اجتماعیکسب و کار ایرانی

انواع کسب و کار خانگی بدون سرمایه

کسب و کار خانگی دقیقا چیه؟ آیا کار در منزل یعنی کسب و کار خانگی؟

کار در منزل با فروشگاه ساز حرفه ای و درآمد میلیونی در هر روز با وجود اینترنت دیگه یه رویا نیست. خیلی‌ها برای کار در منزل در دیوار و شیپور آگهی می‌زنند. ما به شما دو پیشنهاد می‌دهیم:

۱- اگر قصد دارید با کار در منزل افراد زیادی با شما تماس بگیرند این پیشنهاد برای شماست. اطلاعات و شماره تلفن خودتان را از طریق لینک زیر ثبت کنید.

۲- اگر مصمم هستید با کار در منزل به درآمد میلیونی در روز برسید این مقاله را تا انتها بخوانید.

اگر تصمیم دارید کسب و کار خانگی با درآمد عالی داشته باشید، این مقاله دقیقا برای شما نوشته شده.

اگر فکر می‎‌کنید برای زندگی کارمندی ساخته نشده‌اید، این مقاله به شما کمک می‌کند.

شما می‌توانید مشغول هر فعالیتی که هستید، در کنارش از با کار در منزل درآمدی که همیشه آرزویش را داشتید برای خودتان راه اندازی کنید. یک کسب و کار اینترنتی پولساز. و زمانی که کسب و کارتان رشد کرد، بتوانید روی آن به عنوان شغل پر درآمد حساب کنید. ایده کار در منزل با سرمایه کم می‌خواهید؟

ایده کسب‌وکار خانگی پولساز با سرمایه کم

در این مقاله ۳ ایده پولساز کار در منزل با سرمایه کم برای شما تهیه کردم به همراه جزییات اجرای هر کدام از این ایده ها.

    یک اصل را هرگز فراموش نکنید، موفقیت فقط داشتن ایده های پولساز نیست بلکه پیاده سازی و اجرا کردن ایده هاست.

تایوانی‌ها یک شعار اقتصادی جالب دارند: «هر خانه یک کارخانه و هر کارخانه یک‌خانه!» این شعار اولین بار باهدف توسعه کسب‌وکارهای کوچک خانگی طراحی شد. آن‌ها گام اول کسب‌وکارهای کوچکشان را با فرآوری ساده محصولات برداشتند.

تجهیزات لازم برای اجرای این سه ایده کار در منزل را با کمتر از ١٠‌ میلیون تومان می‌توانید، تهیه کنید. با در نظر گرفتن هزینه تهیه مواد اولیه حداکثر به ١۵‌ میلیون تومان سرمایه برای یک کارآفرینی خانگی پولساز نیاز خواهید داشت.

کارهایی مثل تولید مربا یا تهیه غذاهای خانگی…  این مدل ساده و کاربردی می‌تواند برای خیلی از ما به‌عنوان یک کسب‌وکار خانگی یا حتی شغل دوم درآمدزا باشد.

 ۳ ایده کار در منزل پولساز با سرمایه کم

در سال‌های ایده کار در منزل در تمام دنیا رو به رشد شده. چون با افزایش مشغله و گرفتاری خانواده‌ها، مشتریان محصولات خانگی را به محصولات صنعتی ترجیح می‌دهند. به‌عنوان‌مثال در حال حاضر کمتر خانواده‌ای تمایل دارد، قند مصرفی خود را به‌صورت کله‌قند خریداری کرده و در خانه خرد کند یا خرید سبزی‌ خردشده یا خشک‌شده رواج زیادی پیداکرده است. همین موضوع فرصت‌های شغلی مناسبی ایجاد می‌کند.

علاوه بر تولید قند یا سبزیجات خردشده، تولید چیپس میوه گزینه سوم این کسب‌وکارهای ارزان‌قیمت است. چیپس میوه به‌عنوان یکی از تنقلات نسبتاً جدید، ارزش‌افزوده قابل‌توجهی دارد و با توجه به پتانسیل بالای ایران در تولید خشکبار، می‌تواند چشم‌انداز صادرات را نیز برای آینده کسب‌وکار کوچکتان ایجاد کند.

تجهیزات این سه مدل شغلی ارزان‌قیمت را با کمتر از ١٠‌میلیون تومان می‌توانید، تهیه کنید. با در نظر گرفتن هزینه تهیه مواد اولیه حداکثر به ١۵‌میلیون تومان سرمایه نیاز خواهید داشت. علاوه بر این، فضایی در حدود ٧ تا ١٢متر کارتان را راه می‌اندازد و اگر بتوانید بازاریابی خوبی برای محصولاتتان انجام دهید حداقل سود خالص ماهانه‌تان حدود ٢,۵‌میلیون تومان خواهد بود.

برای خرید تجهیزات چقدر سرمایه لازم است؟

برای راه‌اندازی این کسب‌وکارها نیاز به خریداری تعدادی ماشین‌آلات کوچک خانگی دارید که حداکثر ١٢متر فضا اشغال می‌کنند. در این بخش میزان کارایی هر دستگاه کوچک خانگی و میانگین قیمت آن را برایتان می‌آوریم: دستگاه‌های مختلفی برای خرد کردن قند وجود دارد که بر اساس توان تولیدشان قیمت‌گذاری می‌شوند. توان تولید دستگاه معمولاً با میزان تولید در ساعت سنجیده می‌شود. دستگاه‌های کوچک خانگی معمولاً ٢٠٠ کیلوگرم در ساعت قند خرد می‌کنند. اندازه دستگاه حدود ٢ در ٣ متر است و حداقل قیمت دستگاه‌های کوچک بین ٢ تا ۵‌میلیون تومان است.

برای خرید یک دستگاه کوچک سبزی خردکن که ١٠ تا ١۵کیلوگرم سبزی را در یک ساعت خرد می‌کند نیاز به ١,۵‌میلیون تومان سرمایه‌دارید، البته یادتان باشد موقع خرید حتماً به استاندارد بودن دستگاه توجه کنید.

 در سال‌های اخیر تعداد زیادی دستگاه غیراستاندارد وارد بازار شدند که باعث ایجاد آسیب‌های جسمانی شده‌اند. علاوه بر سبزی خردکن شما به یک یخچال صندوقی برای نگهداری سبزیجات نیاز دارید. پیشنهاد می‌کنیم روی گزینه‌های دست‌دوم متمرکز شوید تا هزینه کمتری بدهید. خرید یخچال صندوقی حدود ٢‌میلیون تومان هزینه دارد. برای قرار دادن این دستگاه‌ها حداقل به یک اتاق ١٢متری نیاز دارید.

تجهیزات خشک‌کردن میوه شامل دو دستگاه خشک‌کن و خردکن (اسلایسر) میوه است. اسلایسر، میوه را برش می‌زند و خشک‌کن آن را خشک می‌کند. یک دستگاه خشک‌کن خانگی با ظرفیت ١۵٠ کیلوگرم بر ساعت حدود ۵.۵‌میلیون تومان قیمت دارد. قیمت دستگاه اسلایسر با همین ظرفیت نیز تقریباً بین ٢ تا ٣‌میلیون تومان است. برای خشک‌کردن میوه به یک یخچال صندوقی هم نیاز دارید. با این حساب مجموع تجهیزات این کار حداقل ١٠‌میلیون تومان است.

مواد اولیه را مستقیماً از تولیدکننده بخرید

از دلال‌ها برای تهیه مواد اولیه خرید نکنید. برای این‌که حداکثر سود لازم را ببرید، باید با تولید‌کننده اصلی در ارتباط باشید. برای خرید قند باید به کارخانه‌های قند مراجعه کنید اما نکته اینجاست که برخی از کارخانه‌ها قند حجم زیر ١٠٠تن را نمی‌فروشند و این برای شما که در حال راه‌اندازی یک کسب‌وکار خانگی هستید زیاد است. بااین‌حال دست نگه‌دارید و گزینه مراجعه به عمده‌فروش یا دلال را به‌عنوان آخرین راهکار در نظر بگیرید. کافی است کمی در اینترنت جست‌وجو کنید یا با چند کارخانه قند تماس بگیرید.

