بین المللکسب و کار ایرانی

شماره مجازی چیست و چگونه با شماره مجازی تماس بگیریم؟

آشنایی با شماره مجازی و نحوه عملکرد آن

شماره مجازی در واقع یک شماره بر پایه خط تلفن نیست. با وجود شماره تلفن مجازی دیگر موقعیت مکانی مطرح نخواهد بود و تماس از طریق شماره تلفن های مجازی به صورت رایگان از هرجایی در سراسر جهان امکان پذیر است. با خرید شماره مجازی ارزان شما از هر کشوری می‌توانید با کشور دیگری که مد نظرتان است تماس برقرار کنید. بدون پرداخت هیچگونه هزینه اضافی بابت برقراری تماس بین کشوری.

شماره مجازی چیست؟

این شماره‌ تلفن مانند شماره همراه‌های رایج عمل می‌کند و از آن برای دریافت و ارسال تماس یا پیامک استفاده می‌شود. مهم‌ترین تفاوت‌های شماره‌های مجازی و شماره‌های خطوط تلفن همراه این است که شماره تلفن مجازی سیم کارت فیزیکی ندارد و فقط از طریق نرم افزارهای خاص امکان بهره مندی از خدمات مختلف این خطوط وجود دارد. پس درنتیجه برای استفاده از خدمات شماره‌های مجازی به اتصال اینترنت نیاز داریم.

راه اندازی سریع و برقراری تماس بین المللی با شماره تلفن مجازی

می‌توانید از این شماره‌ها برای فعال کردن برنامه های مجازی خود استفاده نمایید. که به هنگام پیام دادن به افراد ناشناس شماره شما به شخص نمایش داده نمی‌شود. پس درنهایت امنیت و حریم خصوصی را برای افراد به ارمغان می‌آورد. با شماره مجازی تماس های دریافتی را به هر تلفن همراه یا تلفن ثابت انتخابی در سراسر جهان هدایت کنید. شماره‌های تلفن‌ مجازی رایگان شماره‌هایی هستند که می توانند در بیش از 120 کد منطقه در سراسر جهان فعال شوند. با فعال کردن شماره تلفن های مجازی برای تجارت خود این تصور را ایجاد کنید. که محل کار شما در همه بازارهای برتر جهان مانند ژاپن، چین یا ایالات متحده قرار دارد و به اعتبار برند شما افزوده است.

شماره مجازی چگونه کار می‌کند؟

برای برقراری تماس های خروجی باید ابتدا با شماره‌ی تلفن مجازی خود تماس گرفته و سپس با خط مورد نظر را تماس بگیرید. و بدون این که هرگز شماره تلفن خصوصی خود را فاش کنید تماس بگیرید. معمولا این شماره ها طوری برنامه ریزی می شوند که به یک خط تلفن ثابت یا تلفن همراه خصوصی یا سرویس VoIP ارسال شوند. شماره مجازی ارزان برای تلگرام گاهی اوقات برای ایجاد یک دفتر کار virtual در یک مکان از راه دور استفاده می‌شود.

به عنوان مثال، یک شرکت ممکن است یک شماره مجازی با کد منطقه 212، همراه با یک سرویس ارسال نامه الکترونیکی در نیویورک خریداری کند. تا این احساس را در افراد ایجاد کند که این شرکت در نیویورک واقع شده است. پیگیری تماس های دریافتی شما نیز آسان است و قادر خواهید بود به تماس ضبط شده گوش دهید و تمام تماس های دریافتی خود را ردیابی کنید.

کارمندان خود را توانمند کنید

به کارمندان خود این توانایی را بدهید که از طریق رایانه یا تلفن هوشمند خود به راحتی و به طور موثر تمام ارتباطات تجاری خود را مدیریت کنند. کارمندان دورکار و مستقر در خانه می‌توانند از هر مکانی با دسترسی به اینترنت تماس بگیرند و با افراد ارتباط برقرار کنند.

