عمومیکسب و کار ایرانی

قفل برقی درب حیاطی بخریم یا قفل حیاطی معمولی با کلید کامپیوتری؟

از گذشته های دور تا به امروز امنیت یکی از مهمترین دغدغه های مردم بوده است. یکی از مواردی که امنیت آن دارای اهمیت است حفاظت از اموال است. معمولا برای محافظت از اموال، قفل هایی را برروی درب خانه، مغازه، کمد، کشو و… نصب می کنند. بنابراین درب ها متفاوت هستند و هر دری قفل مخصوص به خود را دارد. در گذشته از قفل های زنجیری و یا آهنی استفاده می کردند ولی امروزه با پیشرفته شدن صنایع، قفل ها نیز شکل جدیدی به خود گرفته اند و در انواع قفل برقی و یا کامپیوتری وجود دارند. در ادامه به بررسی هریک خواهیم پرداخت و بهترین قفل برای درب حیاط را مشخص می کنیم. پس با ما همراه باشید.

ایمن ترین قفل درب حیاط |بهترین قفل درب حیاط ضد سرقت

قفل برقی درب حیاط چیست و چه ویژگی هایی دارد؟

قفل برقی نوعی قفل امنیتی است که با برق کار می کند و قفل ها را بی نیاز از کلید می کند. از قفل برقی برای بازکردن یا قفل کردن درهای حیاط، هتل، مطب، پارکینگ، ادارات، ها، جعبه‌ها و سایر سیستم‌های قفلی استفاده می‌شود. در این نوع قفل نیاز نیست با کلید در باز و بسته شود بلکه توسط کارت و یا رمز، می توان درب ها را باز نمود. همچنین امکان کنترل از راه دور با آستفاده از ریموت کنترل و آیفون را دارد. قفل برقی طوری طراحی شده است که به محض بسته بسته شدن در، آن را سه قفلی می کند.

به جهت ویژگی های فوق و امنیت بسیار بالای قفل برقی، بسیاری از مردم برای درب پارکینگ از آن استفاده می کنند. قفل برقی را می توان در دو شکل تنظیم نمود که با قطع برق، در باز شود یا با وصل شدن برق.  قفل برقی در ولتاژهای مختلف مانند 12 ولت – 2 آمپر و 24 ولت – 1 آمپر وجود دارد.

انواع قفل برقی عبارتند از: قفل برقی کلونی، قفل کله گاوی، قفل برقی زبانه دار، قفل برقی مغناطیسی، قفل مقابل برقی

ویژگی های قفل کامپیوتری

نوع دیگر از قفل ها که امروزه وجود دارد قفل با کلید کامپیوتری است. علت نامگذاری آن برای این است که طراحی و ساچمه بندی آن به صورت مدرن است. این کلیدها از امنیت بالاتری نسب به قفل و کلیدهای معمولی برخوردارند. مزیت خوب کلید کامپیوتری دو جهته بودن کلید است و از هر طرف می توان در را باز کرد. از ویژگی دیگر آن استحکام بالای آن و نصب روی درب های چوبی و آهنی است.

کلیدهای کامپیوتری در انواع متفاوتی وجود دارد که بسته به کاربرد و نیاز می توان مناسبترین آن را انتخاب نمود. انواع کلید های کامپیوتری عبارتند از: کلید دو شیار (کلید دو لبه)، کلید کامپیوتری 10 ساچمه، کلید کامپیوتری 6 ساچمه، کلید کامپیوتری 10 ساچمه رمز گذاری شده

مقایسه قفل برقی و کلید کامپیوتری برای درب حیاط

  • قفل برقی با داشتن امکان کنترل از راه دور، امکان باز و بسته کردن درب را به صورت الکترونیکی با استفاده از ریموت کنترل فراهم می کند ولی قفل کامپیوتری با کلید باز می شود.
  • امنیت قفل برقی نسبت به کلید کامپیوتری بسیار بالاتر است قفل برقی امکان بازشدن آن با زور وجود ندارد ولی قفل کامپیوتری کپی کردن آن راحت است و یک کلید می تواند قفل تعداد زیادی درب را باز کند. بنابراین قفل حیاطی معمولی با کلید کامپیوتری راحتی و امنیت کمتری نسبت به قفل برقی درب حیاطی دارد.
  • هزینه خرید و نصب قفل برقی به نسب قفل کامپیوتری بالاتر است.
  • در صورت قطع برق، باید از یک سیستم پشتیبانی (مانند باطری) برای قفل برقی استفاده کرد تا بتوان به صورت معمولی از آن استفاده نمود.

 حال با توجه به موارد فوق می توان گفت اگر دنبال امنیت بالا برای درب حیاط و پارکینگ هستید، مسلما قفل برقی مناسب تر است. ولی اگر اموارد دیگر مدنظرتان است، می توانید برحسب نیازها، اولویت‌ها و بودجه خودتان یکی از انواع قفل برقی، کلید کامپیوتری و یا کلید معمولی را انتخاب کنید.

همچنین اگر قصد خرید هرگونه قفل اعم از قفل برقی، قفل کامپیوتری، قفل آویز و یا لیست خرید عمده قفل کتابی و… را دارید و دنبال برندی هستید که بهترین کیفیت و امنیت در قفل را دارا باشد، ما قفل های اکسیناژ را پیشنهاد می کنیم. قفل های اکسیناژ از جنس آهن، برنج، فولاد هستند بنابراین از لحاظ مقاومت دارای استحکام بالایی هستند.

از لحاظ امنیت هم از تمام تست های امنیتی مانند تخریب‌ مته،‌ اره، قیچی ‌با موفقیت عبور کرده است و قفل هایی در سطح قفل های خارجی تولید نموده اند. از لحاظ قیمت هم چون کاملا ساخت ایران است بسیار ارزان تر از قفل های خارجی است. پس در خرید قفل های اکسیناژ شک نکنید و با اطمینان آن را تهیه و استفاده نمایید. چنانچه قصد خرید عمده انواع قفل را داشته باشید، قیمت عمده  قفل درب حیاط و پارکینگ اکسیناژ نسبت به تکی آن بسیار کمتر است.

دکمه بازگشت به بالا