علمی و پزشکیکسب و کار ایرانی

بهترین جراح زیبایی شکم و پهلو در تهران

بهترین دکتر جراح زیبایی شکم در تهران را چگونه پیدا کنیم؟

زیبایی صورت و بدن یکی از اصلی‌ترین نیازهای بشر امروزه است. همه‌ی افراد دوست دارند تا از صورتی زیبا و بدنی خوش‌فرم بهره‌مند باشند. این‌ موضوع علاوه بر اینکه بر سلامت افراد تاثیر مستقیم دارد، بر روابط اجتماعی نیز تاثیر مثبت داشته و باعث می‌شود که فرد حس اعتماد به نفس بیشتری در ارتباط با دیگران داشته باشد. بنابراین، می‌توان گفت زیبایی صورت و خوش‌فرم بودن بدن، به دو دغدغه اصلی دنیای امروز تبدیل شده است.

برای زیباتر کردن بدن راه‌های مختلفی وجود دارد. عمل‌های جراحی، داروهای خوراکی، استفاده از لیزر، ورزش کردن و… همگی از روش‌هایی است که فرد می‌تواند بدن و چهره خود را تغییر داده و آن‌ها را زیباتر کند. در میان اعضای بدن، شکم و پهلوها نقش بسیار مهمی در زیبایی و خوش‌فرمی اندام دارند. شکم‌ برجسته و گرد با پهلو‌هایی برآمده به مذاق هیچکس خوش نیست و به همین سبب، بسیاری از افراد به دنبال برداشتن چربی شکم و پهلوی خود هستند.

همچنین، هستند افرادی که پس از زایمان و یا کاهش وزن، با پوست اضافه شکم خود مشکل دارند، به همین سبب، به دنبال شیوه‌هایی هستند تا بتوانند حالت شکم خود را ترمیم کرده و از زیبایی آن لذت ببرند.هر روزه، تکنولوژی، امکانات و توانمندی‌های جدید و خارق‌العاده‌ای را در اختیار بشر قرار می‌دهد و حوزه زیبایی صورت و خوش‌فرمی بدن نیز مستثنی از این قاعده نیست.

روش‌های متعددی برای جراحی شکم و پیکر تراشی ابداع شده‌اند. روش‌هایی که با کمک آن‌ها می‌توان چربی‌های اضافی را استخراج کرد و در صورت نیاز به دیگر قسمت‌های بدن تزریق کرد، می‌توان با لیزر ساختار چربی‌ها را در هم شکست و آن‌ها را از بدن خارج کرد و نیز روشی که با استفاده از آن می‌توان ساختار پوست پس از لاغری و یا زایمان را ترمیم کرد.

خوب است بدانید تمامی روش‌هایی که ذکر شد، همگی از نوع جراحی‌های اختیاری هستند. بدین معنا که متقاضیان این جراحی به میل خود اقدام به جراحی می‌کنند. به همین سبب، نیاز است تا بیمار برای این جراحی مهم و حساس، حتما به بهترین دکتر جراحی زیبایی شکم در تهران مراجعه کند.

جراحی ابدومینوپلاستی چیست؟

شاید در اینترنت تجربیات عمل ابدو را که دیگر بیماران پشت سر گذاشته‌اند، دیده باشید. جراحی ابدومینوپلاستی و یا همان زیبایی شکم، جراحی است که طی آن پوست اضافه شکم برش خورده و جدا و ساختار شکم نیز ترمیم می‌شود.

در طول جراحی زیبایی شکم بیمار تحت بیهوشی عمومی قرار می‌گیرد. برای انجام این جراحی، دو برش در بدن ایجاد می‌شود. یکی از برش‌ها از استخوان لگن در یک سمت شروع شده و تا استخوان لگن در سمت دیگر ادامه خواهد داشت. این برش در نزدیکی قسمت شرمگاهی است و برش دیگر در اطراف ناف ایجاد می‌شود. پس از ایجاد برش‌ها در شکم، پوست از عضلات شکم جدا خواهد شد.

سپس، عضلات شکمی به سمت یکدیگر کشیده و بخیه می‌شوند تا ظاهر میان تنه باریک و شکم سفت تر شود. پس از این‌کار، پوستی که از عضلات جدا شده توسط بهترین جراح ابدومینوپلاستی در تهران کشیده می‌شود تا میزان اضافه پوست مشخص گردد. جراح پوست اضافی را برش زده و جدا می‌کند و ناف را به قسمت جدید پوست متصل می‌کند تا ظاهر طبیعی خود را حفظ کند. پس از این مرحله جراحی زیبایی شکم، لباسی استریل روی شکم و بالای لگن کشیده شده و بیمار به بخش ریکاوری منتقل می‌شود.