بدون عقد هیچ قراردادی شماره تلفن مجازی رایگان دریافت کنید.

با شماره تلفن مجازی رایگان مشتریان می‌توانند با استفاده از آن بدون اینکه هزینه ای برای آن‌ها داشته باشد تماس برقرار کنند. امروز با فعال کردن یک تلفن مجازی حضور تجاری خود را در سراسر جهان گسترش دهید. از آنجا که شماره‌های مجازی برای افراد تفاوتی با شماره‌های معمولی ندارند. می‌توانید با فعال کردن یک سری شماره های مجازی این تصور را ایجاد کنید که تجارت شما در سراسر جهان دفاتر دارد.

شماره تلفن‌های عادی توسط شرکت تلفن محلی پیکربندی شده است. تا تماس‌های دریافتی را به تلفن‌های فیزیکی متصل به شبکه آن‌ها یا تلفن‌های همراهی که سیم کارت در شبکه تلفن همراه آن‌ها ثبت شده متصل کند. این به این معنی است که شماره تلفن های معمولی به ابزار فیزیکی متصل هستند در صورتی که شماره مجازی به هیچ ابزار فیزیکی متصل نیست.

بیشتر بدانید

مقررات مختلف بر اساس هر کشور

قوانین از کشوری به کشور دیگر متفاوت است. این بدان معناست که شماره های مجازی در برخی کشورها فقط در صورت زندگی در آن کشور در دسترس است. در حالی که برخی شماره های مجازی در سایر کشورها فقط در صورت زندگی در کشور دیگر ممکن است استفاده شود.

قابلیت انتقال تماس به یک شماره دیگر

با این شماره‌ها نیز می‌توانید قابلیت دایورت را فعال نمایید و تماس‌های ورودی با شماره تلفن همراه خود را به شماره تلفن دیگری هدایت کنید.

به هنگام دایورت آیا شنونده متوجه این موضوع می‌شود؟

بنا به دلایل زیر ممکن است شنونده متوجه موضوع شود از جمله: پیام شبکه، موسیقی در حالت تعلیق، سیگنال زنگ مختلف و تاخیر قبل از زنگ زدن

آیا خدمت به مشتریان در اولویت تجارت شما قرار دارد؟

اگر پاسخ شما بله است پس هیچ راه دیگری روی زمین نمی‌تواند باشد که  شما ترجیح دهید از آن استفاده نمایید. با شماره تلفن های مجازی قادر به انجام کارهای زیادی هستید که نادیده گرفتن آن‌ها غیرممکن است.

ویژگی‌های شماره مجازی

ضبط تماس:

هر تماس را با هر یک از شماره های خود ضبط کنید تا عملکرد شما به صورت تیمی بهتر کنترل شود.

ایجاد حس اعتماد:

وقتی مشتری با یك شماره‌ی تلفن مجازی مربوط به کد شهر خود تماس می‌گیرد. احساس می كند كه می تواند بیشتر به شما اعتماد كند و بدین ترتیب تبدیل شدن این افراد به مشتری آسان‌تر صورت می‌گیرد.

ارتباط بدون دردسر:

ارتباطات باید همیشه یکپارچه باشد به همین دلیل افراد موفق همیشه از اهمیت آن آگاه هستند. بنابراین ما این عملکرد را به عنوان یک نکته مهم مطرح کرده ایم. اگر تصمیم خود را در مورد دریافت شماره مجازی گرفته اید. همین الان اقدام نمایید اکنون بهترین زمان برای برقراری تماس بدون دردسر است!

دایورت تماس:

ویژگی انتقال تماس به شما امکان می‌دهد تا یک تماس متصل را از شماره تلفن خود به خطوط یکی از اعضای تیم هدایت کنید.

اتصال جهانی:

به شما کمک می‌کند زمان مناسب برای تماس با مشتریان بین المللی خود را بیابید.

