علمی و پزشکیکسب و کار ایرانی

در هنگام خرید اتوکلاو دندانپزشکی نو و دست دوم به چه چیز هایی باید توجه شود؟

اتوکلاو دندانپزشکی دستگاهی می باشد که برای ضد عفونی کردن و از بین بردن باکتری ها  و ویروس های ابزارآلات دندانپزشکی به کار میرود و با استفاده از بخار آب فشرده شده، استریل سازی را انجام می دهد. اما در هنگام خرید اتوکلاو نو و دست دوم دندانپزشکی باید به چیزهایی توجه کرد که ما در ادامه قصد داریم این نکات را برای شما شرح دهیم.

انواع مختلفی از اتوکلاو وجود دارد که هر کدام با توجه به شرایط فروش گارانتی آپشن ها کشور سازنده مدنظر قرار گرفته می شوند نکته مهم دیگر این است که دستگاه اتوکلاو ای که می خواهیم بخریم نو میباشد یا دست دوم از این نظر حائز اهمیت بسیار فراوانی برای خرید می باشد.

برای خرید یک دستگاه اتوکلاو گزینه های زیادی مدنظر می باشد که ما به مهمترین آن می پردازیم. و هر کدام از این گزینه ها را به طور کامل شرح خواهیم داد تا بتوانید بهترین نوع اتوکلاو برای کار مد نظر خود را خریداری کنید و با توجه به نیاز به کار ببرید.

موارد مهم در هنگام خرید اتوکلاو نو و دست دوم

۱.کشور سازنده دستگاه اتوکلاو

همانگونه که می‌دانید دستگاه اتوکلاو دستگاه با توجه به علم روز دنیا ساخته شده  و فناوری ساخت آن تنها در اختیار کشورهای محدود می باشد یکی از مهمترین کشورهای که در این عرصه پیشگام بوده کشور ایتالیا میباشد که دستگاه های بسیار با کیفیتی تولید کرده و راهی بازار نموده است.

همیشه در هنگام خرید دستگاه های دست دوم و نو توجه ویژه ای به کشور سازنده داشته باشید، به این خاطر که نسخه های ساخته شده این دستگاه از سوی بعضی از کشورها استانداردها و آپشن های لازم را نداشته و کار کردن با آن بسیار سخت است و حتی در صورت خرابی ممکن تعمیر نگردد از جمله این  کشور های سازنده اتوکلاو می توان چین و ایتالیا را نام برد.

اتوکلاو های ساخت ایتالیا از کیفیت بسیار بالایی برخوردار هستندو نمونه ای دستگاه ها اتوکلاو دندانپزشکی یوروندا مدل E9 new می باشد که رضایت افراد زیادی را کسب نموده است. در بعضی از برندهای اتوکلاو ساخت چین  در صورت خرابی قطعه از دستگاه  به طور کامل  دستگاه اتوکلاو قابلیت خود را از دست میدهد و اگر دستگاه خدمات پس از فروش و گارانتی نداشته باشد دیگر نمی توان از این دستگاه استفاده کرد.

در صورتی که برای خرید دستگاه اتوکلاو گارانتی برای شما مهم باشد توانید از دستگاههای ساخت کشور ایران استفاده کنید. که دارای گارانتی بلند مدت می باشند دستگاه های ساخت ایران این است که نسبت به دستگاه های ساخت ایتالیا از های پایین‌تری برخوردارند کیفیت مناسب و قابل قبولی دارند قیمت این دستگاهای ساخت ایران نسبت به کشور ایتالیا پایین تر است.

۲‌.ظرفیت دستگاه اتوکلاو

یکی دیگر از مهمترین جنبه های خرید یک دستگاه اتوکلاو ظرفیت دستگاه اتوکلاو می باشد. نمونه های جدید و بر که از دستگاه اتوکلاو  دندانپزشکی به بازار عرضه گردیده معمولاً دارای سایزهای کوچکتری می باشند به همین خاطر اگر دنبال یک دستگاه اتوکلاو با سایز بسیار بزرگ می باشید با ظرفیت بیشتر میباشید بهتر است که از دستگاه‌های قدیمی تر و دست دوم استفاده کنید.

دستگاه های قدیمی تر اتوکلاو تمامی تمامی ساخت کشور ایتالیا هستند به این خاطره ایتالیا اولین پیشگام در ساخت دستگاههای اتوکلاو در سراسر جهان محسوب می گردد. و این دستگاها ظرفیت بسیار بالای دارند ولی حجم بالای دارند و برای مطب های کوچک مناسب نیستند.

