اجتماعیکسب و کار ایرانی

تور زمینی وان؛ گزینه ای ارزان و لذت بخش به ترکیه

اگر برای اولین بار قصد سفر به خارج از کشور دارید و به دنبال یک تور قیمت مناسب خارجی هستید، بی مقدمه، ما تور وان ترکیه را به شما پیشنهاد می کنیم چرا که بی شک بهترین انتخاب‌ برای تجربه یک سفر خارجی با یک تور ارزان قیمت است. اما حالا چرا وان؟ وان، بزرگترین و جذاب ‌ترین شهر شرق ترکیه است و پایین بودن هزینه‌ های سفر به نزدیک ‌ترین شهر توریستی ترکیه به مرز ایران باعث این محبوبیت شده است.

به علاوه وجود نمایندگی اغلب برندهای معروف در شهر وان فرصت مناسبی برای خرید ارزان از وان را به‌ وجود می‌ آورد و اینکه از چه راهی و چگونه به شهر وان بروید، به اولویت‌ های شما مسافران در این سفر برمیگردد. قطعا برای راحتی بیشتر باید هزینه بیشتری بپردازید و اگر هم ترجیح می دهید ارزان سفر کنید، این سختی و خستگی سفر را پذیرا باشید.

اگر قصد داشته باشید تا با هزینه کمتری به وان سفر کنید، باید به فکر رزرو تور زمینی وان باشید. در این صورت نرخ تور وان شما بسیار پایین می ‌آید. کل مسافت زمینی از تهران تا وان 1,093 کیلومتر و در حدود 13 ساعت بدون در نظر گرفتن معطلی ‌های احتمالی خواهد بود و نیز امکان خرید تور وان زمینی هم با اتوبوس و هم با خودرو شخصی برای شما مسافران وجود دارد و از این بابت هزینه آن نسبت به سایر تورهای ترکیه بسیار ارزان ‌تر تمام خواهد شد. حالا سوالی که مطرح می شود این است که تور وان از طریق کدام مرز ترکیه انجام می ‌شود؟ استان آذربایجان غربی، تنها استان کشور است که با ترکیه مرز مشترک دارد و سه گذرگاه مرزی، راه‌های ارتباطی این دو کشور را به هم متصل می ‌کنند:

  • کاپیکوی – مرز رازی
  • اسندره – مرز سرو
  • گورباغ – مرز بازرگان

  • تور وان با قطار

در حال حاضر تور وان با قطار به صورت مستقیم برگزار نمی ‌شود. چون هیچ قطار مستقیمی از ایران به وان وجود ندارد. اما برای کاهش خستگی ناشی از پیمایش مسیر زمینی با اتوبوس و افزایش رفاه و امنیت در سفر، بهتر است تور وان با قطار تبریز را انتخاب کنید.  یعنی تا تبریز با قطار بروید و از آنجا با ون‌ های ترکی به سمت وان حرکت کنید. قطار تهران – تبریز بعد از عبور از شهرهای کرج، قزوین، تاکستان، زنجان، میانه، مراغه و عجب شیر به ایستگاه تبریز خواهد رسید. در نتیجه امکان رزرو تور وان با قطار را از تمامی شهرهای این مسیر وجود دارد.

  • تور زمینی وان با اتوبوس

این روزها با توجه به اینکه تورهای وان تنها به طور زمینی به متقاضیان ارائه میشود، پس دومین راه سفر به وان می ‌تواند استفاده از اتوبوس باشد. اتوبوس‌ های این مسیر طولانی دارای امکانات مناسبی هستند به طوریکه همه روزه از مرز خوی با اتوبوس‌های VIP برگزار می‌ شوند و همچنین ون ‌هایی هستند که به سمت وان حرکت می ‌کنند. مدت زمانی که طول می ‌کشد شما با اتوبوس از مسیر تهران به وان برسید در حدود ۱۸ ساعت بوده که آژانس نامی گشت خدماتی همچون ترانسفر، بیمه رفت و برگشت و صبحانه نیز به مسافرین خود ارائه میکند. حائز اهمیت است که اغلب تورهای زمینی وان ترکیه دارای هتل‌ های ۳ یا ۴ ستاره و حتی ۵ ستاره هستند که بسته به خدماتی که ارائه می ‌دهند قیمت آنها نیز متغیر است.

توجه داشته باشید که برای رسیدن به مرز رازی از تهران شما باید ابتدا از شهرهای کرج، قزوین، زنجان، تبریز، مرند و خوی عبور کنید. مرز رازی در فاصله 850 کیلومتری از تهران، 290 کیلومتری از تبریز، 200 کیلومتری از ارومیه و 65 کیلومتری از شهر خوی قرار دارد و نیز فاصله مرز رازی تا شهر وان نیز، 90 کیلومتر و در حدود 1/5 ساعت است. ساعت کاری پایانه مرزی رازی در نیمه نخست سال از ساعت 9:00 الی 17:00 و در نیمه دوم سال از ساعت 9:30 الی 16:30 خواهد بود.

در ادامه اگر در اوایل هفته و در زمان غیر پیک تورهای ترکیه، مثل اواسط مهرماه، قصد عبور از مرز رازی را داشته باشید، احتمالا در صف طولانی این مرز قرار نمی ‌گیرید. در این صورت براحتی میتوانید بدون مشکل و ظرف مدت حداکثر نیم ساعت از هر دو گیت ایران و ترکیه عبور کنید. اما اگر در مناسبت ‌ها و تعطیلات آخر هفته و یا بازه زمانی هایی که افراد بیشتری برای سفر به ترکیه برنامه ریزی می کنند؛ مثل شهریور ماه! شما در پایانه مرزی، با صف شلوغی مواجه خواهید شد و ممکن است 4 تا 5 ساعت در صف باشید.

در حال حاضر می توانید با انتخاب تورهای زمینی وان از سمت آژانس مسافرتی نامی گشت که شامل تورهای متنوع و مقرون به صرفه است، کیفیت و آرامش را در بالاترین سطح تجربه کنید. همچنین شما این امکان را دارید که علاوه بر مراجعه به صفحه اصلی سایت نامی گشت به آدرس namigasht.com با کارشناسان این مجموعه تماس حاصل نمایید. در این سایت گردشگری شما می توانید متنوع ترین نرخ تورهای زمینی وان را مشاهده کنید و بنا به بودجه و سلیقه خود انتخاب های مناسبی را داشته باشید. ضمنا مجموعه نامی گشت در کنار ارائه تور مسافرتی خود، پشتیبانی 24 ساعته در حین سفر را به مسافران خود ارائه می دهد.

دکمه بازگشت به بالا