عمومیکسب و کار ایرانی

نحوه عملکرد پکیج | پکیج چگونه کار می کند؟

آبگرمکن های دیواری که با نام پکیج های دیواری هم شناخته می‌ شوند پر کاربرد ترین تجهیزات گرمایشی هستند که در منازل مورد استفاده قرار می ‌گیرند. این گونه از محصولات مصرف بهینه دارند و به دسته های مختلفی تقسیم ‌بندی می ‌شوند. در این مقاله قصد داریم در مورد نحوه عملکرد پکیج ایران رادیاتور و بوتان برای شما عزیزان مطالبی ارائه دهیم.

توجه داشته باشید که پکیج ها جزو مهمترین محصولاتی هستند که در هنگام خرابی باید در سریعترین زمان ممکن تعمیر شوند. شما عزیزان می توانید برای تعمیر پکیج از خدمات تهران سرویس کاران استفاده نمایید. اما در مورد نحوه عملکرد چند قطعه بسیار مهم در پکیج ایران رادیاتور و بوتان مطالبی را ارائه می دهیم تا با نحوه عملکرد این قطعات آشنایی کامل داشته باشید.

پکیج چگونه کار می کند؟

 زمانی که شما شیر آب را باز می کنید آب سرد وارد آبگرمکن شده و جریان آب توسط دستگاهی به نام سنسور تشخیص داده می شود. در این صورت با تشخیص دادن سنسور مشعل روشن شده و آب توسط دستگاهی به نام مبدل حرارتی گرم می شود. به این صورت آبگرم مصرفی شما تامین می شود.

در حقیقت برای گرم شدن آب، جریان آب از مسیر مارپیچی عبور می کند تا بتواند بیشترین دما را برای گرم شدن جذب کند. همانطور که مشاهده کردید سنسور و مبدل حرارتی از جمله مهمترین قطعاتی هستند که در دستگاه پکیج ایران رادیاتور و بوتان وجود دارند. علاوه بر این ترموستات یکی دیگر از قطعاتی است که برای کنترل دمای تعیین شده میزان گازی که به سمت مشعل می رود تعبیه می شود.

نحوه عملکرد پکیج و سایر قطعات آن چگونه است؟

در حقیقت با باز شدن شیر آب گرم برای تامین آب گرم مصرفی پکیج روشن می ‌شود و گرمایی را برای گرم کردن آب گرم توسط قطعات مختلف به آب می رساند. در حقیقت سنسور ها به این جهت در پکیج ها طراحی شده‌اند که جریان آب را تشخیص دهند تا با باز شدن آب به زودی آبگرم مصرفی برای مصرف کنندگان تامین شود. جرقه زن یکی از قطعات بسیار مهمی است که برای روشن کردن مشعل پکیج تعبیه شده است. در واقع جرقه زن شعله پکیج را برای گرم کردن آب سرد روشن می کند.

برای متوقف کردن کار جرقه زن با روشن شدن مشعل، سنسور تشخیص شعله عمل کرده و کار جرقه زن را متوقف می کند. الکترود تشخیص شعله یکی دیگر از قطعات بسیار مهم پکیج ایران رادیاتور و بوتان است که وظیفه آن اعلام تشکیل شعله پکیج دیواری به برد است. در حقیقت الکترود در فاصله ۵ میلیمتر از سطح بنر و محل تشکیل شعله نصب می شود. برای تعمیر این قطعات می توانید از خدمات تهران سرویس کاران استفاده کنید.

نحوه عملکرد پکیج در هنگام خاموش شدن مشعل چگونه است؟

مشعل یکی از قطعات بسیار مهم در پکیج ایران رادیاتور و بوتان به حساب می ‌آید‌. در واقع اگر به دلایل مختلفی شعله مشعل خاموش شود، قطعه‌ای به نام سنسور شعله خاموش شدن مشعل را تشخیص می دهد و به این صورت در ادامه برای جلوگیری از تجمع گاز و انتشار آن جریان گاز را قطع می کند.

از این طریق از خطرات احتمالی جلوگیری می‌ کند. همانطور که می‌ دانید انتشار و تجمع گاز در محیط سر بسته بسیار خطرناک است و می ‌‌تواند برای ساکنین خانه خطرات جانی و مالی را به همراه داشته باشد.  به همین جهت این قطعه برای تشخیص خاموش شدن مشعل اهمیت بسیار بالایی دارد.

در حقیقت هر قطعه‌ای که درون پکیج ایران رادیاتور و بوتان به کار رفته کاربرد بسیار زیادی دارد و از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. به همین جهت در صورت خرابی آن باید به زودی اقدام به تعمیر آن کنید. تهران سرویس کاران خدمات زیادی در این زمینه ارائه می دهد.

نحوه عملکرد شیر پرکن در پکیج چگونه است

شیر پر کن از قطعات بسیار مهم در پکیج بوتان وایران رادیاتور است که وظیفه آن تنظیم فشار آب رادیاتور و مدار گرمایش است. در حقیقت نحوه عملکرد شیر پرکن به این صورت است که این محصول  در پکیج با کمبود فشار آب مورد استفاده قرار می گیرد. در واقع در صورت معیوب بودن این قطعه باید اقدام به تعویض آن کرد.

شما عزیزان می توانید برای تعویض و یا حتی تعمیر قطعات مختلف پکیج از خدمات تهران سرویس کاران بهره بگیرید. در حقیقت شیر پر کن در بلوک رفت زیر پکیج و در بلوک برگشت یعنی در بین محل اتصال شلنگ آب سرد و برگشت شوفاژ نصب می شود. قطعه دیگر شیر اطمینان نام دارد. نحوه عملکرد این قطعه بسیار مهم است زیرا جزو قطعات اصلی پکیج به حساب می آید.

نحوه عملکرد فلوسوئیچ در پکیج

یکی دیگر از قطعات مهم پکیج ایران رادیاتور و بوتان فلوسوئیچ نام دارد. در حقیقت وظیفه فلوسوئیچ تشخیص باز شدن آب گرم مصرفی است. نحوه عملکرد فلوسوئیچ در پکیج بوتان و ایران رادیاتور به این صورت است که این قطعه دارای آهن ربا و یک کلید است. در حقیقت زمانی که آب گرم مصرفی باز شود آهنربا به سمت بالا حرکت می کند و موجب متصل شدن مدار کلید می شود‌.

در ادامه زمانی که آب گرم بسته شود آهنربایی که بر روی فلوسوئیچ قرار دارد به پایین می آید و کلید را قطع می کند. یکی از نشانه هایی که ناشی از معیوب بودن فلوسوئیچ است این است که پکیج مورد نظر زمانی که در مود تابستانی قرار دارد بدون اینکه آب گرم مصرفی باز شود دائماً روشن است.

نتیجه گیری

آبگرمکن های دیواری که با نام پکیج های دیواری هم شناخته می‌ شوند تجهیزات گرمایشی هستند که کاربرد بسیار زیادی در منازل دارند. عملکرد پکیج ایران رادیاتور و بوتان به این شکل است که زمانی که شیر آب گرم مصرفی باز شود آب سرد وارد آبگرمکن شده و جریان آب توسط دستگاه سنسور تشخیص داده می شود.

در ادامه با تشخیص دادن سنسور مشعل توسط جرقه زن روشن شده و توسط مبدل حرارتی گرم می شود و در نهایت آب گرم مصرفی تولید می‌ شود. در حقیقت قطعاتی که در پکیج ایران رادیاتور و بوتان قرار دارند عملکرد خاص خودشان را دارند و از اهمیت بسیار بالایی برخوردار هستند. در صورت بروز هر مشکل در پکیج می توانید از خدمات تهران سرویس کاران استفاده نمایید.

دکمه بازگشت به بالا