عمومیکسب و کار ایرانی

تغییر حالت پکیج بوتان از تابستانه به زمستانه چگونه است؟ 

یکی از سیستم گرمایشی‌هایی که امروزه در منازل دیده شده است پکیج‌های دیواری هستند چرا که توانایی انجام دو کار را به صورت همزمان دارند. پکیج‌های دیواری با اینکه به اندازه یک آبگرمکن دیواری مکان اشغال می‌کنند، توانایی انجام دو کار، یعنی گرم کردن محیط به کمک رادیاتورها و تامین آب گرم محیط را انجام خواهند داد.

با نزدیک شدن به فصول سرد سال، همه کسانی که درون منزل خود از سیستم گرمایشی پکیج استفاده می‌کنند به این فکر می‌افتند که پکیج خود را از حالت تابستانی به زمستانی تغییر حالت دهند تا به کمک پکیج و رادیاتور محیط خود را گرم کنند. در ادامه این مقاله قصد داریم شما را با چگونگی تبدیل حالت تابستانی به زمستانی در پکیج یا تبدیل حالت زمستانی به تابستانی در پکیچ آشنا کنیم.

معرفی وضعیت های مختلف پکیج های گرمایشی

پکیج‌های گرمایشی دارای تنظیمات مختلفی هستند که آنها را از آبگرمکن متمایز کرده‌است. با توجه به اینکه عملکرد پکیج گرمایشی شامل گرم کردن آب و گرم کردن رادیاتورها و سیستم گرمایش از کف می‌شود، پس باید بدانید که این دستگاه چند حالت دارد.

پکیج دیواری دارای دو حالت تابستانه و زمستانه است که هر کدام ویژگی‌های خاص خود را دارند و با توجه به فصل و شرایط آب و هوایی که در آن هستید، باید این دستگاه را تنظیم کنید.در ادامه به بررسی حالات زمستانه، تابستانه و خاموش پکیج خواهیم پرداخت.

تعمیر پکیج بوتان در تهران :

تعمیر پکیج خود را با اطمینان خاطر به گروه فنی مهندسی تهران سرویس آنلاین بسپارید ، این مجموعه با داشتن بیش از 7 سال سابقه در زمینه ارائه خدمات انواع پکیج گرمایشی آماده انجام هرگونه تعمیرات پکیج بوتان شما عزیزان می باشد.

https://www.tehranservic.com/butane-package-repair/

در صورت نیاز به تعمیرکار پکیج بوتان کافیست از طریق فرم درخواست خدمات اطلاعات خود را برای ما راسال کرده و یا از طریق تماس با یکی از شعب تهران سرویس آنلاین با ما در تماس باشید ، تکنیسین در کمتر از یک ساعت در محل شما حاضر بوده و نسبت به تعمیر پکیج بوتان شما اقدام خواهد کرد.
در تمامی تعمیرات پکیج بوتان توسط کارشناسان تهران سرویس آنلاین از قطعات یدیکی اصلی استفاده خواهد شد ، و ارائه ضمانت نامه 6 ماه به مشتریان عزیز باعث آسودگی خیال و رضایت مشتریان عزیز است.

معرفی حالت تابستانه پکیج

در تابستان و روزهای گرم سال، تنها استفاده ما از پکیج گرمایشی، جهت گرم کردن آب مصرفی است. در واقع در این روزهای گرم، هیچ استفاده‌ای از رادیاتور و سیستم گرمایشی نمی‌کنیم. از این رو، مشعل اصلی پکیج و پمپ آن، تنها در زمانی که بخواهید از آب گرم استفاده کنید روشن می‌شوند. پس در این روزها، بهتر است پکیج را روی حالت تابستانه تنظیم کنید. با این کار، هم در مصرف انرژی صرفه جویی می‌کنید، هم از عمر مفید پکیج کاسته نخواهد شد. پس با آمدن بهار و گرم شدن هوا، تبدیل حالت زمستانه به تابستانه پکیج را فراموش نکنید.

حالت زمستانه پکیج گرمایشی چه ویژگی‌هایی دارد؟

در حالت زمستانه پکیج گرمایشی، علاوه بر ویژگی گرم کردن آب، باید رادیاتورها و سیستم گرمایش از کف هم گرم شوند. این به معنای روشن بودن مداوم مشعل اصلی است. با وجود این حالت، گرما به تمام بخش‌های خانه به صورت کاملا یکنواخت منتقل خواهد شد. پکیج، در دسته لوازم گرمایشی کم خطر و یا حتی بی‌خطر قرار دارد.

سیستم عملکرد پکیج در حالت زمستانه به این صورت است که، هر زمان شما آب گرم را باز می‌کنید، رادیاتورها از انرژی ذخیره شده گرمایی استفاده می‌کند. در نتیجه آب گرم با فشار خوب در اختیار شما خواهد بود. اما به محض اینکه آب گرم را ببندید، پکیج شروع به گرم کردن آب رادیاتورها می‌کند. در واقع پکیج در زمستان همزمان قادر به تولید آب گرم و گرم کردن رادیاتورها نیست.