ممکن است بعضی از آن‌ها حاضر شوند به شما مقدار کمتری بفروشند. به‌عنوان‌مثال کارخانه قند مرودشت که شهرستانی در استان فارس است حداقل تناژ واگذاری خود را ١٠ تن قرار داده اما این کارخانه حاضر است حجم کمتر از ١٠ تن را نیز به متقاضیان بفروشد. برای خرید میوه یا سبزی نیز با کشاورزان مذاکره کنید. حتی اگر کمی بیشتر از دلال‌ها به آن‌ها پول بدهید باز هزینه تمام‌شده تولیدتان پایین‌تر از زمانی است که از دلال‌ها می‌خرید.

ضایعات را هم بفروشید!

دستگاه‌های قند خردکن به‌طور میانگین از یک‌تن قند ٨٨٠کیلوگرم قند خردشده به شما تحویل می‌دهند و بقیه این میزان به‌صورت خاک قند از دستگاه خارج می‌شود، البته خاک قند تولیدشده را به‌راحتی می‌توانید به قنادی‌ها بفروشید. در مورد میوه به‌طور میانگین هر ١٠کیلوگرم میوه، یک کیلوگرم چیپس میوه تولید می‌کند و سبزی پس از پاک شدن و گرفتن ساقه و گل‌ولای تقریباً به‌اندازه نصف حجم اولیه به شما محصول فرآوری شده می‌دهد، البته ضایعات میوه و سبزیجات نیز توسط دامداری‌ها و به‌عنوان خوراک دام خریداری می‌شوند. علاوه بر آن‌ها کارخانه‌ها و کارگاه‌های تولید کود ارگانیک، مشتریان این ضایعات به شمار می‌آیند.

محصولاتتان را اقتصادی بسته‌بندی کنید

برای بسته‌بندی محصولات تولیدشده باید به فروشندگان مواد پلاستیکی مراجعه کنید. با ٢٠٠ تا ٢۵٠‌هزار تومان می‌توانید نایلون موردنیاز برای بسته‌بندی حدود ١٠تن را خریداری کنید. بسته‌های شما می‌توانند یک تا ١٠ کیلوگرمی و حتی کمتر باشند. میزان حجم بسته‌بندی‌تان را باید به‌صورت اقتصادی برنامه‌ریزی کنید. برای شما دو مثال می‌آوریم.

در حال حاضر هر بسته ۴٠٠ گرمی قند خردشده در سوپرمارکت‌ها تقریباً ٣٨٠٠ تومان قیمت دارد. این قیمت برای بهترین کیفیت بسته‌بندی است اما اگر شما سود ١٠٠ تومانی برای هر کیلوگرم قند برای خودتان در نظر بگیرید و تقریباً معادل این سود را به عامل توزیع یا سوپرمارکت‌ها بپردازید درنهایت قیمت یک بسته یک کیلوگرمی قند خردشده توسط شما حدود ٣١٠٠ تا ٣٢٠٠ تومان می‌شود. با این حساب مشتریان زیادی ترجیح می‌دهند بیشتر از دو برابر بسته‌های۴٠٠ گرمی قند بخرند اما برای بسته‌بندی شیک‌تر آن‌همه پول ندهند.

در مورد بسته‌بندی میوه‌های خشک، حجم بسته‌بندی کوچک‌تر اقتصادی‌تر به نظر می‌رسد؛ زیرا قیمت یک کیلوگرم میوه خشک به‌طور میانگین ۵٠-۶٠‌ هزار تومان است. این قیمت می‌تواند محصولات شمارا از سبد بسیاری از مشتریان خارج کند. پس بسته‌های کوچک‌تر و ارزان‌تر می‌تواند تعداد مشتریان زیادتری برایتان دست‌وپا کند.

سودتان را حساب کنید

در حال حاضر هر کیلوگرم قند در کارخانه بین ٢١٠٠ تا ٢۵٠٠ تومان قیمت دارد. برای تهیه یک‌تن قند تقریباً به ٢‌میلیون و ۵٠٠‌هزار تومان سرمایه نیاز دارید. اگر میزان ضایعات یک‌تن را از این مبلغ کم کنیم هر کیلوگرم قند خردشده برای خودتان حدود ٢٨۵٠ تومان تمام می‌شود.

با توجه به فضای رقابتی موجود در بازار ١٠٠ تومان سود برای هر کیلوگرم قند خردشده، سود مناسبی برایتان به‌حساب می‌آید. با این حساب اگر شما ۵ ساعت در روز وقت بگذارید و یک‌تن قند را خرد و بسته‌بندی کنید سود هرماهتان حدود ٢‌میلیون و ۶۵٠‌ هزار تومان خواهد بود. در مورد چیپس میوه، اگر حداقل قیمت یک کیلوگرم سیب را ١۶٠٠ تومان در نظر بگیریم ١٠ کیلوگرم آن معادل ١۶‌هزار تومان هزینه دارد. به‌عبارت‌دیگر یک کیلوگرم چیپس میوه ١۶‌هزار تومان برای شما هزینه‌بردار است (به‌جز هزینه انرژی و حمل‌ونقل) قیمت عرضه یک کیلوگرم چیپس سیب ۵٠‌هزار تومان است. با این دسته از محاسبات میزان سود و حساب‌وکتاب‌هایتان را انجام دهید.

چگونه محصولاتمان را بفروشیم؟

قبل از این‌که به فکر فروش بیفتید به یک نکته مهم توجه کنید: سعی کنید قبل از تولید، سفارش بگیرید. این نکته به‌ویژه برای تولیدکنندگان مواد فسادپذیرتر مثل سبزی خردشده یا چیپس میوه اهمیت بیشتری دارد و اما فروش… برای فروش چند راه‌حل دارید. مهم‌ترین گزینه، مذاکره با رستوران‌ها، فست فودها و سوپرمارکت‌های محله‌ خودتان است.

گزینه بعدی فروش اینترنتی است. با ایجاد صفحات شخصی می‌توانید برای فروش محصولاتتان تبلیغ کنید یا می‌توانید با نصب چند آگهی در خیابان محل زندگی‌تان کالاهای تولیدی‌تان را به‌صورت مستقیم عرضه کنید. در آگهی‌تان قیمت عرضه به‌صورت مستقیم را محور تبلیغتان قرار دهید تا هم‌محله‌ای‌هایتان ترغیب شوند به‌جای خرید از واسطه‌ها به‌صورت مستقیم از شما خرید کنند.

گزینه بعدی مراجعه به مراکزی است که می‌دانید مصرف‌کننده عمده هستند مثلاً برای قند، کافی‌شاپ‌ها، سفره سراها یا پاتوق‌های تفریحی که در محله‌تان وجود دارد و برای سبزی خرد‌شده، رستوران‌ها، غذاخوری‌ها، ساندویچی‌ها، مهدهای کودک و مدارسی که به بچه‌ها یک وعده‌غذا ارائه می‌دهند.

باوجود تمام رقبایی که در بازار وجود دارد اگر شما کیفیت محصول و خدمات خودتان را ارتقاء دهید قول می‌دهم هیچ رقیبی برایتان وجود نخواهد آمد.

سوالات رایج

کار در منزل مناسب چه افرادی هست؟

کار در خانه مناسب افرادی هست که مهارت یا تخصصی دارند و می‌خواهند بدون سرمایه و به کمک اینترنت در منزل درآمد کسب کنند. کار در منزل هم برای آقایان مناسب‌ است هم برای خانم‌ها. حتما ایده‌های پولساز کار در منزل این مقاله را ببینید.

بهترین ایده برای راه اندازی کسب‌وکار خانگی چیست؟

همان طور که گفتیم داشتن ایده یکی از مهمترین وظایف شما برای راه اندازی کسب و کار در متزل است. بهتر است ایده ای را انتخاب کنید که به آن علاقه دارید. داشتن علاقه در انتخاب ایده مناسب مهمترین فاکتور است. داشتن علاقه مهمترین شرت برای انتخاب ایده مناسب است.

