بین المللکسب و کار ایرانی

بهترین تفریحات سنگاپور چیست؟

تفریحات سنگاپور | بهترین کارهایی که می‌توانید در سنگاپور انجام دهید

سنگاپور دولت‌شهری ست که تا همین 55 سال پیش مستعمره بود، اما پس از آن که استقلال خود را به دست آورد پیشرفت را آغاز کرد و این پیشرفت به‌گونه‌ای بود که در حال حاضر سنگاپور جزو بهترین کشورهای جهان از لحاظ اقتصاد است. بخشی از اقتصاد این دولت‌شهر وابسته به صنعت گردشگری در آن است و این خود نشان از آن دارد که در این دولت‌شهر تفریحات زیادی قابل انجام اند که توریست‌ها به آن‌جا علاقه دارند و پولِ آن‌ها به بخشی از درآمد کشور و شهر سنگاپور تبدیل شده.

البته که اینطور است و من در این نوشتار درصدد برآمده‌ام که به معرفی تفریحات سنگاپور و بهترین زمان سفر به سنگاپور بپردازم. این نوشتار برای کسانی است که متقاضی سفر به سنگاپور هستند یا خواهان آن اند که بیش‌تر از سنگاپور بدانند تا شاید در آینده‌ای نزدیک به این منطقه‌ی توریستی از جنوب شرقی آسیا سفر کنند. برای دریافت ویزای سنگاپور و اطلاع از هزینه سفر به سنگاپور لطفا کلیک کنید.

تور سنگاپور |قیمت ویزای سنگاپور

مختصری در مورد سنگاپور

.کشوری با پایتخت شهر سنگاپور است. این کشور از کل تهران مساحت کمتری دارد و جمعیت‌اش هم تقریباً یک سوم استانبول است. سنگاپور کشوری ست متشکل از چند جزیره که مساحت کل آن‌ها 722 کیلومتر مربع است. اقتصاد این کشور در چند دهه‌ی اخیر بسیار پیشرفت کرده و شرکت‌ها و ابرشرکت‌های بسیاری، چه از ژاپن و چین و چه از اروپا و آمریکا، به این کشور رفته‌اند و فعالیت‌های اقتصادی‌شان را در آن‌جا انجام می‌دهند.

واحد پولی این کشور دلار سنگاپور است و نصف جمعیت آن هم از ادیان بودایی پیروی می‌کنند. مسیحیت و اسلام از دیگر دین‌های رایج در میان مردم سنگاپور هستند. ضمناً به سبب تنوع و گستردگی اقوام مردم سنگاپور زبان‌های مختلفی در این کشور مورد استفاده قرار می‌گیرند از انگلیسی گرفته تا مالایی.

تفریحات سنگاپور

آن‌چه که در این نوشتار برای ما مهم است تفریحاتی است که یک گردشگر می‌تواند در سنگاپور انجام دهد، از همین رو خیلی سریع از گفتن در مورد اطلاعات سنگاپور گذشتم و به معرفی تفریحات سنگاپور رسیدم. تفریحاتی که در این دولت‌شهر می‌توان انجام داد به قرار زیر هستند:

1- لذت‌بردن از گشت‌وگذار در بزرگ‌ترین شهربازی آسیا

یک شهربازی تازه‌تأسیس در سنگاپور وجود دارد که توانسته عنوان بزرگ‌ترین شهربازی آسیا را ازآنِ خود کند. این شهر بازی، یونیورسال استودیو نام دارد. در شهربازی یونیورسال استودیو تفریحات بسیار زیادی می‌توان انجام داد، از سواری روی ترن‌های متعدد گرفته تا تماشای تئاتر و شخصیت‌های کارتونی.

Universal Studios Singapore از چندین قسمت برخوردار است و هر قسمت از تفریحات خاص خود را داراست. به عنوان مثال، قسمت هالیوود در این شهربازی که در همان نزدیکی درب ورودی قرار گرفته مخصوص سینمای آمریکا است. در این قسمت مجسمه‌ها و نمادهای مختلفی از سینمای امریکا و همچنین بازیگران تاپ آمریکایی از جمله مریلین مونرو و البته شخصیت‌های کارتونی مینیون‌های مشهور زردرنگ وجود دارد.

البته در این قسمت خبری از بازی‌های هیجانی و یا سواری روی ترن‌های عجیب نیست، اما این قسمت به تئاترها و شوهای جالبی که در آن برگزار می‌شوند مشهور است. به این قسمت که بروید می‌توانید این شانس را داشته باشید که به تماشای نمایش‌های مختلف بنشینید و در بلوار نخل این قسمت به پیاده‌روی بپردازید.

قسمت دیگر این شهربازی، شهر علمی تخیلی است. در این قسمت می‌توان هیجان‌های زیادی را به سبب سوار شدن روی ترن‌های متعدد تجربه کرد. یکی از ترن‌های این قسمت ناوبر گالاتیکا است که همانطور که در تصاویر زیر می‌بینید از پیچیدگی‌هایی برخوردار است و هنگامی که با سرعت حرکت می‌کند این توانایی را دارد که کلی هیجان به کسانی که سوار آن شده‌اند بدهد.

این ناوبر می‌تواند کسانی که سوار آن شده‌اند را با سرعتی بسیار زیاد تا ارتفاع ۴۲ متری بالا ببرد و خیلی سریع تا پایین‌ترین سطح زمین برساند. خلاصه آن که اوج هیجان شهربازی یونیورسال سنگاپور را می‌توانید در این ترن بسیار عالی تجربه کنید. بنابراین اگر به دنبال هیجان هستید به هنگام مراجعه به شهربازی یونیورسال سنگاپور سواری روی این ترن را از دست ندهید.

یک ترن مهیج دیگر که در همین قسمت شهر علمی تخیلی واقع است،  نبرد نهایی سه بعدی است. در این ترن هم به بهترین شکل می‌توانید هیجان را با گذر سریع از تونل‌های تاریک و از روی موانع متعدد تجربه کنید. البته ترن نبرد نهایی سه بعدی از تفریحات بسیار محبوب شهربازی یونیورسال است و همواره تعداد زیادی از کسانی که در شهربازی هستند متقاضی استفاده از آن اند و بنابراین ممکن است برای خرید بلیط این ترن مجبور به تحمل یک صف طولانی شوید.

قسمت دیگر این شهربازی، قسمت ست که با نام مصر باستان نام‌گذاری شده. در این قسمت هم می‌توانید از چند ترن مهیج استفاده کنید و لذت ببرید. یکی از این ترن‌ها که بسیار مهیج است، ترن مربوط به انتقام مومیایی [Revenge of the Mummy] است. در واقع با سوار شدن روی این ترن هم می‌توانید هیجانی بسیار را تجربه کنید و هم اگر جزو افراد حساس باشید مقداری ترس را. ترن با سرعت زیاد حرکت می‌کند و می‌چرخد و با همین وضعیت وارد تونل‌های تاریکی می‌شود که در آن‌ها به‌یک‌باره یک سری جسم بزرگ و غول‌پیکر، شبیه به مومیایی، در پیش چشم‌تان می‌آیند و موجب هیجان بیشتر و تولید آدرنالین بیش‌تر می‌شوند – همچون تصویر زیر:

البته این مواردی که گفتم بخش بسیار کوچکی از شهربازی یونیورسال هستند. در این شهربازی افزون بر ترن‌های سریع و مهیج می‌توانید سوار ترن‌ها و یا خودروهای آرام شوید و سواری‌هایی آرام و لذت‌بخش را هم تجربه کنید. می‌توانید در قسمت‌های مختلف دیگر شاهد عروسک‌های بزرگ شخصیت‌های کارتونی قدیمی از جمله شرک، گربه‌ی چکمه‌پوش، سسمی‌ها و … شوید.

2- گشت‌وگذار در باغ وحش سنگاپور و سافاری شبانه

تصویری از باغ وحش که در ذهن اکثر انسان‌ها و خصوصاً ایرانی‌ها وجود دارد این است که تعدادی حیوان از گونه‌های مختلف در قفس هستند و مقداری غذا جلوی‌شان است و مردم به دیدن آن‌ها می‌روند. البته که چنین باغ وحشی مختص ایران نیست و اکثر کشورهای جهان از چنین باغ‌وحشی برخوردار اند که متأسفانه اکثر حیواناتی هم که در این باغ‌وحش‌ها قرار دارند عمدتاً در قفس‌های تنگ اند و وضعیتی بد را سر می‌کنند. اما باغ وحش سنگاپور اوضاع متفاوتی دارد. به این باغ وحش که بروید دیگر حیوانات را در قفس‌های تنگ نمی‌بینید بلکه همه آزادانه در محیط می‌چرخند و زندگی می‌کنند و شما هم می‌توانید کاملاٌ در نزدیکی آن‌ها بمانید یا عبور کنید.

