اجتماعیکسب و کار ایرانی

مزایا و معایب آپارتمان طبقه اول چیست؟

زندگی در آپارتمان مزایا و معایبی را برایتان به همراه خواهد داشت. اما مزیت های زندگی در آپارتمان نسبت به زندگی در خانه های ویلایی برای افرادی که در شهر های شلوغ زندگی می کنند بیشتر است. حتی شما در زمان سفر نیز ممکن است در شهری مانند تهران نیاز به اجاره آپارتمان داشته باشید.

حتی می توانید اقدام به اجاره آپارتمان مبله در تهران نیز کنید اما در این زمان باید به مواردی توجه کنید که بتواند بهترین تصمیم را برای اقامت در پایتخت برای شما به ارمغان بیاورد. یکی از مهمترین مواردی که باید در زمان اجاره آپارتمان مبله در تهران به آن توجه کنید، انتخاب طبقه آپارتمان است با توجه به اینکه رفت آمد مردم ساکن در تهران به داخل و خارج آپارتمان بسیار زیاد است باید برای اجاره آپارتمان به این مسئله توجه بسیار زیادی را داشته باشید.

اما به نظر شما بهترین طبقه برای زندگی کدام طبقه از آپارتمان است؟ طبقه اول همواره جزو انتخاب های محبوب برای ساکنین بوده است. به نظر شما چرا زندگی در طبقه اول را انتخاب می کنند؟ برای اینکه پاسخ این سوال را دریافت کنید باید مزایا و معایب آپارتمان طبقه اول را بشناسید. در ادامه قصد داریم به صورت دقیق به معرفی مزایا و معایب آپارتمان طبقه اول بپردازیم. با ما همراه باشید.

زندگی در طبقه اول آپارتمان چه مزیت هایی دارد؟

فرقی نمی کند قصد زندگی در کجای ایران را دارید. حتی اگر بخواهید به صورت کوتاه مدت نیز اقدام به اجاره آپارتمان مبله در کیش یا شهر های دیگر کنید باز هم باید مزایا و معایب زندگی در آپارتمان را بشناسید و بدانید که بهترین طبقه برای زندگی کدام است. این مسئله زمانی مهم تر خواهد شد که قصد شما برای اقامت در آپارتمان، پایتخت کشورمان باشد. زندگی در طبقه اول برای افرادی که قصد آپارتمان نشینی در پایتخت را دارند از چند منظر دارای مزیت است.

یکی از مهم ترین مزایایی که زندگی در طبقه اول آپارتمان دارد، دسترسی راحت و فوری به فضای بیرونی ساختمان است. افراد ساکنین طبقه ها باید مسافت زیادی را طی کنند تا از ساختمان خارج شوند اما افرادی که در آپارتمان طبقه اول را انتخاب کرده اند به راحتی می توانند با چند قدم به فضای بیرون دسترسی داشته باشند. علاوه بر دسترسی آسان به فضای بیرون ساختمان، ساکنین طبقه اول آپارتمان نیازی به استفاده از پله های ساختمان ندارند که این مسئله نیز می تواند تاثیر زیادی بر روی سلامتی زانوهای آن ها داشته باشد.

به این موارد ذکر شده می توان داشتن حیات خلوت، خنک بودن فضای خانه در فصول گرم سال، دارا بودن سقف های بلند تر، نداشتن همسایه در طبقات پایین تر و هزینه های مالی کمتر را نیز به عنوان مزایای زندگی در آپارتمان طبقه اول معرفی کرد. بنابراین دانستید که زندگی در طبقه اول آپارتمان می تواند چه مزیت هایی را برای شما به همراه داشته باشد.

زندگی در طبقه اول آپارتمان چه معایبی دارد؟

اما برای تصمیم گیری جهت زندگی در آپارتمان نباید تنها به یک بعد از فاکتور ها توجه کرد. طبیعی است که هر تصمیم یک بعد مثبت و یک بعد منفی داشته باشد. بنابراین شما باید علاوه بر توجه به مزایای زندگی در طبقه اول آپارتمان به معایب آن نیز توجه کنید. شناخت معایب زندگی در طبقه اول آپارتمان و در نظر گرفتن آن در زمان تصمیم گیری باعث می شود شما بتوانید بهترین تصمیم ممکن را بگیرید. اما به راستی زندگی در طبقه اول آپارتمان چه معایبی دارد؟

زندگی در طبقه اول آپارتمان نیز معایب خاص خود را دارد. اولین عیبی که می توان بر روی زندگی در طبقه اول آپارتمان گذاشت، نورگیری کم محل سکونت شماست. همانطور که اکثرا می دانید، آپارتمان سازی رواج بسیار زیادی پیدا کرده است. این بدان معناست که شما به خودی خود در محاصره ساختمان ها و آپارتمان های دیگر هستید. وقتی که در طبقه اول یک اپارتمان زندگی میکنید، نورگیری به حداقل ترین مقدار خود خواهد رسید. از این رو نور کافی از خورشید به فضای محل زندگی شما نخواهد تابید.

دومین مشکلی که اقامت در طبقه اول آپارتمان خواهد داشت، ورود سر و صدای زیادی به این قسمت از آپارتمان است. زمانی که در طبقه اول زندگی می کنید، سر و صدای بیرون آپارتمان به صورت طبیعی وارد فضای محل زندگی شما خواهد شد. سر و صدای رفت و آمد خودرو ها از جمله شایع ترین صداهایی است که خواهید شنید. همانطور که ساکنین طبقه اول آپارتمان در فصول گرم سال آب و هوای خنک تری  را احساس خواهند کرد، در زمستان نیز باید منتظر آب و هوای سرد تر باشند. علاوه بر این ها می توان امنیت کمتر نسبت به ساکنین سایر طبقه ها را نیز به ساکنین طبقه اول اضافه کرد، زیرا زمانی که سارق به هر دلیلی وارد آپارتمان شود نزدیک ترین گزینه برای سرقت طبقه اول خواهد بود.

نتیجه گیری

در این مطلب سعی کردیم مزایا و معایب آپارتمان طبقه اول را با یکدیگر بررسی کنیم.دانستید که زندگی در طبقه اول آپارتمان چه مزیت هایی دارد و در کنار مزیت ها با انتخاب طبقه اول برای سکونت، چه معایبی سر راه شما قرار خواهد گرفت. پیشنهاد میکنیم یک بار دیگر مزایا و معایب آپارتمان طبقه اول را مطالعه کنید و با بررسی هر چه بهتر مزایا و معایب این انتخاب، تصمیم نهایی خود را با آگاهی عمل بیشتر بگیرید. این رفتار می تواند شما را از تصمیمی که می گیرید مطمئن کند و بتوانید در نهایت زندگی راحت تری را تجربه کنید.

دکمه بازگشت به بالا