مشاور ارشد رئیس‌ جمهور برزیل: سفیر ما به تل آویو باز نخواهد گشت

مشاور ارشد رئیس‌جمهور برزیل اعلام کرد که سفیر این کشور در اراضی اشغالی به تل‌آویو باز نخواهد گشت.

به گزارش  مجله تفریحی زیباروز، سلسو آموریم، مشاور ارشد رئیس‌جمهور برزیل اعلام کرد که فردریکو می‌یر، سفیر این کشور در اراضی اشغالی پس از فراخوانی توسط «لوئیس ایناسیو لولا دا سیلوا»، رئیس‌جمهور برزیل به تل آویو باز نخواهد گشت.

براساس گزارش النشره، رئیس‌جمهور برزیل در ماه فوریه سفیر این کشور در تل آویو را به دنبال اظهارات یسرائیل کاتس، وزیر امور خارجه رژیم صهیونیستی درخصوص نامطلوب بودن شخص رئیس‌جمهور برزیل، برای رایزنی فراخواند.

رئیس جمهوری برزیل آنچه در نوار غزه توسط رژیم صهیونیستی رخ می‌دهد را جنایت نسل‌کشی توصیف و آن را با جنایت‌های هیتلر علیه یهودیان مقایسه کرده بود.

اخیرا برزیل اعلام کرد قصد ندارد حرف‌های داسیلوا را پس بگیرد.

در پی این تنش برزیل سفیر خود را از اراضی اشغالی فراخواند و سفیر رژیم صهیونیستی در این کشور را احضار کرد.

در همین راستا، بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر رژیم صهیونیستی نیز اعلام کرد این اظهارات رئیس جمهوری برزیل از خطوط قرمز عبور کرده است.

از هفتم اکتبر ۲۰۲۳ که رژیم صهیونیستی حملات ویرانگر خود علیه نوار غزه را با حمایت آمریکا آغاز کرد، ده‌ها هزار فلسطینی که بیشترشان زن و کودک بودند، در این حملات شهید و زخمی شدند و زیرساخت‌های نوار غزه به شکل گسترده‌ای ویران شده و فاجعه انسانی بی‌سابقه‌ای در این منطقه رقم خورده است.

در نتیجه این حملات و محدودیت‌هایی که این رژیم اعمال کرده و در پی کمبود شدید غذا، آب، دارو و سوخت، ساکنان نوار غزه در آستانه خطر قحطی قرار داشته و جان کودکان و سالخوردگان در این منطقه به خطر افتاده است.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا