اجتماعیکسب و کار ایرانی

تلگرام چرا بالا نمیاد؟

رفع مشکل وصل نشدن تلگرام

پیام رسان تلگرام cheapest smm panel for telegram پس از مدت کوتاهی به یکی از بهترین و پر طرفدارترین پیام رسان های بازار در دنیا و به خصوص ایران تبدیل شد. یک پیام رسان سریع، ایمن و رایگان که کاربران شبکه های اجتماعی را در مدت زمانی کوتاه به خود جذب نمود. شاید با فیلتر شدن آن در ایران استفاده از آن تا حدودی کاهش یافت ، اما همزمان در دنیا با افزایش روزافزون کاربر فعال مواجه شد ، تا جایی که در اردیبهشت ماه سال 99 به رکورد 400 میلیون کاربر در سرارسر دنیا رسید.

یکی از عواملی که باعث محبوبیت این پیام رسان در سراسر دنیا شده است توجه به نیاز های کاربران خود و به روز رسانی مداوم و افزایش امکانات بر اساس این نیاز ها بوده است. قاعدتا برای استفاده از هر اپلیکیشنی نیاز به نصب آن بر روی گوشی خواهید داشت ، اما در هنگام نصب یا استفاده ممکن است با مشکل مواجه شوید که در مقاله نصب نشدن تلگرام روی گوشی اندروید به آن پرداختیم. در مقاله امروز مشاوران ما قصد داریم شما را با دلایل وصل نشدن تلگرام آشنا نماییم.

وصل نشدن برنامه های مختلف پیش زمینه استفاده از آن برنامه ها می باشد و وصل نشدن برنامه ها اتفاق ناخوشایندی می باشد که البته می توان با راهکار هایی بر این مشکل غلبه کرد . به دلیل محبوبیت زیاد تلگرام نیز بصورت ویژه به این پیام رسان و مشکلات آن توجه شده و با انتشار مقالات متعددی که برخی از آن ها را در ذیل مشاهده می نمایید به کمک شما در زمینه مسائل مربوط به تلگرام آمده ایم. با مقاله امروز نیز با ما همراه باشید تا با علت وصل نشدن تلگرام و بهترین smm panel بیشتر آشنا شوید.

باز نشدن تلگرام در آیفون |چرا پروکسی تلگرام وصل نمیشه

علت وصل نشدن تلگرام

ابتدا به دلایلی که موجب وصل نشدن تلگرام می شود می پردازیم و در پایان مقاله به نحوه رفع این مشکل خواهیم پرداخت. آشنایی با این دلایل شما را برای مقابله و حل مشکل یاری خواهد نمود. دلایل بروز این خطا یا همان علت وصل نشدن تلگرام را می توان در موارد ذیل جستجو نمود :

– مشکل موقت در سرور های تلگرام

– اتصال ناموفق به اینترنت

– سرویس دهی نامناسب اینترنت

– مشکل فیلترینگ تلگرام

– محدودیت در دسترسی به اپلیکیشن تلگرام

– مشکل در حافظه کش و دیتا

موارد عنوان شده را می توان از دلایل عمده وصل نشدن تلگرام دانست. این موارد را می توان با ترفندهایی برطرف کرد که در ادامه با آن ها آشنا خواهیم شد. با مطالعه مقاله حل مشکل connecting تلگرام دسکتاپ می توانید با راه حل های این مشکل در نسخه دسکتاپ تلگرام بیشتر آشنا شوید. تلگرام یک پیام رسان سریع، ایمن و رایگان که کاربران شبکه های اجتماعی می باشد را در مدت زمانی کوتاه به خود جذب نمود و با فیلتر شدن آن در ایران نیز خللی در محبوبیت و استفاده از آن ایجاد نشد. اینگونه مشکلات را نیز می توان در این اپلیکیشن به راحتی مرتفع نمود.

رفع مشکل وصل نشدن تلگرام

حال که با دلایل وصل نشدن تلگرام آشنا شدیم نوبت به آشنایی با راه حل های رفع مشکل وصل نشدن تلگرام فرا می رسد. موارد ذیل را برای رفع مشکل به دقت مطالعه فرماید :

– اطمینان از صحت عملکرد سرورهای تلگرام :

ابتدا از صحت عملکرد سرورهای تلگرام اطمینان حاصل نمایید ، این احتمال وجود دارد که برنامه با خرابی مواجه باشد. این بدان معناست که سرورهای برنامه کاربردی مشغول کار هستند و با درخواست های زیادی روبرو هستند ، به همین دلیل آنها نمی توانند درخواستی را که توسط شما انجام شده را برطرف کنند.