تماس خود  را کنفرانس کنید:

این یک ویژگی است که به شما امکان می‌دهد شخص سوم را به تماس دو طرفه خود اضافه کنید و تماس را به یک کنفرانس 3 طرفه تبدیل نمایید.

آوای انتظار:

راهی عالی برای خوشحال و درگیر نگه داشتن تماس گیرندگان در هنگام انتظار برای پاسخگویی است.

چگونه شماره مجازی بسازیم؟

ممکن است این سوال برای شما پیش آمده باشد. پاسخ این است که با استفاده از اپلیکیشن های زیر می‌‎توانید شماره مجازی دلخواه خود را بسازید و از آن استفاده نمایید.

 • TextNow
 • textPlus
 • Text Free
 • TextMe
 • Talkatone
 • Nextplus
 • SafeUM
 • Talk2
 • SmartCall
 • ESIAtalk

نتیجه گیری

یک شماره مجازی دریافت کنید و به کسب و کار خود هویت تجاری منحصر به فردی بدهید و تجارت خود را در سطح جهانی پیش ببرید. در اینصورت مشتریان شما می‌توانند به راحتی به شما دسترسی پیدا کنند. شما می توانید به تعداد دلخواه شماره تلفن مجازی داشته باشید.

شماره مجازی چیست و چگونه کار می کند؟

با ورود فضای مجازی به زندگی واقعی ما، حتما درباره شماره مجازی شنیده‌اید. با افزایش افرادی که از راه دور کار می‌کنند، تلفن‌های ثابت سنتی نمی‌توانند نیازهای کسب و کار آنلاین شما را برآورده کنند. بنابراین باید راه بهتری برای مدیریت ارتباطات تجاری شما وجود داشته باشد. موج جدیدی از سیستم‌های تلفن اداری وجود دارد که به اندازه کافی انعطاف‌پذیر هستند تا نیازهای یک تیم راه دور را حتی هنگام کار در خانه برآورده کنند. اما آیا استفاده از شماره تلفن مجازی دشوار است؟ چرا باید به آن‌ها اهمیت داد؟ در ادامه تمام نکات درباره شماره تلفن های مجازی و آنچه باید در مورد نحوه عملکرد آن‌ها بدانید را توضیح خواهیم داد.

آشنایی با شماره مجازی

شماره مجازی شماره تلفنی است که به یک مکان ثابت محدود نشده است. از شماره های مجازی می‌توان برای برقراری یا دریافت تماس با هر تلفنی مانند تلفن‌های رومیزی، تلفن‌های همراه یا تلفن‌های نرم‌افزاری استفاده کرد. این برای کارمندان در دفتر یا کسانی که در خانه کار می‌کنند عالی است. می‌توانید انتخاب کنید کدام دستگاه‌ها تماس‌ها را از شماره مجازی دریافت کنند و در صورت نیاز آن‌ها را تغییر دهید. محبوبیت شماره تلفن‌های مجازی افزایش یافته است زیرا کسب‌وکارها از آن‌ها برای پذیرش تماس‌های مشتریان در سرتاسر جهان، صرف‌نظر از این‌که دفاترشان در کجا واقع شده‌اند، استفاده می‌کنند. این شماره‌ها به آن‌ها امکان برقراری ارتباطی یکپارچه با مشتریان خود را می‌دهد.

شماره مجازی چگونه کار می‌کند؟

شماره تلفن‌های مجازی نیازی به سیم کارت یا آدرس فیزیکی ندارند، بلکه از فناوری اینترنت امن برای برقراری تماس‌های تلفنی واقعی بین افراد استفاده می‌کند. در عوض، شماره‌های مجازی تماس‌ها را از طریق پروتکل  Voice Over Internet یا به اختصار VoIP می‌پذیرند. اساسا، این همان فناوری اثبات شده‌ای است که برای برقراری تماس و پیامک از طریق I Message، واتس‌اپ یا گوگل ویس (Google Voice) استفاده می‌شود. VoIP  می‌تواند ارتباطات را با استفاده از اتصالاتی با پهنای باند گسترده فراهم کند. در طول سال‌ها، VoIP، کیفیت تماس بالایی را بدون مصرف داده‌های زیاد ارائه می‌کند.

شماره تلفن در ایالات متحده قابل حمل است، بنابراین شما حتی نیازی به جابجایی ندارید. این فرآیند به عنوان «انتقال شماره» شناخته می‌شود و تضمین می‌کند که می‌توانید شماره تلفن کسب و کارتان را با خود حمل کنید. در نتیجه، برای برقراری تماس از طریق شماره تلفن VoIP نیازی به اتصال اینترنت سیمی ندارید، بلکه تا زمانی که یک اتصال داده سریع و قابل اعتماد مانند LTE یا Wi-Fi دارید، می‌توانید تماس برقرار کنید. این‌گونه است که شماره تلفن‌های مجازی به شما امکان می‌دهد از طریق تلفن همراه خود تماس دزیافت کنید.

تفاوت بین شماره مجازی و شماره معمولی

میلیون‌ها شماره تلفن وجود دارد که می‌توانید از میان آن‌ها انتخاب کنید. آن‌ها به دو دسته تقسیم می‌شوند: شماره مجازی و شماره معمولی. اما سوالی که پیش می‌آید این است که، تفاوت بین این دو چیست؟ و چگونه می‌توانید تصمیم بگیرید که کدام یک برای شما بهترین است؟ بیایید با شماره تلفن‌های معمولی شروع کنیم.

شماره تلفن‌های سنتی معمولا توسط شرکت مخابرات نصب و ارائه می‌شوند. شرکت‌های تلفن معمولا خطوط تلفن را به آدرس خیابان محل نصب آن اختصاص می‌دهند. این نوع تلفن نیاز به خطوط تلفن دارند که در سراسر ساختمان اجرا شود. نصب خطوط مخابراتی همیشه آسان و در هر دفتری امکان‌پذیر نیست.

با این حال، یک شماره تلفن مجازی می‌تواند موقعیت مکانی را تشخیص دهد و به یک مکان محدود نمی‌شود و برای کارمندان در داخل و خارج از دفتر کار می‌کند. این بدان معنا است که تیم داخلی یامجازی شما می‌تواند از شماره تلفن‌مجازی موجود در دفتر، خانه یا تلفن همراه خود تماس‌ها را دریافت کند و بسته به در دسترس بودن کارکنان خود، می‌توانید انتخاب کنید چه کسی تماس‌های دریافتی را از شماره تلفن مجازی دریافت کند.

اکنون که ایده بهتری در مورد این نوع شماره تلفن‌ها دارید، وقت آن است که تصمیم بگیرید آیا کسب و کار شما به شماره تلفن مجازی نیاز دارد یا خیر. در اینجا چند مزیت مفید که باید در مورد شماره تلفن های‌مجازی بدانید آورده شده است.

۱. هزینه‌های گران قیمت را با شماره تلفن‌های محلی حذف کنید

مردم می‌توانند از سیستم تلفن‌مجازی شما در هر نقطه از جهان بدون پرداخت هزینه‌های گران تماس استفاده کنند. به این صورت که شما می‌توانید یک شماره تلفن رایگان یا یک شماره تلفن محلی با تخفیف به مشتریان خود ارائه دهید و از آن‌ها بخواهید با شماره تلفن رایگان شما تماس بگیرند. معمولا مشتریان از این قابلیت استقبال می‌کنند زیرا شماره تلفن مجازی برای برقراری تماس، هزینه اضافی برای آن‌ها ندارد. هنگامی که آن‌ها با این شماره‌ها تماس می‌گیرند، صرف نظر از این‌که در کشورهای مختلف باشند به تیم فروش شما هدایت می‌شوند.

۲. رضایت تماس گیرندگان را از خدمات پشتیبانی بهبود بخشید

یک اپراتور خودکار به تماس‌گیرندگان خوش‌آمد می‌گوید و منوی ساده‌ای را برای دسترسی به شخصی که می‌تواند مشکل آن‌ها را حل کند ارائه می‌دهد. این ویژگی تضمین می‌کند که تماس‌گیرندگان وقت خود را برای توضیح دادن مشکل خود به شخص نامناسب تلف نمی‌کنند. در واقع آن‌ها برای رسیدن به کسی که بتواند مشکل‌شان را حل کند نیازی به عبور از چندین نفر نخواهند داشت. به عنوان مثال، اگر شخصی با شماره تلفن مجازی شما تماس بگیرد تا در مورد سؤال صورت حساب راهنمایی دریافت کند، تماس او به یک نماینده در تیم مالی شما هدایت می‌شود. سیستم‌های تلفن سنتی این ویژگی‌های قدرتمند مسیریابی تماس را شامل نمی‌شوند.

۳. از پست صوتی رهایی پیدا می‌کنید

یک شماره تلفن سنتی به یک تلفن متصل می‌شود. اما چه اتفاقی می‌افتد وقتی فردی که پشت آن میز است خارج از دفتر باشد؟ شما چاره‌ای ندارید جز این‌که پیام خود را به پست صوتی بفرستید. برخی تحقیقات نشان می‌دهد که اگر مشتریان پیام خود را به پست صوتی شما بفرستند، احتمال دارد که دیگر با شما تماس نگیرند. اینجا است که شماره مجازی این مشکل را حل می‌کند. شما می‌توانید اتصال تلفن رومیزی را خاموش کنید و از نمایندگان دیگر بخواهید به تماس‌های تلفن همراهشان پاسخ دهند. این قابلیت احتمال این‌که تماس گیرندگان قربانی پست صوتی نشود را کاهش می‌دهد. اما اگر همچنان پیام آن‌ها روی پست صوتی باشد، هنوز امیدی وجود دارد؛ زیرا یک سیستم تلفن مجازی پیام را رونویسی می‌کند و در عرض چند ثانیه برای شما ایمیل می‌کند.

۴. کارمندان می‌توانند تجارت را از تلفن شخصی خود جدا کنند

فقط در تماس‌های دریافتی نیست که یک شماره تلفن مجازی به کارتان می‌آید. می‌توانید از همان شماره برای برقراری تماس‌های خروجی چه با مشتریان و چه با همکارانتان استفاده کنید و وقتی این کار را انجام می‌دهید، شناسه تماس شما از دیگران پنهان می‌شود. بیش از ۳۸ درصد از شرکت‌ها اعضای تیمی دارند که از راه دور کار می‌کنند.

کارکنان از راه دور نیازی به نصب تلفن رومیزی در خانه خود ندارند و یا از تلفن همراه خود برای برقراری تماس‌های کاری استفاده نمی‌کنند، بلکه آن‌ها معمولا از شماره مجازی استفاه می‌کنند، زیرا شماره تلفن‌مجازی شناسه تماس آن‌ها را پنهان می‌کند، که به آن‌ها کنترل و آرامش بیشتری در هنگام تماس با مخاطبین می‌دهد. بنابراین با استفاده از شماره‌تلفن‌مجازی دیگر لازم نیست نگران باشید که مشتریان شماره خصوصی شما را می‌دانند. می‌توانید ساعات کاری را برای شماره تلفن مجازی انتخاب کنید تا تماس‌های ورودی را بپذیرد یا آن‌ها را به یک پست صوتی هدایت کنید.

محافظت در برابر کلاهبرداری‌های تلفن مجازی

بر کسی پوشیده نیست که کلاهبرداری‌های تلفنی در حال افزایش است. عدم اطمینان و اضطراب مالی فقط اثربخشی آن‌ها را افزایش می‌دهد. حتی به عنوان یک صاحب کسب و کار، شما هدف اصلی کلاهبرداری‌های تلفنی هستید. شماره‌تلفن‌مجازی با خود مسئولیتی دارند که دیگران را فریب ندهند.

با این حال، ممکن است تماس‌های تلفنی با شناسه تماس‌ جعلی دریافت کنید که ادعا می‌کند بانک شما یا یک اداره دولتی است. نکته اصلی این است که لزوماً نمی‌توانید به شماره‌هایی که با شما تماس می‌گیرند اعتماد کنید. اگر تماس مشکوکی از بانک خود دریافت کردید، هیچ اطلاعاتی به آن‌ها ندهید. تلفن را قطع کرده و مستقیماً با شماره تلفن درج شده در وب سایت رسمی بانک تماس بگیرید.

تا آنجا که به شماره تلفن‌های مجازی شما مربوط می‌شود، باید از آن‌ها در برابر سواستفاده محافظت کنید. مطمئن شوید که از رمزهای عبور امن و پیچیده برای سیستم تلفن مجازی خود استفاده می‌کنید. ایمیل‌های ارائه‌دهنده VoIP خود را در صندوق ورودی لیست سفید اضافه کنید تا در صورت وجود هرگونه فعالیت مشکوک فورا هشدار دریافت کنید. از آنجایی که همه تماس‌ها از طریق اینترنت انجام می‌شود، امنیت شبکه حیاتی است.

 • اطمینان حاصل کنید که تلفن‌ها و رایانه‌ها به روز رسانی سیستم عامل را دریافت می‌کنند.
 • نرم‌افزار آنتی ویروس را برای شناسایی بدافزارها و روت کیت‌ها نصب کنید.
 • برای دسترسی به سیستم تلفن های مجازی خود از رمزهای عبور پیچیده و ایمن استفاده کنید و از آن‌ها استفاده مجدد نکنید.
 • اگر از Wi-Fi عمومی استفاده می‌کنید، از VPN حرفه‌ای استفاده کنید.

نحوه دریافت شماره تلفن مجازی

شکی نیست که شماره تلفن‌های مجازی نسبت به شماره‌های تلفن ثابت مفیدتر هستند. آن‌ها برای مشاغل کوچک با کارکنان از راه دور و همچنین شرکت‌های بزرگ‌تر که نیاز به مدیریت ارتباطات در مراکز تماس خود دارند، بسیار موثر هستند. شماره تلفن‌های مجازی چند نوع هستند :

 • شماره تلفن‌های محلی: این شماره‌ها بر اساس مناطق جغرافیایی خاصی هستند که به عنوان مراکز نرخ یا کد منطقه نیز شناخته می‌شوند.
 • شماره‌های رایگان: شماره‌های ویژه‌ای هستند که با ۸۰۰، ۸۸۸، ۸۶۶ شروع می‌شوند و به افراد اجازه می‌دهند بدون هیچ‌گونه عوارض یا هزینه‌ای با آن تماس بگیرند.
 • اعداد بیهوده: این اعداد اعداد جذاب و به یاد ماندنی مانند ۱ تا ۸۰۰ هستند.

به یاد داشته باشید، می‌توانید شماره تلفن موجود خود را به یک سیستم تلفن مجازی متصل کنید. همان‌طور که شرکت شما گسترش می‌یابد، می‌توانید شماره‌های جدید را انتخاب کنید یا هر زمان که بخواهید آن را تعویض کنید. هنگامی که سیستم تلفن مجازی خود را نصب کردید، آرزو می‌کنید که ای کاش زودتر آن را می‌داشتید. تیم شما از آزادی، انعطاف‌پذیری و صرفه‌جویی‌هایی که یک شماره تلفن مجازی ارائه می‌کند لذت خواهد برد.

دکمه بازگشت به بالا