بین الملل

روند ادامه‌دار کاهش محبوبیت نتانیاهو میان صهیونیست‌ها

نتایج تازه‌ترین نظرسنجی انجام شده در سرزمین‌های اشغالی حاکی از کاهش شدید مقبولیت بنیامین نتانیاهو میان صهیونیست‌ها در نتیجه شکست در جنگ با مقاومت است.

به گزارش مجله تفریحی زیباروز، نظرسنجی انجام شده توسط روزنامه عبری زبان «معاریو» نشان داد که تنها ۲۹ درصد خواهان ماندن بنیامین نتانیاهو در سمت نخست وزیری پس از پایان جنگ هستند.

این در حالی است که بنی گانتس رقیب سیاسی و شریک فعلی وی در کابینه جنگ از حمایت ۴۲ درصدی برخوردار است.

گانتس در نظرسنجی قبلی از حمایت ۲۳ درصدی برخوردار بود.

همچنین ۲۰ درصد از شرکت کنندگان در نظر سنجی معاریو اعلام نکرده‌اند که گزینه آنها برای نخست‌وزیری رژیم صهیونیستی چه کسی است.

مقاومت فلسطین به رهبری جنبش حماس، هفتم اکتبر (۱۵ آنلاین) عملیات منحصر به فردی را با حمله به شهرک‌های صهیونیست‌نشین منطقه «غلاف غزه» آغاز کرد و ده‌ها صهیونیست را به اسارت گرفت. کارشناسان این عملیات را یک شکست راهبردی برای رژیم صهیونیستی و ارتش «افسانه‌ای» ادعایی آن ارزیابی می‌کنند.

 این عملیات علی‌رغم اینکه باعث آغاز تجاوزات وحشیانه ارتش رژیم اشغالگر به مناطق مسکونی در نوار غزه شد، اما یک دستاورد بسیار مهم داشت و به شکاف سیاسی شدید میان صهیونیست‌ها و همچنین ایجاد بحران اقتصادی و کسری بودجه دامن زد و به همین دلیل نتانیاهو و کابینه افراطی‌اش با موج شدیدی از انتقادها به دلیل شکست در مقابل مقاومت مواجه شدند.

انتهای پیام

کارگروه خبری مقالات بین المللی

نویسنده اخبار بین‌المللی با تمرکز بر رویدادهای فضایی و نجومی جهانی. با دانش در زمینه اخبار فضایی، کشف‌های نجومی و پیشرفت‌های فضانوردی، به شما اخبار جذاب و تحلیل‌هایی را درباره رویدادهای فضایی، اکتشافات نجومی و تاثیرات آن‌ها بر جوامع ارائه می‌دهم. با استفاده از روش‌های تحلیلی و علمی، به شما دیدی جامع از تحولات فضایی و نجومی جهانی می‌دهم.
دکمه بازگشت به بالا