اقتصادیکسب و کار ایرانی

آینده ارز کور (CORE) + پیش‌بینی قیمت CORE تا سال 2026

امروزه بسیاری از فعالان بازار ارزهای دیجیتال و افرادی که با فناوری‌های روز سروکار دارند از قدرت اینترنت نسل سوم (Web3) باخبر هستند و می‌دانند که این پدیده چه تحولات بی‌نظیری می‌تواند ایجاد کند. اپلیکیشن‌های اینترنت نسل سوم بسیاری از الگوهای سنتی را دست‌خوش تغییر کرده‌اند و عملکردی تحول‌آفرین داشته‌اند. علاوه‌براین، فناوری بلاکچین نیز در ابعاد گوناگونی از زندگی ما ازجمله زنجیره تأمین، سرگرمی و ارزهای ملی وارد شده ‌است. بنابراین، باید گفت که به‌لطف نسل جدید اینترنت، در سیستم‌های ما تغییرات مثبتی ایجاد شده است. کور (core) یکی از پروژه‌های بلاکچین نسل جدید است که ویژگی‌های نام‌برده را به‌همراه دارد. در این مقاله قصد داریم شما را با ارز دیجیتال کور و پروژه آن آشنا کنیم و در آخر به پیش‌بینی قیمت آن تا سال 2026 بپردازیم. در ضمن، برای بررسی قیمت و خرید ارزهای وب۳ کلیک کنید.

ارزانترین ارزهای متاورس |ارزهای web3 چیست

آشنایی با پروژه کور (Core)

اگرچه بلاک‌چین‌های نوین از محبوبیت بسیاری برخوردارند، اما در مسیر خود با مشکلات و موانع متعددی روبه‌رو می‌شوند. در حال حاضر، اغلب شبکه‌های غیرمتمرکز نمی‌توانند به‌صورت هم‌زمان و ایده‌آل ‌تمرکززدایی، امنیت و مقیاس‌پذیری را فراهم کنند. ازاین‌رو، یکی از این سه مورد را فدای سایر موارد می‌کنند.

بلاکچین ارز دیجیتال کور راه‌اندازی شده است تا چنین مشکلی را حل کند. جالب است بدانید این پروژه از الگوریتم اجماع اثبات کار (PoW) و گونه تغییریافته‌ای از الگوریتم اجماع اثبات سهام (PoS) استفاده می‌کند که اثبات سهام واگذارشده (Delegated Proof of Stake) نام دارد.

درنتیجه، بلاکچین ارز دیجیتال کور از مزیت‌های الگوریتم اجماع اثبات کار و ویژگی‌های به‌خصوص اجماع اثبات سهام واگذارشده بهره‌مند شده است، ازاین‌رو، توانسته است به امنیت، تمرکززدایی و مقیاس‌پذیری بالایی دست پیدا کند؛ به‌طوری که هیچ‌کدام از این سه مورد فدای دیگری نشود.

ارز دیجیتال CORE چیست؟

ارز دیجیتال کور یکی از پروژه‌های نوظهور است که شبکه اصلی آن ۱۴ ژانویه ۲۰۲۳ راه‌اندازی شد. جالب است بدانید بلاکچین کور به‌منظور مدیریت بسیاری از تراکنش‌ها به‌کار رفته است. علاوه‌براین، از طریق بلاکچین کور می‌توان از بسیاری از برنامه‌های غیرمتمرکز و قراردادهای هوشمند بهره‌مند شد. در سال 2018، پروژه کور از طریق عرضه اولیه کوین (ICO) منتشر شد و در آن زمان برای توسعه خود موفق به جمع‌آوری ۲ میلیون دلار شد. سازمان غیرمتمرکزی که اقدام به جمع‌آوری و راه‌اندازی این پروژه کرد، کور دائو (CoreDAO) نام داشت.

چه تعداد ارز دیجیتال کور در گردش است؟

به‌طور کلی، 2,100,000,000 واحد کور وجود دارد که از این مقدار، 156,234,400 واحد آن در گردش است. همچنین، ارزش بازار این ارز دیجیتال در زمان نگارش مقاله برابر با 104,405,892 دلار است. برای بررسی قیمت و خرید ارز core کلیک کنید.

ارز دیجیتال کور با چه هدفی راه‌اندازی شد؟

کور راه‌اندازی شد تا بلاکچینی غیرمتمرکز، ایمن و مقیاس‌پذیر را ارائه دهد، بدون آن‌که یکی از این سه مورد فدای دیگری شود. ممکن است بپرسید این هدف چگونه تحقق می‌یابد؟ این هدف از طریق مکانیزم اجماع ساتوشی‌پلاس به واقعیت می‌پیوندد. ناگفته نماند که ساتوشی‌پلاس برای حل مشکلات موجود، از مزیت‌های الگوریتم‌های اجماع گوناگون بهره‌مند می‌شود.

اگر بلاکچین کور زمان کافی در اختیار داشته باشد، هرگونه مشکل محاسباتی را می‌تواند برطرف کند. این امر بدان معنا است که توسعه‌دهندگان می‌توانند با استفاده از آن اپلیکیشن‌های بسیار پیچیده‌تری را ایجاد کنند و درنهایت، اکوسیستم بسیار بهتری را راه‌اندازی کنند.

