بین الملل

اعتصابات گسترده کشاورزان در فرانسه

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری آنلاین مجله تفریحی زیباروز، بزرگترین اتحادیه مزرعه داران فرانسه روز شنبه از اعتراضات سراسری در روزهای آینده در این کشور اروپایی خبر داد.

به گزارش خبرگزاری «رویترز» کشاورزان فرانسوی مانند همتایان آلمانی خود در روزهای گذشته به وضع مالیات‌ها و مقرارات وضع شده دولت اعتراض کردند.

سخنگوی اتحادیه مزرعه داران فرانسه گفت که در روزهای آینده پس از ملاقات با نمایندگان شعب محلی و بخش‌های مختلف تصمیم گرفته خواهد شد که آیا اقدام سراسری را سازماندهی کند یا خیر.

صدها کشاورز سوار بر تراکتور از سراسر جنوب غربی فرانسه روز جمعه در شهر «تولوز» در جنوب غربی این کشور دست به تظاهرات زدند و این باعث اختلال در تردد شد.

کشاورزان روز جمعه بزرگراهی که تولوز را به اقیانوس اطلس متصل می‌کند با دیواری از یونجه مسدود کردند. کشاورزان مالیات دولت بر سوخت تراکتور، واردات ارزان، مسائل مربوط به ذخیره آب، محدودیت های بیش از حد و تشریفات اداری را از جمله دلایل نارضایتی های خود عنوان می‌کنند.

اعتراضات در فرانسه به عنوان بزرگترین تولیدکننده محصولات کشاورزی اتحادیه اروپا زمانی رخ می‌دهد که «امانوئل ماکرون» رئیس جمهور فرانسه نسبت به حمایت فزاینده کشاورزان از راست افراطی پیش از انتخابات پارلمان اروپا در ژوئن نگران است.

یکی از وزیران دولت فرانسه گفت،ماکرون به کابینه خود گفت توجه دقیقی به مکان‌های احتمالی اعتصاب روستاییان داشته باشند تا از تظاهرات بیشتر و شعله ور شدن آن جلوگیری کند.

کشاورزان آلمانی معترض به طرح کاهش یارانه‌های کشاورزی نیز در روزهای گذشته  با بیش از ۴۰۰۰ تراکتور خیابان‌های مرکز شهر «برلین» پایتخت آلمان را مسدود کردند.

 

«یوآخیم راکوید»، رئیس انجمن کشاورزان آلمانی گفت معترضان زیر بار طرح پیشنهادی اخیر دولت این کشور برای برچیدن تدریجی تخفیف‌های مالیاتی برای کشاورزان نخواهند رفت و به اعتراضاتشان تا زمان رسیدن به نتیجه ادامه خواهند داد.

او در بیانیه‌ای نوشت:«من این احساس را دارم که دولت ائتلافی آلمان هنوز نفهمیده است ما توافق‌های بد بر سر سوخت دیزل کشاورزان را نخواهیم پذیرفت.»

راکوید اضافه کرد:«ما نیازمند تغییری در سیاستها که به نیازهای جمعیت ما، شرکت‌های کوچک و متوسط ما، اقتصاد و کشاورزی ما اولویت بدهد هستیم.»

پایان پیام/




این مطلب را برای صفحه اول پیشنهاد کنید

کارگروه خبری مقالات بین المللی

نویسنده اخبار بین‌المللی با تمرکز بر رویدادهای فضایی و نجومی جهانی. با دانش در زمینه اخبار فضایی، کشف‌های نجومی و پیشرفت‌های فضانوردی، به شما اخبار جذاب و تحلیل‌هایی را درباره رویدادهای فضایی، اکتشافات نجومی و تاثیرات آن‌ها بر جوامع ارائه می‌دهم. با استفاده از روش‌های تحلیلی و علمی، به شما دیدی جامع از تحولات فضایی و نجومی جهانی می‌دهم.
دکمه بازگشت به بالا