اجتماعیکسب و کار ایرانی

بهترین رشته های مهندسی برای مهاجرت به امریکا

سوالات متداول بهترین رشتهها برای تحصیل در آمریکا 2023

آنچه در این مقاله می خوانید:

ایالات متحده آمریکا، با نام‌هایی همچون “سرزمین رویاها” و دیگر القاب مانند آن شناخته می‌شود. چرا که این کشور با وجود سختگیری‌های فراوان برای پذیرش پرونده به خصوص از کشورهای در حال توسعه، از طریق گسترش چشمگیر و در واقع پیشتازی آن در تاثیرگذاری سیاسی و اقتصادی در جهان و همچنین جلوه‌ی آن به عنوان یک کشور متفاوت از نظر سبک زندگی، رفاه، تفریح، امکان پیشرفت و… همیشه افراد زیادی را برای مهاجرت به این کشور ترغیب نموده است.

اقامت آمریکا: در حال حاضر مهاجرت از طریق تحصیل به آمریکا برای ایرانیان راحت‌تر گردیده تلقی می‌گردد و به عبارتی مهاجرت کاری به این کشور چه از پروسه‌ی آن و چه از نظر امرار معاش از همه روش‌های دیگر سخت‌تر بوده؛ حال برای متقاضیانی که قصد تحصیل در این کشور را داشته و پس از تحصیل خواهان تداوم اقامت خود از طریق اشتغال هستند، بهترین رشته‌ها برای تحصیل در این کشور را معرفی نموده تا با انتخاب بهتر، اشتغال بهتری را تجربه نمایند؛ با همراه باشید.

 رشته مهندسی در هر کشوری اگر در رتبه‌های نخست در زمینه تقاضا و میزان درآمد بالا پیشتاز نباشد، حداقل جز 3 رشته برتر برای تحصیل و است که کشور آمریکا نیز از این قضیه مستثنی نبوده است. اما از آنجا که طیف و تنوع زیرشاخه‌های رشته مهندسی بسیار زیاد بوده و این تنوع همچنان ادامه دارد، برای کشور آمریکا بهترین رشته‌های مهندسی را معرفی خواهیم نمود که عبارتند از:

از آنجا که تنوع رشته‌های مهندسی بسیار هستند، درآمدهای هر زیرشاخه و تخصص آن رشته‌ی مهندسی ممکن است از دیگر تخصص مهندسی تفاوت بسیاری داشته باشد اما در کشور آمریکا یک مهندس به طور میانگین، درآمد دارد. 5 دانشگاه برتر آمریکا برای تحصیل در رشته مهندسی عبارتند از:

 به طور عمومی رشته مدیریت و مدیر اجرایی، دستیار مدیر و دیگر زیرشاخه‌های مرتبط از نظر آینده شغلی در کشور آمریکا دارای اعتبار بالایی است که از بین همه زیرشاخه‌های آن، مدیریت کسب و کار و هرگونه عنوان شغلی در زمینه مدیریت مرتبط با بیزینس و تجارت نسبت به سایر گرایش‌های مدیریتی ارجحیت دارد. متوسط درآمد یک فارغ‌التحصیل در رشته مدیریت کسب و کار در کشور آمریکا می‌باشد. زیرشاخه‌های استراتژی، کسب و کار بی‌المللی، بازاریابی، مدیریت امور مالی، مشاوره تجاری و کارآفرینی چندی از محبوب‌ترین زیرشاخه‌های رشته مدیریت کسب و کار هستند. 5 دانشگاه برتر آمریکا برای تحصیل در این رشته عبارتند از:

بهترین رشته ها برای بورسیه |بهترین رشته ها برای مهاجرت به آلمان

 رشته‌ی پزشکی همانند رشته‌های مهندسی، رشته‌ای بوده که همواره در همه جای دنیا هم از نظر تقاضا و هم از نظر درآمد جز بهترین رشته‌ها بوده که کشور آمریکا نیز از این امر مستثنی نیست. شباهت دیگر این رشته طیف وسیعی از زیرشاخه‌های تحصیلی آن می‌باشد که از آنجایی که تخصص پرستاری به موازات پزشکی و به عنوان زیرشاخه‌ایی از آن در آمریکا از اهمیت بالایی برخوردار است را نیز در این بند لحاظ کرده‌ایم. در این مورد هم از آنجا که طیف وسیعی از مهارت‌ها و زیرشاخه‌های تحصیلی برای این رشته وجود دارد، باید گفت که درآمد برای یک پزشک برای حرفه‌ایی پر درآمد و برای یک پرستار می‌باشد. درآمد برای یک پزشک بسته به مهارت وی، مدرک تحصیلی و سابقه کاری به سالانه نیز می‌تواند برسد. 5 دانشگاه برتر آمریکا برای تحصیل در این رشته عبارتند از:

 در این راستا، در کشور آمریکا بطور عمومی رشته‌های “علوم” جزء بهترین رشته‌ها برای تحصیل شناخته شده است اما همانطور که می‌دانید، رشته علوم نیز خود زیرشاخه‌های بسیاری داشته و بنابراین از این بین به بهترین آن از نظر آینده شغلی، درآمد و دیگر معیارها بسنده می‌نماییم و آن چیزی نیست جز رشته علوم اجتماعی؛ ضمن آنکه این رشته یک سکوی پرتاب عالی برای پیگیری یک زمینه تخصصی‌تر چه از نظر تحصیلی و چه از نظر کاری در طول می‌باشد. متوسط درآمد برای یک فارغ‌التحصیل در رشته‌ی علوم اجتماعی در آمریکا می‌باشد. 5 دانشگاه برتر آمریکا برای تحصیل در این رشته عبارتند از:

 منظور از هنر و علوم لیبرال در کشور آمریکا، علوم و رشته‌های هنری مرتبط با تاریخ، ادبیات، فلسفه، روانشناسی و نویسندگی و… می‌باشد که نسبت به دیگر رشته‌های هنری با تکنولوژی غریب‌تر هستند. چندی از زیرشاخه‌های محبوب در این رشته عبارتند از: روابط بین‌المللی، روانشناسی، تاریخ هنر، تاریخ و ادبیات آمریکا، تئاتر، اقتصاد در هنر، جامعه‌شناسی، علوم سیاسی، علوم موزه و…

متوسط درآمد برای یک شخص فارغ‌التحصیل در رشته هنر و علوم لیبرال، می‌باشد. 5 دانشگاه برتر آمریکا برای تحصیل در این رشته عبارتند از:

 هرچند که این مورد را نیز می‌توان به عنوان زیرمجموعه‌ایی از رشته مهندسی و شاخه مهندس نرم‌افزار نیز تلقی نمود، اما در این بند بطور اختصاصی پیرامون برخی علوم خاص و تخصصی کامپیوتر که دارای درآمد و تقاضای بالایی در کشور آمریکا هستند صحبت خواهیم نمود که منظور از این رشته‌های محبوب‌تر بیشتر، توسعه دهندگان اپلیکیشن‌های موبایل و وبسایت، برنامه‌نویسان و طراحان بازی‌های کامپیوتری، متخصصین امنیت شبکه، آنالیزگر داده‌ها و مواردی از این قبیل می‌باشد. متوسط درآمد برای یک فارغ‌التصیل در رشته علوم کامپیوتر به طور متوسط و برای تخصص‌های محبوب‌تر مذکور می‌باشد. 5 دانشگاه برتر آمریکا برای تحصیل در این رشته عبارتند از:

 مشاغل مرتبط با امور مالی از جمله حسابداری نیز نه شاید لزوما جز پردرآمدترین اما قطعا جزء پرمتقاضی ترین مشاغل در همه جای جهان بوده که کشور آمریکا نیز از این قضیه مستثنی نیست. حتی این رشته در لیست مورد بررسی به رشته‌ای مانند حقوق و وکالت که از درآمد بالاتری برخوردار بوده و تقاضا برای آن در آمریکا به نسبت خوب بوده، به علت کمی اشباح در تعداد فارغ‌التحصیلان رشته مذکور نیز ترجیح داده شده است. همچنین درباره رشته امور مالی نیز باید گفت که تنوع زیادی در زمینه زیرشاخه‌های تحصیلی و همچنین حوزه‌های مختلف کاری داشته و شخص بنا به میزان تحصیلات، مهارت و تخصص و میزان سابقه کار می‌تواند درآمد بسیار بالایی در این رشته داشته و ضمن آنکه خیال شخص از وجود تقاضا برای رشته‌ی خود آسوده باشد. متوسط درآمد برای یک فارغ‌التحصیل در رشته حسابداری و در کل امور مالی در آمریکا بطور عمومی و متوسط بوده که با تخصصی خاص در این زمینه، مدرک تحصیلی بالاتر و تجربه کاری بیشتر این متوسط حقوق  از مرز هم فراتر خواهد رفت.

دکمه بازگشت به بالا