برنامه ها و سیستم عامل های وب متعددی مانند uptrends ، Services Uptime ، Downdetector و … برای این کار وجود دارد ، اما در حال حاضر ، ما با سرویس Downdetector یک تست انجام خواهیم داد. می توانید از طریق وب سایت یا دستگاه اندرویدی خود به عنوان یک برنامه از آن استفاده کنید. به این ترتیب که به www.downdetector.com رفته و عبارت Telegram را تایپ کنید. همچنین می توانید با کلیک کردن بر روی گوشه سمت راست بالای صفحه ، مکان را تغییر دهید.وضعیت برنامه را بررسی کنید. براساس نتایج ، اگر سیستم عامل با مشکلات خرابی مواجه است ، دیگر نیازی به نگرانی نیست. می توانید مدتی صبر کنید و سپس دوباره بررسی کنید. هنگامی که سرورها آزاد شدند ، شما می توانید از تلگرام ، استفاده کنید.

– رفع مشکل اتصال ناموفق به اینترنت :

قبل از هر گونه اقدام دیگر ابتدا از اتصال موفق به اینترنت اطمینان حاصل نمایید . در برخی موارد، بعضی از کاربران تلگرام خود را اجرا می کنند و از اتصال نبودن اینترنت خود بی اطلاع هستند، که در این شرایط با عبارت Connecting و مشکل وصل نشدن تلگرام به سرور برخورد می کنند. پس اولین کاری که باید انجام داد، این است که وصل بودن دستگاه خود را به شبکه اینترنت Wi-Fi یا دیتای موبایل خود را بررسی نموده و از متصل بودن آن مطمئن شوید.

– رفع مشکل سرویس دهی نامناسب اینترنت :

پس از اینکه اطمینان حاصل شد گوشی شما به اینترنت متصل است، می بایست سرویس ‌دهی آن را بررسی کنید. در صورتی که در گوشی شما رد و بدل داده شبکه اینترنتی که به آن متصل هستید اختلالی ایجاد شود، برنامه تلگرام هم قادر به کانکت شدن به سرورهایش نخواهد بود. در نتیجه شما با مشکل وصل نشدن تلگرام یا همان عبارت Connecting رو به رو می‌شوید. بنابراین در گام بعدی سرویس دهی شبکه اینترنت خود را بررسی کنید.

برای انجام این کار مرورگر گوشی را اجرا و سایتی را باز کنید. اگر سایت های دیگر اجرا شدند، پس مشکل از شبکه اینترنت شما نیست، اما اگر باز شدن سایت های دیگر هم با مشکل همراه بود، مطمئنا مشکل ایجاد شده در تلگرام هم با این مسئله و اختلال در سرویس‌دهی شبکه اینترنتی که به آن وصل هستید ارتباط دارد. پس شبکه اینترنت خود را تغییر دهید یا منتظر بمانید تا اختلال‌های آن برطرف شود.

– رفع مشکل فیلترینگ تلگرام :

همانطور که می دانید مدت زمان طولانیست که با فیلترینگ تلگرام مواجه هستیم ، قاعدتا بدون نرم افزار های تغییر آی پی امکان اتصال به سرور تلگرام برای شما مهیا نمی باشد ، بنابراین در صورت اصرار بر استفاده از تلگرام می بایست از نرم افزار های تغییر آی پی استفاده نمایید.

– رفع محدودیت در دسترسی به اپلیکیشن تلگرام :

گاهی ممکن است به صورت ناخودآگاه و یا به اشتباه، دسترسی تلگرام را محدود کرده باشید. به عنوان مثال با نصب فایروال و برخی از فیلترشکن ها، دسترسی این برنامه را محدود می سازید. برای حل مشکل وصل نشدن تلگرام می بایست این موارد را چک کرده و از عدم محدودیت عنوان شده اطمینان حاصل نمایید.

– رفع مشکل در حافظه کش و دیتا :

در بعضی موارد پاک کردن حافظه کش (Cache) و دیتای (Data) برنامه تلگرام باعث برطرف شدن مشکل Connecting یا وصل نشدن تلگرام خواهد شد. برای انجام این کار مراحل ذیل را طی کنید :

– ابتدا وارد اپلیکیشن تلگرام شوید، آیکون سه خطی موجود در گوشه سمت چپ و بالای صفحه را انتخاب کنید و سپس گزینه Settings یا همان تنظیمات را انتخاب نمایید. گزینه Data & Storage  را لمس کرده و بعد گزینه Storage Usage را انتخاب کنید و در نهایت گزینه Clear Cache  و همچنین Local Database را لمس و حذف این اطلاعات را تایید کنید.

– همچنین می توانید حافظه کش و دیتای تلگرام را از طریق خود دستگاه اندرویدی پاک کنید. به این ترتیب که به Settings گوشی خود وارد شوید، بعد از آن گزینه Apps یا Applications را پیدا کرده و برنامه تلگرام را از لیست انتخاب نمایید و بعد از آن گزینه Clear Cache و Clear Data را انتخاب کنید و این اطلاعات را پاک کنید.

در انتها در صورتی که با موارد گفته شده و عمل به آن مشکل وصل نشدن تلگرام همچنان باقی ماند ، آخرین راه حل حذف برنامه و نصب مجدد آن می باشد.

دکمه بازگشت به بالا