عمومیکسب و کار ایرانی

حجم و ابعاد دستگاه بالابر برقی سیم بکسلی

بررسی تخصصی بالابرهای بکسلی و کاربری آنها

جرثقیل سامسونگ، بالابرنده ها یا به اصطلاح وینچهای صنعتی به دو گونه تولید و عرضه میگردند گروهی زنجیری و گروهی بکسلی با نیروی دست یا برق و بعضا هیدرولیک که هر کدام دارای ویژگی و کاربری خاص خود می باشند در اینجا به بالابرهای بکسلی و کاربری آنها می پردازیم

بالابر برقی سیم بکسلی  Electrical Wire rope hoist

بالابر های بکسلی و وینچ زنجیری دارای تنوع بسیاری زیادی هستند که هر کدام کاربرد خاص خود را دارا می باشند ، بالابر های برقی بکسلی به دو نوع تک سرعته و دوسرعته تقسیم می شوند و با نیروی برق سه فاز و یا تک فاز کار می کنند و دارای سرعت های حرکتی مختلفی نیز می باشند ، در کل بالابر های بکسلی یا چهار کاره و یا دو کاره می باشند که این به معنای بالابر هایی که فقط حرکت قلاب در بالا و پایین باشد دو کاره نامیده می شوند.

ودر حالتی که حرکت بالا و پایین و حرکت عرضی به دو طرف هم نیاز باشد از نوع بالابر چهار کاره و یا چهار حرکته باید استفاده شود ، این نوع بالابر ها قابل استفاده در صنایع مختلف می باشند و از این نوع بالابر ها برای انواع جرثقیل های سقفی و جرثقیل های دروازه ای نیز مورد استفاده قرار می گیرد.

این بالابر ها به واسطه طنابهای فولادی که سیم بکسل نامیده می شوند  و دور لوله ای فلزی که به تناسب قطر سیم بکسل ماشین کاری شده و دارای شیارهای هدایت کننده سیم بکسل میباشند و قلاب که تشکیل شده از قرقره و هوک اقدام به بلند کردن بار می نماید قانون استفاده از قرقره های مرکب امکان ایجاد تنوعی گسترده در ظرفیت بالابرها می نماید.

البته باید به این نکته نیز توجه داشت که با اضافه نمودن قرقره ها از سرعت اولیه بالابر کم شده و به تناسب ظرفیت افزایش می یابد این امکان زمانی فراهم میشود که سیم بکسل به مقدار نیاز در دور درام موجود باشد . این کار بسیار تخصصی بوده و حتما قبل از اجرا میبایست به کاتالوگ بالابر توجه نمود و نکات فنی و الزامات استانداردی رعایت شود.

بالابرهای سیم بکسلی بر اساس عرضه و تقاضا و بیشترین مصرف از ظرفیت ۱ تن تا ۱۰۰ تن  به صورت استاندارد و یکپارچه  (Compact)برقی در حالت ۲ و ۴ کاره با ارتفاع و سرعت و رژیم کاری متنوع تولید میشوند.

وقتی از بالابرها فقط در جایی فیکس و از جهت بالا و پایین آن استفاده شود ۲ کاره نامیده میشود و هر زمان که به واسطه ترولی یا کالسکه از قابلیت عقب و جلو استفاده شود ۴ کاره نامیده میشود بالابرهای بکسلی با الکتروموتور دو سرعته و تک سرعته و بعضا با راه انداز اینورتر در صنایع مختلف کاربرد دارند و جابجایی های سنگین و قول آسا  را جهت بشریت تسهیل نموده اند .

قطعات اصلی بالابرهای سیم بکسلی

بالابر زنجیری و بالابرهای سیم بکسلی از قطعات اصلی ذیل تشکیل شده اند:

۱-الکتروموتور

۲-ترمز مغنتطیسی یا ترمز با مکانیزم مخروطی

۳-گیربکس با چرخ دنده فولادی کاهنده

۴-سیم بکسل

۵-قرقره و قلاب

۶-تابلو برق

بسیاری از شرکتهای حرفه ای که دارای دپارتمان فنی و مهندسی و واحد تحقیق و توسعه توانمند باشند جهت پاسخگویی به بعضی از مشتریان اقدام به طراحی و تولید محصولات خاص و سفارشی مورد نیاز آنها می نمایند.

