علمی و پزشکیکسب و کار ایرانی

چگونه کرم پودر بزنیم که ماسیده نشود؟

درباره علت ماسیدن کرم پودر روی صورت چه می‌دانید؟

هیچکس دوست ندارد که آرایشش به جای زیبا کردن، نتیجه معکوس بدهد. اما بدون شک بسیاری از ما نمی‌دانیم که چرا کرم پودر اصل روی صورت‌مان خوب نمی‌نشیند. شاید دانستن دلایل این اتفاق آزار دهنده به ما کمک کند که به فکر راه ‌حل باشیم. در نتیجه اگر شما هم می‌خواهید پس از خرید انواع کرم پودر مخصوصا کرم پودر هدی بیوتی برای جلوگیری از ماسیدن کرم پودر کاری انجام دهید، بهتر است اول علت را پیدا کنید:

  • احتمالاً در استفاده از کرم پودر زیاده‌ روی کرده‌اید؛
  • کرم را دقیقاً روی قسمت‌های خشک پوست زده‌اید؛
  • در پخش کردن کرم، حوصله به خرج نداده‌اید؛
  • سلول‌های مرده نمی‌گذارند که کرم، خوب روی صورتتان بنشیند؛
  • پوست‌تان داد می‌زند که به آب نیاز دارد؛
  • محصولات مراقبتی را متناسب با نوع پوست خود انتخاب نکرده‌اید.

خوب؛ اینها مهم‌ترین عواملی هستند که بین کرم پودر و پوست قرار گرفته و را خراب می‌کنند. اما چاره چیست؟

آموزش زدن کرم پودر و کانسیلر |آموزش کرم زدن صورت عروس

   چند راهکار کاربردی برای جلوگیری از ماسیدن کرم پودر روی صورت

حالا که می‌دانید علت گلوله شدن کرم روی صورت‌تان چیست، دست به کار شوید. کمی وقت بگذارید و قدم‌های زیر را بردارید. مطمئن باشید دیگر بعد از آرایش، کلافه نخواهید شد.

روتین پوستی؛ مهم‌تر از آنچه است که فکرش را می‌کنید

خوشبختانه یا متأسفانه پوست شما به مراقبت نیاز دارد. همانطور که حالا کار راحتی شده، داشتن یک برنامه خانگی هم سخت نیست. هیچ بایدی وجود ندارد، اما بهتر است روتین پوستی داشته باشید. آن‌ وقت یک قدم اساسی برای بهتر خوابیدن کرم پودر روی صورت برداشته‌اید. اگر از همین حالا تصمیم گرفته‌اید برای خود روتین تنظیم کنید، چند نکته را به‌ خاطر داشته باشید:

  • یک لایه ‌بردار، مرطوب‌ کننده، روغن یا سرم صورت مناسب؛ بخش‌های اصلی این پکیج هستند:
  • بهتر است از لایه ‌بردارهای شیمیایی استفاده کنید. چرا؟ چون آنها میکروبیدهای خشنی ندارند. مثلاً لایه ‌بردارهای حاوی AHA و BHA گزینه‌های مناسبی هستند. آنها سلول‌های مرده را از بین می‌برند و پوست را نرم و شفاف می‌کنند؛
  • فراموش نکنید که حداقل دو بار در روز، مرطوب ‌کننده را به پوست خود بزنید؛
  • سرم پوست را هم قبل از رفتن به رختخواب، از یاد نبرید. چرا که سرم‌ها پوستتان را تغذیه می‌کنند. برای مثال دنبال سرمی باشید که هیالورونیک اسید داشته باشد تا مولکول‌های آب را وارد پوست کند.

 پوست را برای زدن کرم پودر آماده کنید

هر کاری مقدماتی دارد، حتی استفاده از کرم پودر! در غیر این ‌صورت نباید انتظار یک آرایش پرفکت را داشته باشید. اگر پوستتان خشک باشد، ممکن است کرم پودر دقیقاً روی نواحی خشک‌تر بماسد. بنابراین کار را با پرایمر آغاز کنید. بدون تردید پرایمر پوست را یکنواخت کرده و زیرسازی خوبی برای کرم پودر انجام می‌دهد. البته توصیه می‌کنیم پیش از پرایمر هم بیکار ننشینید. یک مرطوب ‌کننده سبک، روغن یا سرم صورت؛ حداقل 10 دقیقه قبل از زدن پرایمر گام مهمی برای جلوگیری از ماسیدن کرم پودر است. دقت کنید که در هنگام استعمال پرایمر، توجه خود را به نقاط اطراف بینی و انتهای بالایی صورت متمرکز کنید.