برای کار در منزل چقدر سرمایه لازم هست؟

اگه الان به شما بگم هیچ سرمایه‌ای برای کار در منزل لازم ندارید تعجب می‌کنید؟ واقعا با یک لپ‌تاپ متصل به اینترنت خیلی کارها میشه کرد. یا حتی با یک موبایل با اینترنت سیم کارت. البته باید مهارت‌های جدیدی یاد بگیرید. هر چی تجربه کاری دارید یا تحصیلات فراموش کنید و شروع به یادگیری مهارت‌های جدید دنیای کسب درآمد اینترنتی کنید.

کار در منزل چی خوبه؟ من هیچ ایده‌ای ندارم

سوال خوبیه. در همین مقاله ۷ ایده پولساز کار در منزل معرفی کردیم. ۷ ایده کار در منزل بدون سرمایه یا با سرمایه خیلی خیلی کم.

امیدوارم از ایده های کار در منزل این مقاله استفاده کافی را برده باشید. بعضی از ایده ها برای خانم ها و بعضی دیگر برای آقایان مناسب است.

نکته مهم این است که در بعضی از راه کارهای ارائه شده برای کار در منزل نیاز به یک وب سایت اینترنتی دارید. راه اندازی سایت بسیار ارزان قیمت است. به لطف سیستم های سایت ساز رایگانی مثل وردپرس طراحی و راه اندازی سایت با هزینه ای کمتر از ۵۰۰ هزار تومان هم امکان پذیر است و خودتان هم به راحتی بدون هیچ دانشی می توانید یک سایت برای خود بسازید.

در دوره رایگان من به شما آموزش دادم یک سایت وردپرسی راه‌اندازی کنید. برای شرکت در دوره، کافیه عضو سایت شوید. دوره رایگان در حساب کاربری شماست.

نکته مهم بعدی این است که برای بازاریابی حتما از سایت های دیوار و شیپور استفاده کنید. این دو سایت برای تبلیغ محصولات فوق العاده اند.

نکته بعدی این است که اگر کاری را بلد نیستید یا تخصص کافی در آن ندارید به هیچ وجه نا امید نشوید. اصلا اشکالی ندارد که شما تخصصی ندارید. همانطور که اشاره کردم با کمی تمرین و مطالعه می توانید اطلاعات تان را در آن موضوع بالا ببرید. پس فکر نکنید همه افراد به طور ذاتی متخصص بوده اند. شما هم می توانید متخصص شوید.

و نکته آخر این است که برای راه اندازی بعضی از کسب و کارهای خانگی نامبرده شده شاید نیاز به مقدار اندکی سرمایه است. خیلی از دوستان فکر می کنند به سرمایه زیادی نیاز دارند که اصلا اینطور نیست. خاصیت کسب و کارهای خانگی همین است که با کمترین هزینه هم میشه شروع شان کرد.

پیشنهاد می کنم از هر راهی که شده آن سرمایه اندک را تامین کنید و کار در منزل را همین امروز آغاز کنید. شاید این تنها راه شما در این وضعیت بی کاری خصوصا در شرایط کرونا باشد.

راهکارهایی برای شروع کسب و کارهای خانگی

در چند سال اخیر مشاغل خانگی به علت مزایای فوق العاده زیادی که دارند، طرفداران زیادی پیدا کرده‌اند. انواع کسب و کارهای خانگی در تمام کشورهای جهان و حتی کشورهای مترقی جایگاه ویژه‌ای دارد. به خصوص اگر این کسب و کارها با کارآفرینی و اشتغال‌زایی برای چند نفر همراه باشد.

“کار در منزل” علاوه بر ساعات کاری منعطف، به کسب درآمد پایدار نیز منتهی می‌شود. اغلب مشاغل خانگی فارغ از جنسیت، سن و مدرک تحصیلی هستند. به همین دلیل مشاهده می‌کنیم نه تنها بانوان حتی دانشجویان و نوجوانان نیز به این مشاغل روی آورده‌اند. از سویی دیگر مشاغل خانگی منافاتی با شغل ثابت و اداری ندارند.

یکی از لذت بخش ترین و بی دردسر ترین کارهای دنیا را امروزه کار در منزل (work from home) می دانند. حال که به دلیل کمبود شغل بسیاری از مردم خانه نشین شده اند و از کار قبلی خود فاصله گرفته اند، مجبور هستند که در منزل بمانند. حال با این وضعیت آیا می توان دست روی دست گذاشت و کاری نکرد؟ قطعاً نمی‌توان بی تفاوت بود و باید شروع به فعالیت جدید کسب و کار اینترنتی حتی در منزل کرد.

شما در هر شرایطی که باشید، اگر به دنبال مشاغل خانگی پردرآمد و بدون سرمایه باشید، می‌توانید با کمی همت بیشتر و با راهکارهایی که در ادامه در این مقاله به شما ارائه می دهیم ایده های کسب و کارهای خانگی را دانسته و در اولین فرصت شروع به کار کنید. پس با ما همراه باشید.

همانطور که همه شما آگاه هستید امروزه با پیشرفت و گسترش که در عرصه تکنولوژی صورت گرفته است باعث شده بسیاری از افراد به فعالیت و کسب و کار در فضای اینترنت رو بیاورند و همین امر سبب شده سایر شرکت‌ها و مدیران بیشترین سرمایه‌گذاری خود را در عرصه‌های کسب و کار اینترنتی قرار دهند که توانسته‌اند تاکنون هم درآمدهای میلیاردی خوبی داشته باشند و در نتیجه می‌توان گفت کسب و کار اینترنتی بهترین محیط برای کسب و کار دانش آموزان است.

شاید این سؤال برایتان مطرح شود که چرا کسب و کار اینترنتی برای فعالیت دانش آموزان مفید است اگر خوب به وضعیت یک دانش آموز توجه کنید متوجه می‌شوید به علت نداشتن سرمایه زیاد و عدم آگاهی و اطلاعات در زمینه‌های مختلف و سن کم دانش آموزان در حقیقت کسب و کار اینترنتی بهترین گزینه برای کسب درآمد دانش آموزان است.

زیرا از جمله ویژگی‌های کسب و کار اینترنتی را می‌توان به:

    کسب و کار آنلاین نیاز به سرمایه زیاد ندارد و فرد می‌تواند با سرمایه اندک هم فعالیت کند.

    در کسب و کار اینترنتی محدودیت سنی وجود ندارد

    فرد می‌تواند به عنوان شغل پاره‌وقت از آن کسب درآمد کند

    عدم نیاز به مجوز برای بسیاری از کسب و کارهای اینترنتی

بنابراین می‌توان گفت بهترین مشاغل اینترنتی برای دانش‌آموزان عبارت‌اند از:

 • پادکست
 • مدیریت شبکه‌های اجتماعی
 • گرافیست
 • نوشتن و تولید محتوا
 • کسب درآمد از وردپرس
 • سئو

اما برای اینکه بهترین کسب و کار اینترنتی را برای دانش‌آموزان انتخاب کنیم باید به این نکات توجه کنید:

دانش آموزان از این کسب و کارها به عنوان شغل پاره‌وقت استفاده کنند تا در کنار کار به درس خواندن هم بپردازند.

سعی کنید که تا می‌توانید تجربه کسب کنید.

تا می‌توانید بر مهارت‌ها و یادگیری‌های خود بیفزایید.

در حقیقت دانش آموزان می‌توانند با انجام فعالیت‌های مختلف و کسب مهارت‌های گوناگون بر تجربه‌های خود اضافه کنند که این اقدام سبب یاری آنان در انتخاب شغل اصلیشان در آینده می‌شود.

بسیاری از خانم‌های خانه‌دار رویای شاغل شدن را در سر داشتند که با پیشرفتی که در عرصه تکنولوژی صورت گرفت سبب تحقق این رؤیا به واقعیت شده به این صورت که خانم‌های خانه‌دار مانند بسیاری از افرادی که کسب و کار اینترنتی را به عنوان فعالیت دوم برای خود در نظر دارند می‌توانند با انجام فعالیت‌های خانه‌داری در کنار آن به فعالیت‌های کسب درآمد اینترنتی در خانه بپردازند.