شرکت جرثقیل کیان نیز در این راستا جهت ارائه مناسب ترین گزینه انتخابی به متقاضیان این محصول و خودکفایی کشور از واردات برندهای خارجی با قیمت های بسیار بالا و قطعات انحصاری و بالابر های بی کیفیت بلوک شرق و جرثقیلهای استوک ، اقدام به طراحی و تولید  انواع بالابر به صورت سیم بکسلی برقی با تنوع بسیار زیاد در سرعت ، ارتفاع و گروه کاری نموده است بالابر های سیم بکسلی شرکت کیان با برند دلتا با گواهینامه ثبت اختراع دارای رده بندی بین المللی  در کارخانه ساخت جرثقیل پل صنعت فلز به صورت مکتنیزه و انبوبه تولید رسیده است.

همچنین شرکت مهندسی جرثقیل کیان با بهره مندی از توان پرسنل مجرب و سوابق موفق و تجربه بالا و امکانات سخت افزاری و نرم افزاری موجود در فضای کارخانه در شرایط خاص نسبت به طراحی و تولید محصولات خاص سفارش مشتریان نموده است و با استفاده از تجهیزات با برندهای معتبر اروپایی محصولات زیادی  جهت  کاربری در محیط قابل اشتعال ( نفت و گاز ) به صورت ضد جرقهEX  و کاربری در شرایط پرکاری و کارخانجات ذوب و نورد فولاد تولید و عرضه نموده است.

کلیه بالابرهای عمومی و خاص منطبق بر استانداردهای معتبر روز دنیا تولید شده و جهت حصول اطمینان از عملکرد صحیح اجزای جرثقیل واحد کنترل کیفیت به صورت دائم و مستمر در خط تولید بالابرهای سیم بکسلی حضور داشته و روند تولید را رسد می نماید همچنین کل فرایند پروسه تولید تا نصب و راه اندازی بالابر و جرثقیلها مطابق با دستور العمل های تدوینی انجام میشوند. از این رو کیفیت محصولات در شرکت جرثقیل کیان تصادفی نیست.

جرثقیلها و بالابر های سیم بکسلی صنعتی برقی جهت کاربری های متفاوت در صنایع سبک و سنگین مطابق استانداردهای مختلف دسته بندی می گردند.

FEM standard: 1Bm, 1Am, 2m, 3m, 4m, 5m

ISO standard:  M3, M4, M5, M6 , M7 ,M8

     به شدت مستمر   کار خیلی پرکار       پرکار      متوسط     کم         خیلی کم

جهت انتخابی مطمئن و مقرون به صرفه مشاورین واحد فروش آماده پاسخگویی می باشند

 • علاوه بر نوع بالابر ، ظرفیت بالابر ، مسیر حرکت قلاب ( میانگین حرکت قلاب ) و سرعت بالابری که تعیین کننده گروه کاری بالابرها می باشد یکی از معیارهای اساسی انتخاب مناسب بالابر میباشد .

گروه کاری از این جهت می بایستی انتخاب شود که استفاده از بالابر در جهت مورد نظر تضمین گردد .

بالابرهای استاندارد مطابق گروه کاری FEM ، معمولاً جهت یک عمر متوسط ۱۰ ساله طراحی می گرند ، لذا اگر گروه کاری بالابر با توجه به شرایط عملی کار و به طور مناسب انتخاب نگردد ، ممکن است عمر واقعی آن به طور قابل ملاحظه ای کمتر از ۱۰ سال شده و در نتیجه جهت تعمیرات و نگهداری متحمل هزینه های اضافی خواهید شد.