دستگاههای اتوکلاو دارای ظرفیت های مختلفی هستند که با توجه به نیاز کاری که دارید می توانید یکی از انواع آن را خرید کنید. پزشکان می توانن اقدام به خرید اتوکلاو وسون 18 لیتری نمایند که ساخت چین بوده و از کارایی بالایی برخوردار است. این اتوکلاو در سایت آراد دنتال با مشخصات کامل موجود می باشد.

۳.گارانتی یا خدمات پس از فروش دستگاه اتوکلاو

برای بیشتر مطب دندانپزشکی حائز اهمیت است که  دستگاهی که می خرند دارای گارانتی و خدمات پس از فروش باشد به این خاطر که در مواقعی که برای دستگاه اتفاق بیفتد و بسوزد بتوانند دستگاه جدیدی را جایگزین کنند. گارانتی پس از فروش ممکن است یکی از مهم ترین انتخاب ها برای خرید یک دستگاه اتوکلاو دندانپزشکی باشد.

معمولا دستگاه های اتوکلاو دندانپزشکی ساخت ایران دارای گارانتی و خدمات پس از فروش معتبری نسبت سایر کشور ها میباشند.  شایان ذکر است که معمولا دستگاه های دست دوم دارای گارانتی و خدمات پس از فروش ندارند. و یا  در بعضی از مواقع گارانتی پایین تر ازحد استاندار قائل میشوند.

۴.دست دوم یا نو بودن دستگاه اتوکلاو

منظور از دست دوم یا نو بودن این است که دستگاه دست دوم که خریده ایم قبلا مورد استفاده قرار گرفته است. معمولاً دستگاه هایی که دست دوم  دارای قیمت های مناسب تر و پایین تری نسبت به دستگاههای اتوکلاو نو میباشد. دستگاه های دست دوم خراب یا معیوب نباشد می توانند به راحتی  انتظارات شما را برآورده کنند.

توصیه می شود برای خرید دستگاه های دست دوم سعی کنید از دستگاههای ایتالیایی و ایرانی استفاده کنید دستگاه های دست دوم دارای گارانتی و خدمات پس از فروش کمتری هستند و در صورت خرابی دستگاه اتوکلاو بتوانید قطعات جایگزین را به راحتی به دست بیاورید

۵.قیمت دستگاه اتوکلاو دندانپزشکی

قیمت یکی از مهم‌ترین معیارها در خرید یک دستگاه اتوکلاو می باشد. به طور مثال بعضی شرکت‌ها و یا مطب دندانپزشکی نیاز به خرید دستگاه اتوکلاو با قیمت مناسب دارند .اگر می خواهید برای خرید دستگاه اتوکلاو  پول زیادی خرج نکنید، می توانید از دستگاه‌های دست دوم خرید کنید. قیمت اتوکلاو دندانپزشکی نو و دست دوم  با یکدیگر متفاوت است.

برای خرید اتوکلاو دندانپزشکی دست دوم باید به این نکته توجه ویژه داشت قبل از خرید از دستگاه های دست دوم به دقت دستگاه اتوکلاو را مورد بررسی قرار دهید تا از سالم بودن آن اطمینان حاصل شود. همچنین بعد از شرکت‌های تولید کننده اتوکلاو نظیر شرکت های چینی دارای قیمت های پایین تری برای محصولات خود هستند. اما تضمینی برای خرید این گونه دستگاه های اتوکلاو وجود ندارد.

۶.استاندارد دستگاه اتوکلاو

تمامی ابزارآلات و وسایل دندانپزشکی دارای استاندارد های خاصی برای بکارگیری هستند که از سوی وزارت بهداشت تعین می شوند.البته دستگاههای اتوکلاو دارای استاندارد های دیگری نظیر گنجایش و … نیز می باشند.استاندارد جزو مهمترین مشخصه در خرید یک دستگاه اتوکلاو می باشد.

دستگاه هرچه از استاندارد های بالاتری برخوردار باشد قیمت بیشتری نیز خواهد داشت. و به طبع قیمت دستگاه بالاتر خواهد بود.معمولا دستگاه ها اتوکلاو  به  سه دسته تقسیم میشوند.که عبارتند NSB که با توجه به نیاز کاری می توانیم از هرکدام استفاده و به کار ببریم.

دکمه بازگشت به بالا