علمی و پزشکیکسب و کار ایرانی

عسل طبیعی از کجا بخریم ؟ [ توضیحات کامل ]

شاید شما هم قصد داشته باشید از این به بعد از عسل در وعده های غذایی خود استفاده نمایید ولی قطعا بزگترین دغدغه وچالشی که در این باره وجود دارد این است که عسل طبیعی از کجا بخریم؟

در  هر جامعه با هر فرهنگ وموقعیت اجتماعی  که در نظر بگیری  افراد سود جویی وجود دارند که به طمع کسب در امد بالا دست به هر کاری می زنند حتی اگر بازی با جان انسانها باشد.عسل از جمله خوراکی هایست که بیشترین اسیب را دیده است امروزه انواع عسل های فیک وتقلبی جایگزین عسلهای ارگانیک شده است وقطعا شما هم با این مشکل رو به رو هستید که عسل طبیعی از کجا بخریم؟

شاید شما هم به دنبال یافتن بهترین عسل طبیعی باشید. برای آشنایی بیشتر کافیه مقاله بهترین عسل طبیعی را مطالعه کنید.

قبل از پرداختن نسبت به این موضوع بهتر است ابتدا اطلاعاتی در مورد عسل داشته باشید تا نتیجه ی بهتری بدست اورید.

تست عسل طبیعی با آب سرد |خرید عسل طبیعی

عسل طبیعی چیست؟

زنبوردارانی که کار تولید عسل و پرورش  زنبورعسل دارند طی فرایند تولید منبع تغذیه ی زنبور عسل را آماده می کنند در بعضی موارد زنبوردار زنبورها را به مراتع دارای پوشش گیاهی مناسب می برند تا یک منبع تغذیه ایی کاملا سالم و ارگانیک برای زنبور آماده کنند. و در بعضی مواقع نیز زنبوردار در بیرون از کندو از آب و شکر تغذیه ی مصنوعی می سازد و زنبور از آن در جهت تولید عسل استفاده می کند که به این نوع عسل، عسل تغذیه ایی می گویند که بالطبع عسل دسته ی اول طبیعی تر خواهد بود پس اگر از خودتا می پرسید عسل طبیعی از کجا بخرم؟ ما در جواب می گوییم از زنبور داری که تغذیه زنبورهایشان ارگانیک و طبیعی است نه تغذیه ایی کاملا طبیعی است و میزان ساکارز آن بسیار پایین است. دقت داشته باشید که بیشتر خواصی که تا حالا از عسل شنیده‌اید مرتبط با عسل طبیعی است.

انواع عسل

عسل ها به دو دسته ی تغذیه ای و طبیعی تقسیم می شود تفاوت این دو نوع عسل در تفاوت منبع تغذیه ی آنها می باشد یکی در مراتع از شهد گلها به صورت طبیعی تغذیه می کند و دیگری از تغذیه ی مصنوعی مثل ترکیب آب و شکر استفاده می کنند. اینکه عسل طبیعی از کجا بخریم؟ تا به نتیجه ی مطلوب برسیم به میزان اطلاعات و آگاهی شما نسبت به نوع تغذیه ی زنبور عسل بستگی دارد هر چه آگاهتر ضمانت کیفیت محصول بالاتر.

عسل تقلبی:

به غیر از عسل طبیعی و عسل تغذیه ایی متاسفانه نوع دیگری از عسل در بازار وجود دارد با عنوان عسل تقلبی، شاید عنوان عسل برازنده ی  این محصول فیک وتقلبی  نباشد ولی متاسفانه وجود چنین محصولاتی یک واقعیت غیر قابل انکار می باشد. پس بهتر است در این شرایط قبل از خرید در نظر داشته باشیم که از کجا عسل طبیعی بخریم؟ که نه تنها صرفه ی اقتصادی داشته باشد بله برای جسم وجانتان نیز بدون ضرر باشد. غالب عسلهای موجود در مغازها وبرخی فروشگاه ها از نوع عسل تغذیه ایی می باشد.عسلهای  تقلبی ترکیبی از اب و شکر مربا هستند.

 ملاک تشخیص عسل طبیعی چیست؟

برخی افراد برای تشخیص عسل طبیعی از عسل فیک و تقلبی ملاک هایی در نظر گرفته اند که شامل رنگ و بو ومزه ی عسل می باشد که البته باید دانست که اینها یک سری ملاک های کلی هستند چرا که با توجه به فراوانی گونه های مختلف عسل وهمچنین نوع منبع تغذیه ی عسل عطر ورنگ وطعم انها با هم متفاوت است بنابر این به غیر از مشخصات ظاهری داشتن برگه ی آزمایش نقش غیر قابل انکاری ایفا می کند. ممکن است از خود بپرسید با این اوصاف عسل طبیعی از کجا بخریم؟ که تمام خواص و ملاک یک عسل طبیعی را دارا باشد.که در پاسخ به این سوال باید گفت شما می توانید به صورت مستقیم از خود زنبور دار یا حتی از فروشگاه های مطمئن خریداری نمایید.

تست عسل طبیعی با آب سرد |خرید عسل طبیعی

عسل طبیعی چه طعمی دارد؟

شاید شما هم  مانند بسیاری از افراد  ملاک تشخیص یک عسل طبیعی را طعم عسل قرار داده اید و می خواهید بدانید از کجا عسل طبیعی بخریم که طعم واقعی یک عسل ناب را دارا باشد  در پاسخ به این سوال باید گفت شما نمی توانید یک طعم را ملاک تشخیص قرار دهید چرا که ممکن است حتی یک نوع عسل ولی از دو منطقه ی مختلف طعم متفاوتی با هم داشته باشن. مثلا ممکن است عسل اویشن فلان منطقه از یک شهر با عسل اویشن منطقه  ایی دیگر متفاوت باشد.ا حتی ممکن است عسل تقلبی باشد ولی عطر اویشن را دارا باشد چون به راحتی می توانند مقداری اسانس به ان اضافه نمایند اینکه عسل طبیعی از کجا بخریم  بهتر است از فروشگاه هایی که برگه ی ازمایش دارند  تهیه  نمایید.

بهترین عسل طبیعی در ایران مربوط به کدام منطقه می باشد؟

عسل طبیعی از کجا بخریم؟ از جایی که در تغذیه ی زنبور عسل از بهترین نوع پوشش گیاهی استفاده  شده باشد. باید بدانید برای تشخیص کیفیت محصور کردن ان به نوع منطقه اصلا وجه واعتباری ندارد چرا که هر نوع پوشش گیاهی که زنبور از ان تغذیه کرده باشد خواص خودش را دارا می باشد مثلا عسل سبلان یک عسل مرغوب  یا عسل مازندران به دلیل داشتن کوههای سرسبز و مملو از گیاهان مختلف یک خاصیت دارد. عسل کوهرنگ با توجه به هوای سالم در کنار زرد کوه و عسل خراسان با بیش از 800 گونه از عسلهای طبیعی محسوب می شوند بنابرااین سوال عسل طبیعی از کجا بخریم به ذائقه ی شما بستگی دارد.

کدام نوع عسل بهتر است؟ عسل باموم یا بدون موم

بعضی از افراد علاقه ی خاصی به موم موجود در عسل دارند و ترجیح می  دهند از عسل موم دار استفاده نمایند چون بر این باورند که این نوع عسل پرخاصیت تر است واگر از این دسته بپرسید. عسل طبیعی از کجا بخریم در پاسخ می گویند جایی که عسل موم دار تولید می  کنند ولی باید گفت عسل بدون موم بهتر است .نه از این جهت که موم ان خواصی نداشته باشد بلکه به این دلیل که پروسه ی تولید موم بسیار زمان بر است واز طرف دیگر برای زنبور دار پر هزینه می باشد.

بنابرین زنبور دار ترجیح می دهد از یک موم چندین بار استفاده نمایید وهمین امر از یک طرف باعث می شود خواص موم به دلیل کهنگی کم شود واز طرف دیگر چون زنبور دار برای از بین بردن میکروب ها از انتی بیوتیک استفاده می کند مواد نامناسب و شیمیایی داشته باشد مگر اینکه از افراد قابل اعتماد تهیه کرده باشید.

خواص عسل طبیعی برای بدن

عسل به عنوان یکی از خوراکی های شفا بخش درنظر گرفته می شودکه برای همه ی گروهای سنی به غیر از کودکان زیر شش ماه خواص درمانی بالایی دارد اگر شما در جایگاه یک خانم از عسل استفاده می کنید می تواید از خواص ان در درمان یا بهبود درد در دوران قاعدگی استفاده کنید ویا اگر در جایگاه یک اقا از عسل استفاده می کنید عسل می تواند انرژی روزانه ی شما را تامین نمایید از خواص دیگر عسل می توان به

 • پایین اورنده ی سطح کلسترول خون
 • بهبود سرفه و سرما خوردگی
 • حفظ فشار خون
 • درمان کننده ی سوختگی ها وجراحات
 • افزایش سلامت قلب
 • کاهش خطر ابتلا به دیابت
 • مبارزه با سرطان
 • درمان دندان درد
 • درمان رفلاکس معده
 • درمان کنندی آلرژی
 • یک انتی بیوتیک در برابر عفونتها
 • بالا بردنده ی کیفیت پوست وجلوگیری از پیری زود رس

خواص عسل بسیار زیاد است به حدی که در این مجال نمی گنجد ولی ممکن است شما با همین میزان اطلاعات بازهم این سوال ذهن شما رادر بر گرفته که عسل طبیعی از کجا بخریم که همه ی خواص را داشته باشد بهترین پاسخ به این سوال خرید از مراکز معتبر والبته عسلهای همراه با برگه ی ازمایش است به همین راحتی.

تست عسل طبیعی با آب سرد |خرید عسل طبیعی

 عسل طبیعی از کجا بخریم؟

اگر شما از جمله افرادی هستید که به کیفیت نوع تغذیه ی خود اهمیت می دهید به شما توصیه می شود برای تهیه ی یک محصول ارگاتیک وطبیعی در صورت امکان از خود زنبور دار بی واسطه خرید نمایید در غیر این صورت ان را از مراکز معتبر ودارای برگه ی ازمایش تهیه نمایید.

کلام اخر

در انتها امیدواریم توانسته باشیم پاسخگوی شما در برابر برخی ابهامات و سوالات  مطرح شده در مورد اینکه عسل طبیعی از کجا بخریم  و خواص و ویژگی های یک عسل طبیعی چیست بوده باشیم همیشه این نکته را در نظر داشته باشید وحتی ان را برای خود یک شعار قرار دهید که میزان اگاهی نسیت به یک خرید می تواند ضامن کیفیت محصول باشد.

دکمه بازگشت به بالا