عمومیکسب و کار ایرانی

معرفی با کیفیت ترین فرش شگی ایران

فرش شگی فلوکاتی چیست؟ هر آنچه باید از فرش پرز بلند بدانیم

از محصولات جدید فانتزی محصولات فرش شگی فلوکاتی هست که در این مقاله قصد داریم به پرسش فرش شگی فلوکاتی چیست به صورت کامل بپردازیم . این محصولات به دلیل سادگی در طراحی و فانتزی بودنشون و ارتفاع پرزی که دارند بسیار محبوب و پر طرفدار شدن.

به طور کلی باید گفت که محصولات شگی دارای انواع مختلف میکرو ، فلوکاتی ، تری دی ، ریش ریشی ، کاموایی هستن که در ادامه این مقاله همراه با توضیحات و معرفی نوع جدید شگی که محصولات فرش شگی فلوکاتی می باشد قصد داریم انواع دیگر این محصولات را نیز به شما معرفی کنیم.

بد نیست بدانید که ترتیب ورود محصولات شگی به بازار از محصولات ریش ریشی ، کاموایی شروع شده و به محصولات میکرو ، تریدی و همچنین محصول جدیدی که در این مقاله قصد معرفی آن را داریم فلوکاتی پایان پیدا کرده است.

شما با مطالعه این مقاله به 3 نکته اصلی دست پیدا میکنید :

1 – از انواع فرش شگی کدوم نوعش را خریداری کنم.

2 – ویژگی هر کدام از محصولات فرش شگی به چه صورت هستش.

3 – بهترین نوع فرش شگی کدام یک از انواع فرش پرز بلند هست.

فرش شگی فلوکاتی چیست ؟ و چه ویژگی هایی دارد !

از جدیدترین محصولات فرش پرز بلند نوع فلوکاتی می باشد که با توجه به کارخانه تولیدی آن ارتفاع پرز این فرش ها بین 4.5 الی 6 سانتی متر می باشد ( اما به صورت استاندارد ارتفاع پرز محصولات فلوکاتی به صورت 5 سانتی متر می باشد ).

جنس نخ به کار رفته شده برای فرش فلوکاتی از جنس نخ دنیر میکرو فیلامنت می باشد که برای تولید این محصولات از الیاف سه پله نیز استفاده شده است . به طور کلی برای اینکه با کیفیت این محصول آشناییت بیشتری داشته باشیم.

باید گفت که به دلیل نخ با کیفیت به کار رفته شده برای این محصول ، فرش شگی فلوکاتی از نرمی و لطافت فوق العاده ای برخوردار است. این نرمی و لطافت به گونه ای است که هنگامی که شما دست بر روی فرش بکشید به خوبی نرمی پشم گوسفند و یا پر قو را حس خواهید کرد. ( این موضوع به هیچ وجه داخل فرش های ماکارانی ، میکرو دیده نمیشه ).

توجه : محصولات فبوکاتی دارای کیفی بی نظیر برای خرید شما می باشد که پیشنهاد میکنیم حتما برای خرید به فروشگاه مراجعه کنید.

همچنین محصولات فرش نگین هلال فلوکاتی بر خلاف فرش های خز به صورت بافته شده هستن ، این ویژگی باعث شده است که پرز های فرش اصلا از داخل محصولات فلوکاتی خارج نشده و دارای بافت با نخ جوت برای افزایش استحکام فرش می باشد.

همچنین محصولات فرش فلوکاتی شگی به دلیل بافته شده بودن امکان شست و شو را نیز دارا می باشند ، همچنین برای تمیز کردن این فرش ها می توانید یک دستمال خیس بر روی آن بکشید.

در صورتی که بر روی محصولات فرش خز در صورتی که شست و شو انجام بدهید و یا بخواهید بر روی آن دستمال خیس بکشید به احتمال زیاد تعداد زیادی از پرز های فرش خز خارج شده و به مرور زمان زیبایی آن از بین خواهد رفت..