 طرز زدن کرم پودر روی صورت را یاد بگیرید

حالا که زیرسازی مناسب را انجام داده‌اید، به اصل مطلب می‌رسیم: کرم پودر! یک کرم نه‌ چندان سنگین با پوشش متوسط یا بالا را انتخاب کنید. در این ‌صورت، مجبور نیستید چند لایه از کرم را روی هم انباشته کنید. بعد به سراغ یک اسفنج میکاپ تمیز بروید و با حرکات آهسته، کرم را روی صورت بزنید (از ضربه‌های آرام کمک بگیرید). برای ابتدای کار، یک لایه کافی است. در صورت نیاز می‌توانید یک لایه دیگر هم اضافه کنید. بد نیست بدانید که متخصصان زیبایی معتقد هستند که اسفنج میکاپ مانع هر‌ گونه سایش می‌شود. در حقیقت این ابرهای نرم، کوچک و رنگارنگ هم به سهم خود در جلوگیری از ماسیدن کرم پودر نقش بازی می‌کنند.

 اسپری فیکس ‌کننده برای جلوگیری از ماسیدن کرم پودر به کمک شما می‌آید

چه دوست داشته باشید، چه نه؛ آرایش کل صورت شامل مراحل زیادی می‌شود. از زیرسازی و کانتورینگ تا هایلایت و غیره. تازه بعد از اینکه کل کار را انجام دادید، ممکن است طوری به ‌نظر برسد که انگار صورت خود را نقاشی کرده‌اید! چاره‌ای نیست، باید کاری کنید که تمام مواد آرایشی روی پوستتان آرام بگیرند. اسپری فیکس‌کننده یا فیکساتور هم برای همین طراحی شده است. به عبارت دیگر، اسپری رمز نهایی یک آرایش بی ‌عیب و نقص است که تمام باقیمانده‌ها را پاک کرده و ظاهری طبیعی به پوست می‌دهد.

  برای پخش کردن کامل کرم پودر، حوصله به خرج دهید

همه ما حداقل یک ‌بار بعد از استفاده از کرم پودر، با یک صورت سفید و گچی مواجه شده‌ایم. واقعاً ناخوشایند است! اما خوب؛ این نتیجه بی‌حوصلگی در پخش کردن کامل کرم روی صورت است. اگر در چنین وضعیتی گرفتار شدید، باز هم به اسفنج میکاپ متوسل شوید. آن را مرطوب کرده و با استفاده از آن، تمام خطوط نا همگون یا رگه‌های کرم را صاف کنید.

بهتر است بدانید که بهترین شیوه برای ترکیب کرم این است که از وسط صورت شروع کنید. سپس به سمت بیرون صورت بروید تا کرم، کمتر روی لبه‌ها جمع شود. پیشنهاد می‌کنیم که کرم را روی گردن و خطوط  فک هم بزنید؛ چرا که این نواحی معمولاً روشن‌تر ًاز صورت هستند. اگر فکر می‌کنید در استفاده از کرم پودر زیاده‌ روی کرده‌اید، لازم نیست نگران باشید. کافی است اسفنج آرایشی را مرطوب کرده و روی قسمت‌هایی که یکنواخت نیستند، به آرامی فشار دهید.

روغن صورت در جلوگیری از ماسیدن کرم پودر، نقش دارد

همانطور که گفتیم یکی از دلایل ماسیدن کرم پودر روی صورت، خشکی پوست است. مهم نیست چقدر برای آماده کردن پوست‌تان وقت می‌گذارید. باز هم در نهایت خشک به‌ نظر خواهد رسید. راه‌ حل سریع این است که چند قطره روغن صورت را به پشت دستتان بزنید. حالا اسفنج میکاپ را روغنی کرده و خیلی آرام روی صورت و به‌ ویژه نواحی خشک بزنید. نکته جالب این است که این روش ساده به جلوگیری از ماسیدن آرایش کمک می‌کند.

پوست چرب دارید؟ برای جلوگیری از ماسیدن کرم پودر، پودر فیکس‌ کننده را جایگزین اسپری کنید

شما می‌خواهید که کرم پودر، خوب روی صورتتان بنشیند، فارغ از اینکه چه نوع پوستی دارید. مثلاً پوست‌های چرب چاره‌ای ندارند، جز اینکه به شیوه‌ای کاملاً متفاوت عمل کنند. از این رو استفاده از پودر فیکس‌کننده نیمه شفاف به جای روغن صورت منطقی‌تر است. تنها کاری که باید انجام دهید این است که پودر را روی قسمت‌های چرب پوست به ‌ویژه تی‌ زون بزنید و بعد بقیه مراحل را طی کنید.

 استفاده از کرم پودر برای نواحی دارای چروک، کار را خراب می‌کند

بیشتر ما تصور می‌کنیم که می‌توانیم خطوط ریز و چروک‌ها را با حجم زیاد آرایش بپوشانیم. اما در واقع، برعکس است. در اینجا قاعده «هر‌ چه کمتر، بهتر» جواب می‌دهد. بنابراین بهتر است که از جاهای پُرچین و چروک بگذرید و به فکر بقیه صورت باشید. در پایان هم هر آنچه را که روی اسفنج مانده، خیلی آرام روی این نواحی بزنید. با این حرکت، بزرگ‌ترین قدم را برای جلوگیری از ماسیدن کرم پودر برداشته‌اید.

 تا به حال پرایمر سایه چشم را برای قسمت‌های پُر‌ چین و چروک امتحان کرده‌اید؟

احتمالاً پاسخ خیلی‌ها به این سوال منفی باشد. بد نیست بدانید که این نوع پرایمر( اگر گیرتان آمد)، خطوط پوست را همانقدر محو می‌کند که خط‌های اطراف چشم را. ابتدا مقدار کمی از پرایمر دور چشم را روی نقاط دارای چروک که تمیز و مرطوب شده‌اند، بزنید. سپس اندکی پودر فیکس‌ کننده و بعد کرم پودر، کانسیلر و هر چه خواستید را استفاده کنید. در پایان نیز کار را با اسپری فیکساتور خاتمه دهید.

 پرایمر را با کرم پودر ست کنید

شاید کمی عجیب باشد، اما همه پرایمرها به درد همه کرم پودرها نمی‌خورند. پس در انتخاب محصول مناسب هم دقت کنید. مثلاً حرفه‌ای‌ها می‌گویند که پرایمرهایی که در آنها سیلیکون به کار رفته، با کرم پودرهای سیلیکونی بهتر کنار می‌آیند. یا برای نمونه، پرایمرهای با پایه آب انعطاف ‌پذیرتر هستند. در نتیجه هم با کرم پودرهای سیلیکونی و هم کرم پودرهای با پایه آب جور در می‌آیند.

  نکات بیشتری که باید برای جلوگیری از ماسیدن کرم پودر بدانید

تا اینجا بیشتر راه را آمده‌اید و می‌دانید که چطور باید با کرم پودر برخورد کنید. بد نیست چند نکته کوچک اما ظریف دیگر را هم به خاطر داشته باشید تا میکاپ‌تان، پرفکت شود.

 عجله کار شیطان است!

اگر با عجله کرم پودر را روی صورتتان بزنید، نتیجه‌ای جز ماسیده شدن عایدتان نمی‌شود. در صورتی که نمی‌خواهید آرایشتان خراب شود و چند ساعتی بماند، باید کمی صبور باشید. بهتر است مرطوب‌ کننده یا روغن صورت را حداقل 5 تا 7 دقیقه قبل از شروع آرایش استفاده کنید. چون مرطوب‌ کننده کمی زمان لازم دارد تا روی پوست بنشیند.

 در انتخاب رنگ مناسب کرم پودر وسواس باشید

خرید یک کرم پودر با رنگ نا مناسب، رایج‌ترین اشتباهی است که بیشتر ما انجام می‌دهیم. در حقیقت انتخاب یک تناژ نامناسب کار را برای جلوگیری از ماسیدن کرم پودر روی صورت کمی سخت می‌کند. پس قبل از خرید کرم پودر باید تن و ته ‌رنگ پوست خود را مشخص کنید. کافی است در فروشگاه لوازم آرایشی کمی وسواس و حوصله صرف کرده و چند رنگ را امحان کنید تا ببینید کدام بهتر روی پوست‌تان می‌نشیند.

 برای جلوگیری از ماسیدن کرم پودر بر روی صورت، از ابزار درست آرایشی استفاده کنید

اگر دنبال بهترین وسیله برای پخش کرم پودر می‌گردید، باید بگوییم: به جای اینکه از انگشتان خود کمک بگیرید، یک اسفنج آرایشی نرم یا براش کرم پودر را امتحان کنید تا نتیجه نهایی، طبیعی‌تر و صاف‌تر شود.

دکمه بازگشت به بالا