حالت خاموش پکیج گرمایشی چگونه است؟

در حالت زمستانه پکیج، اولویت با تامین آب گرم مصرفی است. در این شرایط، گاهی رادیاتورها خاموش شده و از انرژی ذخیره شده برای گرم کردن فضا بهره می‌گیرند. از این رو پکیج خاموش می‌شود و فقط آب مصرفی را گرم می‌کند. به این حالت، وضعیت خاموش پکیج دیواری گفته می‌شود.

وضعیت شیر پرکن در تغییر وضعیت پکیج چگونه است؟

شیر پرکن، یک شیر کوچک آبی رنگ است که در زیر دستگاه قرار داشته و جهت تنظیم فشار پکیج کاربرد دارد. برای تبدیل حالت تابستانه به زمستانه پکیج، در صورتی که فشار پکیج افزایش یافت، باید فشار را کنترل کنید. این کار هم با باز کردن شیر پرکن امکان‌پذیر است. درجه دستگاه در حالت نرمال، باید بین ۱ و ۱.۵ بار باشد. شیر پرکن را باز کنید تا فشار پکیج در این رنج قرار گیرد. به محض تنظیم شدن فشار پکیج، شیرپرکن را ببندید.

نحوه تبدیل حالت تابستانی به زمستانی پکیج بوتان

برای تبدیل حالت تابستانه به زمستانه پکیج بوتان، باید مراحل زیرا را پیش ببرید:

 1. در ابتدا برای تبدیل حالت تابستانی به زمستانی پکیج بوتان باید پکیج را خاموش کرده و سپس شروع به راه اندازی مجدد آن کرد.
 2. برای راه اندازی پکیج دیواری بوتان در حالت زمستانه باید ابتدا درجه فشار آن کنترل و تنظیم شود.
  درجه فشار باید حدود ۵ بار باشد. در صورتی که کمتر بود باید فشار افزایش یابد. برای افزایش فشار باید شیر زیر پکیج یا همان شیرپرکن را باز کرده تا فشار افزایش یابد و زمانی که فشار دستگاه بالا رفت و به ۱.۵ رسید باید شیر را ببندید.
 3. در این مرحله باید دودکش را بررسی کنید و از مسدود نبودن آن به وسیله شی خارجی مطمئن شوید.
 4. فلکه‌های زیر پکیج را که به شلنگ‌های آب متصل هستند را در صورت بسته بودن باز کنید.
 5. در مرحله بعد باید شیر ورودی و خروجی شوفاژ و رادیاتورها را باز کنید.
 6. حال باید پکیج را روی حالت زمستانه فعال کنید و سپس درجه دمای پکیج بوتان را افزایش دهید تا روشن شود.
 7. در این مرحله چند دقیقه منتظر می‌مانید تا دستگاه داغ شده و رادیاتورها هم گرم شوند.
 8. پس از گرم شدن رادیاتورها مطمئن شوید که هیچ مانعی برای ورود آب به درون رادیاتورها وجود ندارد و شروع به هواگیری پکیج‌ و رادیاتورها خواهید کرد.
 9. پس از هواگیری دوباره فشار پکیج باید کنترل و تنظیم شود تا دستگاه به درستی کار کند.

عملکرد دستگاه در این حالت اینگونه است که مشعل به صورت همیشگی روشن بوده و آب گرم را جهت گرم کردن محیط به رادیاتورها منتقل می‌کند و زمانی که شیر آب گرم را باز می‌کنید آب گرم به رادیاتور منتقل نخواهد شد و به شیر آب منتقل می‌شود.

نکات مهمی که قبل از تغییر حالت تابستانه به زمستانه پکیج باید بدانید:

پیش از اقدام به تغییر حالت تابستانه به زمستانه پکیج، می بایست یک سری نکات مد نظر قرار گیرد.

اطمینان حاصل کردن از سلامت دودکش، از موارد مهم و حائز اهمیت در این زمینه قلمداد می گردد. همچنین، هیچ مانعی نباید در مسیر دودکش وجود داشته باشد.

هواگیری رادیاتورها از دیگر موارد تاثیرگذار قبل از تغییر حالت پکیج به شمار می رود. جریان داشتن آبگرم در لوله ها، به تدریج منجر به ایجاد هوا و حباب در آن می شود. عدم رسیدگی به این موضوع کاهش عملکرد و بروز مشکل در پکیج گرمایشی را به دنبال خواهد داشت.ایجاد سروصدای زیاد در لوله ها، به ویژه در هنگام کارکرد پکیج، نمایانگر وجود هوا در لوله ها می باشد. انجام هواگیری پکیج علاوه بر رفع مشکلات احتمالی، در ارتقای عملکرد سیستم تاثیر بسزایی بر جای می گذارد.

