عمومی

نکاتی که باید در هنگام خرید پوشاک ورزشی رزمی بدانید

آشنایی با لباس کونگ فو توا

اصولا لباس های کونگ فو توآ از نظر ساختاری با لباس های کونگ فو تفاوتی ندارند، اما در کل لباس های مورد استفاده در این هنر مانند لباس تیم ملی فوتبال ایران شرایط خاصی دارند. استحکام و دوام زیادی دارد و زمینه حرکت دست، پا و تنه را فراهم می کند.

یک پیراهن ساده که تمام قسمت های بدن را می پوشاند و از هدر رفتن انرژی جلوگیری می کند، معمولا از نخ و الیاف طبیعی برای جذب عرق بدن درست می شود. کمر شلوار کونگ فو برای محافظت از مهره های قوس کمری ستون فقرات طراحی شده است (زمانی که نیرو و فشار بیش از حد مانع از لیز خوردن مهره ها روی یکدیگر و آسیب دیدن آنها می شود) و در ناحیه مچ پا، شلوار کونگ فوی عضلات و مچ پا را محکم نگه می دارد و از آسیب دیدن آنها جلوگیری کنید.

رنگ لباس

·         لباس سیاه

رنگ لباس کونگ فو سیاه است. از نظر علمی رنگ مشکی انرژی را جذب می کند و از هدر رفتن انرژی جلوگیری می کند. در کونگ فو، سیاه یک رنگ مقدس است، زیرا مشکی در برابر رنگ های دیگر مقاوم است و تاثیر هر رنگی بی تاثیر است. رنگ مشکی از نظر علمی اجازه نمی دهد انرژی تولید شده توسط متابولیسم بدن از بین برود و آن را حفظ می کند و از پیری زودرس و خستگی و کوفتگی عضلات جلوگیری می کند.

·         لباس قرمز

پس از دریافت شالبند سبز رنگ که به سطح راهدان می رسد، لباس او قرمز می شود، اما شلوار همیشه مشکی می ماند.

·         لباس سفید

پس از دریافت شالبند قهوه ای که به درجه راهبان می رسد، لباس او از قرمز به سفید تغییر می کند.

پس از دریافت شالبند مشکی، زمانی که فرد به درجه جهانبان می رسد، پیراهن او دوباره به رنگ مشکی در می آید و این رنگ برای همیشه باقی می ماند.

شال‌بند

·         شالبند سفید

اولین شال کونگ فو توآ یک شال سفید به نشانه آمادگی و ورود به معبد انشاء برای خودسازی است.

·         شالبند سبز

شال دوم کونگ فو توآ شال سبز یا رشد در فضای فیزیکی است.

·         شالبند قهوه ای

شال سوم کونگ فو توا، شالبند قهوه ای است که به معنی سوختن و کسب تجربه است.

·         شال مشکی

شالبند چهارم کونگ فو توآ شال مشکی یعنی عبور از مرز تاریکی و ابداع و تکامل تکنیک های کونگ فو توآ است.

·         شالبند سرخ

شال پنجم کونگ فو یک شال قرمز است که به معنای سوزاندن فراتر از نیروهای فیزیکی و رویایی در میدان های جنگ است که در رده جهانبان و حتی استاد قرار می گیرد.

فلسفه لوگوی کونگ فوتوآ:

الف: هلال قرمز بالای مشت معرف فلسفه خون کونگ فوتوآ، یعنی مبارزه تا آخرین قطره خون برای آزادی انسانها و دفاع از آنها است.

ب: مشت وسط دایره سیاه نشان دهنده رستاخیز از دل تاریکی و پلیدی و تمام آنچه انسان امروز از خود بیگانه و زندانی کرده می باشد. مشت نشانه پرخاشگری نیست، بلکه حالت دفاعی دارد که از شکل آن نیز مشخص است.

ج: هلال سفید زیر مشت نشان دهنده نژاد سفید آریایی و پارسایی و عفت ایرانی است.

د: کره زیر مشت و نقشه ایران در وسط کره به عنوان پایگاه کونگ فو در جهان شناسایی شده است.

لوگوی کونگ فوتوآ روی سینه سمت چپ تیشرت کونگ فو dress-kung-fu قرار داده شده است که مشتی است که از قلب ما محافظت می کند که تپش آن صدای افکار ماست.

