عمومیکسب و کار ایرانی

دفترچه مصاحبه استخدامی سازمان امور مالیاتی

استخدام سازمان امور مالیاتی

سازمان امور مالیاتی از طریق آزمون استخدامی دستگاه های اجرایی نسبت به استخدام افراد متعهد و متخصص در مشاغل مورد نیاز خود در سال 1402 اقدام کرده و داوطلبان باید در صورت برخورداری از شرایط آزمون استخدامی این سازمان، مطابق با زمانبندی اعلام شده، نسبت به ثبت نام در آزمون استخدام سازمان امور مالیاتی ۱۴۰۲ اقدام نمایند.

کلیه اطلاعات لازم برای آزمون استخدامی سازمان امور مالیاتی 1402 از طریق سامانه آزمون جهاد دانشگاهی اطلاع رسانی شده و افراد باید در زمان مقرر نسبت به دانلود دفترچه آزمون استخدامی این سازمان اقدام کنند. افراد در ادامه مقاله با شرایط و مدارک لازم برای استخدام در سال ۱۴۰۲ آشنا شده و می توانند اطلاعات لازم برای نحوه ثبت نام استخدامی سازمان امور مالیاتی 1402 و زمان مصاحبه مامور تشخیص مالیات را کسب کنند.

تجربیات قبول شدگان مامور تشخیص مالیات |دفترچه استخدامی سازمان امور مالیاتی 97

زمانبندی استخدام سازمان امور مالیاتی 1402

کلیه ادارات دولتی و دستگاه های اجرایی هر ساله از طریق برگزاری آزمون استخدام دستگاه های اجرایی اقدام به استخدام نیرو متناسب با نیاز سازمان می نماید. سازمان امور مالیاتی نیز در سال 1402 از طریق آزمون استخدامی دستگاه های اجرایی ۱۴۰۲ اقدام به استخدام نیرو در بخش های مختلف سازمان می نماید.

اطلاع از زمان استخدام سازمان امور مالیاتی 1402 به افراد کمک می کند در زمان مقرر شرایط آزمون استخدامی این سازمان را بررسی کرده و در آزمون استخدامی دستگاه های اجرایی ثبت نام نموده و با آمادگی کامل در مراحل مختلف آزمون استخدام سازمان مالیاتی شرکت نموده تا در صورت قبولی بتوانند در یکی از بخش های این سازمان مشغول به کار شوند.

با توجه به اینکه نتایج آزمون استخدامی دستگاه های اجرایی به صورت چند برابر طرفیت اعلام خواهد شد، در صورتی که افراد از هریک از مراحل آزمون در زمان مقرر مطلع نشوند، فرصت استخدام و کسب حقوق و مزایای بالا در سازمان امور مالیاتی را از دست خواهند داد و افراد دیگری جایگزین آنان خواهند شد. در ادامه جدول زمانبندی استخدام سازمان امور مالیاتی ۱۴۰۲ آورده شده است.

زمانبندی آزمون استخدامی سازمان امور مالیاتی ۱۴۰۲
تاریخ ثبت نام از تاریخ 23 فروردین ماه الی 4 اردیبهشت
تاریخ دریافت کارت ورود به جلسه آزمون 9 خرداد
تاریخ برگزاری آزمون 12 خرداد ۱۴۰۲
تاریخ مصاحبه مشخص نشده
تاریخ اعلام نتایج نهایی مشخص نشده

افراد می بایست با اطلاع دقیق از زمان برگزاری آزمون استخدام سازمان امور مالیاتی ۱۴۰۲ ابتدا از طریق دفترچه آزمون استخدامی دستگاه های اجرایی از مواد آزمون مذکور مطلع شده و سوالات آزمون کتبی دستگاه های اجرایی سال های گذشته را مطالعه کرده تا با کسب نمره قبولی در آزمون کتبی، اولین مرحله آزمون استخدام تیم سازمان را با موفقیت پشت سر بگذارند.

افراد باید با بررسی زمانبندی آزمون استخدامی سازمان امور مالیاتی در سال 1402 در زمان تعیین شده برای حضور در مصاحبه و تست معاینات جسمانی حاضر شده و در صورت قبولی در مراحل آزمون و مصاحبه این سازمان، امکان استخدام در سازمان امور مالیاتی را پیدا کنند.

دانلود دفترچه آزمون استخدام سازمان امور مالیاتی ۱۴۰۲

سازمان امور مالیاتی کشور از طریق آزمون استخدامی دستگاه های اجرایی سال 1402 اقدام به استخدام نیروهای متعهد و متخصص در بخش های مختلف این سازمان می نماید. افراد می بایست در اولین قدم برای دانلود دفترچه آزمون استخدامی دستگاه های اجرایی سال ۱۴۰۲ اقدام نموده و شرایط آزمون استخدامی سازمان امور مالیاتی را بررسی کنند.

دانلود دفترچه آزمون استخدام سازمان امور مالیاتی 1402 در زمان مناسب اهمیت بسیاری داشته و افراد باید موارد مندرج در دفترچه را با دقت مطالعه نموده تا از مراحل مختلف آزمون استخدامی این سازمان مطلع شده و با آمادگی کامل در آزمون استخدامی سازمان امور مالیاتی در سال ۱۴۰۲ شرکت کنند.

افراد باید نسبت به دانلود دفترچه آزمون سال 1402 در زمان مناسب اقدام کرده تا از مدارک لازم برای ثبت نام در آزمون استخدامی این سازمان مطلع شده و نسبت به آماده کردن مدارک این آزمون در زمان مقرر اقدام کنند. افراد برای دانلود دفترچه آزمون استخدام سازمان امور مالیاتی سال ۱۴۰۲ می بایست از طریق سامانه مرکز آزمون جهاد دانشگاهی اقدام کنند.

افراد باید وارد سایت مرکز آزمون جهاد دانشگاهی شده و آزمون های فعال این مرکز را بررسی کرده و در بخش دهمین امتحان مشترک فراگیر کشور بر روی گزینه دفترچه راهنمای آزمون کلیک نموده تا دفترچه آزمون استخدام دستگاه های اجرایی 1402 دانلود شود.

افراد بعد از دانلود دفترچه آزمون استخدامی دستگاه های اجرایی اطلاعاتی نظیر شرایط عمومی داوطلبان، مواد آزمون، امتیازات و سهمیه های قانونی، مراحل ثبت نام، شرایط اختصاصی سازمان امور مالیاتی و شرایط ارزیابی تکمیلی دستگاه ها را مشاهده کرده و می توانند در زمان مناسب نسبت به اطلاع از مراحل آزمون استخدامی سازمان امور مالیاتی اقدام کنند.

شرایط استخدام سازمان امور مالیاتی 1402

یکی از مواردی که افراد بعد از دانلود دفترچه استخدام باید به آن توجه کنند، شرایط استخدام سازمان امور مالیاتی 1402 بوده و افراد باید نسبت به بررسی شرایط آزمون استخدامی این سازمان اقدام نموده و در صورت برخورداری از شرایط مذکور، نسبت به بررسی بقیه موارد دفترچه آزمون استخدامی سازمان امور مالیاتی اقدام کنند. شرایط استخدام سازمان امور مالیاتی ۱۴۰۲ به دو بخش شرایط عمومی و اختصاصی تقسیم شده که در ادامه بررسی می شود.

شرایط عمومی آزمون استخدامی 1402

داوطلبان باید برای استخدام در سازمان امور مالیاتی دارای شرایط عمومی مندرج در دفترچه آزمون استخدامی دستگاه های اجرایی باشند که به شرح زیر می باشد.

داشتن تابعیت ایران

متدین به دین اسلام یا یکی از ادیان رسمی شناخته شده در قانون اساسی کشور

التزام به قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران

انجام خدمت دوره ضرورت یا معافیت قانونی برای مردان

نداشتن سابقه محکومیت و سوء پیشینه کیفری

داشتن سلامت و توانایی کامل جسمی، روحی و ویژگی های روانشناختی

داشتن حداقل سن 20 سال تمام و داشتن حداکثر 40 سال تمام برای استخدام و برای متخصصین با مدرک تحصیلی دکتری 45 سال تمام

دریافت گواهی عدم اعتیاد به مواد مخدر با تایید مراجع ذیصلاح

عدم تعهد اشتغال در دستگاه ها، موسسات و شرکت ها و ارگان ها

شرایط اختصاصی آزمون استخدام سازمان امور مالیاتی 1402

نمره نهایی داوطلبان، بر اساس 40 درصد نمره امتحان کتبی و 60 درصد ارزیابی تکمیلی محاسبه خواهد شد.

قانون ممنوعیت تصدی بیش از یک شغل و پست سازمانی، کارکنانی که تصدی یکی از پستهای سازمانی در هر یک از دستگاه های اجرایی را به صورت رسمی یا پیمانی دارا می باشند

داوطبان پس از پذیرفته شدن در امتحان مشترک فراگیر در زمان استخدام سازمان امور مالیاتی 1402، نباید جزو مستخدمین رسمی یا پیمانی سایر دستگاه های اجرایی باشند.

فرزندان شهدا، فرزندان جانبازان بالای 50 درصد و فرزندان آزادگان با بیش از یک سال سابقه اسارت که متقاضی شرکت در آزمون استخدامی دستگاه های اجرایی می باشند از شرط معدل معاف می باشند.

مدارک لازم برای استخدام سازمان امور مالیاتی ۱۴۰۲

بررسی مدارک لازم برای استخدام سازمان امور مالیاتی ۱۴۰۲ اهمیت بسیاری داشته و افراد می بایست پیش از ثبت نام در آزمون، شرایط آزمون استخدامی سازمان امور مالیاتی را بررسی نموده و در صورت برخورداری از شرایط لازم برای حضور در آزمون، نسبت به تهیه مدارک لازم برای ثبت نام آزمون استخدامی سازمان امور مالیاتی در سال 1402 اقدام کنند. در ادامه مدارک لازم برای ثبت نام در آزمون استخدامی دستگاه های اجرایی آورده شده است.

1) اسکن عکس پرسنلی به صورت 3*4

2) اسکن تصویر کارت ملی جدید

3) کارت بانکی با قابلیت دریافت رمز پویا

4) آخرین مدرک تحصیلی

5) مدارک مربوط به سهمیه در صورت موجود بودن

6) مدارک مربوط به سابقه شغلی مرتبط در صورت موجود بودن

اسکن عکس پرسنلی باید به صورت 3*4 و در سال جاری گرفته شده باشد. عکس پرسنلی افراد باید با فرمت jpg و اندازه عکس اسکن شده حداقل 200*300 پیکسل و حداکثر 300*400 پیکسل باشد. تصویر داوطلب باید فاقد هرگونه اثر مهر، منگنه و لکه بوده و حجم فایل اسکن شده باید بین 15 تا 70 کیلوبایت باشد. داوطلبان باید تصویر کارت ملی خود را به صورت فایل با فرمت jpg و با حجم حداقل 30 و حداکثر 200 کیلوبایت در سامانه جهاد دانشگاهی آپلود کنند.

داوطلبان برای پرداخت هزینه ثبت نام در آزمون استخدامی دستگاه های اجرایی، باید مبلغ 232 هزار تومن را پرداخت نموده و می بایست هنگام ثبت نام، کارت بانکی با قابلیت دریافت رمز پویا همراه داشته باشند. افراد پس از پرداخت هزینه ثبت نام در آزمون، توکن پرداخت را دریافت نموده و می بایست تا پایان مراحل ثبت نام این توکن پرداخت را نزد خود نگهدارند.

یکی از مدارک لازم برای ثبت نام در آزمون استخدام سازمان امور مالیاتی 1402، آخرین مدرک تحصیلی افراد بوده که افراد می بایست حتما پیش از ثبت نام نسبت به دریافت اصل آخرین مدرک تحصیلی خود اقدام کنند. همچنین افراد درصورت دارا بودن سهمیه و سابقه شغلی می توانند مدارک لازم را آماده نموده و در بخش مشخص شده در سامانه آپلود کنند.

دکمه بازگشت به بالا