اجتماعیکسب و کار ایرانی

کدام مدرک فنی حرفه ای دارای اعتبار بین المللی است؟

لیست مدارک فنی حرفه ای بین المللی

امروزه یکی از عوامل افزایش شانس استخدام و ورود به بازار کار خصوصا برای بانوان، اخذ گواهینامه فنی حرفه ای و دریافت مدرک بین المللی آرایشگری زنانه است که ثبت نام در دوره های آن برای عموم افراد امکان پذیر است. البته متقاضیان قبل از ثبت نام باید توجه داشته باشند که مدرک ارائه شده به آنها در کدام دسته از لیست مدارک رسمی فنی حرفه ای، قرار گرفته و چه کاربردی برای آنها خواهد داشت. مدرک بین المللی آرایشگر مردانه (کارت مهارت) به عنوان معتبرترین مدرک ارائه شده توسط سازمان فنی و حرفه ای به شمار می رود که در خارج از کشور نیز قابلیت استعلام داشته و دریافت آن منوط به قبولی در آزمون های عملی سازمان فنی حرفه ای است. در صورتی که مدارک مورد تایید فنی و حرفه ای، توسط آموزشگاه های آزاد که مورد تایید این سازمان هستند، صادر شود بر روی مدارک هنرجویان نیز نام و نشان موسسه مربوطه درج می شود.

بهترین مدرک بین المللی برای مهاجرت |فرق مدرک بین المللی با فنی حرفه ای

مدارک گذر مهارتی فنی و حرفه ای نیز یکی دیگر از مدارک غیررسمی هستند، که صرفا برای شرکت در همایش ها، سمینارها و کارگاه های چند ساعته به افراد اهدا می شود و اصولا نباید برای دریافت آن ها هزینه ای پرداخت کرد. متقاضیانی که قصد ثبت نام در دوره های فنی و حرفه ای را دارند باید ابتدا نام دوره و مرکزی را که قصد تحصیل در آن دارند را انتخاب کرده و در کلاس های مهارت مورد نظر خود شرکت نمایند.

گواهی رسمی فنی حرفه ای از این جهت که دارای کد بین المللی بوده و افراد با استفاده از این کد در هر نقطه دنیا می توانند مدارک خود را برای کارفرما استعلام کنند، دارای متقاضیان بیشتری است. نام این کد،  می باشد. در ادامه چند مورد از پرطرفدارترین دوره های فنی حرفه ای بیان گردیده است.

پر متقاضی ترین رشته های فنی حرفه ای بین الملل
فلزكاری اتومكانيك آتش نشانی
روانشناسی عمومی پرورش گل كمک های اوليه
ويندوز فتوشاپ منبت كاری
جوشكاری اينترنت اصول مديريت
حسابداری عمومي اتوكد اکسل
الكترونيك ICDL بافندگی
چاپ و آزمايشگاه برق خودرو آشپزی

سازمان فنی حرفه ای کشور دوره های مختلفی را برای بانوان در سراسر کشور برگزار می کند تا از این طریق مهارت های کارآمد و پول ساز را به خانم ها آموزش دهد. برای مشاهده لیست دوره های فنی و حرفه ای بانوان کافی است به مطالعه مقاله زیر بپردازید.

سایت دریافت مدرک فنی حرفه ای بین المللی

کلیه مراحل ثبت نام و مشاهده رشته ها و دریافت و استعلام لیست مدارک فنی حرفه ای در سایت این مجموعه صورت می گیرد. داوطلبان می توانند با در دست داشتن اطلاعات شخصی مانند کدملی، وارد سامانه اینترنتی شده و مراحل نام نویسی و پیگیری مدارک خود را انجام دهند. نتایج آزمون کتبی فنی حرفه ای نیز در این سامانه قابل مشاهده است.

هنرجویان برای ثبت نام در دوره های رسمی فنی حرفه ای می توانند بعد از مراجعه به سامانه اینترنتی  وارد بخش ثبت نام دوره های آموزشی شده و مراحل لازم را به ترتیب طی نمایند. در این صفحه جدولی حاوی اطلاعات مربوط به کد دوره، نام حرفه، مرکز مربوطه و سایر جزئیات مربوط به محل زندگی افراد نمایش داده می شود. شخص با انتخاب هر کدام از آن ها می تواند وارد بخش پرداخت هزینه دوره و تکمیل اطلاعات کاربری خود شود. در مرحله تایید نهایی نیز بعد از چک کردن اطلاعات وارد شده، متقاضی می تواند فرم معرفی به مرکز خود را مشاهده کرده و پرینت آن را دریافت نماید.

متقاضیان همچنین می توانند به منظور دریافت مجوز تاسیس آموزشگاه آزاد فنی و حرفه ای، شرایط دریافت مجوز از جمله عدم سوپیشینه و تامین حداقل فضای عمومی را داشته و با مراجعه به سایت سازمان فنی و حرفه ای کشور مراحل ثبت نام و دریافت مجوز آموزشگاه آزاد فنی و حرفه ای را طی کنند. به این منظور مطالعه مقاله زیر توصیه می گردد.

ترجمه مدرک فنی حرفه ای بین المللی

ترجمه گواهی نامه های مهارت که توسط سازمان آموزش فنی و حرفه ای صادر می شود، دارای اعتبار قانونی بوده و در هر نقطه ای از دنیا قابل استعلام است. این سخن به این معنی است که افراد در صورت تمایل می توانند این کارت مهارت خود را به زبان کشوری که دوست دارند ترجمه کرده و از مزایای آن بهره مند شوند.

متقاضیان بعد از موفقیت در آزمون های پایان دوره در صورتی که مایل باشند مهر مترجم قوه قضاییه بر روی مدارکشان باشد، باید اصل مدارک خود را در دست داشته باشند. اما اگر صرفا می‌خواهند مدارک آنها به تایید دادگستری و وزارت امور خارجه برسد، گواهی‌های مهارتی باید به تایید سازمان فنی حرفه‌ای کشور برسد و صحت اعتبار آن‌ها مجددا تایید شود.

در حال حاضر برای استعلام اصالت گواهی مهارت فنی حرفه‌ای متقاضی باید به سایت رسمی سازمان فنی حرفه‌ای مراجعه کرده و ترجمه رسمی گواهی خود را همراه با پرینت استعلام گواهی دریافت کرده و منتظر تاییدیه وزارت دادگستری و وزارت امور خارجه بماند. بر اساس دستورالعمل تایید اسناد و مدارک قوه قضاییه، مدرک فنی حرفه ای صادر شده از سازمان فنی و حرفه‌ای، تنها با ارائه تاییدیه استاندارد سازمان فنی حرفه‌ای قابل ترجمه است.

اعتبار مدرک فنی حرفه ای بین المللی

طبق اعلام سازمان فنی حرفه ای مدارک رسمی ارائه شده توسط این سازمان به هنرجویان، دارای کد بین المللی از سازمان جهانی کار (ILO) بوده و متقاضیان بعد از قبولی در آزمون می توانند مدارک خود را در ۱۸۶ کشور دنیا ترجمه و استفاده نمایند. اسم مدرک این سازمان، می باشد. این امر کمک بزرگی برای افرادی که قصد مهاجرت داشته باشند، محسوب خواهد شد. این مدارک همچنین برای افرادی که قصد دریافت وام کار آفرینی یا خود اشتغالی دارند، نیز می تواند مزیت بزرگی محسوب شود و به آنها علاوه بر کمک های مالی در مسیر اخذ پروانه کسب نیز کمک کند.

در این میان سازمان فنی حرفه ای هر ساله کلاس های آموزشی برگزار می کند که پس از گذراندن آموزش ها و امتحان پایان دوره، کارت مهارت فنی حرفه ای صادر می شود که دارای اعتبار 5 ساله است. متقاضیان می توانند پس از اتمام اعتبار و پس از گذراندن مراحل و پرداخت هزینه نسبت به تعویض یا تمدید کارت مهارت فنی حرفه ای خود اقدام کنند که به این منظور مطالعه مقاله زیر توصیه می گردد.

مهم ترین مزایای اخذ مدرک بین المللی فنی حرفه ای برای هنرجویان

همانطور که بیان شد، مدرک بین المللی سازمان فنی حرفه ای داری اعتبار خوبی در خارج از کشور می باشد. افرادی که قصد مهاجرت به کشورهای دیگر را دارند، می توانند از مدرک این سازمان به عنوان تقویت روزمه خود استفاده نمایند که در قسمت زیر به مهم ترین مزایای این مدرک اشاره شده است. مزایای اخذ  مدرک بین المللی تعمیرات موبایل فنی حرفه ای برای هنرجویان عبارتند از:

این مدرک در سطح بین المللی معتبر بوده و قابل تمدید می باشند.

با اخذ این مدرک افراد می توانند برای دریافت پروانه کسب اقدام کنند.

با استفاده از این مدرک شخص امکان کار در آموزشگاه های معتبر به عنوان مدرس را خواهد داشت.

امکان دریافت انواع وام کارآفرینی یا خوداشتغالی برای افراد مقدور خواهد شد.

کارشناسان سامانه مشاوره هیوا آماده اند تا اطلاعات لازم در خصوص مدرک فنی حرفه ای بین المللی را در اختیار داوطلبان گذاشته و آن ها را از طریق سیستم مشاوره تحصیلی تلفنی هیوا راهنمایی نمایند. همچنین از طریق عضویت در کانال تلگرامی و یا اینستاگرامی هیوا می توانید آخرین اخبار مرتبط با این حوزه را دریافت نمایید.

دکمه بازگشت به بالا