راهنمای خرید لباس رزمی

نکاتی که باید در هنگام خرید لباس ورزشی به آن دقت کنید عبارتند از:

1- هنگام خرید لباس به یاد داشته باشید که آن را خودتان امتحان کنید. بسیاری از ما تصور درستی از جثه خود نداریم. به عنوان مثال، برخی از افراد چاق خود را لاغرتر از آنچه هستند می بینند و افرادی لاغر هستند که فکر می کنند چاق هستند! بهتر است با یک آشنای باسلیقه برای خرید لباس بروید. مخصوصا پیراهن بچه گانه تیم ملی ایران را باید با دقت انتخاب کنید.

یادتان باشد هیچ فروشنده ای به شما نمی گوید لباس برای شما گشاد است. آنها می خواهند محصول خود را به هر قیمتی بفروشند و بنابراین از آنچه شما می پوشید تعریف می کنند. در این مورد، شما به کسی نیاز دارید که در مورد لباسی که می پوشید، نظر واقعی داشته باشد.

2- هنگام خرید لباس برای کودکان به این نکته توجه داشته باشید که معمولاً برای اثبات توانایی های خود اصرار دارند که لباس را شخصا خود بپوشند. بنابراین اگر می خواهید لباس هایی پر از دکمه ها و بندهای عجیب و غریب بخرید که به هم گره می خورند، باید انتظارهای طولانی را بپذیرید تا فرزندتان بتواند آنها را بپوشد.

3- مناسبتر است که لباس بچه ها عکس پرینت شده قهرمانان فیلم ها یا کارتون های معروف نباشد. زیرا به گفته روانشناسان، رفتار خشونت آمیز این قهرمانان که اغلب اهل کشور خودمان نیستند خشونت را برای کودکان عادی می کند.

4- پوست کودکان حساس و لطیف است، پس در انتخاب جنس لباس آنها دقت کنید و لباس هایی را برای آنها در نظر بگیرید که دارای الیاف طبیعی و فاقد نایلون هستند. به کودکان حق انتخاب بدهید. از آنها بپرسید که آیا لباس هایشان را دوست دارند یا نه.

راهنمای خرید لباس کاراته

انتخاب سایز مناسب لباس آسیایی استقلال، یکی از اصلی ترین مشکلاتی است که هنگام خرید با آن مواجه می شوید. در حالی که تفاوت جزئی از یک برند به برند دیگر وجود دارد، می توانید برای انتخاب سایز مناسب از این راهنما پیروی کنید.

اندازه لباس کاراته باید چقدر باشد؟

لباس کاراته معمولا دو فاکتور برای سایز دارد، مثلا سایز 4-170 سانتی متر. با این حال، بسته به نوع گی، در یک برند سایز 4 و در برند دیگر سایز 5 ممکن است برای شما مناسب باشد. این اندازه در هنرهای رزمی مختلف نیز می تواند متفاوت باشد. این امر به ویژه در مورد لباس کاراته به دلیل تفاوت بین تولید کنندگان ژاپنی و اروپایی صادق است. به عنوان مثال، اندازه 4 در یک سازنده ژاپنی معادل 160 سانتی متر است، در حالی که در یک سازنده اروپایی معادل 170 سانتی متر است.

برای جلوگیری از اشتباه توصیه می شود به جای استفاده از سایز به سایز به سانتی متر توجه کنید و بر اساس آن سایز خود را انتخاب کنید. برخی از تولیدکنندگان محدوده سنی برای تخمین اندازه کودکان دارند. اگرچه ممکن است برای راهنمایی کلی مفید باشد، اما توصیه می شود اندازه را با استفاده از قد کودک تعیین کنید.

نکته مهم دیگری که باید در نظر گرفت این است که معادل اندازه داده شده به سانتی متر است؟ بعضی ها فکر می کنند این سایز برابر با قد کت و شلوار است، اما این مورد درست نیست. اندازه داده شده در سایز گی با توجه به قد فرد بر حسب سانتی متر است. به عنوان مثال اگر قد شما 170 سانتی متر است، اندازه مناسب شما 4 تا 170 سانتی متر خواهد بود.

با این حال، عامل دیگری نیز وجود دارد که باید در نظر گرفته شود. اگر بزرگتر یا کوچکتر از حد متوسط ​​هستید، باید اندازه خود را کاهش یا افزایش دهید. وقتی نیم سایز وجود دارد (مثلاً 175) این کار راحت تر است. برخی از گی های کاراته جداول اندازه دارند که شامل جزئیات اندازه‌گیری‌های فردی برای هر اندازه است. برای مثال می توانید قد شلوار، قد ژاکت و آستین ها را ببینید.

دکمه بازگشت به بالا