فرهنگ و هنرکسب و کار ایرانی

بهترین لنزهای کانن برای عکاسی پرتره

انتخاب بهترین لنز برای عکاسی پرتره

زمان خرید تجهیزات عکاسی، لنز یکی از مهم‌ترین چیزهایی است که باید وقت و هزینه زیادی برای آن صرف کنید. با یک دوربین مبتدی و یک لنز باکیفیت، می‌توانید تصاویر خیره کننده‌ای بگیرید، اما برعکس این موضوع یعنی یک دوربین خوب و لنز مبتدی در اغلب اوقات صادق نیست. به عبارت دیگر، بهتر است هزینه‌ی خود را صرف خرید لنز خوب بکنید، تا این‌که به دنبال بدنه‌ی خوب باشید.

انتخاب یک لنز مناسب برای عکاسی پرتره ، تصمیم بسیار سختی است، ولی ما اینجا هستیم که این‌کار را برای شما راحت‌تر کنیم. در زیر، لیست بهترین‌ لنز های پرتره کانن و نیکون در سبک پرتره را می‌توانید مشاهده کنید:

 • Canon EF 85mm f/1.2L II USM
 • Canon 70-200mm f/2.8L IS II USM
 • Canon EF 50mm f/1.4 USM
 • Canon EF 35mm f/1.4L II USM
 • Canon EF 24-70mm f/2.8L II USM
 • Nikon AF-S NIKKOR 85mm f/1.4G
 • Nikon 50mm f/1.8G AF-S
 • Nikon 70-200mm f/4G AF-S ED VR
 • Nikon AF-S NIKKOR 35mm f/1.4G
 • Nikon AF-S NIKKOR 24-70mm f/2.8G ED

نکاتی که در انتخاب لنز مناسب برای عکاسی پرتره باید به آن توجه داشته باشید:

-لنز زوم یا پرایم:

در لنزهای زوم تنوع فاصله‌ی کانونی زیاد است(مثل 24-70 و 200-70 میلی‌متری). بدین ترتیب هر لنز می‌تواند چندین کاربرد مختلف داشته باشد. لنزهای پرایم فاصله‌ی کانونی ثابتی دارند (24، 35، 50 میلی‌متری و …) و همچنین از کیفیت تصویر بالاتری نسبت به لنزهای زوم هم رده‌ی خود برخوردار هستند. در ضمن وزن آن‌ها کمتر و اندازه‌ی آن‌ها کوچکتر از لنزهای زوم است. بدین ترتیب در حمل آن‌ها با زحمت کمتری روبرو هستید.عکاسان پرتره زیادی لنز پرایم را به دلیل شارپنس بالاتر نسبت به لنز زوم، ترجیح می‌دهند.

-فاصله‌ی کانونی:

یکی از اولین چیزهایی که هنگام خرید، باید در مورد آن‌ تصمیم بگیرید، فاصله‌ی کانونی‌ای است که نیاز شما را رفع می‌کند. بهترین فاصله‌ی کانونی برای عکاسی پرتره به عوامل مختلفی بستگی دارد: حجم فضایی که برای عکاسی در اختیار دارید، تعداد افرادی که در قاب تصویر حضور خواهند داشت، چه مقدار از محیط اطراف تصویر را می‌خواهید در عکس پوشش دهید، چه مقدار می‌خواهید به سوژه‌ی خود نزدیک شوید. فاصله‌ی کانونی معمول برای عکاسی پرتره از 25 میلی‌متر تا 200 میلی‌متراست.

-تعداد لنزهایی که می‌خواهید حمل کنید:

اگر قصد دارید تنها یک لنز حمل کنید، به احتمال زیاد انتخاب شما یک لنز زوم است. با لنزی که محدوده‌ی فاصله‌ی کانونی 140-24 میلی‌متری را پوشش می‌دهد، می‌توانید بدون تعویض لنز، در سبک‌های عکاسی مختلف فعالیت کنید، ولی اگر با یک لنز پرایم می‌خواهید در سبک‌های متفاوتی به عکاسی بپردازید، بهتر از دو بدنه‌ برای این کار استفاده کنید تا درگیر مشکلاتی نشوید که در تعویض سریع لنز (مثل ورود گرد غبار به محفظه‌ی دوربین) ایجاد می‌شود.

-تعداد افرادای که قرار است در تصویر حضور داشته باشند:

اگر برنامه‌ی شما شامل عکاسی از گروهی از مردم است، مسلم است که به یک لنز واید برای ثبت این تصویر نیاز دارید. اما یادتان باشد که لنز وایدتر، به معنای اعوجاج بیشتر است. اگر می‌خواهید که مردمی که در گوشه‌های تصویر قرار دارند، بزرگتر یا عریض تر از حالت عادی خود به نظر نرسند، از لنز سوپرواید استفاده نکنید.

-حجم فضایی که برای عکاسی در اختیار دارید:

اگر در محیط باز و وسیع آموزش عکاسی می‌کنید، ‌می‌توانید لنزهای مختلفی را بکار ببرید. ولی در یک محیط بسته بهتر است که از لنزهای وایدتر خود استفاده کنید.

-بوکه:

هر چقدر از روزنه‌های دیافراگم بازتری استفاده کنید، بوکه‌های زیباتری در پس‌زمینه تصویر خواهید داشت. اگر بوکه برای شما مهم است، بهتر است از لنزی استفاده کنید که گشودگی دیافراگم آن‌ f/2.8 یا بازتر از آن باشد.

-اندازه سنسور دوربین شما:

یک مسئله‌ی بسیار مهم برای انتخاب یک لنز مناسب برای پرتره، این است که بدنه‌ی دوربین شما بر روی فاصله‌ی کانونی تاثیر می‌گذارد. به عبارت دیگر، یک لنز یکسان بر روی دوربین کراپ سنسور و فول فریم زاویه‌ی دید متفاوتی ایجاد می‌کند. به طور مثال، یک لنز 50 میلی‌متری بر روی دوربین کراپ سنسور، زاویه‌ی دیدی معادل یک لنز 70 میلی‌متری بر روی دوربین فول فریم دارد. این موضوع را هنگام انتخاب فاصله‌ی کانونی مناسب خود مدنظر داشته باشید.

-قیمت:

قیمت مهم است، اما اینجا جایی نیست که در آن خساست به خرج دهید. سرمایه‌گذاری روی یک لنز باکیفیت، بهتر از این است که جیب خود را با خریدن یک بدنه‌ی دوربین جدید خالی کنید.

مشخصات لنزهای مناسب کانن برای پرتره توضیحات هر لنز

    Canon EF 85mm f/1.2L II USM

لنزهای سری “L” کانن از بهترین‌ها در صنعت عکاسی هستند. این لنز 85 میلی متری با f/1.2 برای عکاسانی است که تمایل دارند از فاصله‌های کانونی بلند برای عکاسی پرتره استفاده کنند. این لنز بوکه‌های زیبا، عکس‌های با وضوح بالا، و ….. تولید می‌کند.

    Canon 70-200mm f/2.8L IS II USM

لنز با فاصله‌ی کانونی 70-200 میلیمتر یک گزینه‌ی مناسب برای عکاسان در تمام زمینه‌هاست. این لنز یکی از محبوب‌ترین لنزهای سری L کانن و انتخابی عالی برای عکاسی پرتره است، مخصوصا برای عکاسانی که علاقه دارند از فاصله‌ی دور از سوژه‌ی خود عکاسی کنند. این لنز همچنین برای کسانی که می‌خواهند عکاسی عروسی در سالن‌های بزرگ انجام دهند مناسب است. این لنز به شما این امکان را می‌دهد که سوژه‌ی خود را با استفاده از بوکه‌های زیبا محصور کنید. تثبیت کننده‌ی تصویر داخلی به شما این اجازه را می‌دهد که عکس‌های با وضوح بالا بگیرید.

    Canon EF 50mm f/1.4 USM

لنز 50mm f/1.4، بهترین لنز پرتره کانن برای کسانی است که یک لنز پرایم خوب می‌خواهند، ولی در عین حال نمی‌خواهند هزینه‌ی خیلی زیادی صرف کنند. اغلب عکاسان اظهار می‌کنند که فاصله‌ی کانونی 50 میلی‌متری برای عکاسی پرتره، بهترین فوکال ممکن است. کانن لنز 50 میلی‌متری بهتری نیز دارد، 50mm f/1.2 با سرعت فوکوس، کیفیت ساخت و هزینه‌ی بالای خود، یک لنز دست نیافتنی به نظر می‌رسد. اما لنز 50mm f/1.4، به نسبت قیمتی که دارد، کیفیت تصویر بسیار خوبی را ارائه می‌کند.

    Canon EF 35mm f/1.4L II USM

35 میلی‌متر، فاصله‌ی کانونی محبوبی نزد عکاسان پرتره و لنز 35 میلی‌متری، یکی از بهترین انتخاب‌های ممکن برای دارندگان دوربین کانن است. این لنز را می‌توان برای پرتره‌های محیطی استفاده کرد. بر روی دوربین کراپ سنسور، زاویه‌ی دیدی که این لنز ایجاد می‌کند، معادل یک لنز 50 میلی‌متری بر روی دوربین فول فریم است.

اگر به یک لنز 35 میلی‌متری نیاز دارید، ولی نمی‌خواهید به این اندازه هزینه صرف کنید، می‌توانید از لنز Sigma 35mm f/1.4 DG HSM Art استفاده کنید.

    Canon EF 24-70mm f/2.8L II USM

این بهترین لنز پرتره کانن برای عکاسانی است که در شرایط نوری مختلفی عکاسی می‌کنند. همچنین محدوده‌ی فاصله‌ی کانونی این لنز در سبک‌های متفاوتی کاربرد دارد. بسیاری از عکاسان، سال‌های سال است که این لنز را بر روی دوربین خود استفاده می‌کنند. این لنز از سری لنزهای L است که بالاترین کیفیت اپتیکی و بیشترین سرعت فوکوس را دارند.

مشخصات لنزهای مناسب نیکون برای پرتره

    Nikon AF-S 50mm f/1.8

لنز 50mm f/1.8G Nikkor AF-S یک گزینه‌ی مناسب برای عکاسان پرتره‌ای است که می‌خواهند لنزهای اولیه را امتحان کنند. آن چه که فقدانش در کیفیت ساخت این لنز احساس می‌شود و کمی از ارزش آن می‌کاهد، مقاومت نداشتنش در برابر آب و هوای نامناسب است.

موتور کوچک و بی صدای این لنز، عدسی‌های شفاف و قیمت مناسب این لنز، نقطه‌ی شروعی مناسب برای عکاسان پرتره است.  این لنز به صورت قابل ملاحظه‌ای از سایر لنز‌های معرفی شده در این لیست سبک‌تر است. عکاسان نیکون که مایلند یک لنز سریعتر داشته باشند، ممکن است مایل به ارتقا به لنز نیکون 50 میلی متری f/1.4G باشند.

    Nikon AF-S NIKKOR 85mm f/1.4G

لنز Nikkor 85mm f/1.4G یک لنز پرتره‌ی عالی برای عکاسانی است که از نیکون استفاده می‌کنند. فاصله‌ی کانونی این لنز 85 میلیمتر است. این یکی از لنزهای نیکون است که بالاترین وضوح را دارد. عکاسانی که دوست دارند عکس‌های پرتره‌ی خود را با عمق میدان کم بگیرند، این لنز به آن‌ها کمک خواهد کرد.

اگر می‌خواهید فوکوس روی سوژه‌ی شما به گونه‌ای باشد که سوژه کاملا واضح باشد و پس زمینه به آسانی محو شود، این لنز برای شما مناسب است.

    Nikon AF-S 70-200mm f/4G ED VR

لنز Nikon AF-S 70-200mm f/2.8G، بهترین لنز پرتره نیکون برای عکاسانی است که دوست دارند عکس‌هایشان را از فاصله‌ی دور از سوژه‌هایشان ثبت کنند. این لنز تمام ویژگی‌های یک لنز تله در سطح حرفه‌ای را دارد: تثبیت کننده‌ی تصویر، توانایی گرفتن عکس‌های شگفت انگیز به علت محدوده‌ی فاصله‌ی کانونی‌ای که دارد.

    Nikon AF-S Nikkor 35mm f/1.4G

لنز 35mm f/1.4G یک لنز پرتره‌ی عالی برای کسانی است که دوست دارند عکسبرداری از چهره در زاویه‌ی باز را انجام دهند. این لنز سریع و بی صداست و وضوح بالایی دارد. لنز Nikon AF-S Nikkor 35 f/1.4G هم در دوربین‌های فول فریم و هم در دوربین‌های کراپ سنسور( که فاصله‌ی کانونی موثرشان 50 میلیمتر است) به خوبی قابل استفاده می‌باشد. زاویه‌ی این لنز برای عکس‌های پرتره که در فضای باز گرفته می‌شوند به اندازه‌ی کافی باز است اما این باز بودن به اندازه‌ای نیست که باعث ایجاد اعوجاج زیادی در دو طرف قاب عکس شود.

    Nikon AF-S Nikkor 24-70mm f/2.8G ED

این لنز به علت کیفیت عدسی‌ها و فاصله کانونی قابل تغییر، یک لنز مناسب برای عکاسی پرتره و عکاسان عروسی است. لنز Nikon AF-S Nikkor 24-70mm f/2.8G ED برای افرادی با سبک عکاسی  مختلف بسیار قابل اعتماد و قابل قبول است. اگر شما لنزی با لرزش کمتر می‌خواهید، به لنز Nikon AF-S Nikkor 24-70mm f/2.8G ED نگاهی بیندازید.

بهترین لنزهای پرتره کانن برای سال 2021

اگر شما دارنده ی یکی از دوربین های کانن هستید و در زمینه عکاسی پرتره تخصص دارید، توصیه می کنم نگاهی به لیست بهترین لنزهای پرتره کانن در سال 2021 بیندازید. در ابتدا، ممکن است عکاسی پرتره آسان به نظر برسد؛ اما این کار بسیار جالب و چالش برانگیز است. لنز هایی که انتخاب می کنید تأثیر جدی  بر نتیجه ای که خواهید گرفت، دارد؛ بنابراین استفاده از لنز مناسب دوربین برای پرتره بسیار مهم است. از این لیست می توانید برای انتخاب بهترین لنز مناسب دوربین خود، استفاده کنید تا عکس های شما به سطح بهتری برسد.

1. لنز کانن Canon 28-70mm f/2L

مانت: کانن RF | تعداد تیغه های دیافراگم: 9 | فوکوس خودکار: دارد | کمترین فاصله فوکوس: 0.39 متر | حداکثر بزرگنمایی: 0.18X | دهانه فیلتر: 95 میلی متر | ابعاد: 103.8×139.8میلی متر | وزن: 1430 گرم

نقات قوت:

 • کیفیت تصویر عالی
 • وضوح عالی
 • نتایج عالی در شرایط کم نور
 • فوکوس خودکار سریع

نقاط ضعف:

 • بدون لرزشگیر

RF 28-70mm f/2L جزء بهترین لنز های پرتره کانن است که کاملاً با دوربین های بدون آینه برند Canon سازگاری دارد. این لنز، به شما تصاویر با کیفیتی ارائه می دهد. لنز جهانی است، زیرا با لنزهای اصلی 28 میلی متر، 50 میلی متر و 70 میلی متر قابل مقایسه است. با حداکثر دیافراگم f/2، این لنز زوم کتنن برای پرتره ها اولین مدل یزرگنمایی فوکوس خودکار تمام فریم است که از چنین ویزگی برخوردار است. این لنز زوم کانن دارای یک حلقه کنترل داخلی است، که امکان تنظیم تنظیمات مختلف مانند سرعت شاتر یا اندازه دیافراگم را فراهم می کند. همچنین، لنز مقاوم در برابر گرد و غبار و ضد آب است، که آن را به گزینه ای مناسب برای هر شرایط آب و هوایی تبدیل می کند.

2. لنز سیگما Sigma 135mm f/1.8

مانت:  Canon EF| تعداد تیغه های دیافراگم: 9 | فوکوس خودکار: دارد | کمترین فاصله فوکوس: 0.27 متر | حداکثر بزرگنمایی: 0.2X | دهانه ی فیلتر: 82 میلی متر | ابعاد: 91.4×114.9 میلی متر | وزن: 1130 گرم

نقاط قوت:

 • کیفیت نوری استثنایی حتی در f / 1.8
 • مجهز به موتور فوکوس خودکار HSM
 • مقاوم در برابر رطوبت و گرد و غبار
 • انحراف رنگی کم

نقات ضعف:

 • سنگین

 Sigma 135mm یک لنز پرتره، مناسب برای دوربین های DSLR  تمام فریم یا APS-C است. عکس های پرتره بسیار خوبی تولید می کند، حتی اگر که فاصله فوکوس کم باشد. لنز وضوح چشمگیر و یک اثر بوکه خوب ارائه می دهد. با این حال، ممکن است متوجه برخی انحرافات شوید؛ حتی در شرایط کم نور، لنز به لطف دیافراگم F / 1.8 امکان ثبت اجسام با سرعت بالا را فراهم می کند،که عکس های عالی و واضحی را به نمایش می گذارد. یکی دیگر از ویژگی های جذاب این لنز دوربین سیگما مجهز بودن به موتور فوکوس خودکار HSM است که موجب شده این لنز قدرت فوکوس دقیق و سریعی داشته باشد و در عین حال صدای کمی تولید کند. هرچند فوکوس دستی نیز در دسترس است.

3. لنز کانن Canon EF 85mm f/1.8

مانت :Canon EF | تعداد تیغه های دیافراگم: 8 | فوکوس خودکار: دارد | کمترین فاصله فوکوس: 0.85 متر | حداکثر بزرگنمایی: 0.13x |دهانه فیلتر: 58 میلی متر | ابعاد: 75×71.5 میلی متر | وزن: 425 گرم

نقات قوت:

 • قیمت مناسب
 • مجهز به پوشش Super Spectra
 • مجهز به موتور فوکوس خودکار HSM
 • دارای موتور التراسونیک از نوع حلقه ای
 • سبک و جمع جور

نقات ضعف:

 • بدون لرزشگیر تصویر
 • عدم مقاومت در برابر شرایط محیطی

EF 85mm f/1.8 ، یکی از بهترین لنز های پرتره کانن ، در محدوده قیمت است. عناصر نوری دارای پوشش ویژه Super Spectra است، که باعث شده در عین ثبات و کنتراست رنگ  و به حداقل رساندن انعکاس، جلوه های  شعله ور شدن و یا شبح وارگی لنز کمک کنند. موتور اولتراسونیک از نوع حلقه ای باعث می شود فوکوس خودکار فوق العاده سریع و بسیار آرام باشد، همچنین ممکن است به حالت فوکوس دستی تغییر کند. شما می توانید نتایج دیدنی و جذاب را حتی در شرایط کم نور با دیافراگم f / 1.8 به دست آورید. یکی دیگر از مزایای این لنز کانن، طراحی سبک وزن آن است که باعث می شود گزینه خوبی برای سفر باشد.

4. لنزکانن  Canon EF 50mm f/1.8

مانت:  Canon EF | تعداد تیغه های دیافراگم: 7 | فوکوس خودکار: دارد | کمترین فاصله فوکوس: 0.35 متر | حداکثر بزرگنمایی: 0.21X | دهانه فیلتر: 49 میلی متر | ابعاد: 69.2×39.3 میلی متر | وزن: 160 گرم

نقات قوت:

 • طراحی قابل حمل
 • کیفیت تصویر فوق العاده
 • دیافراگم عالی
 • فوس دستی همیشگی
 • مجهز به پوشش Super Spectra
 • مجهز به موتور فوکوس خودکار پله ای STM

نقاط ضعف:

 • حداقل فاصله فوکوس

EF 50mm F / 1.8 STM یکی از بهترین لنزهای پرتره کانن است. شما می توانید این لنز را بر روی دوربین های فول فریم DSLR با فاصله کانونی 50 میلی متری و دوربین APS-C با فاصله کانونی برابر با 80 میلی متر نصب و استفاده کنید. در این لنز برای فوکوس خودکار سریع و آرام، موتور پله ایSTM تعبیه شده است. عناصر نوری دارای پوشش ویژه Super Spectra است، که باعث شده در عین ثبات و کنتراست رنگ و به حداقل رساندن انعکاس، جلوه های  شعله ور شدن و یا شبح وارگی لنز کمک کنند. روشن ترین دیافراگم، حتی در شرایط کم نور، عکس های عالی را تضمین می کند. با توجه به این ویژگی ها و قیمت آن، کانن EF 50mm F / 1.8 STM یک لنز بزرگ برای بسیاری از عکاسان پرتره است.

5. لنزتامرون  Tamaron 45mm F/1.8

مانت : Canon EF | تعداد تیغه های دیافراگم: 9 | فوکوس خودکار: دارد | کمترین فاصله فوکوس: 0.29 متر | حداکثر بزرگنمایی: 0.3x | دهانه فیلتر: 67 میلی متر | ابعاد: 80.4×91.7 میلی متر | وزن: 520 گرم

نقاط قوت:

 • دیافراگم سریع
 • فوکوس دستی دائمی
 • مجهز به موتور فوکوس اتوماتیک USD
 • دارای سیستم لرزشگیر VC
 • مقاوم در برابر گرد و غبار و رطوبت

نقاط ضعف:

 • اعوجاج لنز حداقل

Tamron 45mm F / 1.8 یک لنز پرایم با زاویه دید استاندارد است. بر روی عدسی این لنز پوشش های Eband و Bbar به کار رفته که کنتراست و ثبات رنگ ها به بالاترین میزان خواهد رسید. همچنین یک پوشش فلورین  در قسمت جلویی این لنز استفاده که لنز را در برابر گرد وغبار و رطوبت مقاوم می کند. ارتعاش به لطف تکنولوژی Tamron’s VC (جبران ارتعاش) به حداقل رسیده است. سیستم فوکوس اتوماتیک اولتراسونیک  از نوع حلقه ای، فوکوس سریع وبی صدایی ارائه می دهد. Tamron 45mm F / 1.8 کیفیت تصویر عالی را ارائه می دهد.

6. لنز سیگما  Sigma 50mm F1.4

مانت: Canon EF | تعداد تیغه های دیافراگم: 9 | فوکوس خودکار: دارد | کمترین فاصله فوکوس: 0.4 متر | حداکثر بزرگنمایی: 0.18X | دهانه فیلتر: 77 میلی متر | ابعاد:  85.4x100mm | وزن: 815 گرم

نقات قوت:

 • وضوح چشمگیر
 • دیافراگم گسترده
 • بوکه خوب
 • تصویر کاملا متعادل
 • مجهز به موتور فوکوس HSM

نقاط ضعف:

 • فاقد تثبیت کننده تصویر

Sigma 50mm F1.4 DG HSM Art یک لنز دوربین برای پرتره است، که با دوربین های فول فریم DSLR  سازگار است. موتور فوکوس اتوماتیک HSM فوکوس خودکار بی صدا و سریعی ارائه می دهد.

انحراف رنگی به لطف طراحی خاص لنز، که شامل سه عنصر شیشه SLD است،در کل محدوده فوکوس به حداقل می رسد. عناصر نوری توسط یک پوشش چند لایه ای پوشانده شده است که باعث کاهش اثرات مه آلودگی و شعله وری می شود. این لنز حتی در شرایط کم نور نیز تصاویری با کنتراست و  وضوح بالا ایجاد می کند.

7. لنز سیگما Sigma 85mm f/1.4

مانت: Canon EF |تعداد تیغه های دیافراگم: 9 | فوکوس خودکار: دارد | کمترین فاصله تمرکز: 0.85 متر | حداکثر بزرگنمایی: 0.12X | دهانه فیلتر: 86 میلی متر | ابعاد: 94.7×126.2 میلی متر | وزن: 1130 گرم

نقاط قوت:

 • تصاویر با کیفیت بالا
 • بوکه بسیار دقیق
 • وضوح عالی
 • پوشش چند لایه لنز
 • مقاوم در برابر گرد و غبار و رطوبت آب

نقاط ضعف:

 • بزرگ و سنگین

Sigma 85mm f/1.4 DG HSM Art یکی از بهترین لنز های پرتره کانن است؛ که اگر آن را با رقبای خود مقایسه کنید، یکی ازبهترین سرعت ها را ارائه می دهد. با این حال، سنگین است و جمع و جور نیست. لنز در برابر شرایط نامطلوب آب و هوایی مقاوم است. سیستم فوکوس اتوماتیک شما را با سرعت عالی و دقیت فوق العاده شگفت زده خواهد کرد. موتور  Hyper Sonic AF علاوه بر سرعت بالایی که به خود اختصاص می دهد، امکان دسترسی به فوکوس دتی را نیز می دهد. بدنه لنز از مواد کامپوزیت حرارتی پایدار TSC  ساخته شده است. عناصر نوری چند لایه هستند تا شبح و شعله ور شدن را به حداقل برسانند. به لطف دیافراگم f / 1.4 می توانید از این لنز حتی در نور کم نیز استفاده کنید. به خاطر فاصله کانونی 85 میلی متری، این لنز به شما امکان می دهد تا پرتره های فوق العاده ای را بگیرید.

در آخر

لنز دوربین برای عکاسی پرتره، لنزی با فاصله کانونی و دیافراگم مناسب است. همانطور که متوجه شدید لنز کیفیت تصویر را تعریف می کند؛ بنابراین، مراقب باشید که لنز کاننی که خریداری می کنید دارای ویژگی های مناسب برای پرتره باشد، همچنین مناسب با سیستم دوربین شما، تا بهترین نتیجه را بگیرید. امیدواریم مقاله بهترین لنزهای پرتره کانن به شما کمک کرده باشد.

دکمه بازگشت به بالا