انواع فرش شگی :

از دیگر انواع محصولات فرش شگی انواع تری دی ، کاموایی ، ریش ریشی و میکرو می باشد که در ادامه این بخش به صورت جداگانه قصد داریم این فرش های پرز بلند را به شما معرفی کنیم .

محصولات فرش شگی میکرو چیست !

از انواع محصولات فرش پرز بلند می باشد که بر خلاف انتظار از پرز های کوتاهی برخوردار است . این محصولات به دلیل پرز های کوتاهی که دارا می باشند از زیبایی خاصی برخوردار هستن.

مشکلی که برای فرش های پرز کوتاه میکرو وجود دارد این است که این محصولات دارای نرمی و لطافت محصولات فلوکاتی نیستن و آن حس خوبی که هنگام راه رفتن بر روی فرش پرز بلند فلوکاتی می توانید حس کنید را با محصولات میکرو تجربه نخواهید کرد.

همچنین محصولات میکرو دارای تنوع رنگبندی زیادی نیستن و با توجه به اینکه طرفداران زیادی ندارد در رنگبندی های اصلی همچون طوسی و سفید عرضه شده است.

به طور کلی در صورتی که شما به دنبال محصول شگی هستید که می خواهید پرز های آن کوتاه باشد محصولات میکرو می تواند انتخابی مناسب برای منزل شما باشد ، به طور مثال در صورتی که قرار است فرش پشت درب قرار داده شود و ممکن است درب اتاق به محصولات پرز بلند گیر کند می توانید از میکرو کمک بگیرید.

فرش شگی تری دی چیست !

از انواع دیگر محصولات فرش شگی به صورت تری دی زر فرش می باشد که هم به صورت ساده و هم به صورت طرح دار به بافت رسیده است. بعد از محصولات فلوکات که دارای طرفداران خیلی زیادی می باشد این محصول برای خرید شما انتخابی ایده آل خواهد بود.

تفاوت محصولات تری دی از انواع دیگر شگی نوع نخ استفاده شده برای تولید این محصول می باشد که به مانند موی انسان می باشد ، در صورتی که محصولات فلوکاتی مثل پشم گوسفند نرم و پفکی است ، محصولات تریدی هنگام دست کشیدن بر روی آن مثل دست کشیدن داخل موهای انسان خواهد بود.

انتخاب محصولات تری دی و یا فلوکات بستگی به سلیقه شما دارد ، البته با توجه به این موضوع که کیفیت هر دوی این محصولات به صورت یکسان می باشد و با توجه به اینکه محصولات تری دی دارای قیمت بالاتری هستن ، از نظر اقتصادی محصولات فلوکات انتخاب بهتری می باشد.

همچنین باید گفت که محصولات میکرو از دور به صورت براق پیدا خواهند بود و محصولات شگی فلوکاتی به صورت مات می باشد. ( نوع فرش شگی میکرو از نوع تری دی بوده و از پرز های کوتاه تری برخوردار می باشد.

فرش شگی خز چیست !

محصولات فرش خز از جمله محصولات فرش ماشینی تولیدی نیست ولی با توجه به نوع کفپوش بودن آن نام فرش و یا فرش پرز بلند هم به این محصول داده شده . محصولات خز به دلیل نخ هاییی که برای تولید آن استفاده شده است دارای زیبایی فوق العاده ای می باشد ولی دارای معایبی هم است که در ادامه آن را مورد بررسی قرار میدهیم.

عیب اصلی محصولات فرش خز خارج شدن پرز های فرش می باشد که به دلیل عدم بافته بودن محصول می باشد و پرز ها به راحتی از داخل فرش خارج میشود . این موضوع علاوه بر اینکه باعث خرابی فرش شما خواهد شد باعث کثیفی محیط اتاقی که فرش مورد استفاده قرار داده میشود نیز خواهد شد.