ضمناً در این همین باغ وحش سافاری شبانه هم وجود دارد و بنابراین اگر اهل تفریح شبانه باشید می‌توانید شب به این باغ وحش بروید و از سافاری شبانه استفاده کنید. قطعاً گشت‌وگذار در باغ وحش سنگاپور و استفاده از سافاری شبانه یکی تفریحات سنگاپور است، آن هم تفریحی که مدت‌های مدید می‌تواند در ذهن بماند.

3- چشیدن طعم عالی غذاهای سنگاپوری در یک تور غذا در سنگاپور

احتمالاً اگر خود به تنهایی برای دسترسی به بهترین غذاهای سنگاپور اقدام کنید نتوانید آن‌چنان که باید و شاید به مقصود برسید. اما خبر خوبی که برای شما دارم این است که با تورهای غذای Hello Singapore می‌توانید به بهترین غذاهای سنگاپور دسترسی داشته باشید.

وب‌سایت مخصوص رزرو این تورها است. در این وب‌سایت می‌توانید هم تورهای اختصاصی سفارش دهید و رزرو کنید و هم آن که از تورهای گروهی بهره ببرید. البته که قیمت تورهای اختصاصی بسیار بیش‌تر از تورهای گروهی است. در این تورها بیش از 5.5 ساعت با کارشناسان غذا همراه می‌شوید و می‌توانید از طریق غذاهای سنگاپور وارد فرهنگ و تاریخ سنگاپور شوید و ساعاتی فراموش‌نشدنی را سپری کنید.

دقت داشته باشید که تورهای گروهی سلام سنگاپور خیلی جمعیت زیادی ندارند و بنابراین هم کیفیت تور بالا است و هم آن که می‌توانید سوالات بیش‌تری از راهنمای تور بپرسید. برای کسب اطلاعات بیش‌تر به وب‌سایتی که در بالا معرفی کردم بروید. از طریق همان وب‌سایت امکان رزرو تورهای غذا هم فراهم است.

4- گشت‌وگذار در محله‌ی چینی‌ها

فارغ از آن که در آمریکا یک محله با نام محله‌ی چینی‌ها وجود دارد و حتی فیلمی هم با همین نام ساخته شده، در کشورهای شرقی هم محله‌هایی با نام محله‌ی چینی‌ها وجود دارند. در کشور سنگاپور یک محله‌ی چینی‌ها وجود دارد که اتفاقاً یکی از مناطق توریستی کشور و شهر سنگاپور است.

در این محله‌ی رنگارنگ می‌توانید به کلی رستوران چینی و البته کلی فروشگاه کوچک و بزرگ دسترسی داشته باشید. افزون بر این چند معبد معروف هم در این محله هستند که اگر بخواهم معروف‌ترین‌های‌شان را معرفی کنم باید به معبد دندان بودا و معبد سری ماریامان اشاره کنم.

معبد دندان بودا معبدی است که دیدن از آن می‌تواند یکی از تفریحات سنگاپور باشد. به این معبد که بروید می‌توانید در طبقه‌ی چهارم آن از گنبد دو تنی طلایی که محل نگهداری دندان مقدس است دیدن کنید. این معبد البته معماری بسیار زیبایی هم دارد و قطعاً نباید از عکس‌گرفتن از کنار آن به سادگی عبور کنید.

معبد سری ماریامان هم قدیمی‌ترین معبد سنگاپور است و در طی قرون پیشین محل عبادت هندوهای تامیل بود. این معبد در حال حاضر هم علی‌رغم آن که بازسازی‌های بسیاری در آن صورت گرفته توانسته شکل و شمایل قدیمی خود را حفظ کند و هنوز هم مکانی برای ستایش الهه Mariamman است – الهه‌ی محافظت از بیماری‌ها.

البته در محله‌ی چینی‌ها، جز چند معبد هندو، چند کلیسا و مسجد هم وجود دارند. کلیسای متدیست چینی معروف‌ترین کلیسای این منطقه است. متدیست‌ها گروهی از مسیحیان اند که بعضی از اعتقادات‌شان کاملاً متفاوت است از اعتقاد عام مسیحیان از جمله آن که آن‌ها به کاربرد دستورهای مذهبی در زندگی روزمره و عملی باور دارند و نیز آن که از نگاه آن‌ها هیچ جبر مذهبی و در کل هیچ جبری در کار نیست و انسان خود اختیار دارد که رستگاری را انتخاب کند. البته کلیساهای متدیست در سرتاسر جهان وجود دارند و کلیسایی که محله‌ی چینی‌های سنگاپور وجود دارد اولین کلیسای متدیست در سنگاپور است و جالب آن که معماری‌اش هم نه سنگاپوری بلکه کاملاً چینی است.

مسجد جامع و مسجدالابرار که هر دو مربوط به قرن نوزدهم هستند هم مساجد معروف محله‌ی چینی‌ها اند و هر دو هم توسط هندی‌هایی که به آن منطقه مهاجرت کرده‌اند ساخته شده‌اند.

جز این موارد می‌توانید از بازارهای محلی این منطقه هم دیدن کنید و به خرید بپردازید. در این محله بازارهای خیابانی زیادی وجود دارند که انواع و اقسام اجناس و کالاها در آن‌ها به فروش می‌رسند. از این خیابان‌ها می‌توان به Ann Siang، Pagoda، Sago Lane و Trengganu اشاره کرد.

5- گشت‌وگذار در ذخیره‌گاه طبیعی The Pulau Ubin

در طی سفرتان به سنگاپور نباید از طبیعت این کشور غافل شوید. قطعاً یکی از تفریحات سنگاپور گشت و گذار در ذخیر‌ه‌گاه طبیعی پائولو اوبین است. در این منطقه می‌توانید در مسیرهای فوق‌العاده به پیاده‌روی بپردازید و یا بر روی آب‌ها قایق‌سواری کنید. چنان‌که در تصاویر می‌بینید این منطقه بسیار زیباست و طبیعتی عالی دارد و از همین رو در روزهای آخر هفته تعداد زیادی از مردم خود سنگاپور به سوی این منطقه هجوم می‌آورند و آن منطقه ازدحامی بالا به خود می‌گیرد. از این رو بهتر است در روزهای آخر هفته به پائولو اوبین نروید و در طی روز های وسط هفته بروید و از فضای خاص این منطقه لذت ببرید.

6- عکاسی کنار مرلیون

یک پارک مشهور در مرکز سنگاپور وجود دارد که با نام پارک مرلیون شناخته می‌شود. مجسمه‌ای بزرگ از یک شیر [که البته فقط سرِ آن شیر است و بدن‌اش به مانند ماهی است] که از دهان آن آب خارج می‌شود در این پارک وجود دارد که به نوعی به نماد پارک تبدیل شده. نام پارک هم از همین مجسمه گرفته شده و بسیاری از گردشگرانی که به سنگاپور می‌روند سری هم به این پارک می‌زنند و عکسی هم در کنار مرلیون می‌گیرند. در سفرتان به سنگاپور یکی از کارهایی که بد نیست انجام دهید عکس‌گرفتن کنار مرلیون است.

7- بازدید از کلیسای St Andrew

همانطور که در محله‌ی چینی‌های سنگاپور چندین کلیسا وجود دارند، در کل کشور سنگاپور هم چند کلیسای خوب و دیدنی وجود دارند. همانطور که در بالا گفتم درصدی از مردمی که در سنگاپور زندگی می‌کنند مسیحی هستند و بدیهی است که برای این مسیحیان چند کلیسا در کل کشور و شهر سنگاپور وجود داشته باشد. یکی از بهترین و دیدنی‌ترین کلیساهای سنگاپور کلیسای St Andrew است. این بزرگ‌ترین کلیسای کل سنگاپور است و در سال دهه‌ی 50 قرن نوزدهم ساخته شده. این کلیسا به سبک نئو گوتیک ساخته شده و نخستین کلیسای انگلیکان در کل کشور سنگاپور است. بازدید از این کلیسای زیبا هم می‌تواند یکی از تفریحات سنگاپور برای کسانی باشد که به فرهنگ و تاریخ ملل علاقه دارند.

