودن آن را چک کرد، با این داورهای تقلبی مقایسه کنید. براستی ظاهر  و قرص های غیر مجاز مشابه خودشان هم فریاد میزند که “من تقلبی هستم و بصورت دستی و زیرمینی ساخته شدم”. بارها در تحقیقات نشان داده شده ترکیبات قرص های لاغری غیر مجاز مثل این  شامل موارد زیر است.

بهترین دکتر تغذیه برای چاقی در تهران |بهترین دکتر تغذیه برای لاغری در تهران

ترکیبات قرص لاغری الفا اسلیم

ماده روانگردان پی سی پی (گرد فرشته)سایر مواد روانگردان و شیشه ( مانند آمفتامین، متانفتامین، متیلن دی اکـسی متانفتـامین)سیبوترامینهورمونهای تیروئیدسودوافدرینآمفپرامونفنل فتالئین

عوارض قرص لاغری آلفا اسلیم

تمام این موارد غیر مجاز و خطرناک است والا براحتی در داروخانه ها موجود بود. البته روی داروها (از جمله ) هیچگاه نام این مواد غیرمجاز بر روی برچسب ذکـر نمی شود و مصرف کنندگان نسبت به عوارض جانبی و مشکلات سلامتی ناشی از مصرف این کپسـول هـا بـی‌اطـلاع هستند. مصرف کننـدگان فکـر مـی کننـد کـه ایـن محصولات (از جمله الفا اسلیم ) گیاهی و طبیعی اند و عوارض خطرناکی ندارند.

از عوارض و مشکلات بالینی متعدد این ترکیبات (که در داروهای لاغری غیر مجاز از جمله الفا اسلیم ) به موارد زیر می توان اشاره کرد:

بیماریهای قلبـی عروقی، اختلالات کبدی، تغییرات خلق وخو، افسردگی، بی خوابی، افزایش فشار خون، افزایش ضربان قلب، بی قراری، وابستگی به دارو و اعتیاد، افکـار خودکشی.

در حــال حاضــر تبلیغات گمراه کننده در اینترنت و فضای مجازی بـرای داروهای لاغری گیاهی خـارجی برای درمان چاقی افزایش یافتـه اسـت و مردم بایستی در استفاده از این داروها هوشیار باشند. محل فروش دارو در داروخانه است و داروهایی که در هرجایی بجز داروخانه بفروش میرسد مثل اینستاگرام، گوگل، آرایشگاه‌ها و باشگاه‌های ورزشی اما در داروخانه نیست بطور قطع داروئی غیرمجاز و تقلبی است.

کپسول لاغری آلفا اسلیم روش مناسبی برای کاهش وزن است؟

آیا نام کپسول لاغری آلفا اسلیم را شنیده‌اید؟ احتمالا در اطرافیان خود (یا خود شما) کسی را دیده‌اید که باوجود ورزش کردن و رژیم لاغری، نمی‌تواند وزن کم کند. قرص‌های لاغری یکی از انتخاب‌های موجود برای لاغر شدن در زمان سریع و مدت کوتاه است. یکی از این قرص‌ها، قرص آلفا اسلیم است. اما این قرص لاغری چیست؟ چگونه باید از آن استفاده کنیم؟ عوارض این داروی لاغری چیست؟ برای دریافت آن باید به دکتر مراجعه کنیم؟

قرص لاغری آلفا اسلیم چیست؟

یکی از قرص‌های لاغری معروف، کپسول لاغری آلفا اسلیم است که برای کاهش وزن در زمان کوتاه مورد استفاده قرار می‌گیرد. این داروی لاغری بر روی چربی‌های مقاوم بدن تاثیر می‌گذارد. یکی از اصلی‌ترین استفاده‌های این داروی لاغری، زمانی است که فرد با استاپ وزنی مواجه شده است. استاپ وزنی به چه معناست؟ زمانی که علی‌رغم رژیم لاغری و ورزش، وزن فرد کمتر نمی‌شود با استاپ وزنی یا توقف کاهش وزن مواجه شده است.

قیمت قرص الفا اسلیم در داروخانه چقدر است؟

این داروی لاغری از انواع نسبتا گران‌تر قرص‌ها و داروهای لاغری است. این دارو را می‌توانید از فروشگاه‌های آنلاین و داروخانه‌ها و حتی عطاری‌ها تهیه کنید. هزینه این قرص بین ۴۵۰ تا ۶۰۰ هزار تومان است.

کپسول لاغری آلفا اسلیم چگونه باعث لاغری می شود؟

این دارو به روش‌های مختلفی باعث لاغری می‌شود. مکانیسم اثر این قرص به این صورت است که با مصرف آن کتوزیس در بدن شما ادامه پیدا می‌کند. این فرایند یکی از فرایندهای متابولیک بدن است که در آن بدن از چربی‌ها کتون ایجاد می‌کند. از این طریق، به جای اینکه از کربوهیدرات برای انرژی استفاده شود، از چربی‌ها استفاده می‌شود. پس چربی‌سوزی در بدن اتفاق می‌افتد.

با آلفا اسلیم چربی‌های بدن با سرعت می‌سوزند. درواقع فرایند چربی‌سوزی تسریع می‌شود. به همین دلیل، سرعت لاغر کردن شما افزایش پیدا می‌کند. یکی از روش‌های افزایش سرعت سوخت‌وساز (متابولیسم) به کمک بالا بردن دمای بدن اتفاق می‌افتد. شما آن را احساس نخواهید کرد، اما می‌توانید نتیجه آن را به وضوح مشاهده کنید. چربی‌ها ۲۴ ساعت شبانه‌روز در حال سوختن هستند. با این روش، به دور از اینکه چقدر فعالیت می‌کنید، به سرعت وزن کم می‌کنید.

داروی لاغری آلفا اسلیم انرژی شما را افزایش می‌دهد. هنگامی که بدن شما از کتوزیس برای دریافت انرژی استفاده می‌کند، انرژی بدن بیشتر می‌شود. زیرا چربی نسبت به کربوهیدرات انرژی بیشتری دارد. گرسنگی شما کاهش پیدا می‌کند و تمرکز بالاتری دارید. بنابراین با یک تیر دو نشان می‌زنید. هم چربی‌سوزی در شما افزایش پیدا می‌کند و هم اشتهای شما کم می‌شود.

مصرف کننده با قرص الفا اسلیم چند کیلو کم می کند؟

گفته شده است که هر فرد با مصرف یک دوره این دارو می‌تواند بین ۱۰ تا ۱۵ کیلوگرم وزن کم کند. این مسئله می‌تواند توجه بسیاری از افرادی که با استاپ وزنی مواجه شده‌اند، جلب کند و برای آنها روش جالب و موثری باشد. در صورتیکه وزن شما کاهش پیدا نمی‌کند، بهتر است درباره اشتباهات رایج کاهش وزن بیشتر مطالعه کنید.

طریقه مصرف قرص آلفا اسلیم چیست؟

روش استفاده از این قرص لاغری، کاملا بستگی به پاسخ بدن شما به داروی لاغری و استفاده قبلی شما از این نوع داروها دارد. در صورتی‌که قبلا هیچ قرص لاغری استفاده نکرده‌اید و این اولین بار است که می‌خواهید با این داروها وزن کم کنید، ابتدا یک عدد قرص آلفا اسلیم را نیم ساعت بعد از صبحانه میل کنید. اما اگر اشتهای شما کم نشد و همچنان مقدار زیادی غذا می‌خوردید، بهتر است که مراحل زیر را طی کنید:

  • ابتدا یک عدد قرص صبح خود را به نیم ساعت پیش از صبحانه منتقل کنید. این قرص را با آب ولرم و خاکشیر و عسل (در صورت تمایل) میل کنید.
  • اگر همچنان اشتهای شما کم نشد، یک قرص ناشتا و یک قرص هم ۳ یا ۴ ساعت بعد بخورید.
  • فراموش نکنید که حتما ناهار و شام میل کنید. هرچند که بهتر است این وعده‌ها سبک و رژیمی باشند، اما به هیچ عنوان به فکر حذف آنها نباشید. زیرا حذف وعده‌های غذایی می‌تواند باعث توقف کاهش وزن شود.
  • حتما بعد از مصرف قرص‌ها، هر نیم ساعت یک لیوان آب بخورید. فرایند کتوزیس نیازمند آب زیاد است. چربی‌سوزی اگر بدون آب خوردن انجام شود، ممکن است که به بدن شما آسیب‌های جدی برساند.
  • با مصرف این قرص‌ها، می‌توانید خرما و پسته را در رژیم غذایی خود قرار دهید.
  • مصرف زیتون هم می‌تواند برای شما مفید باشد.
  • اگر بعد از خوردن این دارو احساس ضعف و سرگیجه داشتید، قند خون شما افت کرده‌است. بهتر است از یک چیز شیرین برای متعادل کردن این حالت استفاده کنید. اما اگر این حالت ادامه پیدا کرد، حتما با دکتر مشورت کنید.
  • ورزش و رژیم لاغری می‌تواند در کاهش وزن موثر باشد. (رژیم های لاغری سریع هم می‌توانند جایگزین خوبی برای این قرص‌های لاغری باشند.)
  • اگر این اولین بار است که می‌خواهید با این داروها وزن کم کنید، ابتدا یک عدد قرص آلفا اسلیم را نیم ساعت بعد از صبحانه میل کنید.

چه مدت می توان از آلفا اسلیم استفاده کرد؟

به طور کلی بهتر است که از داروهای لاغری، ۱ دوره یا نهایتا ۲ دوره بیشتر استفاده نشود. زیرا می‌تواند مشکل‌ساز باشد.

آیا می توان قرص لاغری آلفا اسلیم را بدون نسخه تهیه کرد؟

برای تهیه این قرص نیازی به نسخه پزشک ندارید. می‌توانید آن را بدون نسخه تهیه کنید. برای خرید این دارو بهتر است ابتدا با پزشک مشورت کنید تا مشکلی برای شما پیش نیاید.

برای دریافت داروی آلفا اسلیم به دکتر مراجعه کنیم؟

از آنجایی که برای تهیه این دارو نیازی به نسخه دکتر نیست، می‌توانید بدون مراجعه به دکتر آن را تهیه کنید. اما نکته‌ای که در رابطه با آن وجود دارد، این است که این دارو را باید با مشورت پزشک تهیه کنید. برای برخی از افراد استفاده از داروهای لاغری می‌تواند آسیب‌رسان باشد. معمولا مشورت با یک دکتر تغذیه و یا دکتر عمومی می‌تواند به شما کمک کند در این زمینه بهتر تصمیم بگیرید.

عوارض قرص آلفا اسلیم نارنجی چیست؟ (عوارض کپسول لاغری آلفا اسلیم)

به نقل از drugs، داروهای لاغری عوارضی دارند که می‌تواند برای شما مشکل‌ساز باشد. در ادامه به برخی از این عوارض اشاره کرده‌ایم:

  • برخی از داروهای لاغری که آلفا اسلیم هم از انواع آنهاست، می‌توانند باعث بی خوابی شوند. بی‌خوابی می‌تواند عوارض بسیاری برای شما داشته باشد.
  • یکی دیگر از مشکلاتی که ممکن است با مصرف این داروها با آنها مواجه شوید، اختلال در جذب چربی است. هنگامی که چربی به اندازه کافی در بدن جذب نشود، ممکن است که در دفع مدفوع و گاز با مشکل مواجه شوید.
  • برخی از عوارض گوارشی که ممکن است با مصرف این داروها به آنها دچار شوید، شامل اسهال است. همچنین تهوع و استفراغ هم می‌توانند برای شما ایجاد شوند.
  • یکی دیگر از مشکلاتی که این داروها ایجاد می‌کنند، اختلال در انتقال‌دهنده‌های عصبی در مغز است. این موارد می‌تواند باعث ایجاد علائمی مانند دهان خشک، سرگیجه و سردرد شود.
  • گاهی ممکن است که بعد از قطع مصرف این داروها با افزایش وزن بیش از قبل مواجه شوید. بنابراین باید رژیم غذایی مناسب همراه با ورزش را همیشه در زندگی خود جای دهید.
  • بالا رفتن ضربان قلب و افت فشار خون از عوارض این دارو است.
  • در صورتی‌که به اندازه کافی آب نخورید،‌ احتمال اینکه به خشکی دهان و تشنگی دچار شوید،‌ وجود دارد.

