فرهنگ و هنرکسب و کار ایرانی

عکاسی صنعتی از کارخانجات

عکاسی از هنرهای برتر و اغواگرانه در دنیا می باشد که از زمان ظهور آن تا کنون پیشرفت های چشمگیری کرده و توانسته در زمینه های مختلف همچون بازار تبلیغات و تجارت الکترونیک رخنه کند. یکی از شاخه های برتر و تاثیرگذار عکاسی در زمینه نمایش و ارائه بصری از محصولات، برند و روند خط تولید کارخانه ها، عکاسی صنعتی می باشد. عکاسی صنعتی از کارخانجات، شیوه ای منحصر به فرد است که این امکان را به کارفرمایان می دهد تا با نمایش محیط کاری و نحوه تولید محصولات، مشتریان از آن برند درک نزدیک تر و عمیق تری داشته باشند و همچنین اعتماد آنها بالاتر برود. البته لازم به ذکر است که در عکاسی صنعتی از تکنیک ها و تجهیزات منحصر به فرد استفاده می گردد و به همین دلیل این شیوه از عکاسی، حرفه ای می باشد.

عکاسی حرفه ای مانند عکاسی صنعتی نیازمند تخصص، تجربه و همچنین تجهیزات و دانش بالا می باشد. استودیو عکاسی لحظه نگاری از گروه های برتر عکاسی می باشد که با بهره مندی از نیروهای کاربلد، انواع پروژه های عکاسی و همچنین تیزر تبلیغاتی را با آخرین دانش و ترفندهای بروز جهانی انجام می دهد. شما می توانید با مجموعه ما در تماس باشید و از مشاوره های ارزنده کارشناسان ما بهره مند گردید.

عکاسی صنعتی از کارخانجات چیست؟

از پرسفارش ترین و مهم ترین شیوه های عکاسی، عکاسی صنعتی از محیط کارخانه و خط تولید می باشد. صاحبان صنایع مختلف اعم از غذایی، نساجی، پلیمر، آهن آلات و… جهت تبلیغات موثر در دنیای پررقابت امروز، نیازمند عکس های بسیار باکیفیت و تاثیرگذار می باشند. امروزه جهان تجاری بر اساس تبلیغات پیش می رود و از همین رو عرضه تصاویر در وب سایت و شبکه های اجتماعی منجر به پیشرفت های گسترده و در نتیجه همکاری های بزرگ در سطح داخلی و بین المللی برای صاحبان کسب و کار و صنایع می شود.

مزایای عکاسی صنعتی از کارخانه ها و صنایع چیست؟

عکاسی تبلیغاتی و صنعتی از کارخانجات دارای فواید زیادی برای کارفرما و مشتری می باشد که در زیر به آنها اشاره می کنیم:

  • معرفی و تبلیغ محصول: حس بصری قدرت بسیار بالایی دارد و به همین دلیل به اشتراک گذاری تصاویر خیره کننده از محصولات و برند موجب می گردد که شیوه معرفی و بازاریابی، جذاب تر و سریع تر انجام گیرد. در عکاسی صنعتی ویژگی های محصولات برجسته سازی می گردد و از طرف دیگر افراد فعال در کارخانه نیز به تصویر کشیده می شوند که این امر موجب جذب و اعتماد مشتری می گردد.
  • جذب و حفظ رضایت مشتری: عکاسی صنعتی از کارخانه به عنوان یک استراتژی قوی در جذب مشتری تلقی می گردد. صاحبان کارخانه ها با نمایش عکس های صنعتی از زوایای مختلف به صورت گسترده، متنوع و آپدیت شده، موجب می گردند که مشتری به برند و محصولات وفادار باشد.
  • آشنایی مشتریان با محصول: در دنیای واقعی مشتریان نمی توانند از محیط کارخانه به صورت واقعی دیدن کنند. عکاسی صنعتی این بستر را فراهم می کند تا مشتری با پشت صحنه تولید آشنا شود و اطلاعات مفیدی از محصول و برند مربوطه کسب کند.

نکات مهم برای عکاسی صنعتی از کارخانه

عکاسی صنعتی از محیط کارخانه به دلیل حساس و حرفه ای بودن نیازمند دانش و تجربه بالای عکاس و تیم مربوطه می باشد. جهت خلق تصاویر منحصر به فرد و خیره کننده رعایت نکاتی نظیر موارد زیر برای عکاسی صنعتی از خط تولید و محیط کارخانه نیاز است:

  • اولویت بندی و زمان بندی عکس برداری: عکاسی صنعتی از کارخانه پروژه ای مهم می باشد. عکاس باید قبل از عکس برداری بخش های مختلف کارخانه را مشاهده کند و بر اساس اولویت و بخش بندی، از ابتدا تا انتهای خط تولید محصول را به نمایش بگذارد. به طور مثال عکاس برای نمایش قسمتی از روند کار کارگران، باید در شیفت شب، عکاسی را انجام دهد.
  • بررسی شرایط نوری کارخانه و نحوه نورپردازی: نورپردازی یکی از پارامترهای بسیار مهم در عکاسی می باشد. عکاس باید شرایط نور کارخانه را بررسی کند و بداند جهت گرفتن عکس، نور محیط کافی است یا نیاز به استفاده از تجهیزات دارد. به طور مثال عکاس جهت گرفتن عکس از عملکرد سریع دستگاه تولید، بهتر است از نورهای فلاش و یا اسپات استفاده کند.
  • انتخاب زاویه و ترکیب بندی مناسب: زوایای انتخاب شده برای عکس برداری از محیط کارخانه باید به نحوی باشد که محیط را پویا و فعال نشان دهد. به طور مثال عکس برداری هوایی موجب می گردد که محیط کلی کارخانه به خوبی نمایش داده شود. همچنین دستگاه خط تولید و محصولات باید از زاویه ای عکس برداری شوند تا جزئیات به خوبی در عکس مشخص باشد.
دکمه بازگشت به بالا