شاید برایتان سؤال مطرح شود که خانم‌های خانه‌دار با سطح تحصیلی متوسط، عدم سرمایه کافی چگونه می‌توانند از طریق اینترنت کسب درآمد کنند؟ همانطور که می‌دانید یکی از ویژگی‌های بارز فعالیت‌های اینترنتی عدم سرمایه زیاد و محدودیت‌های مکانی و زمانی و حتی کسی که هیچ مهارتی هم نداشته باشد می‌تواند با آموزش‌های، درآمد خوبی داشته باشند.

اگر در فضای مجازی مثل اینستاگرام را جستجو کنید بسیاری از خانم‌ها را می‌بینید که از طریق آموزش آشپزی، گلدوزی، میوه‌آرایی و … فعالیت می‌کنند و توانستند جایگاه بسیار بالایی را در کسب و کار اینترنتی داشته باشند و به عنوان بلاگر معروف شناخته شوند و همین عامل سبب شده که بسیاری از برندها و شرکت‌ها محصولات خود را برای تبلیغ به چنین افراد واگذار کند و در مقابل پورسانتی را به آنان تعلق دهند.

 بنابراین از جمله مشاغل اینترنتی برای خانم‌های خانه‌دار عبارت‌اند از:

 •     تبلیغات محصولات و برندهای مختلف.
 •      انجام فعالیت‌های هنری مثل نمد دوزی، گلدوزی، نقاشی، آشپزی، نویسندگی، بسته‌بندی انواع حبوبات در منزل، ویراستار، طراحی گرافیک.

از جمله مزیت‌های جذاب این مشاغل:

 •      ساعات کاری منعطف مشاغل خانگی.
 •      بهره گرفتن از اعضای خانواده به عنوان نیروی کار در مشاغلی مثل بسته‌بندی حبوبات می‌توانند از اعضای خانواده هم کمک بگیرند.
 •     ریسک مالی و احتمال ضررهای جبران‌ناپذیر بسیار کم است.
 •     امکان پیشرفت و ترقی روز به روز مشاغل.

 اما باید توجه داشته باشید که فعالیت در هر زمینه‌ای نیاز به تلاش و پشتکار بسیار زیادی دارد.

آیا شما کسب و کارهایی را سراغ دارید که نیاز به هیچ تجهیزاتی نداشته باشند و حتی بتوان با سرمایه کم هم آن را راه اندازی کرد؟

شاید قبلاً پاسخ دادن به این سؤال بسیار سخت بود اما امروزه با پیشرفتی که در عرصه تکنولوژی صورت گرفته این امکان را برای افراد فراهم کرده که در اولین فعالیت کسب و کاری خود با پول کم یا حتی بدون هیچ سرمایه‌ای شروع کنند و همچنین امکان پیشرفت زیاد هم داشته باشند.

۸ ایده پولساز کار در منزل

ایده‌های مختلفی برای راه اندازی شغل خانگی وجود دارد. در ادامه به چندین شغل و در واقع هنر ظریف و زیبا اشاره می‌کنیم. این مشاغل متقاضی و خواهان زیادی دارند. داشتن علاقه و به همراه ذوق و سلیقه برای شروع و ادامه آنها، تأثیر زیادی در پیشرفت و تولید محصولاتی باکیفیت دارد.

حال که با خود تصمیم دارید کسب و کار پر سود کار در منزل را آغاز کنید، باید بدانید که کار در منزل ابعاد مختلفی دارد و شما محدود به گزینه های خاصی برای شروع به کار نخواهید بود. تنوع در انتخاب نوع کار در منزل بسیار جذاب است که ما در ادامه به ۸ ایده پولساز کار در منزل می پردازیم تا در این راه پول ساز همراه شما باشیم. در ادامه با سایتی شو همراه باشید.

خیاطی در منزل

خیاطی یکی از هنرهایی است که یادگیری آن نیاز به صبر و به‌کارگیری ایده‌های خلاقانه دارد. اگر حتی کمی خیاطی بلدید، یک قدم جلو هستید؛ چون نیازی به آموزش‌های مقدماتی ندارید. کم کم با دریافت سفارش دوخت ساده‌ای همچون روبالشی، پرده و … از هنر خود بهره‌مند شوید؛ زیرا در کنار لذت دوخت و دوز می‌توانید به کسب درآمد برسید.

به تدریج آموزش‌های پیشرفته و حرفه ای را گذرانده و گام به گام به یک خیاط حرفه ای تبدیل شوید. کسب تخصص در زمینه خیاطی کار سخت و پیچیده‌ای نیست، بلکه با کمی تمرکز و حوصله، در مدت زمان کوتاهی به یک خیاط ماهر و حرفه ای در این زمینه تبدیل می­شوید. از طرفی دیگر خیاطی، هنری است که به جنسیت ارتباطی ندارد.

حرفه خیاطی به مهارت و خلاقیت زیاد نیاز دارد. کار مداوم به منظور کسب تجربه بیشتر، مهم‌ترین عامل موفقیت در این هنر است. خیاطی از مشاغلی است که امکان اشتغال و فعالیت به صورت پاره وقت نیز وجود دارد. این موضوع برای خانم‌های خانه‌دار بسیار حائز اهمیت است.

یکی دیگر از شغل‌های جذاب که نیاز به تجربه نیز دارد، پشتیانی سایت است. هر سایتی که در اینترنت مشغول به فعالیت است، حتماً یک پشتیبان سایت دارد. پشتیبان همان‌طور که از نامش پیداست به عنوان یک نگهدارنده و محافظ، کار می‌کند. وظایف تعریف شده برای این شغل خانگی، بهینه سازی سایت است که امور مشخصی باید در راستای بهینه سازی و نگهداری سایتی که این وظیفه را به شما سپرده‌اند، انجام شود.

نحوه کار و سفارش گیری شما به این صورت است که شما برای اینکه بتوانید پشتیبانی یک سایت را به عنوان یک پروژه کاری تحویل بگیرید باید پیش زمینه‌هایی مانند داشتن یک سایت کاری با رتبه بالا در گوگل و دانش نگهداری و سئو سایت را داشته باشید. قطعاً بسیاری از افراد و چهره‌ها و حتی کسب و کارهایی مانند پزشکی، وکالت، شرکت‌های تولیدی و خصوصی و می‌توان گفت تمامی کسب و کارها، شاید زمان کافی برای نگهداری و به روز نگه داشتن سایت خود ندارند و ترجیح می‌دهند این کار را به شرکت‌های پشتیبانی سایت بسپارند. حال اینجاست که با یک جستجو در گوگل یا اینستاگرام، افرادی که سابقه کاری درخشان‌تری دارند و می‌توان گفت برند معروفی در این کار هستند را انتخاب می‌کنند.

 اهمیت انتخاب یک پشتیبان سایت بسیار بالاست، زیرا فرد متقاضی از بین بهترین‌ها یکی را انتخاب می‌کند و شما برای اینکه در بین بهترین‌ها باشید باید آموزش‌های لازم را ببینید و یک وب سایت یا پیج اینستاگرام معتبر داشته باشید. این یکی از شغل‌های درآمدزا محسوب می‌شود که شما در خانه به‌راحتی می‌توانید در کمال آرامش به کسب درآمد برسید و این در حالی است که شما برای این کار در منزل نیاز نیست که در ساعت مشخصی سر کار حضور داشته باشید پس یکی از مزایای آن عدم محدودیت حضور فیزیکی و ساعت کاری است که می‌تواند از لحاظ روحی نیز تأثیر خوبی در کیفیت کار داشته باشد.

شمع سازی در منزل

یکی دیگر از ایده‌های بسیار جذاب برای کار در منزل، ساخت شمع است. شاید تصور کنید که با وجود مدل‌های مختلفی از نورپردازی در دنیای مدرن امروز، دیگر نیازی به استفاده از شمع نیست؛ ولی خوب است بدانید استفاده از شمع مانند قدیم، برای تأمین روشنایی کاربرد چندانی ندارد. اگرچه ممکن است در برخی مواقع با قطع برق به استفاده از آن روی‌آورید! امروزه شمع به جز لاینفک محافل شادی و حتی سوگواری تبدیل شده است. شمع از قدیم‌الایام در شعر شاعران نمادی از عشق و آرامش محسوب می‌شود.