آیا قرص الفا اسلیم باعث بی خوابی میشود؟

همانطور که در مطالب بالاتر اشاره کردیم، بی خوابی از مواردی است که می‌تواند با مصرف قرص آلفا اسلیم به آن دچار شویم.

فواید کپسول لاغری الفا اسلیم چیست؟

از خوبی‌های این قرص، این است که در زمانی کوتاه می‌توانید لاغر شوید (لاغری سریع). همچنین چربی‌هایی که ورزش و رژیم لاغری بر روی آن تاثیر نمی‌گذارند، با مصرف این داروها آب می‌شوند. در واقع چربی‌های مقاوم شما با این کار از بین می‌روند. یکی دیگر از خوبی‌های این قرص‌ها این است که با مصرف آنها اشتهای شما کاهش پیدا می‌کند و همین مسئله در کاهش وزن موثر است.

از طرفی این دارو خواص ضدسرطان و ضد‌پیری دارد. همین مسئله باعث می‌شود که فرد بدون افتادگی پوست با لاغری مواجه شود. همچنین این دارو باعث کاهش قند خون شده و برای افراد دیابتی مناسب است.

نظرات در مورد قرص لاغری الفا اسلیم

نظرات درباره مصرف این دارو، بسیار متنوع است. برخی از این دارو راضی هستند و برخی با کاهش وزن چندان چشمگیری مواجه نشده‌اند. ممکن است که انتظارات افراد از قرص‌های لاغری متفاوت باشد. به همین دلیل تفاوت در رضایت از کاهش وزن دیده می‌شود. درصد بسیار کمی از افرادی که از این داروها استفاده کرده‌اند، با مشکلات و عوارض مواجه شده‌اند. مثلا می‌توان به مشکلات گوارشی اشاره کرد. همچنین برخی از افراد با مصرف این داروها به خوبی وزن کم کرده‌اند، اما بعد از مدتی که مصرف این دارو را قطع کرده‌اند، با افزایش وزن و برگشت وزن مانند قبل مواجه شده‌اند.

کپسول آلفا اسلیم برای چه کسانی مناسب است؟

افرادی که با استاپ وزنی مواجه شده‌اند و با وجود رژیم گرفتن و ورزش کردن، وزن آنها کاهش پیدا نمی‌کند. این افراد می‌توانند از داروهای لاغری استفاده کنند. قرص آلفا اسلیم به کاهش وزن و آب شدن چربی‌های مقاوم کمک می‌کند. کسانی که سالم هستند و بیماری زمینه‌ای خاصی در آنها دیده نمی‌شود، می‌توانند با مصرف این دارو به نتایج خوبی برسند.

چه کسانی نباید از قرص آلفا اسلیم استفاده کنند؟

برخی از افراد نباید از قرص لاغری آلفا اسلیم استفاده کنند. در ادامه به این گروه‌ها اشاره کرده‌ایم:

  • گروه‌‌های سنی زیر ۱۸ سال و بالای ۶۰ سال نمی‌توانند از این دارو استفاده کنند.
  • افرادی که به بیماری‌های مغزی مبتلا هستند،‌ ممکن است که با مصرف این دارو با مشکلات متفاوتی مواجه شوند.
  • بیماران مبتلا به فشار خون بالا نباید از این دارو استفاده کنند.
  • کسانی که بیماری‌های کلیوی و ریوی دارند، نباید از این داروها استفاده کنند.
  • بیماران مبتلا به بیماری‌های قلبی نباید از این دارو استفاده کنند.

منابع:

twitter.com

youtube.com

دکتر رضا غیاثوند

تدریس بیش از 300 واحد تغذیه در 10 سال گذشته برای دانشجویان رشته های تغذیه، پزشکی، دندانپزشکی، داروسازی، بهداشت عمومی و پرستاری در دانشگاه علوم پزشکی اصفهان و استاد راهنما 35 دانشجوی کارشناسی ارشد و 10 دانشجو دکتری تغذیه.
دکمه بازگشت به بالا