اجتماعیکسب و کار ایرانی

مبل در مقابل کاناپه: تفاوت چیست؟

مبل قدیمی قابل اعتماد شما ممکن است در آخرین روز های عمر خود باشد. یا به خانه جدیدی نقل مکان کرده اید و باید آن را با یک مبل براق جدید مبله کنید.

در هر صورت، به یک مبلمان چهارپایه روکش شده نیاز دارید که به راحتی سه نفر یا بیشتر را در خود جای دهد. به طور خلاصه، شما به یک دست مبل نیاز خواهید داشت – یا شاید یک کاناپه تخت خواب شو؟ کدام را انتخاب کنیم؟

پاسخ کمی پیچیده است. در هر صورت، درک تفاوت بین مبل یا کاناپه مهم است. بنابراین شما می توانید دقیقا همان چیزی را که در هنگام جستجوی مبلمان عالی نیاز دارید پیدا کنید.

چیزی که شما لازم دارید در اختیار ما است. در اینجا همه چیزهایی که باید در مورد تفاوت مبل و مبل تختخواب شو بدانید آورده شده است.

انواع کاناپه‬‎ |فرق مبل و راحتی

کاناپه چیست؟

واژه مبل از کلمه قدیمی فرانسوی «couche» به معنای دراز کشیدن گرفته شده است. به راحتی می توان فهمید که چرا این کلمه برای تعریف مبلمان فعلی که ما به دیدن آن عادت کرده ایم تکامل یافته است. وظیفه اصلی یک کاناپه راحتی است تا مد و استایل.

کاناپه ها در سبک های مختلفی از جمله سکشنال و صندلی عاشقانه عرضه می شوند. یک کاناپه سکشنال به دلیل شکل L یا U، کارکرد دوگانه تقسیم یک اتاق را دارد و به افراد این امکان را می دهد تا با پاهای خود به استراحت بپردازند. سکشنال ها اغلب دارای یک نشیمنگاه دراز یا پاف هستند که می تواند به عنوان فضای ذخیره سازی نیز عمل کند.

اغلب کاناپه ها در مجموعه‌هایی عرضه می‌شوند که شامل یک نشیمن بزرگ‌ با ظرفیت 3 نفر است.

برخی از ست ها همچنین شامل یک تکیه گاه یا یک تک صندلی هستند که زیرپایی آن می تواند به سمت بیرون کشیده شود. این به فرد نشسته اجازه می دهد تا دراز بکشد و پاهایش کمی بالاتر باشد.

مبل چیست؟

ریشه شناسی کلمه “مبل” به اوایل قرن هفدهم در فرانسه برمی گردد. آنها این اصطلاح را از کلمه عربی “صوفه” گرفته اند. نشیمنگاه بلند چوبی یا سنگی است که روی آن کوسن هایی قرار می گیرد.

این بدان معنا نیست که مبل ها نمی توانند قطعات راحت و کاربردی باشند. فقط می توانند به عنوان دکوراسیون خدمت کنند.

همچنین مبل ها نیز انواع مختلفی دارند. برخی از آنها ارتباط منطقه ای دارند و نام های زیادی دارند.

بهترین انتخاب برای آپارتمان شما چیست؟

انواع کاناپه‬‎ |فرق مبل و راحتی

انتخاب کاناپه یا مبل به نیازهای خاص شما بستگی دارد. قبل از اینکه تصمیم بگیرید کاناپه یا مبل را ترجیح می دهید، به این فکر کنید که چگونه از کاناپه یا مبل خود در فضای نشیمن استفاده خواهید کرد. در اینجا چند سوال برای بررسی وجود دارد:

  • هر چند وقت یک بار مهمان خواهید داشت؟
  • به احتمال زیاد چند مهمان را همزمان خواهید پذیرفت؟
  • آیا زمان زیادی را در اتاق نشیمن خود می گذرانید؟
  • سبک مورد علاقه شما چیست؟ (به عنوان مثال شیک، مینیمالیسم، مدرن و غیره)
  • آیا چیدمان آپارتمان شما از جدا شدن سود می برد؟ (یعنی یک طرح باز با بخشی برای ایجاد اتاق های جداگانه).
  • ابعاد فضایی که مبلمان را در آن قرار می دهید چقدر است؟
  • آیا به ویژگی‌های اضافی مانند صندلی‌های خوابیده، فضای ذخیره‌سازی، تخت کشویی یا عناصر مدولار نیاز دارید که بتوانید آنها را دوباره مرتب کنید؟

هنگامی که ایده خوبی از نحوه استفاده از فضای نشیمن و مبلمان موجود در آن دارید، می توانید مبلمانی را انتخاب کنید که به بهترین وجه با نیازهای شما مطابقت دارد. چه آن را نیمکت یا کاناپه بنامید.

نتیجه نهایی

اگرچه ممکن است تفاوت بین مبل و کاناپه راحتی از نظر تاریخی مهمتر بوده باشد یا صرفاً براساس منطقه متفاوت باشد، تفاوت امروزه چندان معنی ندارد! مهمتر این است که بر اساس ویژگی های یک کاناپه یا مبل مشخص کنید که چه چیزی می خواهید.

از آنجایی که مبل و کاناپه می توانند ویژگی های مشابهی داشته باشند، باید جستجوی خود را فراتر از این عبارات گسترش دهید.

منبع: ای ئی کالا

دکمه بازگشت به بالا