ساخت شمع‌های خانگی و دست ساز تا حدودی ساده است. یکی از ساده‌ترین نمونه شمع‌های خانگی ساخت شمع‌های ظرفی است. شمع‌های ظرفی با کمترین هزینه و امکانات، تولید می­شوند. با کمی ذوق و هنر، محصولاتی متنوع و شگفت انگیز تولید و به فروش برسانید. این نوع شمع، به هیچ گونه قالب یا به عبارتی ابزار تخصصی دیگری نیاز ندارد. اگر شما به هنر شمع سازی علاقه داشته باشید، به دنبال ایده‌های خوب و خارق العاده باشید.

این حرفه نیز برای یادگیری حرفه ای نیاز به صبر و البته کمی سرمایه‌گذاری دارد. شما بعد از مدتی با یادگیری حرفه ای و کسب مهارت در این زمینه به یک فرد ماهر تبدیل می­شوید. ساخت و تولید شمع‌های تزئینی و لاکچری، نیاز به طی کردن دوره‌های آموزشی تخصصی دارد.

تولید محتوا

یکی از کارهای به درد بخور در منزل تولید محتوا می باشد. این کار به این شکل انجام می‌شود که شما برای سایت هایی که نیازمند تولید محتوا هستند مقاله یا مطلب منتشر می کنید. نگران نباشید زیرا شما با کمی تمرین می ‌توانید یک تولید کننده محتوا در سطح معمولی باشید. اگر خیلی تخصص ندارید می توانید با جمع آوری اطلاعات یک مقاله یا مطلب مطلوب بسازید.

برای شروع کار در همین مقدار می تواند پاسخگوی کار وب فارسی باشد. فقط محتوای تان نباید کپی باشد. کمی تمرین و جمع آوری اطلاعات از سایتها و مقالات مختلف و تبدیل آن به یک مطلب جدید هدف شما در کوتاه مدت خواهد بود.

در حال حاضر سایت ها برای نوشتن مقالات 50 الی 100 هزار تومان هزینه می کنند. یعنی هر مقاله ای که برایشان بنویسید در این بازه قیمتی مبلغ به شما پرداخت خواهد شد که البته اگر طول محتوا بیشتر و دارای عکس های بیشتری باشد هزینه اش بیشتر می شود.

اگر مقداری به کار خود وسعت دهید، می‌توانید وب سایتی تهیه کرده و پروژه های فریلنسری را تحویل بگیرید. شما در راستای این کار باید به صورت حرفه ای طراحی لوگو و سایت، ترجمه و طراحی گرافیک را آموزش ببینید و بلد باشید.

بعد از ایجاد یک سایت برای خود شما به جمع وب سایت های دورکاری می پیوندید و کارفرمایان با دیدن مشخصات و زمان تحویل کار، هزینه انجام کار و سایر اطلاعاتی که در سایت خود بارگذاری کرده‌اید، با شما تماس می گیرند و از این به بعد این شما هستید که کیفیت خود را در ارائه خدمات نشان خواهید داد. مطمئن باشید که این یک ایده پولساز خواهد بود و تنها باید مقدار بیشتری وقت بگذارید و تخصصی تر کار کنید.

پخت شیرینی در منزل

پخت شیرینی و کیک، پیشنهاد ایده‌آل ما برای کار در منزل است؛ زیرا علاوه بر درآمد عالی و پرسود، با تجهیزات و امکاناتی که در منزل دارید و با هزینه پایین شروع به کار کنید. اگر شما هم از کسانی هستید که به این هنر علاقه‌مندید و دستی در این کار دارید، پس دست به کار شوید.

شیرینی‌های خانگی همیشه مشتریان خود را دارد. کیک و شیرینی‌های خود را هم در محل زندگی و هم به صورت آنلاین به دوستان و همشهریان خود بفروشید. نیازی به هزینه زیاد و ابزارهای خاص و تخصصی هم ندارید، بلکه با هزینه‌های کم و چند ترفند ساده کار خود را شروع کنید. رضایت مشتریان بزرگ‌ترین سرمایه برای شماست. به ویژه اگر دست پخت عالی و کم نظیر داشته باشید، مشتریان، شما را به دیگران معرفی می‌کنند. برخورداری از یک ویژگی و قابلیت منحصر به فرد در تهیه شیرینی، شما را به فردی خاص در پخت شیرینی خانگی تبدیل می‌کند.

به عنوان مثال اگر در شیرینی پزی هنوز مبتدی هستید، فقط پخت یک نوع شیرینی یا انواع کوکی‌ها را با روش‌ها و دستورالعمل‌های متفاوت یاد بگیرید. تمرکز و فعالیت روی یک محصول، بسیار مقرون به صرفه خواهد بود و باعث افزایش بازدهی شما می‌شود. به تدریج سفارش‌های دریافتی شما از مشتریان افزایش می‌یابد. در صورت حرفه ای شدن و گذراندن دوره‌های پیشرفته شیرینی پزی، پخت شیرینی را در منزل انجام دهید و به کسب و کار خود در منزل رونق دهید.

آموزش در منزل

اگر در رشته ای خاص تخصص دارید و می توانید آن را به دیگران آموزش دهید، این یک ایده پولساز و همیشگی برای شماست. آموزش هایی که در آن تبحر دارید را می‌توانید در فضای مجازی به راحتی ارائه و به فروش برسانید.

برای مثال، اگر نحوه کسب درآمد از بورس را می دانید، آن را به صورت یک پکیج برای فروش قرار داده و از طریق پیج اینستاگرام و یا حتی تبلیغ در پیج های معروف دوره آموزشی خود را به فروش برسانید.

حتی اگر سایت داشته باشید و فروشگاهی در آن به وجود آورید، می توانید آموزش های دیگری را که دران سررشته دارید برای فروش در فروشگاه شخصی سایت خود قرار داده و خریداران همیشه برای خرید به سایت شما سر میزنند. از این می تواند یک منبع درآمد برای شما باشد اگر کمی همت بیشتر در جمع آوری مطالب و ارائه آن به صورت پکیج کامل آموزش در هر رشته ای که تخصص دارید می تواند به همین صورت برای شما پولساز باشد.

آموزش ساخت سایت و یا آموزش تعمیر ماشین ‌آلات نیز می‌تواند در این راستا بوده و شما با فروش پکیج آن می‌توانید به سودهای بالا و درآمد قابل قبولی برسید.

با یوتیوب پولدار شوید

اگرچه که این برنامه در کشور ما با محدودیت هایی روبرو بوده، اما همچنان می‌توان با ترفندهایی به آن دسترسی پیدا کرد و از آن کسب درآمد داشت که یکی از بهترین روش ها برای کسب درآمد از یوتیوب را می توان تبلیغات نام برد. به طوری که شما با ایجاد یک کانال در یوتیوب و خلق محتوای با کیفیت و مخاطبان زیادی را به خود جذب می کنید. حتما دیده اید که قبل از پخش فیلم یا کلیپی در یوتیوب به شما تبلیغ محصول یا هر چیز دیگری را نشان می دهند. این همان مقصد شماست.

پرورش قارچ در منزل

در بسیاری از خانه ها یک اتاق خالی و بی استفاده وجود دارد که اگر علاقمند به پرورش گیاه هستید، یکی از بهترین مشاغل خانگی پرورش قارچ می باشد که یک اتاق 6 متری می تواند مکان بسیار خوبی برای شروع کار و درآمدزایی از این طریق باشد.