چه کسانی به جراحی زیبایی شکم نیاز دارند؟

با رجوع به تجربیات عمل ابدو بیماران و علل جراحی آن‌ها، می‌توان دلایل زیر را، اصلی‌ترین دلایل بیماران برای مراجعه به بهترین جراح ابدومینوپلاستی در تهران دانست:

 • افرادی که دارای چین شکم هستند.
 • افرادی که شکم آویزان دارند. خصوصا افرادی که وزن زیادی را از دست داده و یا دوران بارداری را پشت سر گذاشته‌اند.
 • افرادی که دچار اخم ناف شده‌اند؛ بدین معنا که ناف ظاهر گرد و یا بیضی خود را از دست داده و از طرفین به پایین کشیده شده است.
 • افرادی که پوست شکمشان به دو قسمت بالای ناف و پایین ناف تقسیم می‎‌شود.

چرا باید به بهترین دکتر جراحی زیبایی شکم مراجعه کنیم؟

همانطور که گفته شد، جراحی زیبایی شکم در زمره جراحی‌های اختیاری است. بنابراین، هیچکس دوست ندارد برای جراحی اختیاری، بدن و سلامتی خود را با مراجعه به مطب اشتباه، در خطر قرار دهد. جراحی‌های زیبایی شکم جراحی‌های سنگینی هستند که علاوه بر تجهیزات ویژه بیمارستانی، به تیم خبره پزشکی و از همه مهم‌تر، تجربه بسیار زیاد پزشک در انجام این‌گونه جراحی‌ها نیاز دارد. بنابراین، با هدف حفظ سلامتی و نیز زیباسازی بدن، همچنین، جلوگیری از بروز خطر، نیاز است تا به بهترین دکتر جراحی زیبایی شکم در تهران مراجعه کنید.

در این مقاله، بنا را بر این گذاشته‌ایم تا با معرفی المان‌هایی، به شما در انتخاب بهترین دکتر جراحی زیبایی شکم در تهران کمک کنیم. هدف مقاله این نیست که با مرور چند ویژگی و ارائه متنی محدود به شما، تنها به دنبال تبلیغات باشیم؛ بلکه، سعی شده است تا به بهترین شکل تمامی جوانب جراحی زیبایی شکم توضیح داده شده و به شما روش‌هایی را بیاموزیم تا خود بتوانید بهترین جراح ابدومینوپلاستی در تهران را بیابید.

چگونه بهترین جراح زیبایی شکم را انتخاب کنیم؟

یکی از بهترین مراجع شما برای انتخاب جراح، مراجعه به تجربیات عمل ابدو دیگر بیماران است. این افراد شرایطی را که شما در انتظارش هستید، گذرانده‌اند و به همین سبب، می‌توانند به شما کمک زیادی بکنند. اما جدا از تجربیات عمل ابدو، دانستن نکات زیر نیز برای شما مفید است:

 • بدون شک جراح زیبایی که انتخاب می‌کنید، باید زمانی را برای مشاوره و ویزیت شما صرف کند. صبوری پزشک در این جلسه بسیار مهم است. پزشک موظف است تا به تمامی سوالات شما پاسخ داده و ابهامات را برطرف کند.
 • پزشکان موفق در این زمینه، نمونه جراحی‌های موفق زیادی دارند که ممکن است در اتاق انتظار مطب خود نصب کرده باشند یا در مانیتوری که در اتاق انتظار قرار دارد، به نمایش درآورند.
 • این جراحی مبتنی بر جدیدترین تکنولوژی‌های روز دنیاست، پزشک علاوه بر در اختیار داشتن این تجهیزات، باید علم خود را هم دائم به روز نگه دارد. مشخصه به‌روز بودن علم جراح، حضور او در کنفرانس‌های بین‌المللی در این زمینه است.
 • بهترین جراح زیبایی شکم، سعی می‌کند جراحی را در بهترین بیمارستان و یا کلینیک فوق‌تخصصی انجام دهد؛ چرا که محل جراحی نیز از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است.
 • محل مطب پزشک نیز حائز اهمیت است. بدون شک بهترین جراح در مناطق خاصی از شهر مطب خود را انتخاب می‌کند تا علاوه بر سهولت دسترسی، شان کار پزشکی خود را نیز حفظ کند.
 • بهترین جراح باید گواهینامه‌ها و مقالات متعددی در زمینه جراحی داشته باشد؛ چرا که نشان از میزان به‌روز بودن دانش او و پذیرش در سطح جهانی است.
 • معمولا بهترین پزشکان، سایت و حساب‌های کاربری فعال در سطح شبکه‌های اجتماعی دارند و از این طریق با مخاطبان خود در ارتباط بوده و پاسخ سوال آن‌ها را می‌دهند. همچنین، در این صفحات مطالب مفید مرتبط و تصاویر جراحی های انجام شده را قرار می‌دهند تا بیمار هر چه بیشتر با جراحی آشنا شده و بتواند انتخاب آزادانه و بهتری داشته باشد.
 • تیم همراه پزشک نیز بسیار اهمیت دارد. بدون شک بهترین جراح زیبایی شکم به دنبال بهترین‌‌هاست. بهترین جراح زیبایی شکم در کنار بهترین متخصص بیهوشی، دستیار، پرستاران و می‌توانند برای شما زیبایی را به ارمغان بیاورند.

ویژگی‌های بهترین جراح ابدومینوپلاستی در تهران چیست؟

پیشتر گفتیم که جراحی زیبایی شکم اختیاری بوده و بیمار به میل خود تن به جراحی می‌دهد. بنابراین، نیاز است تا با انتخاب صحیح پزشک، خود را از عوارض پس از جراحی دور کند. شما می‌توانید با بررسی المان‌هایی که در ادامه به شما معرفی می‌شوند، بهترین پزشک را به عنوان جراح زیبایی شکم خود انتخاب کنید. همچنین، مراجعه به تجربیات عمل ابدو دیگران نیز می‌تواند کمک زیادی به شما بکند.

اگر ویژگی‌های یک پزشک و جراح ماهر را مرور کنیم، بدون شک المان‌های زیر اصلی‌ترین موارد خواهند بود:

 • محل مطب و یا کلینیک
 • نحوه برخورد با بیماران و تعامل با خانواده‎‌هایشان
 • تجربه پزشک در جراحی‌های مشابه انجام شده
 • نمونه جراحی مشابه موفق
 • به‌روز بودن دانش پزشک و مطرح بودن در جوامع بین‌المللی

جراحی زیبایی شکم چقدر طول خواهد کشید؟

اگر تجربیات عمل ابدو دیگر بیماران را مطالعه کرده و یا دیده باشید، متوجه خواهید شد که زمان دقیقی برای این جراحی ذکر نشده است. اما می‌توان گفت جراحی زیبایی شکم چیزی در حدود ۲ تا ۵ ساعت زمان نیاز دارد. البته به این زمان باید زمان ریکاوری را نیز اضافه کنید.

چه خطراتی بیمار را تهدید می‌کند؟

تمامی جراحی‌های همراه با بی‌هوشی خطراتی را به همراه دارند. هرچند اگر این جراحی توسط بهترین جراح ابدومینوپلاستی در تهران انجام شود، خطرات آن به کمترین میزان ممکن خواهد رسید، ولی باید گفت این جراحی خطراتی نظیر عدم تقارن شکم، باقی ماندن اثر زخم، شل شدن پوست، بی‌حسی در اندام‌های میانی و… را به همراه دارد.

این موضوع سبب می‌شود تا شما بیشتر به فکر یافتن بهترین دکتر جراحی زیبایی شکم در تهران باشید.

بهترین جراح زیبایی شکم در تهران

اگر آناتومی بدن شما مستعد انباشت چربی در ناحیه شکم است شاید بارها و بارها از این وضعیت گله و شکایت داشته اید. چربی های شکمی یکی از آزاردهنده ترین چربی ها در بدن است که هم شکل ظاهری اندام شما را تحت تاثیر قرار می هد و هم ممکن است مشکلات حرکتی خاصی را به همراه داشته باشد.

اگر بعد از ورزش های طاقت فرسا و رعایت رژیم غذایی های طولانی هنوز به نتیجه دلخواه خود نرسیده اید نگران نباشید گزینه ی جراحی راه حلی قطعی برای حل این معضل است. در این مقاله با ما همراه باشید تا روش های مختلف جراحی های شکمی را به شما معرفی کنیم. دکتران جراح زیبایی شکم در ادامه به برخی از مواردی که در زمان انجام مهم است و می تواند نتایج جراحی را تغییر دهد، توضیحاتی را خواهند داد.

