عمومی

۱۸۱ هزار مترمربع از معابر ۳۲ روستای تبریز آسفالت شد – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرگزاری آنلاین، حجت الله سروری روز دوشنبه در جلسه بررسی مشکلات روستاهای شهرستان تبریز افزود: امسال اجرای طرح هادی ۳۴ روستا در این شهرستان مصوب شده است که با مساعد شدن شرایط جوی، کارهای عمرانی آنها آغاز می‌شود.

وی با اشاره به اینکه مطالعه طرح هادی همه روستاهای تبریز به اتمام رسیده است، اظهار کرد: در همه روستاهای این شهرستان حداقل یک مرحله طرح هادی اجرا شده و در برخی روستاها هم طرح هادی بازنگری و مرحله بعدی هم به سرانجام رسیده است.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی آذربایجان شرقی با بیان اینکه آمارهای زلزله‌های اخیر نشان دهنده اهمیت بالای مقاوم‌سازی در کاهش میزان تخریب مساکن روستایی و تلفات انسانی است، گفت: مجموعه بنیاد مسکن انقلاب اسلامی و وزارت کشور باید با هماهنگی و هم‌افزایی، مشکلات پیش روی اجرای طرح‌های عمران روستایی و مقاوم سازی مسکن روستاییان را حل کنند تا مشارکت و همراهی ساکنان روستاها با طرح‌های مذکور افزایش یابد.

سروری، ادامه داد: مشارکت مردم در طرح‌های مقاوم‌سازی مساکن روستایی عامل موفقیت این طرح‌ها بوده و برای کاهش شدت اثرات حوادث طبیعی و غیرطبیعی باید میزان مقاوم سازی مساکن افزایش یابد و اهمیت این موضوع در قالب فرهنگ سازی به مردم یادآوری شود

دکمه بازگشت به بالا