طراحی سایت

یکی از کارهای پردرآمد که در خانه و بدون هزینه اولیه می‌توان انجام داد طراحی سایت است؛ مثلاً اگر فردی در استان گیلان باشد و نیاز به طراحی سایت در رشت داشته باشد، به‌راحتی می‌تواند به سایت خدماتی طراحی سایت شما مراجعه کرده و سفارش خود را ثبت کند؛

این کار محدودیت زمانی و مکانی نداشته و افراد در 24 ساعت از شبانه روز می‌توانند به شما مراجعه کنند و برای مشاوره و عقد قرارداد با شما هماهنگ شوند. یکی از مزایای دیگر این کار در منزل، مختص مکان نبودن آن است و همان‌طور که گفتیم از هر یک از شهرهای ایران و جهان می‌توانند در صورتی که خدمات شما شناخته شده باشد، به شما مراجعه کرده و سفارش خود را ثبت کنند.

یکی از ابعاد مثبت دیگری که شغل جذاب طراحی سایت دارد، این است که با توجه به اینکه فضای مجازی و اینترنت در تمامی کارها نفوذ کرده، در سالهای آینده تمامی مشاغل مجبوراً باید خود را به این عرصه برسانند و به طبع، تمامی کسب و کارها نیاز به یک مکان جهت تبلیغ شغل خود خواهند داشت.

اینجاست که اهمیت کار شما مشخص می‌شود. اگر بتوانید با آموزش‌های مربوطه، طراحی سایت را که کار سختی هم نیست، به‌طور کامل یاد بگیرید، قطعاً می‌توانید به درآمدهای بالایی در این زمینه برسید. برای مثال اگر یک وکیل برای طراحی سایت وکالت به شما مراجعه کند، شما به راحتی می‌توانید به درخواست او سایت مدنظر که سایت خدماتی خواهد بود را طراحی و در زمان مشخص تحویل دهید.

مشاغل مختلفی برای طراحی سایت به شما مراجعه خواهند کرد و شما باید انعطاف پذیری لازم را در ارائه خدمات و تنوع خدمات پیشنهادی داشته باشید؛ مثلاً اگر یک پزشک به شما مراجعه کرد و از سایت شما با شما ارتباط گرفت یا به صورت تلفنی و درخواست طراحی سایت پزشکی را ثبت کرد، شما باید آپشن­ها و خدمات طراحی سایتی که توسط شما ارائه می‌شود را به صورت کامل در اختیارش قرار دهید تا به شما اعتماد کند و کار را به شما بسپارد.

شاید یک پزشک موارد خاصی را در طراحی سایت مدنظر داشته باشد اما در مجموع، اکثراً برای نوبت دهی آنلاین، ثبت پرونده بیمار به صورت الکترونیک، برند سازی و این موارد به شما مراجعه می‌کنند که شما باید تمامی این موارد را بالاترین سطح به او توضیح دهید تا ضمن ثبت قرارداد، درآمد خوبی نیز از این کار به شما تعلق بگیرد. در مجموع اگر فردی حرفه ای در طراحی سایت باشید، درآمد بالایی نصیبتان خواهد شد.

این را بدانید که یک طراح وبسایت باید تلاش مضاعفی داشته و ساعت زیادی را در روز پای سیستم رایانه بگذراند. این یک روحیه شکست ناپذیری نیاز دارد که شما باید این روحیه را در خود تقویت کنید. اگر به این کار اشتیاق دارید باید قبل از آن مهارت هایی مانند برنامه نویسی مربوط به وب و تسلط به نرم افزارهای گرافیکی و اینترنت و مفاهیم وب را داشته باشید و کسب کنید‌. علاوه بر آن خلاقیت بالا به منظور خلق اثر جدید و توانایی حل مسئله و به روز بودن و به روز نگه داشتن دانش از پیش نیازهای این شغل کاربردی و ایده آل می باشد.

بسته بندی

یک کسب و کار بی دردسر و پردرآمد که بدون دغدغه در منزل با سلایق مختلف می توانید به آن بپردازید، کار در منزل بسته بندی محصولات می باشد. البته شاید نتوان آن را در دسته کارهای تولیدی در خانه قرار داد، اما این یک کسب و کار خانگی پردرآمد برای شماست، زیرا در کشور های خارجی این کار جزو پرسودترین کارهای خانگی به شمار می رود.

شما با خرید عمده انواع حبوبات و خشکبار با قیمت مناسب و بسته بندی در قالب های مختلف و ابعاد و وزن مورد نظر، مجدداً می توانید به بازار و فروشگاه های محلی عرضه کنید. شما قرار نیست از کیفیت بسته بندی در حد کارخانه های حرفه ای بهره مند باشید، زیرا با کمی خلاقیت می توان با هزینه و سرمایه کم، بسته بندی شیک و جذابی را جهت ارائه در فروشگاه ها انجام داد.

اگر این کار را کردید، برای خود یک برند خانگی انتخاب کنید و روی بسته بندی های خود آن را بنویسید. اگر فعالیت شما به صورت جدی تر دنبال شد، نیاز به مجوز از جهاد کشاورزی و یک مجوز بهداشتی خواهید داشت که در راستای حمایت از کار در خانه و اشتغال زایی این مجوزها به راحتی به شما داده خواهد شد، پس نگران آن نباشید. بازار فروش شما متنوع و جذاب است و شما در ابتدا برای فروش محصولات می توانید به رسانه های اجتماعی مراجعه کنید و محصولات را در آنجا بفروشید که یکی از معروف ترین آنها سایت باسلام می باشد.

چرم دوزی در منزل

شما با حداقل سرمایه می‌توانید این کار را شروع کنید؛ البته که برای شروع باید آموزش های لازم را دیده باشید که به راحتی می توان در آموزش گاه های فنی حرفه ای در شهرهای مختلف که دوره های آن را به راحتی در آن می گذرانید شروع به یادگیری و بعد از آن فعالیت چرم دوزی خود را با سرمایه اندک آغاز کنید. قطعاً با مقداری خلاقیت و صبر به نتیجه شگفت‌انگیزی خواهید رسید.

تایپ کردن

به یک کار جذاب می‌پردازیم و آن تایپ کردن که واقعاً نیازی به تخصص نداشته و هم آقایان و خانم ها به راحتی می توانند تایپ کردن را انجام دهند که این یک منبع درآمد بی دردسر برای شماست. شرکت های زیادی وجود دارد که هنوز نیاز به تایپیست دارند و شما گزینه های انتخابی آنها خواهید بود اگر با جدیت به این کار نگاه می کنید.

شما برای این کار نیاز به کامپیوتر یا لپ تاپ و البته اینترنت خواهید داشت. باید بدانید که اگر در ذهن شما تایپ کردن یک کار خسته کننده و کند بد به نظر می‌رسد، اما حتماً یک کار خانگی بسیار خوبی برای شروع خواهد بود.

در ادامه برای این کار باید به سایت هایی مانند ”آی استخدام” یا شیپور و دیوار سر بزنید و کار تحویل بگیرید و البته با کمی خرج کردن در تبلیغات آفلاین تراکت و بروشور می توانید خود را معرفی کنید تا افراد بیشتری برای کار با شما ارتباط بگیرند. اکنون هم می‌توانید با مراجعه به نیازمندی های روزنامه ها به دنبال استخدام تایپیست به صورت دورکاری بگردید که این هم می‌تواند یک شکار پرسود برای شما باشد.

سرمایه گذاری در بورس و فارکس

البته امروزه فارکس هم مکان بسیار خوبی برای کسب درامد بالا در بازار سرمایه جهانی به حساب می‌آید و حتی شما در آینده پیش رویتان ارزهای دیجیتال را پیش رو خواهید داشت که تحولی نو در کسب درآمد خواهد بود که امروز یک نمونه ایده آل آن بیت کوین می‌باشد که در حال حاضر از گران‌ترین ارزهای دیجیتال در جهان به حساب می‌آید.

فارکس و بیت کوین هم می‌تواند تحولی در زندگی شما ایجاد کند، اما آیا شما قبل از اینکه به آن وارد شوید آموزش دیده‌اید؟

حتماً باید قبل از ورود به این بازار پر سود اما ریسکی آموزش‌های مربوطه را ببینید و در این کار خبره شوید. بعد از آن شما با خیال راحت و تضمینی می‌توانید به اصطلاح پول پارو کنید.

مدیریت سایت

یکسری از شرکت ها وجود دارند که نیازمند افرادی برای مدیریت سایت شرکت خود هستند. مثلاً شمایی که می خواهید مدیریت سایت شرکتی را تقبل کنید باید بدانید مواردی که در این کار مد نظر می باشد، ارسال خبر و مقاله بر روی سایت و تغییرات اجزای سایت یا بررسی ترافیک ورودی روزانه سایت و اطلاعات درخواستی مدیریت شرکت درباره هر آنچه از سایت می ‌توان استخراج کرد می باشد.

برای این کار شما باید حداقل ها مانند کار با فتوشاپ، اکسل و نرم افزار ورد را بلد باشید و با ابزار هایی که مربوط به تحلیل سایت می شوند مانند گوگل آنالیتیکس و گوگل وبمستر تولز آشنا باشید. کار سختی نیست فقط کافیست که نحوه مدیریت کار با سیستم وردپرس را یاد بگیرید.

اگر مقداری سعی تان را بیشتر کنید و تبدیل به یک وبمستر کامل شوید، اکثر شرکت ها آرزو دارند که شما با دورکاری وب سایتشان را مدیریت کنید که در نتیجه این کار یک منبع درآمد عالی برای شما خواهد بود. شما باید شروع کنید و بعد از مدتی هر چند بلند خواهید دید که متخصص در آن کسب و کار شده اید و می توانید به راحتی کسب و کار خود را وسعت بیشتری ببخشید.

ساخت محصولات دست ساز

در اینجا یک کار متنوع که یکی از روش های کسب و کار اینترنتی کار در منزل یعنی ساخت محصولات دست ساز را به شما پیشنهاد می کنیم. نیاز به تخصص خاصی ندارد و شما با دیدن فیلم ها و آموزش ها که با یک گشت و گذار ساده در اینترنت می توانید آنها را یاد بگیرید و شروع به این تنوع از کارها در منزل خود کنید. محصولات دست سازی مانند عروسک سازی، ست آشپزخانه، زیورآلات، بسته بندی حبوبات، گل سازی و قلاب بافی، نمد دوزی و لیف های حمام و… اینها همه تنوع جذاب محصولات دست ساز هستند که البته در اینجا همه آنها ذکر نشد‌. پس نوع کار در این نمونه بالا خواهد بود و شما قدرت انتخاب بهتری خواهید داشت.

بعد از آنکه این محصولات را ساختید نگران فروش آن نباشید، زیرا شما سایتهای اینترنتی مانند شیپور و دیوار یا ایسام را دارید که به صورت رایگان می توانید محصولات خود را در آن بفروشید. البته از ظرفیت تلگرام و اینستاگرام غافل نشوید، زیرا بازار فروش امروز در این دو برنامه کاربردی هم کمتر از دیوار و شیپور نبوده بلکه در در بعضی از موارد بیشتر هم خواهد بود.

البته اگر قصد دارید محصولات خود را در بازار محلی یا شهر خود بفروشید، این امکان وجود دارد که شما باید به سراغ مغازه هایی که محصولات مرتبط با دست سازه های شما در آن عرضه می شود مراجعه کنید و پیشنهاد فروش محصولات خود به صورت عمده را به آنها ارائه دهید و وقتی متقاعد شدند حتماً همکاری دائمی بین شما رخ می دهد که منبع درآمد ثابت برای شما رقم خواهد خورد.

کسب درآمد از اینستاگرام

 آیا واقعاً نمی‌شود از اینستاگرام درآمد کسب کرد؟ این سوال اغلب کسانی است که در اینستاگرام فقط مشغول به دیدن تصاویر آن هستند و از بازار پرجاذبه و پرسود و پردرآمد آن بی خبرند.

با کمی مطالعه متوجه خواهید شد که کسب درآمد از اینستاگرام می‌تواند زندگی شما را زیر و رو کند. امروزه که اینستاگرام امکانات مختلفی در خود دارد می توان در ابعاد مختلف از آن کسب درآمد و کار در منزل انجام داد. مثلاً اگر شما یک پیج فعال در اینستاگرام داشته باشید، افراد و یا کسب و کارهایی برای تبلیغ در پیج شما مراجعه کرده و بابت تبلیغ در پیج تان به شما مبلغی پرداخت می کنند. این مستلزم آن است که پیج اینستاگرامی شما فعال و پویا باشد.

یا حتی می‌توانید در پیج کاربردی خود مشغول به فروش کالا و خدمات شوید. شما در کمترین حالت مبلغ ماهانه حدود ۱ تا ۶ میلیون تومان داشته باشید. اگر کمی حرفه ای تر باشید با فروش فالوور، لایک و کامنت اینستاگرام مبلغ میلیونی کسب خواهید کرد. حالا اگر شما در استوری اینستاگرام خود محصول درخواستی را تبلیغ کنید پول خوبی به جیب خواهید زد.

نکات مهم در کسب درآمد از اینستاگرام

    پیشنهاد می‌کنیم که در این کار در ابتدا موضوع و هدف خود را کاملاً و دقیق مشخص کنید و فقط در مورد موضوع خود فعالیت کنید زیرا در این صورت موفق تر خواهید شد.

    در اینستاگرام می توانید برای فالوورها چالش ایجاد کنید و غافلگیر شان کنید. همیشه رضایت دنبال کننده ها در اولویت شما باشد و زیادی تبلیغ نگذارید.

    اسم خوب و برند جذاب برای خود انتخاب کنید و پیج تان را در شبکه های مجازی دیگر با همان نام بسازید.

    اگر بتوانید سایت داشته باشید و پیج تان به آن وصل باشد درآمدتان چند برابر خواهد شد.

    همیشه سعی کنید خلاقانه رفتار کنید و حرفه ای باشید و کار دیگران را تکرار نکنید.

    تاکید می کنم که از استوری و لایو اینستاگرام بیشترین بهره را ببرید، زیرا این ها پولساز هستند و پیشنهاد آخر من این که با کانالهای دیگران تبادل تبلیغات داشته باشید. این می تواند پیج شما را به دیگران معرفی و در راستای برندسازی به شما کمک شایانی خواهد کرد.

راه اندازی فروشگاه اینترنتی

اگر محصول و یا وسیله دست سازی دارید که می خواهید آن را به فروش برسانید، فروشگاه اینترنتی می تواند به شما کمک شایانی بکند. شما حتی می‌توانید به شرکت های مختلف پیشنهاد دهید که محصولات خود را در فروشگاه شما قرار دهند و شما بابت فروش محصولات درصدی را دریافت کنید. البته همه این ها مستلزم آن است که شما چقدر بر روی سایت و فروشگاه خود از نظر تبلیغات کار خواهید کرد زیرا بازدهی و فروش بیشتر نیاز به تبلیغات و فعال بودن سایت شما خواهد داشت.

یک ایده پولساز دیگر کار در منزل را به شما معرفی می کنیم و آن ایجاد و راه اندازی فروشگاه اینترنتی می باشد. اما شما باید بدانید که چه محصولی را می خواهید بفروشید. شما قبل از ورود به این عرصه باید رقبا را بشناسید. بعد از آن یک نام تجاری مناسب برای خود انتخاب کنید.

سعی کنید یک خواسته با کیفیت برای فروشگاه اینترنتی خود تهیه کنید تا در آینده با مشکل روبرو نشوید. جهت فعالیت فروشگاه و استفاده از درگاه های پرداخت آنلاین نیاز به گذراندن پروسه‌های قانونی دارید که پس از ثبت فروشگاه اینترنتی باید اقدام به دریافت مجوزهای فروشگاه نمایید.

شما برای راه اندازی فروشگاه اینترنتی ایده آل باید دقت کنید که تعریف درستی از محصولات ارائه شده در فروشگاه خود داشته باشید. قبل از آن باید وب سایت خود را طراحی کنید و روی آن کار کنید و از نظر فعالیت در گوگل و سئو پیشرفت قابل ملاحظه‌ای داشته باشید. بعد از دریافت مجوزهای قانونی و درگاه پرداخت شما تبلیغات گسترده خود را آغازمی ‌کنید و خریداران با مراجعه به سایت شما از فروشگاه خرید خواهند کرد.