آناتومی و بافت شکم

برای حل هر مشکلی ابتدا لازم است نسبت به آن مشکل شناخت و آگاهی کافی داشته باشیم. چربی های شکمی نیز معضلی است که کام برخی از افراد را تلخ کرده است. در ابتدا با آناتومی این قسمت از بدن آشنا شوید. در ناحیه ی شکم سه بافت اصلی و اساسی وجود دارد. که در این قسمت به معرفی این بافت ها و روش درمانی مناسب برای برطرف کردن این مشکلات می پردازیم:

پوست

 پوست ناحیه شکم می تواند به دلیل بارداری، چاق و لاغر شدن های و مداوم یا کاهش وزن شدید و یا حتی به صورت ژنتیکی و مادرزادی خیلی شل یا چروکیده باشد و منظره ای ناخوشایند از شکمتان را به وجود آورد. درمان مناسب برای برطرف کردن این مشکل لیفت شکم یا عمل جراحی ابدومینوپلاستی می باشد.

بافت چربی

 دومین بافتی که در ناحیه شکم وجود دارد و می تواند شکل شکم را از حالت طبیعی و زیبای خود خارج کند بافت چربی است. در بعضی افراد بافت چربی به صورت موضعی است و در نواحی خاصی وجود دارد. اگر این بافت از چربی های سفتی باشد و شل و آویزان نباشد برای برداشتن چربی از روش های مختلفی استفاده می شود. اتخاب این روش بنا به تشخیص جراح پلاستیک بستگی دارد. که یکی از متداول ترین درمان ها روش لیپوماتیک است.

بافت عضلانی

 سومین بافتی که در ناحیه شکم وجود دارد بافت عضلانی است. بافت عضلانی می تواند به هر علتی مثل بارداری قبلی یا افزایش و کاهش وزن شدید، یا حتی به دلیل ژنتیکی بیش از حد شل باشد. علتی که باعث شلی این عضله می شود با علت هایی که باعث شلی پوست می شود تقریبا مشابه است. معمولا شلی پوست به همراه شلی عضله است. برای درمان این عارضه می توان به روش ابدومینوپلاستی اقدام کرد که همزمان هم پوست اضافه برداشته می شود و هم عضلات با بخیه ی مخصوصی سفت می شوند تا شکم صاف تر شود.

در حالت عادی عضلات شکم موازی هستند اما بعد زایمان و مواردی که اشاره شد عضلات شکم از حالت موازی تبدیل به کروی شکل می شوند.

عمل جراحی کوچک کردن شکم

در حال حاضر یکی از جراحی های شکم شناخته شده که علاقمندان خاص خود را دارد عمل جراحی ابدومینوپلاستی یا همان جراحی زیبایی شکم است. در این روش جراحی که مختص افراد با شکم های بزرگ و پوستی آویزان است قسمتی از چربی های شکم به همراه پوست اضافه برداشته می شود و برشی در قست پایین شکم ایجاد می شود. این روش یکی از موثرترین روش ها برای کاهش حجم است و نتایج بدست آمده کاملا قطعی است .

یکی از بهترین جراحان زیبایی شکم بیان می کنند که برای حفظ هر چه بهتر نتایج ، باید رژیم غذایی سالم ورزش حفظ شود. در ادامه این ایشان این گونه توضیح می دهند که برش در جراحی ابدومینوپلاستی بستگی به وضعیت شخص دارد هر چقدر شلی پوست بیشتر باشد این برش نیز بزرگتر خواهد بود و بالعکس هر چقدر شلی پوست کمتر باشد بالطبع برش های کوچک تری در شکم ایجاد می شود.

عوارض جراحی شکمی ابدومینوپلاستی

عوارض این جراحی شکمی کاملا بستگی به اندازه و سایز شکم فرد دارد هر چقدر شکم بزرگتر و آویزان تر باشد ریسک عوارض احتمالی نیز بیشتر است. وجود بیماری های سیستماتیک مثل دیابت و سابقه ی مصرف سیگار میزان احتمال به این عوارض را افزایش می دهد.

