تلگراف: حوثی‌ها ارتش آمریکا را شکست دادند

به گزارش مجله تفریحی زیباروز به نقل از مجله تفریحی زیباروز، روزنامه انگلیسی در گزارشی به شرح ناتوانی آمریکا در مقابله با حملات ارتش یمن پرداخت و این را نشانه‌ای از شکست سیاست‌های اشتباه واشنگتن در قبال دیگر کشورهای جهان دانست.

به گزارش تلگراف، سیاستمداران آمریکایی از هر نگرش و حزبی که باشند، مدام از این سخن می‌گویند که آمریکا در سرتاسر جهان نفوذ بسیار عمیقی دارد و آن را کشوری می‌دانند که اگر نباشد، دنیا چیزی کم دارد! آمریکا یک‌چهارم تولید ناخالص داخلی جهان را به خود اختصاص داده است. ارتش این کشور در صدر فهرست دریافت‌کنندگان بودجه نظامی قرار دارد و مجموع بودجه نظامی ۹ کشور بعدی در این فهرست باز هم از بودجه نظامی ایالات متحده کمتر است.

این کشور همچنین نفوذ فراوانی در بازرگانی بین‌المللی دارد و ۵۸ درصد از ذخایر ارزی جهان به دلار آمریکاست. واشنگتن همچنین نفوذ بسیار زیادی در نهادهای مالی بین‌المللی مانند بانک جهانی و صندوق بین‌المللی پول دارد و متحدان قدرتمندی هم برای خود برگزیده است.

بااین‌حال، روزنامه انگلیسی گزارش داد سیاستمداران آمریکا متوجه نیستند که قدرت لزوماً به معنای نفوذ و سلطه نامحدود نیست. معماران سیاست خارجه آمریکا به‌اشتباه فکر می‌کنند ایالات متحده قدرتی برتر است که می‌تواند عزم و خواست خود را به هر طریقی شده بر دوستان و دشمنان تحمیل کند.

این باور واشنگتن بارها در طول زمان به چالش کشیده شده است، مخصوصاً در غرب آسیا. به گزارش تلگراف، انصارالله یمن دریای سرخ را به چشم میدان تیر شخصی خود می‌بیند و از ماه نوامبر تا امروز بیش از ۱۰۰ حمله به کشتی‌های مرتبط با رژیم صهیونیستی انجام داده است.

تلگراف: حوثی‌ها ارتش آمریکا را شکست دادند
توقیف کشتی اسرائیلی «گلسی لیدر» توسط ارتش یمن

با آغاز جنگ غزه و در پی جنایات رژیم صهیونیستی علیه غیرنظامیان در این باریکه، انصارالله یمن اعلام کرد برای همبستگی با مردم فلسطین تمام کشتی‌هایی که به نحوی با رژیم صهیونیستی ارتباط داشته باشند را در دریای سرخ هدف خواهد گرفت.

اخیراً هم سخنگوی انصارالله یمن گفت اگر رژیم صهیونیستی حمله تمام‌عیار به شهر رفح را آغاز کند، انصارالله آماده است تا تمام کشتی‌هایی که از دریای مدیترانه به مقصد اراضی اشغالی می‌روند را هدف گرفته و عملیات‌های خود را به دریای عرب و همچنین اقیانوس هند هم گسترش دهد.

آمریکا سعی کرده با همکاری انگلیس و تشکیل یک ائتلاف دریایی، با این اقدامات ارتش یمن مقابله کند و در این راستا به مواضع انصارالله در یمن حملات سنگینی ترتیب داده است. بااین‌حال، یمن همچنان به حملات خود ادامه می‌دهد و با حملات منظم هفتگی خود نشان داده که سیاست‌های آمریکا نتوانسته هیچ تاثیری بر تصمیمات انصارالله بگذارد.

در گزارش تلگراف آمده است: «آمریکا اغلب به قدرت خود غره شده و توانایی دیگر کشورها در مقابله با فرامین خود را نادیده می‌گیرد. واشنگتن با اعتمادبه‌نفس تمام، فکر می‌کند تمام چالش‌های پیش رو را می‌تواند به‌سادگی برطرف کند. اما واقعیت میدان بسیار پیچیده‌تر از این‌هاست و وقتش رسیده که مقامات آمریکایی این مسئله را درک کنند.»

310310

دکمه بازگشت به بالا