فرهنگ و هنرکسب و کار ایرانی

قاب برای بوم نقاشی

نقاشی چیست؟

از گذشته تا به امروز، هنر نقاشی را می توان یکی از هنرهای مهم و با ارزش در میان مردم و جوامع مختلف دانست. در این هنر زیبا خالق اثر می تواند به بیان مفاهیم مختلفی از جمله احساسات، سیاست، وقایع و حوادث و … بپردازد. در واقع نقاشی را می توان هنری نامحدود دانست. نقاشی را می توان نوعی زبان در دوران باستان دانست. در واقع به واسطه ی نقاشی، انسان های زمان گذشته توانسته اند تا تمامی آموزه های خود را به انسان های نسل بعد منتقل کنند.

استفاده از قاب عکس نقاشی در دکوراسیون

بیشتر افراد از تماشا کردن عکس و نقاشی ها غرق لذت می شوند. به همین دلیل عکس و نقاشی بین مردم از ارزش بالایی برخوردار است. نصب قاب عکس نقاشی در روی دیوار و یا حتی قرار دان روی میز، میتواند یک ایده ی بسیار جذاب برای زیباسازی خانه، محل کار باشد.

عکس و نقاشی به تنهایی نیز زیبا هستند ولی استفاده از قاب نقاشی می تواند زیبایی و جلوه ی عکس و محیط اطراف را دو چندان کند. به وسیله ی قاب عکس شما می توانید نقاشی های خود را قاب بگیرید و در معرض دید خود قرار دهید و با نگاه کردن به آنها از مرور کردن خاطرات خود لذت ببرید.

استفاده از قاب عکس در دکوراسیون، در دنیای امروزه بسیار مورد توجه مردم قرار گرفته است. شما می توانید با قاب کردن نقاشی های خود، دکوراسیون شیک و زیبایی را فراهم کنید تا افرادی که در این محیط قرار می گیرند جذب زیبایی محیط شوند و احساس لذت ببرند.

شش دلیل ضروری استفاده از قاب عکس

  1. فراموش نکردن عکس ها و آثار هنری
  2. تاثیر گذاری و زیبایی بیشترعکس با قاب عکس
  3. رساندن پیام به افراد دیگر
  4. زیبایی بیشتر دیوار و محیط
  5. انطباق نقاشی با تم محیط
  6. با کیفیت تر شدن عکس و دکوراسیون خانه با قاب عکس

دکوراسیون زیبای مدرن با تابلو نقاشی

امروزه این گونه ازتابلو را می توان در هر خانه ای مشاهده کرد. دلیل استفاه از این گونه تابلو را می توان طرح های بسیار زیبا و متنوع آن دانست. این مدل از تابلوها به مانند یک پازل در کنار یکدیگر قرار می گیرند و یک تصویر زیبا را می سازند.

 توجه داشته باشید که در انتخاب تابلو مورد نظر خود باید ابعاد تابلو، طرح، رنگ تابلو رادرنظر بگیرید.

به طور مثال اگر تابلو و یا قاب عکس چوبی مورد نظر شما دارای زمینه ی تیره می باشد، باید این تابلو را در فضایی از محیط خود قرار دهید که بیشتر طیف رنگی آن سفید و روشن می باشد.

همچنین به ابعاد تابلو مورد نظر نیز دقت کنید. نصب یک تابلو کوچک یا بزرگ میتواند جلوه ی زیبایی محیط شما را کم کند و باعث دیده نشدن قاب عکس میشود.

تابلوهای مدرن به صورت یک تکه و چند تکه می باشند. تابلوهای مدرن را در بازار می توان در ابعاد مختلفی پیدا کرد. ابعاد این تابلوها با توجه به سلیقه و نظر مشتریان نیز قابل تغییر می باشد. گاهی اندازه ی این تابلوها به بالای 2 متر نیز می رسد.

تابلوهای بلند برای خانه هایی مناسب است که دارای سقف بندی هستند. همچنین نور موجود در این خانه ها باید مناسب باشد تا جلوه و زیبایی تابلو بیشتر شود.

بهترین محل نصب تابلوهای مدرن، دیواری است که خالی از طرح باشد. یعنی روی دیوار مورد نظر هیچ گونه تابلو و یا پوستری وجود نداشته باشد.

استفاده از تابلو یا قاب عکس سلطنتی در دکوراسیون

دلیل نامگذاری این نوع تابلو بخاطر سبک حکومتی آن است. سلطنت به معنی پادشاهی می باشد. هر یک از این گونه از تابلوها به روایت یک حادثه در تاریخ کشیده می شوند.

معمولا تابلوهای سلطنتی را در خانه هایی استفاده می کنند که تم چیدمانی آنها نیز سلطنتی می باشد. به این منظور اگر در محیط خانه خود از مبل و یا پرده های سلطنتی استفاده کرده اید، می تئانید از امواع این تابلوها نیز استفاده کنید.

تابلو های دکوراتیو مدرن

این دسته از تابلوها معمولا از مدل نقاشی های دکوراتیو تهیه می شوند. نقاشی های دکوراتیو به نقاشی هایی می گویند که با اجرای تکنیک های حرفه ای به اشیا و اجسام داخل نقاشی جان می بخشد.

معمولا آن دسته از افرادی که به سبک مدرن علاقه مند هستند، سراغ اینگونه از تابلوها می روند.

تابلو دکوراتیو کلاسیک

این سبک از تابلوها قدری از رنگ و لعاب زمان معاصر را دارند و این مدل از تابلوها جز تابلوهای لوکس هستند. در این سبک احساس اصالت به انسان انتقال داده می شود. تابلوهای دکوراتیو کلاسیک برای استفاده بر روی دیوارها، میزها، کنسول ها می توانند مناسب باشند.

انتخاب تابلوعکس مناسب برای دیوار تیره و روشن

امروزه در طراحی دکوراسیون از انواع رنگ های تیره و روشن برای دیوارها استفاده می شود. این امر در گذشته مرسوم نبوده و معمولا دیوارها را بصورت یکدست رنگ آمیزی می کردند.

تیرگی دیوار باعث به وجود آمدن یک زمینه ی مناسب برای نصب تابلویی با طرح و قاب سفید و روشن می شود. حالا اگر دیوار خانه ی شما به رنگ سفید و یا روشن می باشد، دست شما برای نصب انواع تابلو با تم های مختلف باز است. در ضمن شما می توانید از تابلو و قاب عکس های کوچک روی میز هم استفاده کنید.

کلام پایانی:

اگر شما نیز به فکر خرید قاب نقاشی و زیبا کردن آثار هنری با ارزش خود هستید، پیشنهاد میکنیم حتما به وبسایت ghabonaghashi مراجعه کنید.

دکمه بازگشت به بالا