علمی و پزشکی

کرونا باعث شد پوسیدگی دندان‌ها افزایش یابد

آفتاب‌‌نیوز :

محمدباقر شهنی زاده، در حاشیه برگزاری پانزدهمین کنگره بین المللی دندانپزشکی عمومی ایران در هتل المپیک تهران، گفت: در این کنگره آموزش آکادمیک و نقش آن در موفقیت مطرح است یکی از مباحثی که در دانشگاه‌ها مورد بررسی قرار می‌گیرد، آموزش‌های علمی بر اساس استاندارد‌ها است که باید متناسب با روش‌های نوین در درمان و همچنین آموزش‌های به روز باشد.

وی افزود: در این کنگره آموزش‌های اصلی به عنوان روش‌هایی برای درمان مؤثر در دندانپزشکی مطرح می‌شود و مدنظر قرار دارد.

شهنی‌زاده ادامه داد: تلاش‌های زیادی شده که در زمینه دندانپزشکی موادی را تولید کنیم که در عرصه درمان مؤثر باشد در زمینه تأمین صندلی و یونیت و همچنین کمپرسور دندانپزشکی موفقیت‌های خوبی داشتیم و برخی شرکت‌های تولید کننده ایرانی از صادر کننده‌های مهم ما هستند.

وی اظهار کرد: به علت به وجود آمدن یکی از بحران‌های جهانی که سلامت انسان را به خطر انداخت و کرونا بود دندانپزشکی مورد سوال خیلی‌ها قرار گرفت و کمتر مردم به دندانپزشکی مراجعه داشتند.

شهنی زاده تصریح کرد: مشکلات مربوط به تغذیه و تأمین بودجه برای درمان دندان‌ها باعث افزایش پوسیدگی می‌شود که باید غربالگری جدید و همچنین آمایش خوبی صورت بگیرد تا در این زمینه نیز شاهد کاهش پوسیدگی دندان‌ها باشیم.

وی در ادامه گفت: متأسفانه آمار پوسیدگی دندان‌ها بالا رفته و دولت مصوباتی را در شورای عالی بیمه در سنین زیر و بالای ۱۸ سال مدنظر دارد. در این راستا پروژه خدمات درمان بیمه‌ای تا پوسیدگی، جرم گیری و ساخت دندان تحت پوشش بیمه قرار می‌گیرد و به زودی در سطح کشور اعلام می‌شود.

شهنی زاده در پایان از تمام همکاران در حوزه دندانپزشکی تشکر کرد و افزود: تعداد زیادی از ایرانیان خارج از کشور برای درمان دندان‌هایشان به ایران می‌آیند چراکه ایران در زمینه کیفیت درمان، موفق است و این امر نشان دهنده فعالیت ارزشمند و ارائه خوب خدمات با کیفیت است.

تیم خبری علمی پزشکی

برای من، نوشتن 60 توضیح پروفایل یعنی برقراری ارتباط با 60 جامعه متفاوت است. من به هر یک از شما متعهدم تا بهترین محتواهای پزشکی را ارائه دهم و همراه شما در مسیر بهبود سلامتی قرار بگیرم.
دکمه بازگشت به بالا