عروسک سازی در منزل

یکی دیگر از کارهایی که با حداقل سرمایه می توانید راه اندازی کنید، عروسک سازی می باشد که البته نیاز به مهارت و تخصص و خلاقیت دارد. اگر مقداری خلاقیت تان را افزایش داده و با تعدادی از دوستان خود در ارتباط باشید. حتماً با سرمایه‌ای که خواهید گذاشت می‌توانید یک کارگاه عروسک سازی با سود بسیار بالا ایجاد کنید. قطعاً در شهر شما مکان های بلا استفاده‌ای در ساختمان های دولتی مانند کمیته امداد یا شهرداری ها وجود دارد که بدون استفاده بوده و شما با پیشنهاد ایجاد کارآفرینی می‌توانید آن مکان ها را حتی برای یک سال به صورت رایگان تا زمانی که به سوددهی برسید در اختیار داشته باشید‌‌.

امروزه بیشتر حجم کارهای یک جامعه در پیشرفته‌ترین کشورهای جهان به صورت کار در منزل انجام می‌شود و در بعضی کشورها، اکثریت غالب تأمین محصولات آن کشور توسط افرادی انجام می‌شود که به صورت کار در منزل، خدمات ارائه می‌دهند؛ اما این در مورد کار فیزیکی و محصولات فیزیکی بود. حال که کسب و کارها بدون حضور در اینترنت و فضای مجازی منفعل خواهند شد و در چند سال آینده اگر کسب و کاری در این فضا حضور نداشته باشد، فراموش خواهد شد، چه خوب که بتوانید خدماتی در زمینه وب ارائه دهید و از این کار در منزل خود کسب درآمد داشته باشید.

سئو سایت

یکی از این قبیل کارها سئو سایت است. سئوکار به فرد یا مجموعه‌ای گفته می‌شود که با توجه به نیاز دارندگان سایت، رتبه سایت را در کلمات مشخص در گوگل بالا می‌آورند تا شخص یا شرکت مربوطه با حضور در صفحه اول گوگل یا قرار گرفتن در لینک یک، فروش چندین برابری را تجربه کند و البته که در برندینگ، تأثیر فوق العاده ای داشته و در اعتبار یک کسب و کار تحول ایجاد می‌شود.

برای مثال اگر شما محصولی مانند روغن زیتون برای فروش داشته باشید و محصولات خود را به صورت آنلاین در سایت به فروش می‌رسانید، اگر در صفحه یک گوگل نباشید قطعاً هیچ فروشی از سایت خود نخواهید داشت مگر اینکه در لینک 1 تا 3 گوگل قرار بگیرید که در این صورت فروش جذاب و فراوانی خواهید داشت. می‌دانید چرا؟

چون افراد وقتی عبارت “خرید روغن زیتون” را در گوگل سرچ می‌کنند، با توجه به تحقیقات انجام شده، کاربران فقط به لینک 1 تا 3 ورود می‌کنند و از در نتیجه از همان سایت‌ها خرید خود را انجام می‌دهند. اینجاست که اهمیت کار یک سئوکار حرفه ای مشخص می‌شود. بیشتر پزشکان برای جذب مراجعه کننده بیشتر، به دنبال سئو سایت پزشکی خود هستند. پس چه خوب شما به عنوان یک سئو کار ماهر، پروژه سئو این افراد را به دست بگیرید و از این راه کسب درآمد کنید.

سرمایه لازم برای راه اندازی کار در منزل چقدر است؟

کار کردن در منزل پیچیدگی و سختی ندارد و می‌توان با حداقل امکانات و سرمایه به درآمد بسیار خوبی رسید. کار اینترنتی در منزل به سرمایه بالایی نیاز ندارد و در ابتدای کار فقط با تهیه یک کامپیوتر یا گوشی می توانید برای خود یک کار در منزل دست و پا کنید. کار در خانه بدون سرمایه واقعیت دارد و می‌توان با حداقل هزینه و خرج کردن به درآمد قابل قبولی در ماه رسید. شما می توانید با حداقل ۵ میلیون تومان یک کامپیوتر خانگی برای خود خریداری کنید و شروع به کار کردن در منزل به صورت اینترنتی کنید و حتی با داشتن یک موبایل هوشمند می توان از طریق اینستاگرام کسب درآمد کرد.

ایده های کار در منزل بسیار زیاد است و می‌توان با یک جستجوی ساده در اینترنت و گوگل بسیاری از آنها را پیدا کرده می توان با حداقل هزینه و تخصص به درآمد بسیار خوبی رسید. کسب درآمد از طریق سایت و اینستاگرام بدون سرمایه اولیه امکان پذیر است و بسیاری از افراد نیز از این طریق در حال پول درآوردن در منزل می باشند. یکی از مزایای کار در خانه می تواند این باشد که شما بدون سرمایه می توانید درآمد های باور نکردنی به میلیونی در خانه برسید.

هرکسی در هر حوزه‌ای که فعالیت می‌کند و یا مهارت و تخصص لازم را دارد، می تواند در خانه به صورت آنلاین کسب و کار خود را راه اندازی کند و بدون هیچ سرمایه اولیه به کسب درآمد بپردازد.

سپس می توانید درآمد حاصل از کارتان را برای کسب و کار خود سرمایه گذاری کنید تا بتوانید با موفقیت در کسب و کارتان، آن را رونق دهید. سعی کنید روی آموزش خودتان سرمایه گذاری کنید تا بتوانید با تجربه تر عمل کنید و به صورت حرفه ای کار خود را درآمدهای بالاتر از طریق منزل برسانید.

چگونه بدون سرمایه کار خانگی داشته باشیم؟

اگر سرمایه ای ندارید و قصد شروع کار در منزل را دارید، باید بدانید که اکثر کارهایی که در منزل انجام می شود نیازی به سرمایه اولیه ندارد. بعضی از کارها که اصلاً نیاز به سرمایه اولیه ندارد مانند بسته بندی حبوبات و ساخت جعبه های کادویی گزینه های بسیار خوبی برای شروع کار هستند. حداکثر سرمایه ای که بخواهید برای آن در نظر بگیرید دو یا سه میلیون تومان خواهد بود نه بیشتر، زیرا کارفرما مواد اولیه را در اختیار شما قرار خواهد داد.

شرکت‌هایی که کار در منزل ارائه می‌دهند!

پیدا کردن شغل در شرکت‌های معتبر کار آسانی از فقط باید به دنبال کاری که مرتبط با تخصص شماست بروید و بهترین گزینه را متناسب با درآمدی که در نظر دارید انتخاب کنید. امروزه به دلیل بیماری کرونا کسب و کارها و کارخانه‌ها نیز بسیاری از کارها را به‌صورت آنلاین انجام می‌دهند. کار کردن در منزل دارای مزایای زیادی است که یکی از مهم‌ترین آن‌ها در خانه نشسته و کار کردن با آن بسیار راحت است.

در هر حرفه‌ای قابلیت‌های زیادی وجود دارد تا بتوان در فضای کسب و کار اینترنتی به درآمدزایی بالایی در سال ۱۴۰۰ رسید.  برای پیدا کردن شرکت‌هایی که قابلیت استخدام دارند باید به سایت‌های استخدامی اینترنتی سر بزنید، چون معمولاً این شرکت‌ها آگهی‌های استخدام خود را در این سایت‌ها منتشر می‌کنند تا بتوانند به‌راحتی با داوطلبان ارتباط برقرار کنند. به همین دلیل سایت‌های آگهی بهترین مکان برای پیدا کردن آگهی استخدکسب درآمد در خانه! ایده ای که طرفداران بسیار زیادی دارد.

حتی بسیاری از افراد با اینکه در یک شغلی سنتی و ثابت مشغول به کار هستند، از ایده کسب در آمد از اینترنت در منزل استقبال می کنند تا در اوقات فراغتشان کسب درآمد آسان داشته باشند. اینجا برای همه شما ایده های نابی از کسب در آمد در خانه بدون سرمایه داریم! تا شما با کسب درآمد اینترنتی آشناییت کافی داشته باشیدام در منزل است.

دکمه بازگشت به بالا