علمی و پزشکی

رمز ماندگاری، اخلاص در عمل است

به گزارش شفاف و به نقل از پایگاه اطلاع رسانی حوزه انتخابیه ولی فقیه در جمعیت هلال احمر ، نماینده رهبر معظم انقلاب از خدمات ارائه شده توسط کشیشان و دانشجویان جهادگر علیه ویروس کرونا تقدیر و تشکر کرد.

حجت الاسلام والمسلمین معزی سخنرانی خود را در این مراسم با تعریف جستجو و توضیح معنی و مفهوم جستجو آغاز کرد. نماینده رهبر معظم انقلاب در این بخش از سخنان خود بر اهمیت حضور علما و کشیشان در فعالیت های اجتماعی تأکید کرد و گفت: “جستجو به معنای مطالعه است. اصول نیز ادامه دارد. پس از آن شاگرد یا مجتهد و مرجع یا مبلغ یا معلم می شود.

وی در ادامه با بیان اینکه هدف مبلغین در هر موقعیتی آموزش و گسترش دین است ، افزود: “در هر موقعیتی یک کشیش باید پناهگاه مردم باشد ، شما دقیقاً مانند آنچه که کار می کنید کار می کنید.”

تفاوت نگرش خیرخواهانه در ایران اسلامی و غرب

از دیدگاه نمایندگان رهبر معظم انقلاب در جمعیت هلال احمر ، تفاوت حسن انجام کار در ایران و غرب در این است که کارهای خوب با قصد قربت به خدا انجام می شود. حجت الاسلام والمسلمین معزی با تشریح این دیدگاه خاطرنشان کرد: تفاوت هلال احمر و صلیب سرخ در قصد است. در کارهای خوب ما برای رضای خدا کار می کنیم. به گفته آیت الله جوادی آملی ، امتیاز هلال احمر ایران با سایر صلیب های سرخ همان اخلاص در قصد است.

حجت الاسلام و المسلمین المعزی در قسمت دوم سخنان خود رمز خدمت پایدار به مردم را اخلاص در عمل عنوان کرد: البته خدمت به مردم باید صادقانه باشد ؛ چون اگر برای خدا عمل کنیم ماندگار است. اما اگر به دنبال نام و آنلاین باشیم ، عملکرد ما ناپدید می شود. بسیاری وارد تاریخ شدند و به جستجوی این موارد پرداختند و از تاریخ حذف شدند.

احترام به طرفداران بهداشت

حجت الاسلام والمسلمین معزی در ادامه سخنان خود به مشکلات روزهای سخت کرونا اشاره کردند.

وی در این بخش از سخنان خود با گرامیداشت یاد و خاطره برخی از کشیش های برجسته ای که در سال های اخیر به دلیل تاج جان خود را از دست داده اند ، افزود: “در طول یک سال گذشته ، من از نزدیک در خدمت مدافعان بهداشت بوده ام. پرستاران در خط مقدم نبرد با تاج بودند و با فداکاری برای نجات صبر و مجاهدت آنها که برگرفته از الگوی صبر و بردباری حضرت زینب (س) است ، بزرگترین جهاد و مبارزه واقعی است.

یک نماینده رهبر معظم انقلاب در پایان سخنان خود در این بخش ، افزود: در مورد جایگاه پرستار صحبت های زیادی می شود اما جمله ای از علامه طباطبایی (ره) در توصیف اهمیت پرستاری وجود دارد که بسیار خوب است. وی خطاب به پرستار گفت: “من حاضر هستم پاداش کار خود را با یک شب مراقبت از بیمار شما عوض کنم.”

مفید بودن ویژگی های مومنان

نماینده ولی فقیه در هلال احمر در ادامه مفید بودن را از ویژگی های م believeمنان می داند و با اشاره به بخشهایی از آیات قرآن کریم ، اظهار داشت: پیامبر اکرم (ص) نیز می فرماید شخصی که به مردم خدمت می کند محبوب ترین مخلوق خداوند در نظر خداوند است.

وی در خاتمه این قسمت از سخنان خود افزود: خدمت به خلق خدا یکی از بهترین نعمت هایی است که خداوند به مردم عطا کرده است. اگر به دنبال برکات معنوی هستید ، به شما می گویم که مرحوم سید علی قاضی امروز برای شما زنده بود ، شما نتیجه 20 می دادند.

نماینده ولی فقیه در جمعیت هلال احمر در ادامه با تأکید بر اینکه خدمت به مردم مستلزم برنامه ریزی دقیق و انسجام داخلی است ، اظهار داشت: در خدمت به مردم باید از عملکرد جزایر خودداری کنیم تا بتوانیم از سرمایه و ظرفیت های خود به خوبی استفاده کنیم. اما مهمترین چیز در خدمت به مردم صداقت در عمل است.

در این مراسم ، برخی از علما و کشیشان با بیان چهار خاطره از عملکرد جهادی اردوی سلامت معنوی با چهار هدف کمک به سلامت جامعه ، کمک به بیماران در مراکز درمانی و ایجاد نشاط ، سعی کردند به خانواده های بیمار و مردگان کمک کنند تا آنها را روحیه بخشند. آنها همچنین با اجرای مراحل مذهبی کفن و خاکسپاری ، حرمت مومنان متوفی را حفظ کردند.

دکمه بازگشت به بالا