اجتماعیکسب و کار ایرانی

نکات مهم در طراحی دکوراسیون اداری

همانطور که می دانید، امروزه شرکت های مختلفی در سطح کشور عزیزمان به فعالیت می پردازند که تمامی آنها باید برای افزایش راندمان کاری خود یک محیط آرام و با طراحی مناسب را تدارک ببیند. قطعاً برای داشتن یک شرکت منحصر به فرد باید به دکوراسیون داخلی آن توجه بسیاری داشت. طراحی دکوراسیون اداری بسیار پیچیده بوده و هر فردی قادر به انجام آن نخواهد بود. اگر می خواهید با نکات مهم در طراحی دکوراسیون اداری بیش تر اشنا شوید به شما توصیه می‌کنیم تا در ادامه با ما همراه بمانید و مطالب ذکر شده را مورد بررسی قرار دهید.

خرید دکوراسیون اداری |دکوراسیون اداری چیست

بررسی نکات لازم برای طراحی دکوراسیون اداری

برای یک طراحی داخلی منحصر به فرد باید علاوه بر توجه به اصول ارگونومی نکات متعددی را در نظر گرفت. از مهمترین نکات به هنگام طراحی دکوراسیون اداری می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • جداکردن فضا

از مهمترین نکاتی که به هنگام طراحی داخلی اداری باید به آن توجه داشت، جداسازی فضا می باشد. همانطور که می دانید کارمندان برای آنکه بتوانند تمرکز کافی داشته و خدمات خود را به خوبی ارائه دهند، می‌بایست در محلی ساکت و به دور از رفت و آمد مستقر شوند. به همین خاطر اغلب شرکت ها به جداسازی فضا با استفاده از تجهیزات مناسب همچون پارتیشن می پردازند. پارتیشن ها انواع متعددی داشته و هر یک برای محل خاصی مورد استفاده قرار می گیرد و برای شرکت ها معمولاً از پارتیشن های شیشه ای یا پرده ای استفاده می گردد تا کارمندان بتوانند یکدیگر را به خوبی مشاهده کنند و در عین حال به هنگام فعالیت در محلی ساکت و به دور از رفت و آمد قرار گیرند.

  • برگزیدن یک رنگ مناسب

همانطور که میدانید، رنگ ها می توانند تاثیر مستقیمی را بر روی فعالیت و روحیه کارمندان داشته باشند. به همین خاطر به هنگام طراحی داخلی اداری باید یک رنگ مناسب را برای شرکت و دفاتر کار انتخاب نمود. در گذشته از رنگ های نسبتا تیره برای دکوراسیون داخلی شرکت ها استفاده می شد، اما امروزه با شناخت تاثیرات روانشناسی اغلب طراحان از رنگ های روشن برای دکوراسیون داخلی شرکت ها استفاده می کنند زیرا این موضوع می‌تواند باعث افزایش روحیه کارمندان شده و راندمان کاری شرکت را بالا ببرد و در نهایت رضایت مشتری ها را جلب کند.

خرید دکوراسیون اداری |دکوراسیون اداری چیست

  • نورپردازی مناسب

از دیگر نکاتی که به هنگام طراحی داخلی اداری باید به آن توجه کرد، نورپردازی مناسب در محیط های مختلف شرکت می باشد. بسیاری از افراد ممکن است با خود بپرسند چرا برای محیط کار باید از نورپردازی مناسب استفاده کرد؟ در پاسخ به چنین سوالاتی باید بگوییم که مکان های تاریک معمولاً برای استراحت مناسب می باشند و اگر کارمندان در چنین محیط هایی قرار گیرند قطعا نمی توانند فعالیت خود را با تمرکز و دقت کافی انجام دهند. لذا پیشنهاد می‌شود تا به هنگام طراحی دکوراسیون اداری از تجهیزات مناسب برای نورپردازی استفاده گردد. همچنین توجه داشته باشید که نور طبیعی می‌تواند تاثیر بهتری بر روی کارمندان داشته باشد، به همین خاطر افراد می توانند محیط هایی را برای کار خود در نظر گیرند که دارای پنجره و نور طبیعی باشد. این موضوع سبب میگردد استفاده از تجهیزات نورپردازی کاهش یافته و در نهایت هزینه ها بسیار کنترل گردد.

خرید دکوراسیون اداری |دکوراسیون اداری چیست

  • استفاده از گل و گیاهان

هرچقدر که طراحی داخلی اداری بی نقص و منحصر به فرد باشد، اگر در شرکت از گل و گیاهان مناسب استفاده نشود نمی تواند جذابیت زیادی را برای افراد داشته باشد. گل و گیاهان می توانند شادابی و طراوت را به افراد منتقل کنند، به همین خاطر توصیه می شود در قسمت های مختلف شرکت از گلهای تزیینی و طبیعی به خوبی استفاده شود.

  • توجه به رسمیت مبلمان و نحوه چیدمان آن اها

آخرین نکته ای که به هنگام طراحی دکوراسیون اداری باید به آن توجه نمود، حفظ رسمیت به هنگام انتخاب و چیدمان مبلمان و سایر ارکان شرکت می باشد. لذا توصیه می‌شود تا مبلمان را به گونه ای انتخاب کنید که برای محیط های اداری مناسب باشند و به محیط مدنظر رسمیت ببخشند و همچنین برای چیدمان آنها بهتر است از یک شرکت طراحی داخلی کمک بگیرید. یک نکته بسیار مهم هنگام انتخاب مبلمان برای محیط های اداری توجه به رنگ آن می باشد. اگر می خواهید به محیط کاری خود رسمیت ببخشید می توانید مبلمان را در رنگهای مشکی و متریال فلز خریداری کنید. همچنین اگر می خواهید با بهترین شرکت دکوراسیون اداری اشنا شوید به شما توصیه می‌کنیم تا در ادامه با ما همراه بمانید و مطالب را مورد بررسی قرار دهید.

بهترین شرکت طراحی دکوراسیون اداری

همانطور که می دانید، امروزه شرکت های متعددی در زمینه طراحی دکوراسیون داخلی به فعالیت می پردازند که هر یک مشتری های مخصوص به خود را دارند. یکی از شرکت هایی که طی سالهای اخیر در زمینه طراحی دکوراسیون به فعالیت می پردازد، شرکت دکوراسیون تهران دکو نام دارد. این مجموعه فعالیت خود را از سال ۱۳۸۵ آغاز نموده و با ارائه خدمات باکیفیت رضایت مشتری های خود را به خوبی به دست آورده است. این مجموعه نه تنها طراحی دکوراسیون اداری را انجام می دهد، بلکه در طراحی دکوراسیون تجاری، منزل، ویلا و محوطه نمونه کارهای مناسبی را دارد. اگر میخواهید دکوراسیون داخلی شرکت خودرو بهبود ببخشید به شما پیشنهاد می دهیم تا از خدمات منحصر به فرد و مناسب مجموعه تهران دکو بهره مند گردید.

سخن پایانی

همانطور که تا به الان متوجه شده اید، دکوراسیون داخلی اداره جات بسیار حائز اهمیت بوده و باید مورد توجه صاحبان شرکت ها قرار گیرد. به همین خاطر در این قسمت از مقاله سعی کردیم تا شما را با نکات مهم به هنگام طراحی دکوراسیون اداری آشنا کنیم. امیدواریم با مطالعه مطالب فوق توانسته باشید سوالات و ابهامات ذهن خود را در این زمینه برطرف کرده و در صورت تمایل از یک مجموعه مناسب برای طراحی دکوراسیون کمک بگیرید.

منبع : tehrandeco.com

دکمه بازگشت به بالا