علمی و پزشکی

حمایت سازمان جهانی بهداشت در ثبت واکسن‌های ایرانی کووید ۱۹ ضروری است

مدیرکل همکاری های بین المللی وزارت بهداشت گفت: جمهوری اسلامی ایران با وجود تحریم ها بر اساس توانمندی های خود به تولید انواع واکسن ها دست یافته است و باید از حمایت سازمان جهانی بهداشت در ثبت آنها برخوردار باشد. ”

به گزارش مجله تفریحی زیباروز، دکتر محمد حسین نیکنام در کنفرانس جهانی کووید 19 با حضور وزیران و معاونان وزیر بهداشت صربستان، اسلوونی، آلبانی، بلغارستان و مقدونیه با اشاره به چالش های فراوانی که ویروس کووید 19 در دو سال گذشته برای مردم ایجاد کرده است، گفت: . جهان و همچنین جهش های این ویروس که رنج زیادی را برای مردم جهان به همراه داشته و مشکلات زیادی را در ارتباطات جامعه به ویژه ارتباطات مرزی بین کشورها ایجاد کرده است، تاکید کردند که مردم ایران نگران مشکلات ناشی از تحریم های یکجانبه هستند. ایالات متحده نیز برای دسترسی به واکسن کووید در زمینه دارو و تجهیزات پزشکی با مشکل مواجه بوده است، اما تکیه بر توانایی خود در تولید انواع واکسن‌های کووید و اکنون با حمایت سازمان جهانی بهداشت کمک خواهد کرد.

وی در بخش دوم سخنان خود گفت: مبارزه با کرونا نیازمند هوشیاری و اتحاد همه مردم جهان از جمله جوامع کم برخوردار و حتی پیشرفته در برابر این ویروس است و از همه پزشکان، پرستاران و کادر درمانی می خواهم که همکاری لازم را داشته باشند. و تجربیات خود را در مبارزه با این ویروس شریر به اشتراک بگذارید.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت بهداشت، کنفرانس جهانی مجازی مبارزه با همه گیری کووید 19 از 6 تا 8 آوریل 1401 در سطح وزیران به میزبانی بلگراد صربستان برگزار شد. دکتر. محمدحسین نیکنام مدیرکل همکاری های بین المللی وزارت بهداشت به عنوان نماینده وزیر بهداشت در این همایش مجازی به ایراد سخنرانی پرداخت.

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا