بین الملل

اوکراین: تا نابود کردن توانمندی روسیه در کریمه راه زیادی داریم

این مقام اوکراینی عنوان کرد که روسیه دارد “درک می‌کند که دریای سیاه و پایگاه‌های‌شان دیگر برای‌ آن‌ها امن نیستند”.

پیش‌تر اوکراین حمله‌ موشکی به مقر ناوگان دریایی روسیه در دریای سیاه انجام داده بود؛ با این‌حال این سخنگو به داشتن چالش‌هایی در پیش‌رو اذعان کرد.

وی گفت: نقاط این‌چنینی دیگری بر روی نقشه کریمه قرار دارند و راه زیادی باقی مانده است.

فرماندار سواستوپول امروز (جمعه) اعلام کرد: اوکراین یک حمله موشکی به مقر ناوگان روسیه در دریای سیاه انجام داد.

بر اساس اظهارات این مقام روس در کانال تلگرامی خود، موشکی در نزدیکی تئاتر لوناچارسکی فرود آمد و اطلاعات مربوط به قربانیان در دست بررسی است.

فرماندار سواستوپول در این پیام تلگرامی همه را به آرامش دعوت کرده و خواستار آن شد که مردم از انتشار تصاویر و ویدیوهای این حمله خودداری کنند.

علاوه بر این، سرگئی آکسیونوف، نماینده روسیه در شبه‌جزیره کریمه در کانال تلگرامی خود نوشت: نیروهای پدافند هوایی روسیه موشک‌های اوکراینی را بر فراز منطقه جمهوری کریمه سرنگون کردند. آرامش خود را حفظ کرده و تنها به منابع اطلاعاتی معتبر اعتماد کنید.
وزارت دفاع روسیه هم در بیانیه‌ای اعلام کرد که دو پهپاد اوکراینی را در شب گذشته در نزدیکی ساحل کریمه و منطقه کراسنودار سرنگون کرده است.

این حمله پهپادی اوکراین یک روز پس از آن اتفاق افتاد که روسیه ۱۹ پهپاد اوکراینی را بر فراز شبه‌جزیره کریمه و همچنین کورسک، بلگورود و اوریول سرنگون کرد.

در این حملات، تاسیسات انرژی هدف اصلی پهپادهای اوکراینی بود.

311311

کارگروه خبری مقالات بین المللی

نویسنده اخبار بین‌المللی با تمرکز بر رویدادهای فضایی و نجومی جهانی. با دانش در زمینه اخبار فضایی، کشف‌های نجومی و پیشرفت‌های فضانوردی، به شما اخبار جذاب و تحلیل‌هایی را درباره رویدادهای فضایی، اکتشافات نجومی و تاثیرات آن‌ها بر جوامع ارائه می‌دهم. با استفاده از روش‌های تحلیلی و علمی، به شما دیدی جامع از تحولات فضایی و نجومی جهانی می‌دهم.
دکمه بازگشت به بالا