همچنین شست و شوی فرش های خز کار آسانی نیست و در فرایند شست و شو ممکن است تعداد زیادی از پرز های فرش را از دست بدهید ، پس هنگام خرید فرش خز به این نکات هم توجه داشته باشید.

نکته پایانی که برای محصولات فرش خز باید به آن اشاره داشت عدم وجود تنوع رنگبندی برای این محصول می باشد که به همین دلیل شما قادر به انتخاب و یا ست کردن این فرش با دکوراسیون های مختلفی نخواهید بود.

خلاصه:

در این مقاله متوجه شدیم که فرش شگی فلوکاتی چیست و همچنین انواع دیگر محصولات شگی را مورد بررسی و ارزیابی قرار دادیم . با توجه به مقایسه های صورت گرفته متوجه شدیم که بهترین نوع از انواع محصولات شگی نوع فلوکاتی و همچنین نوع تری دی می باشد.

با توجه به اینکه قیمت محصولات تری دی 30 درصد گرانتر از فلوکاتی می باشد و همچنین از نظر نوع بافت و نرمی شاید نسبت به فلوکات دارای برتری نباشد بدون شک خریداران بیشتری به سمت محصولات فرش شگی فلوکاتی میروند.

محصولات فلوکاتی هم از نظر رنگبنید و هم از نظر قیمت و نرمی و لطافت نسبت به دیگر محصولات عرضه شده پرز بلند دارای برتری می باشد. اگر محصولات فرش پرز بلند دارای ابعاد متنوع دایره و همچنین مستطیل می باشند.

محصولات فرش شگی فلوکاتی در ابعاد اصلی ستطیلی 1 در 1.5 ، 1.2 در 1.8 ، 2 در 3 ، 2.5 در 3.5 و همچنین 3 در 4 می باشند. این محصولات در ابعاد دایره به صورت قطر 1 و 1.5 هم عرضه شده اند و دارای سایز پادری 50 در 80 نیز می باشند.

در صورتی که قصد سفارش و خرید فرش شگی را پیدا کرده اید بدون شک انتخاب قالیکده البرز برای شما انتخابی ایده آل و مناسب خواهد بود. این فروشگاه محصولاتش را با تنوع رنگبندی فوق العاده ای عرضه کرده است و قیمت های این فروشگاه بر اساس قیمت کارخانه می باشد.

شما با خرید محصولات خود از این فروشگاه واسطه ها را حذف کره اید و اقدام به خریدی به صرفه و قیمت مناسب نموده اید ، پس هم اکنون وارد فروشگاه شده و خرید خود را از رنگبندی متنوع این محصول تکمیل کنید.

بهترین فرش ماشینی سال 1400 کدام است ؟

فرش یکی از کالاهای اساسی در زندگی ایرانی بوده و انتخاب بهترین همواره یکی از دغدغه­‌های خانم‌­های خوش سلیقه به ویژه نوعروسان است.
در انتخاب فرش ماشینی باید به تعداد شانه و تراکم، جنس نخ، طرح و نقشه و … توجه کرد کرد. اما این موارد برای پیدا کردن بهترین کافی نیست. فیلم زیر را ببنید بدانید بهترین فرش ماشینی چه فرشی است.

فرش شایلی یکی از بهترین فرش های ماشینی برندماهور

حقیقت این است که انتخاب بهترین فرش ماشینی با توجه به سلایق افراد، فضایی که برای آن فرش می خریم و میزان بودجه ای که برای این منظور در نظر گرفته‌ایم متفاوت است. برای نمونه بهترین فرش ماشینی برای منازل در شهرهای مختلف ایران با توجه به فرهنگ آنها متفاوت است. یا بهترین فرش برای اتاق خواب الزاما همانی نیست که برای اتاق پذیرایی پیشنهاد می‌شود.