 • بار واقعی Actual lifting capacity

سنگین ترین باری که ممکن است جرثقیل حمل نماید بار واقعی است پس همیشه بار اسمی جرثقیل باید از این بار بزرگتر باشد .

 • متوسط کار روزانه ( Average duration of daily use) شامل :
 • ارتفاع بالابری واقعی ( میانگین ارتفاع قلاب : h )
 • تعداد سیکل در ساعت : C
 • تعداد ساعات کار روزانه : d
 • سرعت بالابری : m/min V

جرثقیلها در رژیم های کاری کم کار و متوسط در صنایع سیمان معادن و انبارهای کوچک و جهت تعمیرات دوره ای ماشین آلات استفاده میشوند و جرثقیلهای پرکار و به شدت کار در صنایع سنگین همچون ریخته گری و خطوط تولید با ساعات کارکرد بالا و سیکل عملکرد بالا مورد استفاده قرار می گیرند.

راجع به  بالابر دلتا بیشتر بدانیم

حاصل ده ها سال تجربه و دانش فنی مدیران و مهندسین مجرب و کار آزموده در بخش توسعه و پژوهش شرکت پل صنعت فلز، تولید انبوه بالابر های برقی سیم بکسلی و توزیع آن با با نام تجاری دلتا  به مشتریان درون و برون مرزی می باشد.

جهت پاسخ گویی به نیاز همکاران سازنده جرثقیل سقفی و جرثقیل دروازه ای و مشتریان و اصحاب صنعت ، شرکت مهندسی ساخت و تولید پل صنعت فلز اقدام به تولید بالابر برقی سیم بکسلی دلتا از ظرفیت ۲ الی ۱۰۰ تن به صورت کامپکت ( یکپارچه ) با تنوع انتخاب گروه کاری از ۱Bm تا ۴m بر اساس استاندارد FEM نموده و در ارتفاع کاری ۷ متر و ۱۰ متر و ۱۴ متر و ۱۸ متر با تنوع سرعت ۲ متر بر دقیقه تا ۸ متر بر دقیقه به صورت ۴ کابل آماده تحویل می باشد .

امکان تولید بالابر و وینچ برقی سیم بکسلی جهت نصب بر روی انواع جرثقیل های سقفی و دروازه ای به صورت سفارشی با ارتفاع ، ظرفیت ، کابل بندی و سرعت خاص مورد نیاز مشتریان وجود دارد .

 مفتخریم که از سال ۱۳۹۲ تا کنون بیش از ۳۰۰ دستگاه از انواع بالابر برقی سیم بکسلی دلتا از ظرفیت ۳ تن تا ۱۰۰ تن  در شرکت مهندسی ساخت و تولید جرثقیل سقفی و دروازه ای پل صنعت فلز به تولید رسیده و نصب و راه اندازی گردیده است .

بالابر برقی سیم بکسلی دلتا به جهت تکنولوژی بالای به کار رفته در طراحی و تولید آن و کیفیت بالا و بهبود عملکرد و بهینه سازی انجام گرفته در اجزای به کار برده شده ، مورد استقبال بسیاری از شرکت های تولید کننده جرثقیل سقفی و دروازه ای و تولید کنندگان بالابر در جهان  قرار گرفته است به طوری که طبق آخرین تصمیمات تولید و عرضه این محصول در کشور ایتالیا جهت صادرات به اروپا در دستور کار قرار گرفته است .

به جهت تکنولوژی نوین و نوآوری های انجام شده در این محصول، پس از طی موفقیت آمیز مراحل آزمون های محاسباتی و کاربردی در فضای آزمایشگاهی نهایتا تازگی در جهان، گام اختراعی و کاربرد صنعتی  آن  جهت استفاده در انواع جرثقیل های سقفی و دروازه ای و وینچ های مختلف کششی و عمودی به تایید مراکز ذیصلاح رسیده و گواهی نامه ثبت اختراع به شماره۸۶۱۳۴  به نام شرکت پل صنعت فلز صادر گردید و با کد F16B;B60B;F16C در رده طبقه بندی بین المللی ثبت شد.

هدف ما از تولید انبوه و بومی سازی این محصول مولد و اثر گذار در صنایع سبک و سنگین در انواع جرثقیل های سقفی و دروازه ای ، رفع نگرانی و آرامش خاطر اصحاب صنعت در جهت تضمین سرمایه گذاری خرید محصولی کاملا استاندارد ، با کیفیت و اقتصادی و انتقال حس خوب از یک خرید عالی می باشد.

بالابر سیم بکسلی   DELTA  با استفاده از الکترو موتور اروپایی و گیربکس خورشیدی و با به کارگیری از پیشرفته ترین ماشین آلات و تکنولوژی روز دنیا طراحی و مطابق با دستور العمل های تنظیمی  بر گرفته از استانداردهای مطرح جهان در  خط تولید طراحی شده و تحت کنترل و رسد دائمی  واحد بازرسی و کنترل کیفیت درکارخانه ساخت جرثقیل سقفی و دروازه ای شرکت پل صنعت فلز به تولید رسیده و پس از تست و راه اندازی به مشتریان داخلی و خارجی جهت استفاده بر روی انواع جرثقیل سقفی و دروازه ای  در شرایط و محیط متفاوت با گروه کاری مورد نیاز عرضه می گردد.

گزینه استفاده از قطعات استاندارد موجود در بازار بالابر ( وینچ ) دلتا را از  نمونه های مشابه خارجی متمایز نموده و ضمن امکان انتخاب برند قطعات به کار برده شده در شرایط محیطی و کاربری مختلف ، انحصار تولید و وابستگی خریدار به فروشنده کاملا از میان برداشته شده و در دسترس بودن قطعات یدکی بالابر اختراعی دلتا باعث شده تا تعمیرات و نگهداری بالابر به سهولت و در کوتاه ترین زمان و کاملا اقتصادی انجام گیرد .

مراحل مطالعاتی تولید و ساخت بالابر و وینچ ضد انفجار یا ضد جرقه در واحد توسعه و تحقیقات شرکت مهندسی ساخت ، تولید و فروش جرثقیل سقفی و دروازه ای پل صنعت فلز به اتمام رسیده و به زودی ساخت نمونه های آزمایشی آن اجرایی میگردد.

لازم به ذکر است که تا کنون نمونه بالابر ضد جرقه و ضد انفجار  جهت نصب بر روی جرثقیل سقفی و دروازه ای  که عمدتا در صنایع نفت و گاز ، معادن زغال سنگ و صنایع نظامی کاربرد دارند در ایران تولید نگردیده است و دانش فنی آن در انحصار و اختیار کشورهای اروپایی و آمریکایی می باشد.

با یاری خداوند و همت شبانه روزی تیم مهندسی و ساخت شرکت جرثقیل سقفی و دروازه ای پل صنعت فلز به زودی شاهد ساخت و تولید انبوه این وینچ و بالابر و جرثقیل سقفی و دروازه ای ضد جرقه و ضد انفجار در ایران خواهیم بود . و این صنعت بومی سازی خواهد شد .

بالابر دلتا، دستگاهی است که جهت بلند کردن بار از زمین و بالا بردن تا ارتفاع مورد نیاز و بالعکس، انتقال بار از ارتفاع به کف زمین و یا بر روی دستگاههایی که لازم است بر روی آن قطعه کاری انجام شود.بعنوان مثال اگر قطعه ای سنگین مثل یک لوله به وزن ۲ تن داشته باشیم و بخواهیم بر روی این لوله عملیات ماشین کاری انجام دهیم، بدیهی است که برداشتن باری با چنین وزنی توسط انسان امکان پذیر نمی باشد. لذا وسیله ای را می طلبد که بتوان این بار را بلند کرد و بر روی دستگاه تراش قرارداد؛ بالابر دلتا این کار را انجام می دهد.

لازم است بر روی دستگاههایی که قرار است کار انجام دهند یک سازه مونوریل (تک ریل) و یا سازه ای در دو طرف سالن نصب گردد که ریلهای جرثقیل بر روی آن متصل گردد و نهایتاً بالابر دلتا بر روی آن نصب و حرکات بصورت چهار کاره( بالا و پائین و رفت و برگشت در طول مسیر) و یا حرکات بصورت شش کاره (بالا و پائین رفت و برگشت در عرض سالن و کل مجموعه رفت و برگشت در طول سالن) را شامل خواهد شد. اصطلاحاً جرثقیلهای چهار کاره را مونوریل و جرثقیلهای شش کاره را سقفی Overhead crane) ) می نامند.

بالابر دلتا قابلیت افزایش ظرفیت را فقط با افزودن قرقره دارا می باشد. بعنوان مثال یک بالابر دلتا با ظرفیت ۱۲۵۰ کیلو گرم در تیپ ۱/۱ به این معنا که یک سیم بکسل از درام خارج و به قلاب متصل  می گردد. در صورتیکه همین بالابر با اضافه نمودن قرقره و تعویض قلاب به تیپ ۱/۲ تبدیل خواهد شد و ظرفیت بار برداری آن ۲۵۰۰ کیلو گرم می گردد. و اگر باز هم قرقره را اضافه نمائیم تبدیل به ۱/۴ خواهد شد و ظرفیت باربرداری همان بالابربه ۵۰۰۰Kg افزایش خواهد یافت.

اگر بالابر ۱/۱ با ظرفیت ۱۲۵۰Kg سرعت بالابری (Lifting speed) آن ۵۰۰۰Kg،۱۶ m/m متر بر دقیقه باشد موتور مورد نیاز ۵Kw می باشد.بالابر تبدیل به ۱/۲ می گردد ظرفیت آن ۲۵۰۰Kg می شود و کیلو وات موتور همان ۵Kw می باشد با این تفاوت که سرعت آن از ۱۶ متر در دقیقه به ۸ متر در دقیقه کاهش خواهد یافت بالابر فوق تبدیل به ۱/۴ می گردد و قدرت موتور همان ۵Kw می باشد و ظرفیت بار برداری ۵۰۰۰Kg خواهد شد و سرعت آن به ۴ متر بر دقیقه کاهش می یابد

* با توجه به گروه کاری بالابرها، و طیف باربرداری از نوع سبک کار، متوسط کار و خیلی سنگین کار تقسیم گردیده اند(IBM¸۱Am¸۲m¸۳m¸۴m) و با کد DLH2000¸DLH1000¸DLH6000¸DLH500¸DLH400¸DLH300 تقسیم بندی گردیده اند که هر قدر شماره دستگاه بالاتر می رود، استراکچر و فریم و درام و سیم بکسل آنها مستحکم تر خواهند بود بعنوان مثال قطر سیم بکسل مصرفی جهت DLH2000ᴓ۲۶¸DLH1000ᴓ۲۰¸DLH500¸۶۰۰ᴓ۱۴¸DLH400ᴓ۱۲¸DLH300ᴓ۱۲ می باشد. بالابر دلتا در تیپ DLH2000 با اضافه نمودن قرقره و تبدیل به ۱/۸ قابلیت باربرداری تا ۱۰۰ تن را خواهد داشت.

سرعت بالابری توسط اینورتر بصورت متغیر خواهد بود بدین معنا که سرعت بالابری را می توان از ۴m/m تا ۰٫۴ و یا ۶m/m تا۰٫۶ تنظیم نمود و حرکت قلاب بصورت تدریجی افزایش خواهد یافت که از صفر شروع شده و به تدریج به ۴ متر در دقیقه و با ۶ متر در دقیقه خواهد رسید، که این افزایش سرعت تدریجی از وارد نمودن شوک و ضربه جلو گیری خواهد نمود و بار بصورت کاملاً ایمن، به سمت بالا یا پائین و یا چپ و راست حرکت خوهد نمود.

ویژگی دیگر دستگاه استفاده از گیر بکس خورشید   (   planetary )در داخل درام می باشد، که گیر بکس مربوطه حجم زیادی را در خارج بالابر اشغال نمی نماید و از طرف دیگر با تحمل گشتاور بالا حجم بسیار کمی را دارندویژگی مهم دستگاه استفاده ازترمز الکترو مگنتیک در انتهای موتور می باشد، بدین معنا که هنگامی که بار به سمت بالا حرکت می نماید،زمانیکه اپراتور حرکت را متوقف می نماید، بصورت اتوماتیک ترمز مگنتیک در مواد قرار گرفته و گردش موتور را متوقف نموده و اجازه سقوط بار به سمت پائین سلب خواهد شد.

این موتورها با درجه حفاظتی IP55 که در برابر گردو غبار و هم چنین رطوبت بسیار مقاوم می باشند، ایمنی بالایی را جهت حفاظت از سیتم های برقی بالابر را تضمین می نمایند. بالابرهای دلتا کاربردی در تمامی صنایع خواهند داشت، به عبارت دیگر در هر کارگاه و یا کارخانه تولیدی که نیاز به جابجایی اجسام و قطعات سنگین باشد با انتخاب بالابر دلتا با گروه کاری و ظرفیت و همچنین سرعت باربرداری مناسب به کار گرفته خواهد شد.یکی از ویژگی های مهم بالابر دلتا Compact و یا مجموعه بسته آن می باشد. یعنی با انتخاب بالابر دلتا می توان به سادگی آن را جابجا نمود و به محل مورد نظر حمل گردد. از بالابرهای دلتا می توان به مستقر نمودن آن در پائین تا ارتفاع ۱۰۰ متر نیز باربرداری نمود.

ویژگی های برتر بالابر  Delta

 • طراحی به روز، منحصر به فرد و زیبا
 • ثبت اختراع به جهت نوآوری و تکنولوژی برتر در قطعات به کار برده شده
 • قابلیت جایگزینی و نصب تمامی موتورهای استاندارد
 • گیربکس خورشیدی با ضریب گشتاوری بالا و کم استهلاک
 • تنوع تولیدات از ظرفیت kg 800 الی kg 000/100 با نصبت تبدیل ۱۲/۲-۱۲/۱-۸/۱-۸/۲-۶/۱-۴/۲-۴/۱-۲/۲-۲/۱-۱/۱ با سرعت و ارتفاع مورد نیاز مشتری
 • قابلیت نصب اینورتر (کنترل فرکانس) و تنظیم سرعت دلخواه
 • امکان تولید جهت رژیمهای کاری کم ، متوسط ، پر کار و خیلی پرکار در صنایع فولاد و حمل مذاب
 • راهنمای سیم بکسل ضد سایش ، سبک ، کارآمد ، کم هزینه
 • سهولت در تعمیرات ونگهداری

۱۰-عملکرد مستقل لیمیت سوئیچهای حد بالا و  پایین بالابری از راهنمای سیم بکسل

 • لیمیت سوئیچهای بالابری از نوع مغناطیسی با ضریب اطمینان بسیار بالا و کمترین استهلاک
 • موتور وگیربکس وارداتی از بهترین کمپانی های اروپای غربی متناسب با محیط و شرایط کاری مشتریان SIEMENS و VEM آلمان  COELMOTORY ایتالیا Cemp ایتالیا

گیربکس خورشیدی سیاره ای با گشتاور و سرویس فاکتور بالاتر از سایر بالابر های برقی بکسلی مشابه از برندهای BREVINI ایتالیا  BONFIGLIOLI ایتالیا  ZOLERN  آلمان

 • بدنه سبک و مستحکم تماما با اتصالات پیچ و مهره ای
 • قلاب زیبا دارای قاب مستحکم
 • حذف وزنه تعادل در بالابرهای چهارکاره مونوریل با استفاده از نیروی فنر
 • آبکاری قطعات در معرض رطوبت
 • سنسور تشخیص و قطع اضافه بار
 • دسترسی آسان به قطعات یدکی به جهت عدم استفاده از قطعات انحصاری
 • استفاده از رنگ کوره ای جهت زیبایی و افزایش مقاومت رنگ در شرایط محیطی سخت

خداوند را شاکریم که مدیریت شرکت پل صنعت فلز با رویکرد  تولیدات تکنولوژی محور و استراتژی توسعه رو به جلو همیشه  با ایجاد تمایزات محسوس همچون ارائه کالای با کیفیت  در زمان و قیمت مطلوب محصولات خود را در منطقه امن و متمایز از سایر رقبا در اقیانوس آبی پیش برده و این استراتژی تضمین بقا و رشد و موفقیتهای روز افزون این شرکت گردیده است.

بالابر سیم بکسلی چیست؟

یا   که یکی از تولیدات شرکت میباشد به صورت تک فاز نوعی ماشین است که از آن برای جابجایی های مواد در راستای عمودی استفاده می کنند. البته نوع دستی و غیر برقی آن ها نیز وجود دارند که به دلیل استهلاک بالا و سختی کار با آن ها، کمتر مورد استفاده قرار می گیرند. در صنایع تولید کوچک و کارگاه ها شما هیچ گاه نمی توانید از ماشین های سنگین جرثقیل برای جابجایی مواد استفاده کنید و نیاز دارید یک محصول مناسب مانند بالابر سیم بکسلی را جایگزین آن ها کنید.

البته درست است که از جرثقیل های بزرگ نمی توان در مصارف صنعتی کوچک استفاده کرد، اما از انواع بالابر سیم بکسلی می توان حتی برای جابجایی تجهیزات ساختمانی نیز استفاده نمود. اینکه چه مقدار تجهیزات یا وسایل را می توان با این دستگاه ها جابجا کرد به ظرفیت ماشین جرثقیل بستگی دارد.

عملکرد دستگاه بالابر سیم بکسلی  چگونه است؟

به طور کلی انواع دستگاه بالابر سیم بکسلی از یک موتور، درام، گیربکس، ترمز، عامل کششی (مانند زنجیر یا سیم بکسل) و قلاب تشکیل شده اند. این دستگاه ها بسته به ابعاد و ظرفیت هایی که برای آن ها در نظر گرفته می شود در گریدهای فوق سنگین، سنگین، متوسط و سبک تقسیم بندی می شوند. نوع موتوری که در این نوع بالابرها استفاده می گردد عموماً موتورهای مگنتی یا مخروطی است.
عملکرد دستگاه بالابر سیم بکسلی به این شکل است که با جریان الکتریکی که به کمک الکتروموتور متصل شده به گیربکس در ماشین انجام می شود، امکان جذب قطعات با نیروی الکترومغناطیسی ایجاد شده به وجود خواهد آمد. به همین دلیل دستگاه بالابر سیم بکسلی تک فاز از جمله پرمصرف ترین و پرکاربردترین وسایل حمل بار در کار خانه ها و حتی مصارف خانگی به حساب می آید.

ویژگی های بالابر سیم بکسلی

اکثر ماشین های جرثقیل کوچک برای صنایع مختلف ساخت کشور چین هستند و ظرفیت های تحمل بار آن ها بین حداقل 100 کیلوگرم تا حداکثر 1200 کیلوگرم متغیر است. شما می توانید در هنگام خرید حداقل و حداکثر ظرفیت مورد نیازتان را مشخص کنید تا کارشناسان فروش دفاتر مختلف این دستگاه ها بتوانند بهترین پیشنهاد را به شما بدهند.

به عنوان مثال اگر ظرفیت مورد نیاز شما از 100 کیلو گرم به 200 کیلوگرم باشد به این معنی است که ظرفیت این بالابر در شرایطی که از یک لایه سیم بکسل استفاده نماید تنها 100 کیلوگرم و اگر از دو لایه سیم بکسل استفاده کند، 200 کیلوگرم خواهد بود. نکته ای که باید قبل از خرید حتماً به آن توجه داشته باشید این هست، زمانی که دستگاه بالابر سیم بکسلی از دو لایه سیم بکسل استفاده می کند طولی را که می تواند وسایل را جابجا کند نیز به نصف کاهش پیدا خواهد کرد.

