اقتصادی

بورس قرمز شد – مجله تفریحی زیباروز

امروز بازار سرمایه ۷۷۷۴ واحد کاهش یافت تا شاخص کل به دو میلیون و ۱۶۸ هزار واحد برسد.

به گزارش مجله تفریحی زیباروز، برخورد بازار بورس به مقاومت ۲.۲ میلیون واحد منجر به روند کاهشی این بازار شده است؛ به طوری که در ۱۰ روز کاری اخیر فقط دو روز رنگ سبز به خود دید و هشت روز دیگر منفی شد.

امروز شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران ۷۷۷۴ واحد کاهش یافت و به دو میلیون و ۱۶۸ هزار و ۳۲۷ واحد رسید.

شاخص کل هم‌وزن نیز ۳۱۵ واحد افت کرد و در عدد ۷۵۷ هزار و ۹۹۷ واحد ایستاد.

تعداد معاملات بورس بیش از ۳۷۳ هزار فقره به ارزش ۴۸۳۵ میلیارد تومان بود.

بورس قرمز شد
نقشه بازار  بورس ـ دوشنبه ۱۱ دی ۱۴۰۲

فملی، فولاد، شپدیس و شپنا بیشترین تاثیر منفی را بر شاخص کل داشتند. از سوی دیگر ذوب، خنصیر و داتام از نمادهای پرتراکنش مثبت امروز بودند و تکاردان منفی شد.

امروز بازار فرابورس نیز با ۹۴ واحد کاهش مواجه شد و به ۲۶ هزار و ۳۱۸ واحد رسید. تعداد معاملات این بازار ۲۷۴ هزار فقره به ارزش بیش از ۲۶۲ هزار میلیارد تومان بود.

بپاس، وسپهر، آریا و خاور بیشترین تاثیر منفی را بر شاخص فرابورس داشتند. فصبا، بمولد، ثپردیس و کرمان از نمادهای پرتراکنش بودند که به ترتیب دو نماد اول منفی و دو نماد دیگر مثبت شدند.

بازار نوآفرین به عنوان جدیدترین بازار فرابورس ایران، امروز با حضور معاونت علمی و فناوری رئیس جمهور، رئیس سازمان بورس و مدیرعامل فرابورس ایران رونمایی شد. تمرکز این بازار با دو تابلوی رشد و دانش‌بنیان بر پذیرش شرکت‌های نوآور، فناور و صنایع جدید است.

این شرکت‌ها از همه مزایای بازارهای اول و دوم شامل معافیت مالیاتی، توثیق سهام، سهولت در تامین مالی از طریق ابزارهای بازار سرمایه، قابلیت معامله سهام و مواردی از این دست برخوردار می‌شوند.

در حال حاضر ۱۰ شرکت دانش‌بنیان درخواست پذیرش در این بازار رو به فرابورس ارائه داده اند که سه شرکت پذیرش شده و ۳۰ شرکت هم کاندیدای پذیرش در تابلوی رشد هستند.

انتهای پیام

تحریریه اقتصادی

سلام! من یک خبرنگار اقتصادی با تجربه فعالیت در زمینه اخبار و تحلیل‌های اقتصادی هستم. با دانش عمیقی از مسائل مالی و اقتصادی، تلاش می‌کنم به شما اطلاعات دقیق و جامع را ارائه دهم تا شما بتوانید درک بهتری از رویدادها و تغییرات در دنیای اقتصاد داشته باشید.
دکمه بازگشت به بالا