علمی و پزشکیکسب و کار ایرانی

بهترین بیمارستان تهران برای زایمان

بهترین بیمارستان برای زایمان در تهران چه ویژگی هایی دارد؟ بهترین بیمارستان برای زایمان در تهران کدام است؟ مراجعه به بیمارستان برای زایمان چه مزایایی دارد؟ آیا به دنبال بهترین بیمارستان زنان و زایمان تهران هستید؟ با ما تا انتهای این مطلب همراه بمانید.

در تهران بیمارستان های مختلفی وجود دارد که عملیات مربوط به زایمان را انجام می دهند و از بخش زنان و زایمان برخوردار هستند. اما از آنجایی که زایمان پروسه بسیار ترسناک و استرس آوری برای بانوان است، معمولا اغلب خانم ها ترجیح می دهند که برای زایمان و وضع حمل به بهترین مراکز درمانی و بیمارستان ها مراجعه کنند تا شرایط مناسب تری داشته باشند و از سختی های زایمان برای انها کاسته گردد. به همین دلیل در موتور جست و جوی گوگل به میزان زیادی شاهد تحقیق در رابطه با بیمارستان برای زایمان هستیم که از این رو به بررسی این مساله خواهیم پرداخت.

ویژگی‌های بیمارستان خوب برای زایمان

 • حتما بخش NICU مجهز و پیشرفته داشته باشد.
 • پزشکان حاذق و ماهر هم در بخش زنان و هم در بخش بیهوشی و … داشته باشد.
 • پرسنل توجیه شده و خوش برخورد داشته باشد.
 • پرستاران دلسوز و متعهد و پاسخگو داشته باشد.
 • امور مالی بیمارستان و مسائل بیمه‌ای بیمارستان باید کاملا شفاف باشد.
 • بخش سونوگرافی فعال و شبانه‌روزی داشته باشد.

و به‌طور‌کلی در هر حالتی برای زایمان از هر نوعی آمادگی داشته باشد.

مزایای مراجعه به بهترین بیمارستان برای زایمان

مسلما تفاوت هایی میان بهترین بیمارستان و یک بیمارستان معمولی وجود دارد که نمی توان از این موضوع غافل شد. در این خصوص باید گفت که مزایای مراجعه به بهترین بیمارستان زنان و زایمان در مقایسه با یک مرکز معمولی، از قبیل زیر هستند:

 • استفاده از تجهیزات پیشرفته
 • بهره بردن از خدمات درمانی توسط کادر درمانی و پرستاران با اخلاق و حرفه ای
 • جلوگیری از ایجاد عوارض زایمان و خطرات آن
 • افزایش آرامش بانوان باردار
 • بهره بردن از امکانات بیشتر و مناسب تر
 • قرار گرفتن تحت کنترل و نظارت پزشکان و ماماهای متخصص
 • امکان استفاده از روش های مختلف زایمان
 • امکان استفاده از بیمه درمانی و تکمیلی

مراحل وضع حمل در بهترین بیمارستان زنان زایمان

برای انکه در بهترین بیمارستان های زنان زایمان وضع حمل کرد، لازم است تا مراحلی به شرح زیر طی شوند:

·         ویزیت شدن در طول بارداری توسط پزشکان بیمارستان مورد نظر

معمولا برای آنکه بتوان زایمان در بهترین بیمارستان انجام داد، لازم است تا بانوان باردار مرتبا در طول دوره بارداری خود توسط پزشکانی که در بیمارستان مورد نظر فعالیت دارند، ویزیت شوند و تحت بررسی آنها قرار بگیرند. در غیر این صورت در حین زایمان پزشکان بهترین بیمارستان زنان، وضع حمل آنها را به عهده نخواهد گرفت.

·         تعیین روز زایمان برای سزارین

بانوانی که به صورت سزارین بخواهند وضع حمل کنند باید در تاریخ تعیین شده از سوی پزشک به بیمارستان مراجعه نمایند اما خانم هایی که به شکل طبیعی قصد زایمان داشته باشند، باید در روزی که درد زایمان دارند به بیمارستان مراجعه نمایند تا مراحل زایمان برای آنها انجام شود که البته زایمان در آب نیز به همین صورت انجام می شود.

·         قرار گرفتن در اتاق لیبر

کسانی که قصد زایمان طبیعی یا زایمان در آب داشته باشند، باید در اتاق لیبر قرار بگیرند تا وضعیت آنها بررسی شود و وضعیت جنین نیز تحت کنترل قرار بگیرد.

·         انتقال به اتاق زایمان

در این مرحله بانوان باردار به اتاق زایمان انتقال داده می شوند تا عملیات و جراحی زایمان برای انها انجام شود و مادران فارغ گردند.

·         انتقال به بخش پست پارتوم

در بیمارستان تخصصی پارسا پس از زایمان، مادر و نوزاد را به اتاق پست پارتوم انتقال می دهند تا به مدت دو ساعت در این بخش تحت کنترل قرار بگیرن و به آنها خدمات پرستاری ارائه گردد.

·         وارد شدن به اتاق ایزوله

این مرحله مختص به مادران و نوزادانی است که به بیماری های عفونی مبتلا باشند و به مراقبت ویژه نیاز داشته باشند.

·         انتقال نوزاد به بخش نوزادان

در صورتی که شرایط نوزاد ایده آل باشد و مشکلی نداشته باشد، او را به بخش نوزادان انتقال می دهند تا در این بخش مورد بررسی قرار بگیرد و سپس ترخیص شود.

·         اتاق شیردهی

تا زمانی که مادر و نوزاد به مراقبت های ویژه بیمارستان نیاز داشته باشند، باید در بیمارستان بمانند و در این مدت برای شیردهی به نوزاد، مادر و نوزاد را به اتاق شیردهی منتقل می کنند.

بهترین بیمارستان بارداری در تهران کدام است؟

اکنون که ویژگی‌های یک بیمارستان خوب برای زایمان را به تفکیک برای شما شرح دادیم، بد نیست اندکی از بیمارستان‌های صاحب نام تهران برای انجام عمل زایمان صحبت کنیم. بدیهی است که هر یک از این بیمارستان‌ها ویژگی‌های منحصر به فرد خود را دارند و هر کس می‌تواند به تناسب شرایط اختصاصی خود یکی را انتخاب کند.

بیمارستان مادران

این بیمارستان یکی از بیمارستان‌هایی است که به گواه بسیاری از مراجعه‌کنندگان می‌تواند عنوان بهترین بیمارستان بارداری در تهران را به خود اختصاص دهد. البته قطعا نظرات در این مورد متفاوت خواهد بود و هر کس به تناسب تجربه خود ممکن است عنوان بهترین را به این بیمارستان بدهد یا ندهد. اما در هر صورت بیمارستان مادران واقع در خیابان شهید بهشتی، یکی از گزینه‌هایی است که تهرانی‌ها در مورد آن جست و جوی زیادی می‌کنند.

بیمارستان صارم

بیمارستان صارم یکی از بیمارستان‌های صاحب نام تهران است که خصوصا در حوزه درمان ناباروری شهرت زیادی دارد. این بیمارستان در شهرک اکباتان واقع شده است و یکی از بیمارستان‌های پیشرفته برای درمان‌های ناباروری است.

بیمارستان تریتا

تریتا یک بیمارستان فوق تخصصی است که در غرب تهران قرار دارد. بسیاری از بیمارستان تریتا به عنوان بهترین بیمارستان بارداری در تهران یاد می‌کنند. ارائه خدمات درمانی با کیفیت عالی، بهره‌مندی از دستگا‌ه‌های پیشرفته و مجهز و در اختیار داشتن کادر پزشکی حاذق و ماهر از جمله ویژگی‌های بیمارستان فوق تخصصی تریتا است.

بیمارستان گاندی

بیمارستان گاندی به عنوان یک هتل بیمارستان مجهز یکی دیگر از بیمارستان‌های خوب برای زایمان در تهران است که امکانات رفاهی زیادی را در اختیار مراجعین خود قرار می‌دهد. این بیمارستان با در اختیار داشتن پزشکان حاذق و صاحب نام، رتبه خوبی در کسب رضایت بیماران دارد.

بیمارستان دی

بیمارستان دی واقع در خیابان ولیعصر، خیابان عباسپور و منطقه توانیر تهران، یکی از بهترین بیمارستان‌های بارداری در تهران است که معمولا می‌تواند رضایت اکثر قریب به اتفاق مراجعه‌کنندگان را کسب کند. در این بیمارستان پزشکان حاذقی فعالیت می‌کنند که هر کدام سابقه کاری درخشان و بسیار موفقی دارند. با توجه به اینکه کلینیک پزشکان دی نیز درست روبه‌روی بیمارستان دی و در خیابان گاندی دوم است، معمولا بیمارانی که از پزشکان این بیمارستان کمک می‌گیرند، به راحتی می‌توانند به بیمارستان نیز دسترسی داشته باشند و از همین جهت در شرایط اورژانس مشکلی نداشته باشند.

شاید با خودتان بگویید که بهترین بیمارستان بارداری در تهران تماما از میان بیمارستان های خصوصی انتخاب شده‌اند و این می‌تواند معنای خاصی داشته باشد. شاید اینطور باشد و شاید هم نباشد. واقعیت این است که هرگز قطعیتی در کار نیست. بنابراین در کمال انصاف باید همین جا اشاره کنیم که بسیاری از بیماران بیمارستان‌های دولتی تهران از جمله بیمارستان میلاد از این بیمارستان‌ها رضایت دارند. به هر حال صرف نظر موضوع امکانات بیمارستان، سطح انعطاف‌پذیری افراد و انتظار آنها از پرسنل بیمارستان و سازگاری با کمبودهای احتمالی و اینگونه موارد به شدت می‌تواند معنای بهترین را در این موضوع تحت تاثیر قرار بدهد.

بد نیست همین جا از بیمارستان پارس، بیمارستان لاله، بیمارستان بهمن، بیمارستان عرفان، بیمارستان نیکان و بیمارستان آتیه هم به عنوان بیمارستان های مطرح برای زایمان یاد کنیم.

آیا بیمارستان خوب برای زایمان در کرج را می‌شناسید؟

گرچه کرج یکی از کلانشهرهای نزدیک به تهران است، اما بسیاری از شهروندان این استان ترجیح می‌دهند بیمارستان زایمان خود را در همین استان انتخاب کنند و به تهران مراجعه نداشته باشند. از همین رو موضوع بیمارستان خوب برای زایمان در کرج هم موضوع پر حاشیه ای است که سوالات زیادی در مورد آن می‌شود.

بد نیست همین جا اشاره کنیم که بیمارستان تخت جمشید، بیمارستان و زایشگاه مریم، بیمارستان کسری و بیمارستان قائم از جمله بیمارستان‌های معروف برای زایمان در کرج هستند. همچنین بیمارستان و زایشگاه دولتی کمالی که در این سال‌ها تغییرات و پیشرفت‌های زیادی را تجربه کرده است، از بیمارستان‌های معروف کرج است که سطح رضایت از آن بسیار متغیر است.

نکته مهم در انتخاب بیمارستان برای زایمان

بد نیست همین جا یادآوری کنیم که نوع زایمان هم در انتخاب بیمارستان می‌تواند تاثیر داشته باشد. گرچه هنوز در ایران بر خلاف سایر کشورها، زایمان سزارین طرفداران بیشتری دارد، اما انتخاب زایمان طبیعی پیشنهادی است که تمام پزشکان زنان و زایمان به افرادی که توانایی و امکان تجربه این زایمان را دارند، ارائه می‌دهند. زایمان‌های طبیعی و فیزیولوژیک بدون درد، زایمان طبیعی در آب و انواع دیگری از زایمان‌های طبیعی می‌تواند انتخاب خوبی برای مادرانی باشد که توانایی بدنی مناسب برای تجربه این زایمان را دارند. بدیهی است که توجه به این فاکتور می‌تواند تا حد زیادی معیار انتخاب بهترین بیمارستان بارداری در تهران را تحت تاثیر قرار دهد.

دکمه بازگشت به بالا