مزایای استفاده از دستگاه بالابر سیم بکسلی

استفاده از این دستگاه می تواند فواید بسیار زیادی برای کارفرمایان در محل کارگاه یا کارخانه داشته باشد. برخی از این مزایا عبارت اند از:

امکان استفاده از حالت یک لایه یا دو لایه سیم بکسل

شما می توانید بر حسب نیازتان برای تحمل بار و مسیری که این بالابر باید قطعات و تجهیزات مورد نظر را جابجا کند، به اختیار خودتان از حالت یک لایه سیم بکسل یا دو لایه سیم بکسل استفاده نمایید.

قابل استفاده جهت مصارف خانگی و صنعتی

همان طور که قبلا هم اشاره کردیم مهم ترین مزیت دستگاه بالابر سیم بکسلی این است که عملکرد جرثقیل های بزرگ را در مکان های کوچک امکان پذیر می کند. به همین دلیل از این نوع بالابرها در مکان های کوچک که امکان نصب جرثقیل های دیگر وجود ندارد، به راحتی استفاده می کنند.

دارای استانداردهای اروپایی

دستگاه بالابر سیم بکسلی تک فاز بر اساس استانداردهای اروپایی ساخت جرثقیل تولید می شوند. به همین دلیل دارای امنیت و ایمنی بالا هستند و احتمال ایجاد حادثه در حین استفاده از آن ها به حداقل خواهد رسید.

حجم و ابعاد دستگاه بالابر سیم بکسلی تک فاز کوچک است

برخلاف کارایی بسیار زیادی که این جرثقیل ها دارند، حجم و ابعاد آن ها کوچک است. به همین دلیل استفاده از آن ها بسیار راحت بوده و برای نگهداریشان نیاز به فضای زیادی نخواهیم داشت. به علاوه ظاهر دستگاه بالابر سیم بکسلی نسبت به انواع جرثقیل های بزرگ صنعتی بسیار زیباتر است. شایان ذکر است که حجم و ابعاد کوچک این بالابرها امکان نصب آن ها در مکان های سخت و دشوار را آسان نموده است.

ضریب اطمینان دستگاه بالابر سیم بکسلی تک فاز بالاست

همان طور که قبلاً هم اشاره کردیم این دستگاه ها باید طبق استانداردهای مشخص ساخته شوند. به همین دلیل ضریب اطمینان در آن ها نسبت به سایر جرثقیل ها بسیار بالاتر است.

دستگاه بالابر سیم بکسلی سبک و قابل حمل است

ابعاد و حجم کوچک دستگاه بالابر سیم بکسلی باعث کم وزنی آن نیز می شود. در نتیجه حمل آن به مکان دلخواه بسیار آسان بوده و این دستگاه را بسیار خاص و منحصر به فرد می کند.

دستگاه بالابر سیم بکسلی تک فاز کاربرد گسترده ای دارد

با اینکه این دستگاه کوچک و کم وزن است اما کارایی آن بالاست؛ زیرا در صورت عدم استفاده از دستگاه بالابر سیم بکسلی تک فاز، شما مجبور هستید برای جابجایی تجهیزات و قطعات تولید شده یا مواد اولیه دائماً از نیروهای انسانی استفاده کنید. در نتیجه احتمال بروز حوادث جانی به دلیل امکان سقوط قطعات یا تجهیزات در حین جابجایی بسیار زیاد است. به علاوه نیروی کار اضافی نیاز به دستمزد دارد که هزینه های تولید شما را افزایش خواهد داد. پس استفاده از دستگاه بالابر سیم بکسلی نه تنها بسیار کاربردی است، بلکه توجه اقتصادی نیز دارد.

دکمه بازگشت به بالا