عمومیکسب و کار ایرانی

دستگاه دی وی آر DVR و یو وی آر UVR چیست؟

دستگاه دی وی آر DVR و یو وی آرUVR  چیست؟ سیستم نظارت و امنیت شما هر چه‌قدر هم قدرتمند و قوی باشد، باز هم به تجهیزات جانبی مهمی نیاز دارد. دستگاه‌های دی وی آر از آن تجهیزاتی هستند که تقریباً به درد همه دوربین‌ها می‌خورند. اما باتوجه ‌به بازار گسترده این دستگاه، کدام یک از آنها بهترین است؟ کدام دستگاه به درد دوربین‌های شما می‌خورد و مهم‌تر از همه، از کجا باید این دستگاه را تهیه کرد؟

دستگاه دی وی آر DVR و یو وی آرUVR  چیست؟

DVR مخفف کلمه Digital Video Recorder به معنی ضبط ویدئویی دیجیتال است که ضبط تصاویر آنالوگ یا HD دریافتی از دوربین مداربسته را پس از تبدیل آنها به داده‌های دیجیتال و قابل ثبت بروی هارددیسک انجام می‌دهد. متداول‌ترین نوع حافظه مورداستفاده در این دی وی ار ها، هارددیسک‌های معمولی هستند. این دستگاه ضبط باتوجه‌به تعداد کانال و حجم داده‌های دریافتی از دوربین مداربسته، از تک یا چند هارددیسک پشتیبانی می‌کند. همچنین این دستگاه قابلیت بازپخش  Playback تصاویر ضبط شده را دارد و حتی می‌تواند بر بستر شبکه و اینترنت، انتقال تصویر زنده و بازپخش را برای کاربر فراهم نماید.

نقاط مثبت در استفاده از دستگاه DVR

هزینه کمتر و مقرون‌به‌صرفه بودن: قیمت همیشه از مهم‌ترین فاکتورها برای خرید است. اگر از بودجه محدودی برخوردار هستید DVR  را با کمترین قیمت و مناسب‌ترین کیفیت برای نظارت تصویری خود انتخاب نمایید.

عدم نگرانی از ضعیف شدن سیگنال: باتوجه‌به این که دستگاه DVR  بدون نیاز به اینترنت کار می‌کند، قطعاً مشکل قطع شدن تصاویر یا ضعیف بودن سیگنال وجود نخواهد داشت.

استفاده آسان و راحت: دوربین مداربسته آنالوگ نیاز به نرم‌افزار ندارند و به‌راحتی قابل‌استفاده هستند.

کاربرد DVR

برخی از کاربردهای اصلی دستگاه DVR   به شرح زیر است:

♦ ضبط تصاویر دوربین‌های مداربسته: از طریق DVR می‌توان تصاویر دوربین مداربسته را (توسط هارددیسک نصب شده در دستگاه) ضبط و مجدداً بازبینی یا پشتیبان‌گیری کرد.

♦ مشاهده تصاویر دوربین‌های مداربسته به‌صورت یکپارچه: با اتصال DVR به نمایشگر شما می‌توانید تصویر تمامی دوربین‌ها را به‌صورت یکپارچه در یک صفحه ببینید.

♦ تنظیم تصاویر و ضبط: DVR به شما این امکان را می‌دهد که تصاویر را به نحوه دلخواه خودتنظیم کنید. این تنظیمات شامل تنظیمات نور و رنگ، تنظیمات نوع و زمان‌بندی ضبط خواهد بود.

♦ امکان اتصال به شبکه یا انتقال تصویر: از طریق پورت LAN موجود بر روی DVR شما می‌توانید موفق به اتصال دوربین مداربسته به کامپیوتر شوید. همچنین قادر به مشاهده تصاویر از هر جای دنیا با استفاده از اتصال دوربین مداربسته به اینترنت خواهید بود.

♦ کنترل دوربین‌های گردان: از طریق پورت RS485 موجود بر روی DVR شما می‌توانید دوربین‌های گردان یا دوربین‌های زوم را کنترل کنید.

مزایای استفاده از  DVR

۱) هزینه کمتر

قیمت همیشه نقش مؤثری در انتخاب و خرید دوربین مداربسته ایفا می‌کند. اگر بودجه محدودی برای نظارت تصویری دارید،dvr را انتخاب کنید.

۲) عدم نگرانی در مورد ضعیف بودن سیگنال

بزرگ‌ترین مزیت دستگاه گیرنده dvr، عدم استفاده از اینترنت و متعاقباً عدم قطع شدن تصویر است.

۳) سهولت در استفاده

دوربین‌های مداربسته آنالوگ نیاز به نرم‌افزار ندارند و به‌راحتی مورداستفاده قرار می‌گیرند. تنها موردی که می‌تواند در این دستگاه‌ها ایجاد مشکل کند، تعداد زیاد کابل‌کشی است.

چه دوربینی به DVR هایبریدی سازگار است؟

دستگاه دی وی آر DVR و یو وی آرUVR  چیست؟ اول از همه هنگام انتخاب یک دوربین IP (یا دوربین شبکه) و یک DVR یا NVR هیبریدی، باید سازگاری نرم‌افزار مدیریت ویدئوی ضبط کننده (VMS) و دوربین را بررسی کنید. اگر برند و مدل دوربین در لیست سازگاری VMS ذکر نشده باشد، به‌احتمال زیاد آن دوربین IP سازگار نیست. دوربین‌های ناسازگار یا تصویر را نمایش نمی‌دهند یا در یک یا چند جریان در تشخیص حرکت ضبط نمی‌کنند. در سال‌های اخیر، استاندارد مشترکی بین سازندگان دوربین‌های IP به نام Onvif تعریف شده است.

اگر VMS یا ضبط کننده با Onvif سازگار باشد، و اگر دوربین IP سازگار با Onvif باشد، از نظر تئوری دوربین با VMS/ضبط کننده سازگار است. بااین‌حال، احتمال وجود برخی محدودیت‌ها وجود دارد. اگرچه تصاویر روی دستگاه DVR یا NVR هیبریدی نمایش داده می‌شود، اما ممکن است همه ویژگی‌های دوربین کار نکند. رایج‌ترین نیاز برای دوربین IP، به‌خصوص اگر وضوح بالایی داشته باشد، ضبط در فرمت فشرده‌سازی مانند H.264 است. این موضوع از جهت صرفه‌جویی در هزینه‌های ضبط بسیار اهمیت دارد.

سخن آخردر مورد دستگاه DVR

موارد ذکر شده ما را به سمت ملاحظات مختلفی هدایت می‌کند. ملاحظاتی که باید تقریباً همه آنها را موقع انتخاب دستگاه دی وی آر در نظر داشته باشیم. به همین دلیل ضروری است که برای خرید دستگاه دی وی آر از کارشناسان مجرب و شرکتی با گارانتی بلندمدت و خدمات پس از فروش همیشگی کمک بگیرید.

ما در پویش رایان داتیس آماده هستیم تا هرگونه سؤالی در مورد دستگاه دی وی آر را پاسخ بدهیم. شما می‌توانید به سایت ما به آدرس https://www.datisint.com مراجعه کرده یا اینکه با شماره تماس 02174856  با ما در ارتباط باشید.

دکمه بازگشت به بالا