تنظیم و کنترل فشار پکیج و مطمئن شدن از باز بودن شیرهای ورودی و خروجی نظیر شیر برگشت و شیر رفت رادیاتورها، از دیگر موارد قابل توجه در هنگام تغییر وضعیت پکیج های گرمایشی از حالت تابستانه به زمستانه می باشد.

علاوه بر این، رعایت نکات ایمنی و اطمینان حاصل کردن از خاموش بودن و قطع جریان برق و گاز پکیج، نباید مورد غفلت واقع شود.

درجه تنظیم پکیج بوتان در زمستان

تنظیم کردن درجه پکیج به صورتی که مناسب برای استفاده در زمستان باشد به جز آن که موجب آسایش و راحتی و دمای مناسب آب و گرمای مطلوب شوفاژ ها می‌شود؛ عمر مفید دستگاه را نیز افزایش خواهد داد.

اما سوالی که پیش می‌آید این است که درجه پکیج بوتان در زمستان چند باشد تا موارد گفته شده میسر شوند.

بهتر است بدانید که درجه مناسب برای وضعیت زمستانی پکیج دیواری بوتان، بستگی به میانگین سنی افراد نیز دارد ولی برای سنین میانگین، دمای ۱۸ تا ۲۱ درجه برای اتاق می‌تواند مناسب باشد.

نحوه روشن کردن پکیج دیواری بوتان در حالت زمستانه

یکی از نکات مهم استفاده از پکیج های دیواری نحوه روشن کردن آن ها است. به طور کلی تقریبا تمام لوازم خانگی، نحوه نصب و راه اندازی دستگاه ها اهمیت بسیار زیادی دارد و تاثیری مستقیم روی نحوه عملکرد آن ها خواهد گذاشت.

خیلی اوقات لازم است که دستگاه پکیج دیواری بوتان را خودتان روشن کنید. مثلا بعضی اوقات که دستگاه خود به خود خاموش می‌شود باید آن را روشن کنید تا بتوانید از آب گرم و یا گرمی شوفاژ ها استفاده کنید.

اما نحوه روشن کردن پکیج در حالت زمستانه و در حالت تابستانه با یک دیگر متفاوت است و شما نیز باید دستگاه را متناسب با فصل و دمای هوا روشن و تنظیم نمایید.

 • تست گازبندی ( پیش از روشن کردن پکیج بوتان مطمئن شوید که مشکلی در لوله ها مثل نشتی وجود نداشته باشد. لازم است سالم بودن رگولاتور گاز نیز بررسی شود ).
 • هواگیری پکیج ( هواگیری یکی از اقداماتی است که موقع سرویس پکیج انجام می‌شود. اطمینان حاصل کنید که در داخل پکیج هوا وجود نداشته باشد وگرنه عملکرد دستگاه به مشکل خواهد خورد ).
 • بررسی پتانسیومتر ( لازم است روشن و خاموش شدن به موقع مشعل ها و همین طور دمای شوفاژ بررسی گردد ).
 • دمای آب ( دمای آب گرم مصرفی بعد از باز کردن شیر آب باید ۴۵ درجه سانتی گراد از دمای آب سرد بیش تر باشد. )‌
 • فلوسوئیچ
 • دمای مدار گرمایش
 • فشار آب
 • جرقه زن ( مشعل بدون هیچ مشکلی باید روشن شود ).

بعد از بررسی موارد فوق می‌توانید  برای روشن کردن پکیج دیواری بوتان در حالت زمستانهه زیر اقدام نمایید.

تعمیر پکیج بوتان در شمال تهران:

عزیزان ساکن در شمال شهر تهران میتوانند با تماس با شماره تلفن 22669196 نست به ثبت درخواست خود اقدام نمانید ، تا تکنسین پکیج تهران سروبس آنلاین در کمتر از 1 ساعت در محل حاضر شده و اقدام به تعمیر پکیج شما عزیزان نماید.

تعمیر پکیج بوتان در مرکز تهران :

مناطق مرکزی شهر تهران در صورت تمایل به استفاده از خدمات تهران سرویس آنلاین کافیست با شماره تماس 66593368 تماس حاصل نمایند .

تعمیر پکیج بوتان در شرق تهران :

نمایندگی تهران سرویس آنلاین در شرق تهران همواره در تلاش است ، در کمترین زمان ممکن نیروی متخصص را اعزام و مشکل را برطرف نمایند. 77241505 شماره تماس نمایندگی تهران سرویس آنلاین در شرق تهران است.

تعمیر پکیج بوتان در غرب تهران :

برای تعمیر پکیج بوتان توسط متخصصان تهران سرویس آنلاین در غرب تهران کافیست با شعبه غرب ما با شماره تلفن 44284743 تماس حاصل نمایید.

تعمیر پکیج بوتان در جنوب تهران :

نمایندگی تهران سرویس آنلاین در جنوب تهران واقع در میدان الغدیر به سراسر مناطق جنوبی تهران در کمتر از یک ساعت خدمات رسانی خواهد کرد. کافیست با شماره تماس 55795334 تماس حاصل نمایید.

دکمه بازگشت به بالا