یک یا برای اتاق خواب هم مقرون به صرفه‌تر است و هم مناسب‌تر. بنابراین بهتر است معیارهای را در دو گروه کمی و کیفی تقسیم کرد. این مطلب را تا انتها دنبال کنید تا شناخت و آگاهی بیشتری درباره خرید انواع فرش ماشینی بدست آورید.

بهترین فرش ماشینی از نظر تراکم و شانه

فرش 1200 شانه گل برجسته

دسته‌­ای از فرش­‌های ماشینی به صورت گل برجسته یا هایبالک بافته می­‌شوند. در این فرش‌ها برجسته بودن بخش‌­هایی از زمینه فرش زیبایی آن را افزایش می‌­دهد. با توجه به استقبال خریداران از فرش‌­های گل برجسته، تولید نیز در مقایسه با گذشته افزایش یافته است.

فرش 1200 شانه مدرن

این دسته از فرش­‌های 1200 شانه برای تامین رضایت و پوشش دادن سلیقه مشتریانی که به دنبال طرح‌­های مدرن هستند، تولید و عرضه می­‌شود. برای استفاده در دکوراسیون­‌های سبک مدرن مناسب است.

فرش 700 شانه

فرش 700 شانه به نوعی فرشی اقتصادی است و خرید آن همچنان در بازار فرش با اقبال مشتریان مواجه است. برای گروهی از خریداران خانگی اهمیت دارد که فرش دارای خاب باشد. از این لحاظ که ارتفاع خاب بیشتری دارد، مورد پسند این گروه از مشتریان است. همچنین فرش 700 شانه را می‌­توان در سایر قسمت­‌های منزل مانند اتاق خواب، راهروها و … نیز پهن کرد. علاوه بر آن این فرش‌­ها به علت برخورداری از ماندگاری و پاخوری بالا، برای خانه­‌های که دارای فرزند هستند یا رفت و آمد زیاد دارند، مناسبند.

فرش 1200 شانه

به نوعی رایج‌تربن فرش ماشینی با کیفیت در بازار محسوب می­‌شود که هم زیبایی و جلوه مطلوبی دارد و هم مشتریان بیشتری از آن استقبال می­‌کنند. با توجه به اقبالی که در سال­‌های اخیر نسبت به وجود داشته است، این فرش­‌ها تنوع بالایی از نظر طرح و رنگ داشته و روز به روز بر تنوع آنها افزوده می‌­شود. از جمله پرطرفدارترین فرش‌­های 1200 شانه می‌­توان به فرش‎­های گل برجسته و فرش مدرین اشاره کرد.

بهترین مارک فرش ماشینی ایرانی کدام هستند؟

امروز فرش های ماشینی بسیاری با مارک های مختلف در بازار موجود است اما به طور کلی امروز فرش­‌های ممتاز و درجه یک دارای این خصوصیات هستند:

بهترین فرش ماشینی چه ویژگی هایی دارد؟

– نرمی و لطافت بالایی دارند.

– زیبا و چشم نواز هستند.

– ریزبافت بوده و طرح و نقش آنها واضح است.

– کمترین میزان پرزدهی را دارند.

– در برابر پارگی، سوراخ شدگی و پوسیدگی مقاوم هستند.

– پاخور مناسبی دارند.

– دارای ثبات رنگ هستند و علامت استاندارد دارند.

علاوه بر اینها در زمان انتخاب فرش حتما به شناسنامه فرش دقت کنید داشتن علامت  استاندارد و همچنین جنس نخ به کار برده شده دو فاکتور مهم است که حتما باید به آنها دقت نمایید.

فرش درسا 1200 شانه گل برجسته از کلکسیون جدید ماهور

اما اغلب این خصوصیات و ویژگی­‌ها را در زمان خرید فرش ماشینی نمی توانیم بررسی کنیم. به این منظور باید به سراغ با معیارها و شاخص­‌هایی برویم که امکان بررسی آنها در زمان خرید فرش وجود داشته باشد.