8- بازی‌کردن در کازینوی سنگاپور

یکی دیگر از تفریحات سنگاپور بازی در کازینوی این کشور است. در ماریتا بی‌سندز سنگاپور [که در ادامه‌ی این نوشتار به معرفی آن خواهم پرداخت] یک فضای 15 هزار متر مربعی وجود دارد که به کازینو اختصاص داده شده، کازینویی شیک و لوکس و بزرگ که در چند سال اخیر توانسته افراد زیادی را به خود بخواند و مشغول بازی‌شان کند. البته که کازینو و کلاً تفریحاتی که در کازینو امکان تجربه‌کردن دارند در سال 2006 در سنگاپور آزاد و قانونی شدند و بنابراین مدت‌زمان زیادی نیست که مردم در سنگاپور می‌توانند به طور قانونی به این کازینو و سایر کازینوها بروند.

در این کازینو بیش از 600 میز وجود دارند و فضای بسیار خوبی برای کسانی که اهل بازی‌های کازینو هستند فراهم است. بنابراین اگر به بازی در کازیو علاقه دارید بد نیست که به این کازینو در مارینای سنگاپور بروید و چند ساعتی سرگرم شوید. گفتنی است که در این کازینو چندین رستوران و کافه و بار هم وجود دارند.

9- گشت‌وگذار در اطراف خلیج مارینا

مارینا بی سندز قطعاً معروف‌ترین مکان سنگاپور است. این مکان در شب بسیار زیباست و گشت و گذار در اطراف آن در کنار کلی فروشگاه و بار و رستوران و به همراه تجربه‌ی نسیمی که از سوی آب‌های این خلیج می‌وزد می‌تواند یکی از بهترین تفریحات سنگاپور باشد. چنان‌چه به این خلیج وارد شوید، اوج مدرن‌بودن شهر و کشور سنگاپور را می‌توانید ببینید. آسمان‌خراش‌ها، فروشگاه‌ها، آب‌نما، خیابان‌ها و خلاصه هر عنصری که در این منطقه وجود دارد به طرز قابل‌توجهی مدرن است و زیبا.

گفتنی است که هتل مشهور مارینا بی سندز نیز در همین منطقه است. این هتل، که در واقع مجتمعی تفریحی است، برجی یک برج سه پایه است، برجی که پایه‌های آن را ساختمان‌هایی بلند یا در واقع آسمان‌خراش‌هایی قابل توجه تشکیل داده‌اند.

در داخل این سه آسمان‌خراش، افزون بر هتل، می‌توانید به شهربازی، استخر بی نهایت، رستوران و بسیاری امکانات دیگر دسترسی داشته باشید. بنابراین به این خلیج که بروید هم می‌توانید در اطراف آن پرسه بزنید و از فضای بسیار باصفای آن منطقه لذت ببرید و هم آن که به درون این آسمان‌خراش‌ها بروید و – البته با صرف هزینه‌ای گزاف – از شهربازی و استخر بی‌نهایت آن لذت ببرید.

10- بازدید از پارک پرنده‌ی Jurong

بازدید از یک پارک پرنده‌ی عالی و بزرگ یکی دیگر از تفریحات سنگاپور است. این پارک بزرگ‌ترین پارک پرنده در آسیا است، پارکی 20.2 هکتاری که در سال 1971 افتتاح شد و بیش از 3500 پرنده از 400 گونه در آن نگهداری می‌شوند. قطعاً دیدن از این پارک برای علاقه‌مندان به پرندگان تجربه‌ای مفرح و البته فراموش‌نشدنی خواهد بود. در این پارک افزون بر دیدن از پرندگان این امکان هم وجود دارد که از اردوها و تورهای آموزشی‌ای که در آن برقرار می‌شوند استفاده کرد. ضمناً امکان استفاده از سافاری‌های شبانه‌ی این پارک هم وجود دارد.

نکته‌ی دیگری که باید در ارتباط با این پارک پرنده ذکر شود این است که برای دیدن از این 400 گونه پرنده می‌توان روی یک وسیله همچون تراموا سوار شد و لذتی متفاوت را تجربه کرد، این پارک در نزدیکی جاد‌ه‌ی جالان احمد ابراهیم است.

دکمه بازگشت به بالا