یکی از عوارض نگران کننده برای مراجعان ریسک آمبولی چربی است. لازم است بدانید آمبولی چربی بیشتر در شکستگی های استخوان بزرگ مثل لگن اتفاق می افتد نه در جراحی های زیبایی شکم.

احتمال عارضه ی آمبولی خون در جراحی ابدومینوپلاستی وجود دارد که ارتباط مستقیمی با مدت زمان جراحی دارد. برای کاهش ریسک این عارضه لازم است به بهترین جراح زیبایی شکم مراجعه کنید که با دقت، مهارت و تبحر و سرع خود ریسک این عارضه را به صفر می رساند .

کوچک کردن شکم با روش لیپوماتیک

یکی از روش های کوچک کردن شکم استفاده از لیپوماتیک است. در روش عمل لیپوماتیک چربی ها به صورت موضعی از بدن خارج می شود این چربی ها می تواند در شکم، پهلو و یا حتی ران شما باشند که با ورزش و رژیم های غذایی قادر به از بین بردن آنها نبودید. در این روش بدون برش با ایجاد سوراخ های بسیار کوچک چربی های مقاوم ناحیه ی شکم را از بدنتان خارج می کنند.

یکی از مزیت های این روش درمانی دوره ی نقاهت بسیار کوتاه مدت و تنها به صورت موضعی چربی های اضافه را خارج می کنید است.

رهایی از چربی های شکمی با لیپوساکشن

این روش برای از بین بردن چربی های شکمی روشی قدیمی تر نسبت به دو روش قبل است که شاید نسبت به آن اطلاعاتی داشته باشید. لیپوساکشن یکی از روش های رهایی از چربی های موضعی است که به وسیله آن می توان چربی های اضافه و مقاوم شکم را به وسیله ی  لوله های مکنده از بدن خارج کرد. در این روش درمانی برش وجود دارد و لوله ها با ایجاد برش به بدن وارد می شوند تا چربی ها را خارج کنند. اگر لیپوماتیک و لیپوساکشن را با هم مقایسه کنیم لیپوماتیک روشی است با نتیجه بهتر و عوارض کمتر.

ما در این مقاله سعی کردیم اطلاعات جامع و کاملی در مورد تکنیک های روز دنیا در جراحی شکمی به شما ارائه دهیم تا شما با آگاهی کافی اقدام به جراحی کنید اما حتما در انتخاب پزشک متخصص جراح پلاستیک خود دقت کنید و تحقیقات لازم و کافی برای انتخاب بهترین جراح زیبایی شکم را انجام دهید. از پزشک خود نمونه کار بخواهید و به پزشک متخصص با تجربه و حاذق در جراحی های شکمی مراجعه کنید تا به بهترین نتیجه ی ممکن از جراحی دست پیدا کنید.

چگونه می توان بهترین جراح زیبایی شکم را انتخاب نمود؟

بهترین راهی که می توان بهترین جراح زیبایی شکم را پیدا و انتخاب کرد جستجوی و پرس و جو در این حوزه می باشد.

پرس و جو از افراد مختلف

در صورتی که در آشنایان و یا اطرافیان، فردی را می شناسید که جراحی شکم انجام داده است، در خصوص جراح و انتخاب جراح از ایشان سوالات خود را پرسیده و اطلاعات جمع آوری کنید.

جستجو در اینترنت

به دلیل دسترسی به اینترنت و فضای مجازی می توانید به راحتی در خصوص چندین جراح زیبایی شکم بررسی های لازم از نوع خدمات و میزان تجربیات تا نمونه جراحی های را که انجام داده است را داشته باشید تا بتوانید در انتخاب خود دقت کرده و به درستی بهترین جراح زیبایی شکم را انتخاب نمایید.

مراجعه به مطب

بعد از جستجو و بررسی های لازم می توانید به مطب جراح زیبایی شکم مراجعه کرده و از نزدیک با خدمات و نمونه کار جراحی های انجام شده و افرادی که نزد ایشان جراحی انجام داده اند، صحبت نمایید. همچنین با جراح شکم مشاوره داشته و از میزان تخصص، تعداد جراحی های انجام شده و سایر خدمات جراح پلاستیک اطلاعات کسب نمایید.

تمامی موارد فوق تا حدود زیادی در انتخاب یکی از بهترین جراح زیبایی شکم می تواند یاری نماید.

منابع و ماخذ:

https://noorabeauty.com/عملية-شد-البطن/

دکمه بازگشت به بالا