تراکم و شانه

عامل تاثیرگذاری بعدی که نقش زیادی در خصوصیات و از جمله میزان کیفیت فرش دارد، تعداد تراکم و شانه آن است. تراکم و شانه اعدادی هستند که به ترتیب تعداد گره‌های موجود در هر متر از طول و عرض فرش را نشان می‌­دهند. برای مثال تراکم 3600 در هر متر از عرض خود 1200 گره دارد. اما چرا این عدد مهم است؟ هرچه تراکم و شانه فرش بیشتر می­‌شود، فرش فشرده‌تر شده و به علت این فشردگی، وضوح طرح و نقش در آن افزایش می­‌یابد، در نتیجه فرش زیبایی، ظرافت و چشم نوازی بالاتری پیدا می­‌کند. به این فرش ها، فرش ریزبافت یا دستباف گونه نیز گفته می­‌شود.

در فرش­هایی که شانه و تراکم بالایی دارند، به جهت جلوگیری از سنگین شدن فرش، از نخ­‌های ظریف تری استفاده شده و همچنین ارتفاع خاب و در واقع ضخامت فرش کمتر گرفته می­‌شود، زیرا در غیر اینصورت نقشه فرش با ظرافت دیده نخواهد بود. برخی افراد تصور می­‌کنند نخ­‌های ظریف کیفیت پایین تری دارند، در حالی که این طور نیست، بلکه این نخ‌­ها دارای استانداردهای لازم بود و از کیفیت مطلوبی برخوردار هستند.

بهترین فرش ماشینی از نظر جنس الیاف

نخ خاب یکی از مهمترین عوامل تاثیرگذار بر کیفیت فرش است. به ارتفاع زمینه فرش، خاب گفته می­‌شود که بیش از 70 درصد وزن را نیز تشکیل می­دهد. ارتفاع خاب به نوعی همان ضخامت فرش نیز هست. اما نخ خاب انواع گوناگونی دارد.

در فرش‌­های ماشینی از الیاف مختلفی استفاده می‌­شود که از جمله آنها می‌­توان به اکریلیک، پلی پروپیلن، پلی استر یا ترکیبی از آنها اشاره کرد. در این بین اکریلیک بهترین الیاف استفاده شده در فرش‌­های ماشینی است. در سال­های اخیر و با افزایش استفاده از فرایند هیت‌ست کردن، نخ­‌های اکریلیک هیت ست شده مورد استفاده قرار می­‌گیرد که خصوصیات ممتازی دارند، مانند:

– دوام، استحکام و ماندگاری بیشتر

– نرمی، لطافت و زیبایی مضاعف

– کاهش پرزدهی

– تغییر رنگ بسیار کم

بنابراین می‌­توان گفت بهترین فرش ماشینی از نظر جنس الیاف، فرشی است که در بافت آنها صد در صد از نخ اکریلیک هیت ست شده استفاده شده باشد. در این بین برخی افراد نیز به فرش­‌های بافته شده از نخ پلی استر که ظاهر شفافی دارد، علاقمند هستند. دوام نخ پلی استر از نخ اکریلیک کمتر بوده و در هماهنگ شدن با دمای محیط نیز ضعیف تر عمل می­‌کند.

فرش ماشینی خوب و استاندارد

کارشناسان فرش، انواع فرش ماشینی را بر اساس ویژگی‎­هایی نظیر جنس نخ، تعداد تراکم و شانه، رعایت اصول بافت و … به 5 دسته تقسیم می‌­کنند، از فرش­های درجه یک گرفته تا فرش­های درجه 5 که کیفیت مطلوبی ندارند. سازمان استاندارد نیز فرش‎­ها را از لحاظ برخورداری از استانداردهای لازم بررسی می­‌کند و طبق اعلام این سازمان، تولیدکنندگان فرش باید شناسنامه فرش را در پشت آن الصاق کنند. این شناسنامه باید حاوی جنس نخ خاب، جنس نخ پود، تعداد تراکم، تعداد شانه، ابعاد، درجه، ارتفاع خاب و … باشد.

