علمی و پزشکیکسب و کار ایرانی

کامپوزیت دندان برای چه سنی مناسب است؟

کامپوزیت دندان محدودیت سنی ندارد، اما به توصیه دندانپزشکان بهتر است برای افراد زیر ۱۸ سال که رشد استخوان فکشان کامل نشده کامپوزیت ونیر انجام نشود.

در دندانپزشکی دکتر مسعود شاه حسینی  انجام خدمات زیبایی  بصورت اقساط انجام می شود

طول عمر مفید کامپوزیت دندان چقدر است؟

بسیاری از افراد کنجکاوند بدانند کامپوزیت ونیر چند سال دوام دارد. واقعیت این است که ماندگاری کامپوزیت دندان به عوامل مختلفی نظیر رعایت بهداشت دهان و دندان، جنس دندان‌ها، رژیم غذایی، مهارت دندانپزشک و … بستگی دارد. کامپوزیت دندان بسیار مقاوم و با دوام است، اما دائمی نیست. اما برای دانستن جزئیات بیشتر و طول عمر آن، مطلب طول عمر کامپوزیت دندان را مطالعه کنید.

چگونه لمینت کامپوزیتی را سفید کنیم؟

برای جلوگیری از زرد شدن کامپوزیت ونیر لازم است مصرف چای، قهوه و سیگار را کاهش دهید. برای سفید کردن کامپوزیت دندان می‌توانید از خمیردندان‌های مخصوص نیز استفاده کنید. روش دیگر این است که به دندانپزشک مراجعه کنید تا پالیش کامپوزیت دندان را برایتان انجام دهد.

مزیت کامپوزیت دندان نسبت به سایر روش ها

روش کامپوزیت، مقرون به صرفه است.

در کوتاه‌ترین زمان ممکن (معمولاً در عرض یک روز) انجام می‌شود.

کامپوزیت برگشت‌پذیر است.

ونیر کامپوزیت به راحتی قابل ترمیم است.

معایب و عوارض روش کامپوزیت ونیر

تغییر رنگ کامپوزیت دندان : مصرف چای و قهوه یا استعمال سیگار سبب زرد شدن کامپوزیت می‌شود.

آسیب‌دیدگی کامپوزیت دندان : اگر به کامپوزیت دندان فشار وارد شود، ممکن است دچار ترک‌خوردگی یا شکستگی شود.

آسیب‌دیدگی دندان : کامپوزیت دندان اگر با رعایت بهداشت دهان و دندان همراه نباشد، می‌تواند سبب پوسیدگی دندان‌ها شود. کامپوزیت دندان ممکن است دندان‌ها را تا مدتی نسبت به سرما و گرما حساس کند.

مشکلات لثه : التهاب و تورم لثه به دلیل عدم رعایت بهداشت دهان مسئله شایعی است که برای بعضی از افرادی که کامپوزیت دندان انجام می‌دهند، پیش می‌آید.

طول عمر کامپوزیت دندان چقدر است؟

دانستن طول عمر کامپوزیت دندان، یکی از فاکتورهای مهم و تعیین‌کننده برای افرادی است که می‌خواهند برای ترمیم دندان‌های لب‌پَر شده و زیباسازی دندان‌های خود، این روش زیبایی و درمانی را انتخاب کنند. واقعیت این است که کامپوزیت دندان با وجود زیبایی و دوام منحصربه‌فردش، دائمی و همیشگی نیست و عمر مفید کامپوزیت بین ۵ تا ۷ سال در نظر گرفته می‌شود. ماندگاری کامپوزیت دندان به عوامل متعددی مانند مهارت دندانپزشک، جنس و نوع مواد به کار رفته در کامپوزیت دندان و شیوه مراقبت از کامپوزیت دندان بستگی دارد.

یکی از سؤالات مهمی که برای افراد پیش می‌آید این است که: چرا کامپوزیت دندان می‌ریزد؟ واقعیت این است که اگر از کامپوزیت دندان به‌درستی مراقبت نکنید، مثلاً با آن فندق و پسته بشکنید یا دندان‌قروچه کنید، کامپوزیت دندان ممکن است دچار ترک‌خوردگی یا ریختگی شود.

طول عمر کامپوزیت دندان به چه عواملی بستگی دارد؟

عمر مفید کامپوزیت دندان به عوامل متعددی مانند مواررد زیر بستگی دارد. در ادامه تمامی عوامل مؤثر بر ماندگاری کامپوزیت ونیر را توضیح می‌دهیم.

محل پرشدگی و ترمیم دندان

اندازه پرشدگی و ترمیم دندان

عادت به دندان‌قروچه کردن

مصرف برخی مواد غذایی

عدم رعایت بهداشت

مهارت دندانپزشک

در دندانپزشکی دکتر مسعود شاه حسینی  انجام خدمات زیبایی بصورت اقساط انجام می شود

https://drshahhosseini.com/.

دکمه بازگشت به بالا