توجه داشته باشید که شبکه Core مشکلات شبکه بیتکوین و اتریوم را ندارد. این امر بدان معنا است که بلاکچین کور برخلاف بیتکوین، درزمینه مقیاس‌پذیری مشکلی ندارد. از طرفی دیگر، با مشکلات تمرکززدایی اتریوم نیز مواجه نیست. افزون‌بر تمامی این موارد، امنیت بلاکچین کور بسیار بالا است، چراکه از مزایای سایر بلاکچین‌ها بهره‌مند می‌شود.

بنیان‌گذاران پروژه کور چه افرادی هستند؟

تیمی از متخصصان دیفای (DeFi) و بلاکچین پروژه کور را راه‌اندازی کرده‌اند که در ادامه به معرفی برجسته‌ترین آن‌ها می‌پردازیم.

  • مدیر عامل پروژه کور، مایکل اورروک (Michael O’Rourke) است. اوروک کارآفرینی فعال است که درزمینه کارآفرینی ۲۰ سال سابقه دارد.
  • مدیر ارشد فناوری پروژه کور، مت مک‌کینی (Matt McKinney) نام دارد. مک‌کینی در حوزه قرارداد هوشمند و بلاکچین متخصصی مشهور به‌حساب می‌آید که ۷ سال پیشینه دارد.
  • توسعه‌دهنده اصلی پروژه کور، استیون هیدوچاک (Stephen Hyduchak) نام دارد که در حوزه قراردادهای هوشمند و بلاکچین متخصص است.

آینده پروژه کور و ارز دیجیتال آن چگونه خواهد بود؟

توسعه‌دهندگان، دارندگان توکن کور، اعتباردهندگان و کاربرانی که در مورد تغییرات پروتکل تصمیم می‌گیرند نقش مهمی را در آینده بلاکچین کور ایفا می‌کنند. همچنین، بلاکچین کور مدعی است که از مزیت‌های سایر بلاکچین‌ها نیز برخوردار است.

بر این اساس، به‌نظر می‌رسد که بلاکچین Core می‌تواند نوآوری‌های بسیاری را برای دنیای بلاکچین به ارمغان آورد. بااین‌حال، کور نیز مانند هر پروژه جدید با خطرات و چالش‌هایی روبه‌رو است. در ادامه، برخی از عواملی که ممکن است بر آینده بلاکچین Core تأثیر بگذارند را مشاهده می‌کنید.

  • میزان پذیرش و استفاده توسعه‌دهندگان و کاربران از پلتفرم کور
  • رقابت با سایر پلتفرم‌های بلاکچین که راه‌حل‌های مشابه یا بهتری را ارائه می‌دهند
  • امنیت و اعتبار شبکه و مکانیزم اجماع آن
  • حاکمیت و تصمیم‌گیری جامعه آن

بنابراین، می‌توان گفت که پیش از سرمایه‌گذاری در ارز دیجیتال CORE، باید تحقیقات دقیق و گسترده‌ای انجام داد. عملکرد یا ارزش آتی هیچ پروژه‌ای را نمی‌توان با قطعیت تمام پیش‌بینی کرد؛ به‌خصوص در بازاری پرنوسان و پویا مثل کریپتو.

پیش‌بینی قیمت ارز دیجیتال کور تا سال 2026

در ادامه، پیش‌بینی قیمت ارز دیجیتال کور را تا سال 2026 بررسی می‌کنیم. اگرچه پیش‌بینی‌ها بر اساس تحلیل تکنیکال کارشناسان انجام شده است، اما ملاک قطعی برای سرمایه‌گذاری محسوب نمی‌شود. بنابراین، دقت داشته باشید که پیش‌ از سرمایه‌گذاری حتماً تحقیقات لازم را انجام دهید.

پیش‌بینی قیمت کور تا سال 2024

پیش‌بینی می شود که قیمت Core تا سال 2024 به حداقل 1.50 دلار برسد. همچنین، قیمت CORE ممکن است به حداکثر 1.78 دلار با میانگین قیمت معاملاتی 1.55 دلار برسد.

پیش‌بینی قیمت کور تا سال 2025

بر اساس پیش‌بینی کارشناسان و تحلیل تکنیکال، تا سال 2025 انتظار می‌رود قیمت CORE به حداقل 2.21 دلار برسد. همچنین، قیمت این ارز دیجیتال ممکن است به حداکثر 2.67 دلار با میانگین قیمت معاملاتی 2.27 دلار برسد.

پیش‌بینی قیمت کور تا سال 2026

انتظار می‌رود قیمت هر توکن CORE تا سال 2026 به حداقل 3.22 دلار برسد. همچنین، قیمت این ارز دیجیتال ممکن است به حداکثر 3.92 دلار با میانگین قیمت 3.34 دلار برسد.

امیدواریم پس از مطالعه این مقاله با ماهیت و آینده پروژه کور آشنا شده باشید.

دکمه بازگشت به بالا