در این بین برخی تولیدکنندگان و عرضه کنندگان فرش ماشینی علاوه بر دریافت تاییدیه شرکت ملی استاندارد ایران، انواع ایزوها و تاییدیه‌­های بین المللی را نیز دریافت می­‌کنند و به این اکتفاء نکرده و برای تسهیل هرچه بیشتر فرایند تصمیم گیری مشتریان، گارانتی‌­های معتبری را در زمان خرید به آنها ارائه می­‌دهند.

بنابراین برای اینکه جهت انتخاب و خرید بهترین فرش ماشینی دردسر کمتری داشته باشید و بتوانید از کیفیت و ماندگاری فرش اطمینان حاصل کنید، بهتر است از جایی فرش خود را خریداری نمایید که علاوه بر علامت استاندارد، بتواند گارانتی‌­های معتبری به شما ارائه کند.

معیارهای کیفی انتخاب بهترین فرش ماشینی

شاخص‌­های کیفی به شاخص­‌هایی گفته می­‌شوند که نمی توان آنها را اندازه گیری کرد. همان طور که گفتیم معیارهای کمی تنها بخشی از مواردی است که برای انتخاب و خرید بهترین فرش ماشینی لازم است به آن توجه داشته باشید. معیارهای کمی شاخص­‌های قابل اندازه گیری مانند تعداد شانه، جنس نخ، وزن و … هستند که به آنها اشاره شد. دسته دیگری از معیارهای انتخاب فرش کمی یا قابل اندازه گیری نیستند اما مورد توجه قرار دادن آنها در یافتن بهترین فرش ماشینی به شما کمک خواهد کرد.

توجه به کاربری فرش

طبیعتا هر نوع کارایی خاصی دارد و باید در محیطی متناسب با آن کارایی مورد استفاده قرار بگیرد. برای مثال انتخاب یک فرش 1500 یا 1200 شانه برای آشپزخانه یا اتاق خواب غیرمنطقی است، همان طور که پهن کردن یک فرش گرد با قطر 1 متر در یک نشیمن بزرگ جالب نیست. اگرچه بیشتر افراد به تناسب میان نوع فرش و کاربری فضا و محیط دقت می­‌کنند اما بعضا ممکن است افرادی وجود داشته باشند که با عدم دقت کافی در این زمینه، از انتخاب خود بیشترین رضایت را نبرند.

همخوانی با دکوراسیون

یکی دیگر از مواردی که هنگام خرید فرش ماشینی نمی توان از آن غافل شد، همخوانی با دکوراسیون محل استفاده است. نه تنها رنگ بلکه حتی طرح و نقشه فرش نیز در ایجاد تناسب بین این کالا و سایر لوازم و وسایل منزل تاثیرگذار است. مهمترین عامل تعیین کننده در این زمینه سلیقه افراد است. سلیقه هم در چینش وسایل و هم در انتخاب عناصر جدید نقش اساسی را بر عهده دارد.

بنابر مطالب فوق، بهترین فرش ماشینی را لزوما نباید بر اساس شانه یا جنس نخ و … انتخاب کرد، بلکه معیارهای بهترین فرش ماشینی از فردی به فرد دیگر و از خانه‌­ای به خانه دیگر متفاوت است و در این میان نباید سلایق، فرهنگ­‌ها و سبک زندگی­‌های گوناگون را فراموش کرد. به این ترتیب بهترین فرش ماشینی برای شما فرشی است که علاوه بر برخورداری از کیفیت در بافت، با فضای مورد نظر شما مثلا ، اتاق خواب، آشپزخانه، راهرو و … از نظر ابعاد و کاربری تناسب داشته باشد، با سلیقه‌تان جور باشد و قدرت خرید آن را داشته باشید.

دکمه بازگشت به بالا